» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
397 / 1142
»»

m0LN4r ::

Vzameš 1600MHz CL9, najcenejše pa nebo niti 1% razlike med temi pa za 17€ dražjimi.
Maš pa tudi: http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/p...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

s6c-gEL ::

Več kot 1600 Mhz rami za Haswell so brezveze.

Volta ::

m0LN4r - tisto kar si linkal je 8GB modul istega modela kot sem ga že prilimal, jaz kupujem 2x4GB :))

s6c-gEL - saj bom vzel kr tole, pa amen: http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/p...

Volta ::

Eno vprašanje še imam glede teh ramov. Zakaj je komplet (2x4GB) tehle Crucial BX Tactital 96eur, če pa kupiš posebej dva 4GB modula, pa prišparaš 7eur. V čem je poanta, ali niso ponavadi v kompletu cenejši? Razen, če ima to kaj veze s tem da so morda uparjeni. Bo kaj razlike?

matic492 ::

Volta je izjavil:

Eno vprašanje še imam glede teh ramov. Zakaj je komplet (2x4GB) tehle Crucial BX Tactital 96eur, če pa kupiš posebej dva 4GB modula, pa prišparaš 7eur. V čem je poanta, ali niso ponavadi v kompletu cenejši? Razen, če ima to kaj veze s tem da so morda uparjeni. Bo kaj razlike?



Ne.RAMi morajo delati karkoli daš skpuaj, še posebej pa če dva ista modela.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

NejcSSD ::

@VOLTA
Zakaj boš dal 20 evrov več po nepotrebnem?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

phantompoop ::

Eno vprašanje, moja konfiguracija bo mela en R9 290 na začetku, sam bi hotu čez nekaj let verjetn upgrejdat v 2x R9 290 crossfire. PSU sem pa nameraval že zdaj vzet zadosten, izbranga imam od Seasonica 750W 80+ Bronze, a bo to vredu za CF al je overkill?

N4m31355 ::

kaj pa ce uzame 2660 rame, jih da na 1600 in zniza latence?

m0LN4r ::

Cpu pač nebo imel koristi od tega zaradi omejitev: http://www.anandtech.com/show/4503/sand...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

N4m31355 je izjavil:

kaj pa ce uzame 2660 rame, jih da na 1600 in zniza latence?

potem je bolje že v štartu kupit 1600MT rame z CL8 ali celo CL7
#brezpodpisa

fopi ::

Pozna kdo h97 ali b85 osnovno ploščo z firewire priključkom?

hojnikb ::

GA-Z87X-UD5H
ni pa h97 oz. b85
#brezpodpisa

Buggy ::

Eno konstruktivno mnenje bi rabil.

Recimo da morate s cim manjsimi stroski nadomestiti staro in trdozivo platformo 775, ker Intel q9400@3600Mhz pri dolocenih novih igrah (multiplayer Assetto Corsa) vec ne pusti dihat AMD HD 7950 3GB kartici.

Sam sem razmisljal o rabljenem I5 750 ali pa FX 8xxx oboje bi dobil do 200€ z 8GB DDR3 RAM-a na bolhi. Seveda se bo karkoli ze bo, obvezno overclockalo do konca, kar bo dusa dala. Kaksen drug predlog do max 200€ za trojcka CPU/MB/RAM?

hojnikb ::

absolutno AM3+. 1156 je dead in ni nič kaj boljše od quada.
#brezpodpisa

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

absolutno AM3+. 1156 je dead in ni nič kaj boljše od quada.



...dead so obe platforme kar se prihodnjih nadgradenj tice. Pri AMD-ju me skrbi obcasno zajebavanje pri dolocenih spilih navkljub vecjem OC-ju (4,7 Ghz) in vec jeder je utilizacija CPU-ja lahko problematicna, celo sama kompatibilnost z igro (GW2, Shogun).
Intel je naceloma na varni strani kar se tega tice in ce recimo I5 7x0 navijem na ene 4,2 Ghz bo performance cca 15% slabsa kot recimo I5 2500K na istih frekvencah, cena pa je svetlobna leta narazen (iscem staro robo, ki bo dala max za svojo ceno).

hojnikb ::

še enkrat, stran od 1156, ker napram 9400 nebo tak boost, tudi navit.

ali vzami am3+ al pa razkiraj za 1150+i3/i5
#brezpodpisa

phantompoop ::

Nasledn tedn končn nabavlam PC, konfiguracijo sem spet mal spremenil, kaj pravte na tole?



WD Black jemlem ker bom mel samo 120gb SSD

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

vzami namesto wd black 1tb, wd blue 2tb
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

še enkrat, stran od 1156, ker napram 9400 nebo tak boost, tudi navit.

ali vzami am3+ al pa razkiraj za 1150+i3/i5


...kaj ga pa ti biksas. Procesorsko clock-to-clock je I5 proti C2Q kar 50% hitrejsi, s tem da je potrebno racunati, da bi sel 1156 I5 slab Ghz visje kot trenuten 775 Quad, kar bi dodalo se dodaten boost.

http://www.legionhardware.com/articles_...

Ce pa bi ze kupoval novo (kar pa ne) pa sigurno ne bi sel v I3, ker pol pa res nisem nic naredu...raje pol A10 FM2, ki ga za isto ceno nascije ze na defaultu, kaj sele ko OC-jas, kar pri i3 lahko sanjas...I5 1150 pa ze sam procesor ne pride v moj budget :|

hojnikb ::

Velik sreče pri iskanju 1156 plate :)
#brezpodpisa

NejcSSD ::

@phantompoop
Procesor vzami BOX ne tray.
Wd blue kot je rekel hojnik
290 Tri-x sapphire bi jaz vzel
pa z3/z3 plus bo dovolj (z11 zaradi oblike nima neki dobrga airflowa)

Vse cene nujno prek idealo.de

Evo "ista" sestava 102 evra ceneje:
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

še enkrat, stran od 1156, ker napram 9400 nebo tak boost, tudi navit.

ali vzami am3+ al pa razkiraj za 1150+i3/i5


...kaj ga pa ti biksas. Procesorsko clock-to-clock je I5 proti C2Q kar 50% hitrejsi, s tem da je potrebno racunati, da bi sel 1156 I5 slab Ghz visje kot trenuten 775 Quad, kar bi dodalo se dodaten boost.

http://www.legionhardware.com/articles_...

Ce pa bi ze kupoval novo (kar pa ne) pa sigurno ne bi sel v I3, ker pol pa res nisem nic naredu...raje pol A10 FM2, ki ga za isto ceno nascije ze na defaultu, kaj sele ko OC-jas, kar pri i3 lahko sanjas...I5 1150 pa ze sam procesor ne pride v moj budget :|

Clock for clock že dolgo nima nobenega pomena: https://slo-tech.com/forum/t582533/p452...
S turbojem, torej 3.2 bo mel še vedno okoli 370 točk, kar pa je še vedno na nivoju navitega Q9400, kot lahko vidiš.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Buggy ::

ne vem o cem ti to, kaj primerjas in zakaj limas sinteticne teste, ce sem jaz zelo nazorno povedal (ter podal link) da se mi gre za upgrade izkljucno namenskega gaming sistema, ker je v neki igri AC (zgolj) v multiplayer nacinu kartica utilizirana zgolj 70% in da iscem cenen nadomestek platforme, kjer bi ta bottlenechk cim ceneje odpravil. Druge stvari (long term) me ne zanimajo.
...pa ce si ze limal ST Cinebench rezultate...tudi moj sistem je gor z 368 pikam, tukaj pa imas I5 750 navitega na 4,5 GHZ (kar je izvedljivo) in dosega 541 pik...torej cca 50% vec kot moj zdajsni tako kot sem racunal.

Sicer pa nima veze, sem ze nasel nadomestek in sicer i5 2320 za 45€....plato in RAM bom pa vzel iz mining depoja ...case closed :P

Hvala

Volta ::

NejcSSD je izjavil:

@VOLTA
Zakaj boš dal 20 evrov več po nepotrebnem?


Ja mislil sem vzet 2 ista modula 1600Mhz CL8 da pač dobim maksimum iz ramov, ti si verjetno mislil da bi vzel kr Sport varianto ki je okol 15eur cenejša ne? :D Samo so pač CL9.

NejcSSD ::

Za
glasbeno produkcijo in nekaj iger
vzameš najcenejše 1600mhz cl9 in to je to.

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

djready ::

Volta je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

@VOLTA
Zakaj boš dal 20 evrov več po nepotrebnem?


Ja mislil sem vzet 2 ista modula 1600Mhz CL8 da pač dobim maksimum iz ramov, ti si verjetno mislil da bi vzel kr Sport varianto ki je okol 15eur cenejša ne? :D Samo so pač CL9.


Ne bo nekega performance boosta če boš vzel CL8, tudi če je ga boš opazil z benchmarki, v igrah ti nebo niti 1 frame več in na sploh uporabi ne boš opazil razliko. Tako da 10-15 eur za CL8 rajš vlož 15eur več v ohišje ali pa nevem več HDDja.







Pri stiskanju datotek z winrarom se edino majčkeno več pozna 2 sekundi prej stisne datoteko CL8 od CL9
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Volta ::

Ok fantje, ste me prepričali :) Bom res raje dal ta keš v boljši CPU (trenutno nameravam vzet le cpu+motherboard+ram), kasneje pa še grafo in SSD. Ostalo imam vrh glave.

Računam na tam okol 350-400eur za te tri stvari (poskusil bom dobit rabljene), pa bi mogoče vseeno rabil še malo pomoči pri odločitvi. Glede na gretje in slabše navijaške sposobnosti Haswellov, gledam da bi vzel kr navadno verzijo z zaklenjenim hladilnikom, če dobim rabljenega bi morda vzel celo Ivy bridge I7. Se sploh splača Haswell napram Ivy Bridgu? Če vzamem Ivy-ja bi ga skoraj zagotovo navil, pri Haswellu nisem tako prepričan, ker je potrebno vzet še ZELO dober cooler da ga drži na znosnih 70C ob polnem loadu.

Torej, I5 vs I7 in Haswell vs Ivy bridge, kater chipset H/Z87 vs H/Z97. Računalnik bom uporabljal večinoma za glasbeno produkcijo (dost cpu požrešnih pluginov) in tu pa tam kakšno novejšo igro. Iščem pa bestbuy in nekaj da mi bo držalo par let (trenutno sem še na Core 2 Duo 6850, 4gb rama, itd., you get the picture). Razlika bo vsekakor ogromna.

djready ::

Idealo.de> Hardwareversand.de

Intel Xeon E3-1231v3 + ASRock H97 Pro4, Sockel 1150, ATX + 8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9 = 367.11 (Z poštnino)

Prodaš svoj procesor, ram, matično itd.. malo še dodaš kupiš rabljeno 7950 ali 280x

(xeon 1231v3 nima IGP, tako da če misliš to kupit in takoj zagnat boš rabu še dedicated grafično)
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

damjan91 ::

Konfiguracija:
CPU: i7 4770
plata: Gigabyte H97
Ram: Crucial 8GB 1600 CL8, zanima me glede na to da je 1866 CL9 enaka cena, kaj naj vzamem, kot lahko vidim uzgori ni neki razlik?
diski: MX100 256gb
WD 1TB blue
grafa: R9 280X

Skeptičen sem okoli napajnika, tukaj ste mi priporočili 550W, ampak mislim da bo premalo glede na konfiguracijo, za ziher bi vzel 650W. Gledam tega , je top seller za vrhunsko ceno, pa me zanima zakaj so ostali istega ranka po 80EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjan91 ()

hojnikb ::

ker je ta šrot. Dej vzami neki kvalitetnega ranga xfx, seasonic..
#brezpodpisa

damjan91 ::

je tole bolje? ali mate kakšen boljši recommend za to ceno?

thanks

hojnikb ::

ja, to je top
#brezpodpisa

damjan91 ::

mogoče kater ot teh dveh bolje?
1 2

Janac ::

damjan91 je izjavil:

mogoče kater ot teh dveh bolje?
1 2


Jaz bi izmed teh dveh v vprašanju, vzel drugega(2).

djready ::

Damjan91@

Namesto i7 4770 vzami xeona 1231 ista performanca prišaraš 45eur, daš v žep ali v kako drugo komponento
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

vaščan ::

http://www.anandtech.com/show/7364/memo...

recimo 2133mhz ali 2400mhz ram kit dobiš za malenkost več denarja kot 1600mhz zakaj pa nebi mel večji Bandwidth mogoč ti pa kdaj prav pride.
Recimo če bi kupoval v tujini pod 2400mhz ne grem 10 eur razlike med 1600 in 2400 nimaš kej razmišljat. http://www.hoh.de/hardware/arbeitsspeic...

Enkrat sem nabavil v hoh.de procesor,ram,hladilnik,plato vse skupaj me je je prišlo tolk cenej kot v slo da sem komot požalvou malo več poštnine.

djready ::

Ker ti ta večji bandwith matična ne more uporabljat. Vse H97 so 1600Mhz
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

vaščan ::

Sevede odvisno od plate logično.

xfx 550w bi mogu bit za eno grafo dovolj imaš 45A na 12v.
seasonic M12II-620 EVO Edition, 80+ Bronze ima pa 48A na 12v.

vaščan ::

Popravek preverit koliko pcie pinov rabi 280x
napajalnik ima samo 1x8 in 1x6pin konektor
Novejši xfx ts 550w pa ima 2x8pin.

Volta ::

djready je izjavil:

Idealo.de> Hardwareversand.de

Intel Xeon E3-1231v3 + ASRock H97 Pro4, Sockel 1150, ATX + 8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9 = 367.11 (Z poštnino)

Prodaš svoj procesor, ram, matično itd.. malo še dodaš kupiš rabljeno 7950 ali 280x

(xeon 1231v3 nima IGP, tako da če misliš to kupit in takoj zagnat boš rabu še dedicated grafično)


Precej dobra ponudba, mi je všeč. Sem že tud sam gledal tega Xenona, tud teste itd, in mi je padel v oči. Edino glede plošče nisem ziher najprej zaradi firme (Asrock mi nikoli ni bil všeč), bi raje vzel kakega cenejšega Asusa ali Gigabyta (tudi MSI) ker jim bolj zaupam. Kot drugo pa da ima ta plošča gor grafični vmesnik, ki ga ne potrebujem saj v Xeonu itaq ni grafične, uporabljal pa bom že od začetka staro HD 3870. Glede grafe kasneje pa se strinjam, vzel bom najverjetneje rabljeno R9 270X ali pa 280x.

Volta ::

Imam le še vprašanje okoli plošče, ostalo je že določeno. Kot sem že omenil ne bom navijal, niti ne potrebujem dveh pci express rež ali nekih fancy on board zvočnih kartic. Kar potrebujem in pričakujem od plošče je, da bo res stabilna in zanesljiva v nulo. Ker ne dajejo več gor firewira ki ga nujno potrebujem za zunanjo firewire zvočno to pomeni, da bom moral kupit pci/pci-1x razširitveno kartico in bo še toliko bolj pomembno da vse res štima 100%, ker je od tega odvisna moja produkcija (ne želim nobenih audio dropoutov ali večjih latenc kot se pričakuje).

Kaj mi torej najbolj priporočate in verjamete da bo res špilalo tako kot treba? Kr precej sem prebrskal po netu, ampak nikjer ni zaj najt testov in primerjav H97 plošč, samo Z97 so. So morda Z97, razen tega da so seveda namenjene navijanju, kaj bolj stabilne oz. se mi splača razmislit tudi o njih, čeprav ne bom navijal?

NejcSSD ::

Joj spet kvasiš neke svoje:
AsRock H97 pro4, Asus h97-plus, GigaByte GA-H97-D3H
oz.
katerokoli od teh


Vzameš najcenejšo in to je to.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Volta ::

NejcSSD je izjavil:

Joj spet kvasiš neke svoje:
AsRock H97 pro4, Asus h97-plus, GigaByte GA-H97-D3H
oz.
katerokoli od teh


Vzameš najcenejšo in to je to.


Lej, ne bodi preveč pametn, ker se ti niti ne sanja kako je, ko kupiš novo ploščo z najnovejšim chipsetom, pa ugotoviš da ima take audio dropoute, pope in cracke da ne samo da ne moreš ne snemat, ne mixat, ampak niti uporabljat najosnovnejših programov kot je winamp. Ja, to sem dal skoz, ker je imela tista serija plat probleme s Firewirom in je blo nemogoče laufat bilokako audio produkcijo. In, ker ne bi rad da se mi kaj podobnega ponovi, pač raje double al pa tripple čeknem da res kupim preverjeno ok zadevo.

djready ::

Asus H97-Pro (91,14 EUR) ali H97-Plus (82eur) oba imata Audio Shield:

Audio Shielding Ensures precision analog/digital separation and greatly reduced multi-lateral interference
Unique de-pop circuit Reduces start-up popping noise to audio outputs
Audio amplifier Enhances the highest quality sound for headphone and speakers
Premium Japanese-made audio capacitors Provides warm, natural and immersive sound with exceptional clarity and fidelity
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Volta ::

Ja, sam to velja za onboard zvočno, ki je tako ne bom uporabljal :) Jaz rabim zelo stabilen chipset, ki bo omogočal da bo firewire zunanja zvočna preko pci-x kartice laufala v nulo. Verjetno res pretiravam ker sem pač imel slabe izkušnje s tem, v praksi pa je bol mala možnost da naletim na kaj takega. Pač, audio bizniz na zelo nizkih latencah pri snemanju je kr jebena stvar in pri najcejenših platah se hitro lahko zgodi da kaka malenost ne štima.

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

NejcSSD ::

Tisto so vse preverjene zadeve :)
Pa daj več in vzami tisto za 100, da bo pisalo PRO 8-)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

m0LN4r ::

Volta je izjavil:

Ja, sam to velja za onboard zvočno, ki je tako ne bom uporabljal :) Jaz rabim zelo stabilen chipset, ki bo omogočal da bo firewire zunanja zvočna preko pci-x kartice laufala v nulo. Verjetno res pretiravam ker sem pač imel slabe izkušnje s tem, v praksi pa je bol mala možnost da naletim na kaj takega. Pač, audio bizniz na zelo nizkih latencah pri snemanju je kr jebena stvar in pri najcejenših platah se hitro lahko zgodi da kaka malenost ne štima.

Dejansko je chipset na vseh isti, perfomance tut itd. Razlike je le v fancy dodatkih.
Problem se bo pojavil ravno pri uporabi pci-x firewire kartice (protokol na protokol) pa to. Rajši se o tem pozanimaj. Stabilne so vse 99% enako, celo pa v tvojem primeru.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Volta ::

NejcSSD je izjavil:

Tisto so vse preverjene zadeve :)
Pa daj več in vzami tisto za 100, da bo pisalo PRO 8-)


Haha, rajše grem za ta dnar na pir al pa kaj dobrega pojest :))

m0LN4r je izjavil:

Dejansko je chipset na vseh isti, perfomance tut itd. Razlike je le v fancy dodatkih.
Problem se bo pojavil ravno pri uporabi pci-x firewire kartice (protokol na protokol) pa to. Rajši se o tem pozanimaj. Stabilne so vse 99% enako, celo pa v tvojem primeru.


Vem da bi morale bit v praksi zelo podobne, ampak isto je blo tud takrat ko mi ga je od določene firme plata srala glede tega, druga z istim chipsetom pa ni imela nobenih težav. Bom se pozanimal, ampak imam filing da bom moral kr na lastni koži probat, ker ne da skoraj ni H97 reviewov plošč, kaj šele testov pci-x firewire kartic na njih :|

P.S. Se komu sanja, zakaj niti na H97/Z97 ploščah najvišjega ranga ni firewira? Kdaj pa kdaj bi se pa tud rabil, čeprav vem da počasi izumira, kar pa zgleda firmam ki izdelujejo top audio kartice in interface zgleda ne predstavlja nobenega opozorila, da bi se počasi prestavli na usb.

gddr85 ::

boš moral jet na amd, tam imamo firewire :))
««
397 / 1142
»»