» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
339 / 1143
»»

roko11111 ::

ok hvala za pomoc. zdej samo se potuhtat kaj naj glede ohisja...

FlyingBee ::

jaz na tvojem mestu ne bi šel pod preformance in kvaliteto Fractal Design Arc Midi R2, torej da ima vsaj dva že vgrajena ventilatorja (kvalitetna? treba pogledat review-e) in da omogoče vgradnjo CPu coolerjev višine nad 175 mm (s tem si zagotoviš, da ohišja dejansko ni treba menjat dolga leta)

odvisno koliko ti je do namiznih PC-jev, če že veš da boš čez 2 leti recimo šel na prenosnika zaradi okoliščin ali kakor koli že, saj vem da se ne ve kaj dosti v naprej, ampak ravno ohišje je treba dobro izbrat, da v prihodnosti ni nikakršnih težav z nadgrajevanjem, kar sem mi zdi ena od poglavitnih prednosti namiznih

djready ::

je 75EUR in nemore iti noter Sapphire 290x Tri-x ker podpera samo do 290mm ali 11.4inch grafične, drugo pa to mu bo pol čez 1000EUR komp, sem mislu da je njegov budget okol 900EUR

popravek (430mm with HDD cage removed)
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

djready ::

Hlajenje je pa isto kot Z3 Plus, samo Fractal Design ima tišje ventilatorje in 2 močna Z3 plus pa 4 slabša in hrupnešja, hladi pa isto. Če pa že hočeš tih za isto ceno 75EUR, pa kup Zalman z3 Plus in zamenji ventilatorje z
Corsair Air Series AF120 Quiet Edition
http://www.hardwareversand.de/articlede...

Ohišje z3 plus 33EUR + 4 x 9,87EUR (ventilatorji) = 72.48EUR

In boš imel tišje in hladnejše ohišje od Fractal Design Arc Midi r2



Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

scoripio ::

Računalnik bi kupil za grafično oblikovanje in igranje iger.. ki naj bi zadoščal za neko daljše obobje caa. 5 let.. bi kdo kaj bistveno spremenil.. ali sem kaj bistevenega spregledal..

plošča - MSI Z87-G43
proc - Intel Core i5 4670K (3.40Ghz, 6MB) BOX ali Intel Core i7 4770K (3.50Ghz, 8MB) BOX
grafična - Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB
disk - Crucial M500 SSD 120GB - samo za sistem
ohišje - Zalman Z3 Black
hlajenje - Thermalright HR-02 Macho PCGH-Edition
napajalnik - Corsair VS Series VS650 650W

kar se tiče drugih diskov in dvd enote že imam.. imam tudi 8GB rama 1333 ali naj ga menjam za hitrejšega.. sem v razcepu ali je se splača 100€ vložiti v boljši procesor in ali bo 650W napajalnik zadosten

FlyingBee ::

torej, napajalnik bo 550 xfx dovolj in za razliko v ceni kupi boljše ohišje, ostalo mislim, da bo za 5 let OK (procesor boš z lahkoto s tem hladilnikom navil, če bo potrebno

djready ::

XFX 550w 49,55 EUR
XFX 650w 64,72 EUR

Razlika: 15.17EUR

Zalman z3 Plus 33,56EUR + 15,17EUR = 48.17EUR

Za 48.17EUR neboš dobil nič boljšega od z3 plus.

Rajši imam močnejši napajalnik. Če boš navil tist 4670k in Grafično ali v prihodnje če boš kupil bolj požrešen cpu ti bo 650w dovolj, imaš ga enkrat za vrsto let.


Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

hojnikb ::

razn če misliš gonit 2 grafe. je 550W vrh glave..

@djready
to so porabe pri vtičnici, torej odbij še vsaj 20% stran (efficiency)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djready ::

zakaj odbij 20%?

Poraba je pri vtičnici samo računalnik z sapphire 290x tri-x, brez monitorja in ostalih stvari.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hojnikb ::

Zato, ker tolk je loada na napajalnik...

Če maš 550W napajalnik, ki dela s polno močjo pri 80% učinkovitosti, bo vleku iz vtičnce 660W
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Z3 je super za to ceno, le sprijaznit se bo treba z nekaterimi slabostmi, ki pa se jih lahko lepo zakrije

Nekaj kar imaš potem 5 let pa bi vseeno raje kaj boljšega, sicer pa koliko je max. višina cpu hladilnika v z3 plus?

Djready, za 48 eur dobiš Antec gx700 v Nemčiji, zadeva ima isto 3 ventilatorje, ki s9 boljši pa še večji cpu hladilniki gredo vanj ... height up to 172 mm, torej praktično vsi

Zgodovina sprememb…

scoripio ::

A ima kdo kakšne izkušnje z "Thermalright HR-02 Macho PCGH-Edition hladilnikom", po o podatkih o velikosti bi moralo iti skupaj.. nevem pa, če ni preveliki za ploščo... in ali ne bo segal čez rame.. kajti že imam neprijetno izkušnjo z "cnps10X extreme" hladilnikom, ki je segal preko slota za ram..

djready ::

FlyingBee je izjavil:

Z3 je super za to ceno, le sprijaznit se bo treba z nekaterimi slabostmi, ki pa se jih lahko lepo zakrije

Nekaj kar imaš potem 5 let pa bi vseeno raje kaj boljšega, sicer pa koliko je max. višina cpu hladilnika v z3 plus?

Djready, za 48 eur dobiš Antec gx700 v Nemčiji, zadeva ima isto 3 ventilatorje, ki s9 boljši pa še večji cpu hladilniki gredo vanj ... height up to 172 mm, torej praktično vsi




Notri gre tudi Noctua D14
160 x 140 x 158mm

Drugo pa Če ti je do ventilatorjev kot sem že prej reku kupi pač 3 boljše ventilatorje za 10EUR in bo še boljše od Antec GX700.

Cougar Vortex 120mm
11,69 EUR
Air Flow: 60.4 cfm
Noise Level: 17.7 dBA

ohišje Z3 plus 33EUR + 3x 11EUR = 66EUR

Antec TrueQuiet 120mm ventilator
19.9 dBA
35.8 CFM

Drugače pa GX700 izgleda lepo, ventilatorji pa glede tišine so dobri ampak hlajenja pa slabi.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

roko11111 ::

djready je izjavil:

Hlajenje je pa isto kot Z3 Plus, samo Fractal Design ima tišje ventilatorje in 2 močna Z3 plus pa 4 slabša in hrupnešja, hladi pa isto. Če pa že hočeš tih za isto ceno 75EUR, pa kup Zalman z3 Plus in zamenji ventilatorje z
Corsair Air Series AF120 Quiet Edition
http://www.hardwareversand.de/articlede...

Ohišje z3 plus 33EUR + 4 x 9,87EUR (ventilatorji) = 72.48EUR

In boš imel tišje in hladnejše ohišje od Fractal Design Arc Midi r2





hvala ej za help, najbolš da kr takole res nardim pa je. vzamem 4 tete corsair af120 in imam pol lahk v Z3 plus 4 ali 5 ventilatorjev.

daj mi samo še povej na kakšen način je najbolše plačati pri hardwareversand?

FlyingBee ::

tole z ventilatorji je cenovno dobra ideja, vendar s tem dobiš le dobre ventilatorje, ohišje pa še vedno slabše izdelave in majhno ... ni tako dobra ideja na koncu, ko veš, da bi že v začetku kupil out-of-box najboljše kar se da za ta denar

naredil boš itak kot se boš sam odločil in to je najboljše na koncu, vendar "be warned"

ToniB ::

Pozdravljeni,

imam še eno vprašanje glede hladilnika.

Kupil bi thermalright hr-02 macho pa me zanima, če mora biti RAM low-profile ali je vseeno kater RAM je.

Pravtako me še enkrat zanima pri i5-4670 (brez K) rabim sploh drug hladilnik ali bo original zadosti (računalnik bom imel večinoma samo za igranje iger).

DarwiN ::

Ne potrebuješ drugega hladilnika.. Navijal tako ali tako ne boš, le par db glasnejši bo, pa še tu ga bo najbrž preglasila grafična.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

djready ::

FlyingBee je izjavil:

tole z ventilatorji je cenovno dobra ideja, vendar s tem dobiš le dobre ventilatorje, ohišje pa še vedno slabše izdelave in majhno ... ni tako dobra ideja na koncu, ko veš, da bi že v začetku kupil out-of-box najboljše kar se da za ta denar

naredil boš itak kot se boš sam odločil in to je najboljše na koncu, vendar "be warned"


Ohišje boš imel doma najverjetneje pod mizo in bo stalo tam nepremično 99% časa, razen ko čistiš ohišja ali dodajaš nove dele.
Tukaj ne rabiš imet "tank ohišje". Če pa pogledaš materiale v antecu in zalmanu so iste metalna konstrukcija z določenimi deli plastike, nekatera dražja ohiša pa skoraj full metal.

(out-of-box najboljše kar se da za ta denar) a tako kot apple? 1000€ računalnik deli v njem pa niso vredni 600€.
Antec ga je pač zaračunal ker je Antec in plačaš pač zato ker je bolj znana brand, čeprav je Zalman tudi že dolgo na tržišču.

Žal ne dobiš najboljše za denar, kot sem že omenil šfoh ventilatorji za pretok zraka.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

djready ::

daj mi samo še povej na kakšen način je najbolše plačati pri hardwareversand?


To pa nekdo ki ima izkušnje z njimi naj pove, sam vem da vedno hvalijo to trgovino kako je poceni. Zdaj pa pa nekdo ki ima izkušnje naj pove :)
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hojnikb ::

plačaš preko nakazila in je..
#brezpodpisa

matic492 ::

Najboljše pomojem je paypal. Nakazilo traja, paypal je pa takoj. Sam še nisem nikoli nič drugega uporabljal, samo paypal in pa v SLO trgovinah po povzetju. Edino račun za telefon plačam direktno z VISO.

Če pa nimaš kreditne/Paypal pač nakazilo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

FlyingBee ::

djready je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

tole z ventilatorji je cenovno dobra ideja, vendar s tem dobiš le dobre ventilatorje, ohišje pa še vedno slabše izdelave in majhno ... ni tako dobra ideja na koncu, ko veš, da bi že v začetku kupil out-of-box najboljše kar se da za ta denar

naredil boš itak kot se boš sam odločil in to je najboljše na koncu, vendar "be warned"


Ohišje boš imel doma najverjetneje pod mizo in bo stalo tam nepremično 99% časa, razen ko čistiš ohišja ali dodajaš nove dele.
Tukaj ne rabiš imet "tank ohišje". Če pa pogledaš materiale v antecu in zalmanu so iste metalna konstrukcija z določenimi deli plastike, nekatera dražja ohiša pa skoraj full metal.

(out-of-box najboljše kar se da za ta denar) a tako kot apple? 1000€ računalnik deli v njem pa niso vredni 600€.
Antec ga je pač zaračunal ker je Antec in plačaš pač zato ker je bolj znana brand, čeprav je Zalman tudi že dolgo na tržišču.

Žal ne dobiš najboljše za denar, kot sem že omenil šfoh ventilatorji za pretok zraka.

No in katero ohišje imaš ti? Koliko si jih že zamenjal?

djready ::

Imel sem stare ohišja od P486, do P4, do Dual core E6300, do Q6600, do FX6300.
Pri E6300, Q6600 in nekaj časa FX6300 sem imel eno poceni Spirepower ohišje in je imel samo 1 ventilator, Nobenih problemov z njim, nič ni odpadlo ali se pokvarilo imel sem ga 5 let preden sem ga zamenjal na Zalman z9 plus pred 5 meseci, ker sem hotel imeti boljše hlajenje.

Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

FlyingBee ::

No potem mu pa vsaj z9 priporočam

djready ::

Samo smo že pregledal in ugotovil da Sapphire 290x tri-x ne gre notri, ker isto podpera grafične do 11.4 inch Sapphire 290x tri-x je pa 12 inch. Zato pravim Z3 plus ker podpera do 14.1, je 33€, ventilatorji so isti kot pri z9 plus, glasnost pač ni naj naj. Ampak lahko jih da na low pa bo vredu. Če pa hoče jih pa lahko tudi zamenja z boljšimi in bo isto tiho in dost pretoka zraka kot dražja ohišja.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

roko11111 ::

DarwiN je izjavil:

Ne potrebuješ drugega hladilnika.. Navijal tako ali tako ne boš, le par db glasnejši bo, pa še tu ga bo najbrž preglasila grafična.


js mam isto namen vzeti i5 4670 pa mi pravijo naj vzamem se ta Mugen4 hladilnik...ce ga vzamem kaksna bo razlika v glasnosti ali ga res nima smisla vzet glede na to da ne mislim nic navijati?

pa ce lahko se malo pomoci, vzel bi 4 ventilatorje(120mm) za ohisje zalman z3 plus,najraje z rdecimi LED,samo ne vem kire naj zberem? a je res da je kao fajn vzet 2 mocnejsa za zgoraj,da fajn piha navzdol in pa druga 2 za spredaj ter zadaj?

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

oz da pihata navgor in ven in pa zadnji da piha ven,malo sm se zmotu...torej 4 vente z rdecimi LED, katere naj vzamem pa da so na hardwaresand?

DarwiN ::

Ne potrebuješ drugega hladilnika.. Glasnejši bo le za vzorec, oziroma samo pri obremenitvi, torej bolj redko, pa še takrat tega ne boš zaznal, ker bo grafična glasnejša... Pri običajni uporabi se procesor tako ali tako upočasni in je ventilator tih.. Pač temeprature bodo tudi mal višje in bo posledično procesor zdržal le kakšnih 30 let, z boljšim hladilnikom pa bi 32. 8-)

Pri ventilatorjih pa upoštevaj, da topel zrak sili navzgor, torej tisti ventilatorji na zgornji strani ohišja naj zato črpajo crak ven iz ohišja/navzgor, ne vanj/navzdol..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

Med stock hladilnikom in recimo mugen 4 je razlika kot noč in dan, tle ti svetujejo nekaj kar na vseh review straneh nasprotno že vrabci čivkajo

DarwiN ::

Stojan, saj med jugotom in BMWjem tudi vse strani močno svetujejo nakup slednjega. ;)

Moraš pogledat večjo sliko.. Če ne boš navijal, pač ne potrebuješ nujno uber hladilnika..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Ma dej no, glasnost in kaj veš kolk se bo praha nabiral, cpu bo hitro dosegel 90+ stopinj, stock je za en k od hladilnika, 43 eur bo imel za eno najboljših investicij v PC, če se odloči za mugen ali macho, garanrirano zadovolji, še posebej v majhnem ohišju ... saj bo stock deloval, vendar naj nam piše čez par mesecev kaj si bo mislil o tem

FlyingBee ::

The Zalman Z3 Plus looks to be stacked with features from first glance, but upon building & using the case the features slowly fade away and you're left with just a chassis.

s6c-gEL ::

FlyingBee je izjavil:

Ma dej no, glasnost in kaj veš kolk se bo praha nabiral, cpu bo hitro dosegel 90+ stopinj, stock je za en k od hladilnika, 43 eur bo imel za eno najboljših investicij v PC, če se odloči za mugen ali macho, garanrirano zadovolji, še posebej v majhnem ohišju ... saj bo stock deloval, vendar naj nam piše čez par mesecev kaj si bo mislil o tem

Pri intelu in če ne bo oc, je stock dovolj.
Pri amd je zgodba drugačna, pač bolj se grejejo.

FlyingBee ::

Ok, pa naj bo, me res zanima če bo 4670 na stock hladilniku dobra zadeva izpadla poleti in če ne bo redno prahu spihal, saicer pa naj se zdaj sam odloči

DarwiN je izjavil:

Ne potrebuješ drugega hladilnika.. Navijal tako ali tako ne boš, le par db glasnejši bo, pa še tu ga bo najbrž preglasila grafična.

Par db? Hahaha iz katerega planeta pa zdaj to?

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

jah tezko se odlocim ce si tako preprican da naj vzamem, dva druga pa pravita da mi ni treba vzet...sem mal pogledu kaj kej drugod pravijo in je isto, trije pravijo da ni treba vzet,cetrti pravi naj vzamem, kaj naj zdaj...

BorutK-73 ::

FlyingBee je izjavil:

Ok, pa naj bo, me res zanima če bo 4670 na stock hladilniku dobra zadeva izpadla poleti in če ne bo redno prahu spihal, saicer pa naj se zdaj sam odloči

DarwiN je izjavil:

Ne potrebuješ drugega hladilnika.. Navijal tako ali tako ne boš, le par db glasnejši bo, pa še tu ga bo najbrž preglasila grafična.

Par db? Hahaha iz katerega planeta pa zdaj to?

Ima kar prav. Jaz prej slišim grafično kot pa fan na cpu coolerju. Cpu ni navit, še ni potrebe, temp. pa ne gredo čez 60°C na procu.
Pri Intelu je stock hladilnik dovolj za normalno uporabo, tudi pri Amd je dovolj, le da je fan veliko bolj glasen.

djready ::

FlyingBee je izjavil:

The Zalman Z3 Plus looks to be stacked with features from first glance, but upon building & using the case the features slowly fade away and you're left with just a chassis.


A pa si prebral cel ali samo negativne?

"With all of the competition, I believe the Zalman Z3 PLUS White still manages to rise to the upper echelon of cases. I could probably compare it to more expensive cases (and, in fact, I have at least one in my closet) and it would still out class it. That isn’t to say it is the best of the best, but Zalman did not really mess anything up, so if this Z3 PLUS White fits the style you are looking for, you won’t be disappointed in the overall performance. Due to these factors, and others detailed throughout the review, I am awarding the Zalman Z3 PLUS White a Gold Award from HiTech Legion."
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

FlyingBee ::

še kdo? glede stock hladilnika, da se ga na haswell high-end CPU med igranjem ne sliši?

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

BorutK-73 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ok, pa naj bo, me res zanima če bo 4670 na stock hladilniku dobra zadeva izpadla poleti in če ne bo redno prahu spihal, saicer pa naj se zdaj sam odloči

DarwiN je izjavil:

Ne potrebuješ drugega hladilnika.. Navijal tako ali tako ne boš, le par db glasnejši bo, pa še tu ga bo najbrž preglasila grafična.

Par db? Hahaha iz katerega planeta pa zdaj to?

Ima kar prav. Jaz prej slišim grafično kot pa fan na cpu coolerju. Cpu ni navit, še ni potrebe, temp. pa ne gredo čez 60°C na procu.
Pri Intelu je stock hladilnik dovolj za normalno uporabo, tudi pri Amd je dovolj, le da je fan veliko bolj glasen.


se pravi zaenkrat ne bom vzel dodatnega pa bom videl ane. na vsake kolk cajta je fajn prah spucat, na 2 tedna?

hojnikb ::

ni treba tak pogosto..
#brezpodpisa

matic492 ::

Če maš filtre na ventih ki noter pihajo ni treba skoraj nič, jaz sem v študentskem domu, kjer se ogromno praha nabira ker delam vse v eni sobi pa samo sprednji del dol vzamem in z usti spiham prah dol iz filtrov, v notranjosti pa itak ni skoraj nič praha.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

@roko11111
Joj, pa si kupiš hladilnik čez 1-2 leti, ko bojo ležaji že mal fuč, če te bo stock motil. Ni treba takoj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FlyingBee ::

res je, praktično bo zdaj vse ok, če te pa kaj začne motit pa zamenjaš .. the beauty of desktop PCs

BorutK-73 ::

Če imaš ohišje z protiprašnimi filtri, je fajn če filtre enkrat mesečno posesaš ali opereš. Drugače praha v ohišju skoraj ni.

roko11111 ::

evo a je to to? edino pri grafični se pa cena nič ne zmanjša prek idealo.de?

klkkkkkkkkkk ::

daj 30€ več in vzami i7 oz. Intel Xeon E3-1230v3 Bx, LGA1150 ima malo nižjo ferkevnco vseeno boost je na 3.7Ghz je pa = i7 in paše na LGA1150
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

roko11111 ::

kir i7 pa točno? pravijo mi tudi naj raje vzamem H87 plato(H87 pro 4 kao fajna), kaj ti praviš? drugače pa glede cene grem lahk do 1020€, tako da lahko še kaj drugega spremenim, če ma kir kak predlog?:)

klkkkkkkkkkk ::

Intel Xeon E3-1230v3 Bx to je i7 samo je xeon za serverje... in je 210EUR vzameš

http://www.hardwareversand.de/DDR3/7985...
- build preko idealo.de boš prišel pod 1000EUR - z to H87 plato bi moral priti okoli 990EUR

Article No. HV20XE33DE
Intel Xeon E3-1230v3 Bx, LGA1150
Delivery date unknown
211,11 EUR

8GB-Kit G.Skill RipJaws-X PC3-12800U CL9
Delivery date unknown
65,68 EUR

WD Blue 1TB 6Gb's
ready for dispatch
49,80 EUR

ASRock Fatal1ty B85 Killer, Sockel 1150, ATX
ready for dispatch from 2014-05-07
74,89 EUR

Corsair Carbide Series 300R, ATX, ohne Netzteil
ready for dispatch
67,19 EUR

MSI R9 290 Gaming 4G, AMD Radeon R9 290, 4GB DDR5
ready for dispatch
392,45 EUR

XFX Pro Series Modular Edition (Bronze) 650W ATX 2.3
ready for dispatch from 2014-05-07
80,00 EUR

Crucial M500 240GB SATA 6GB/s 6,4CM (2,5") 7mm
96,44 EUR

1038EUR
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

zdej si mi dal na izbiro 2 plate, drug proc, drug ram, drug napajalc, drugo grafično, drugo ohišje...8-O

mnenja na moj zgornji build:

'Looks good to me. I would just change the mobo to one with a h87 chipset.'

'The build looks pretty good for no OC, though I would probably try to get a H87 motherboard. Also, make sure you are getting 2x4gb ram so they can run in dual channel mode.'

'Go for the cheapest ATX H87 verison'

Zgodovina sprememb…

djready ::

Zato ker si prej imel budget do 900EUR zdej si ga pa dvignu na 1020EUR

Intel Xeon E3-1230v3 Bx, LGA1150 - 202,46EUR
PowerColor R9 290X OC BF4, 4GB DDR5 - 423,09 EUR
MSI Z87-G41 PC Mate, ATX, 1150 - 75,08 EUR (tudi če ne navijaš, ima 6 fazni sistem in SSD cache, Raid.. samo 1EUR več od Asrock B85)
XFX PRO650W Core Edition Full Wired Power Supply - 64,67 EUR
Crucial M500 240GB SATA 6GB/s 6,4CM (2,5") 7mm - 89,72 EUR
WD Blue 1TB 6Gb's - 45,64 EUR
8GB-Kit Crucial Ballistix Tactical Series DDR3-1600, CL8 - 68,30 EUR
Zalman Z3-Plus Midi-Tower - schwarz - 33,54 EUR

Total:

1.002,50 EUR

Preko idealo.de>hardwareversand.de
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()
««
339 / 1143
»»