» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
198 / 1133
»»

s51as ::

Gapi zanimiv jaz imam tudi samo SSD pa HDD pa DVD pa grafiko :) Pa se kar nafila :)
It's just me myself and I

Gapi182 ::

imaš 750 wattni napajalnik?

Halfdead987 ::

650.

Še nikoli nisem slišal,da bi nekdo menjal napajalnik,ker bi mu zmanjkalo kablov..

Zgodovina sprememb…

Gapi182 ::

js tudi ne. Zakaj?

Halfdead987 ::

Kaj zakaj?

Gapi182 ::

kdo hoče menjat ker ima premalo kablov?

Halfdead987 ::

Nihče?

Gapi182 ::

zkj torej to omeniš če ga zamenjam ker je kablov preveč in ne premalo?

pickle_rick ::

Rabim eno bolj gamersko usmerjeno konfiguracijo, pogoj je tekoče delovanje gta5:)), če je kaj že sestavljenega še toliko bolje. Budget 700€ raje malo manj.

Halfdead987 ::

Slo/tujina?
Navijanje ?

Gapi182 ::

tekoče delovanje GTA V? Igre niti najavli niso za PC :D.

pickle_rick ::

Slo, navijalo se ne bo.
Vem da ne, zato je :)) zraven. Pač bolj gamer kišta.

Janac ::



Slabo ohišje...drugače je pa tak top.

PrimozR ::

Kaj točno je tukaj top?

dzinks63 ::

maticb492 ::

PrimozR je izjavil:

Kaj točno je tukaj top?

Top za 700€ je bilo verjetno mišljeno.

PrimozR ::

Tudi to ni. Rekel je, da nima namena navijati. Pa se vseeno daje Z77 plato, 3570K, potem pa 8 GB RAMa, 500 GB diska in 7870...

Janac ::

In katero plato bi ti dal? H77 ki je mogoce 10-15EUR cenejsa? Pa 10EUR manj za non-k CPU? Kdo bo ga kupil tak CPU, ko bo prodajal?

P.S ta 7870 je TAHITI LE, ki je v bistvu 7910, 7930...

NightHawk ::

Ne more biti ubistvu 7910 ali 7930 ker ne obstajata.
In ja, h77 je enaka klasa plate cenejša kakih 20 eur.
Procesor pa namesto tistega 3570k vzames 3470k in je 40EUR cenejši in ne spet teh "10".

Skupaj več kot 50EUR ceneje za povsem enak preformas v igrah (za nekoga ki ga bo rabil za igre in ne bo navijal). Za to razliko lahko dobis namesto 500GB recimo 2TB ali mogoče pol cene SSDja...

Te komponente so zadnja stvar ki bi jo lahko gledal kot "naložbo", češ ko bom čez x let prodajal. Čez 5 let bosta oba vredna približno enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

Janac ::

OK, ce se ti(vam) gre za drobiz naj vzame tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Ce se kdo napise da naj vzame H77, ki stane priblizno enako, ga bom imel za...
Procesor je povsem na mestu, ampak dobr naj vzame 3470.
In cez par let, nevem kdo bi placal priblizno enako za odklenjen in neodklenjen cpu?

Gapi182 ::

Janac je izjavil:

OK, ce se ti(vam) gre za drobiz naj vzame tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Ce se kdo napise da naj vzame H77, ki stane priblizno enako, ga bom imel za...
Procesor je povsem na mestu, ampak dobr naj vzame 3470.
In cez par let, nevem kdo bi placal priblizno enako za odklenjen in neodklenjen cpu?

niti ne bo našel kupca tko da je vseeno.

NightHawk ::

Sepravi imaš raje slabo z77 ploščo kot dobro H77? Ker pač podpira možnost navijanja katero itaq ne boš uporabil. Eh...sem bral review te plošče ker se mi je zdela res poceni. Sami problemi, eden za drugim.

http://hardocp.com/article/2012/09/10/m...

Sam raje kupim asrock h77 PRO4/MVP četudi sta obe ista cena. V tem primeru je pa asrock malenkost cenejša.

Če kupuješ z77 in 3570k moraš kupiti še kak hladilnik, ker drugače ne izkoristiš tega potenciala katerega plačuješ. In če navijaš ni pametno vzeti z77 plošče z 4+1 fazami.

Gapi182 ::

zkj sploh folk noče navijat? Kaj mislite da boste kaj pokvarili al kaj? Res ne razumem. Če hočeš gaming PC in noč navijat si raje kup konzolo.

rkobarov ::

ne razumem, kako pozabljate na ssd za nov racunalnik, ko je hdd najvecje ozko grlo v sistemih...
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

NightHawk ::

Gapi182 je izjavil:

zkj sploh folk noče navijat? Kaj mislite da boste kaj pokvarili al kaj? Res ne razumem. Če hočeš gaming PC in noč navijat si raje kup konzolo.


Jest recimo zato, ker rabim dat pri trenutno pri Intelu za nenavijalski
h77 + i5 3470 = 67+160 = 225
z77 + i5 3570k + after hladilnik = 90+200+40 = 330

In ob neki normalni kartici srednjega/visokega razreda tipa 7870/7950 mi bo razlika v igrah zaradi navitja procesorja 5% pri ostalih opravilih na kompu je pa ni. Sepravi sem dal toliko več za kaj?

Grafično pa navijam, ker so razlike v igrah opazne.

freesty ::

Ce komponent ne zamenjas vsaki 2 leti, kar procesorja ravno ne, moras upostevat, da cez 4 leta, ko bos ze zamenju grafo ali dve se bo pa poznalo navitje tudi v igrah in to dosti. Torej s tistimi 60€ vec, kot bi placal bi potem lahko obdrzal procesor kaksno leto do dve dlje. Poglej si samo folk, ko ima i7 920. Na stock bi ze bil zdavno bottleneck, na 4Ghz pa kamot se folka boljse grafe.

60e sem napisal zato, ker ti kupis boljsi kuler zaradi tisine ne pa zaradi stopinj. Jaz sem imel 2500k na 4,2Ghz s stock coolerjem kamot. Samo me je motil zvok ventilatorja in sem zato zamenjal. Ce das ventilator na 100% bos kamot navil na 4,5Ghz in dosegal normalne temperature ampak bo pac zvok nevzdrzen:)

Sedaj imam cooler za katerega sem dal 20€ second hand in gor 2 ventilatorja na 5V. Neslisno in drzi temperature dobro pod mejo nevarnega pri 4,5Ghz.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Gapi182 ::

rkobarov je izjavil:

ne razumem, kako pozabljate na ssd za nov racunalnik, ko je hdd najvecje ozko grlo v sistemih...

če gradiš pc tam za 700€ se bolj splača spregledat ta ssd in denar vložit kam drugam ker že tko al tko ne boš dobukaj posebnega.

Pro_moted ::

pickle_rick je izjavil:

Rabim eno bolj gamersko usmerjeno konfiguracijo, pogoj je tekoče delovanje gta5:)), če je kaj že sestavljenega še toliko bolje. Budget 700€ raje malo manj.


ASRock H77 Pro4-M
76.80 €

Intel Core i5 3470 (3,20Ghz, 6MB) BOX
176.40 €

Kingston HyperX Beast 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
58.80 €

Sapphire Radeon HD 7870 2GB XT Boost
217.20 €

XFX Core Edition PRO 550W - 80+ Bronze
66.00 €

Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s
79.20 €

Sharkoon VS3-S Silver-Blue
30.00 €

Skupaj: 704.40 €

Kaj takega ni slabo za ta denar. Lahko pa greš tudi po AMD poti :

AMD FX-6300 (3,50Ghz, 14MB) BOX 95W
133.20 €

ASRock 970 Extreme3
76.80 €

Kingston HyperX Beast 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
58.80 €

Sapphire Radeon HD 7870 2GB XT Boost
217.20 €

XFX Core Edition PRO 550W - 80+ Bronze
66.00 €

Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s
79.20 €

Sharkoon VS3-S Silver-Blue
30.00 €

Skupaj: 661.20 €

Pa prideš na željeno ceno pod 700 evrov, pri igrah pa razlik neboš opazil + navijal boš tudi lahko če bo ti kdaj zapasalo, nikol ne veš.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

PrimozR ::

Janac je izjavil:

In katero plato bi ti dal? H77 ki je mogoce 10-15EUR cenejsa? Pa 10EUR manj za non-k CPU? Kdo bo ga kupil tak CPU, ko bo prodajal?

P.S ta 7870 je TAHITI LE, ki je v bistvu 7910, 7930...

Kdo bo pa kupil 5 let star OC CPU, pa zakaj točno bi zdaj dajal 15 EUR več, da boš potem dobil morda 1 EUR več?

Kdor bo kupoval 5 let star CPU bo iskal CPU, ne pa specifičnega modela. Ker bo oživel en star, backup komp. Vesel bo, da sploh dela.

Proc je 15 EUR cenejši. Plata ( http://www.dinokomp.si/product_info.php... ) spet 15 EUR. Stran vržeš še hladilnik (je BOX dovolj dober oz. ni bistveno slabši od tega), pa prišparaš za še 8 GB RAMa ali pa 1 TB diska. Pa pri tako nepožrešni kišti komot kupiš ohišje z napajalcem za 50 EUR, torej spet prišparaš ene 30 EUR.

EDIT: pa itak, NightHawk ima prav, 15 EUR je cenejši 3570 non-k. Vzameš pa 3470, ki ima vse funkcije in 100 MHz nižjo frekvenco, pa prišparaš kotje rekel 40 EUR. Hey presto, imamo 16 GB RAMa IN 1 TB disk. Z ohišjem pa morda še zmogljivejšo grafo. V primeru 16 GB, iste grafe in 500 GB diska pa lahko dodamo SSD. Vse to, samo zato ker smo stran vrgli OC proc in palto, ki se itak ne bosta uporabljali. Česar pa ti že ves čas nisi sposoben dojeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Janac je izjavil:

OK, ce se ti(vam) gre za drobiz naj vzame tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Ce se kdo napise da naj vzame H77, ki stane priblizno enako, ga bom imel za...
Procesor je povsem na mestu, ampak dobr naj vzame 3470.
In cez par let, nevem kdo bi placal priblizno enako za odklenjen in neodklenjen cpu?

Kako točno je procesor povsem na mestu? Če ne bo navijal kvečjemu NI na mestu. In tale Z77 plata je še vedno 10 € dražja od tiste Asrockove. Glej, nimaš pojma, ne se zdej ven kopat, ker ti ne bo uspelo.

Če že, je 3570K slabši, ker ne podpira virtualizacije (VT-d). Ne vem no, jaz če bi moral izbirati med navijanjem in virtualizacijo, kaj misliš da bi izbral? Nekaj, kar počne par procentov od promila uporabnikov ali nekaj, kar je vedno bolj pomembno v današnjem svetu?

http://www.intel.co.uk/content/www/us/e...

Gapi182 je izjavil:

zkj sploh folk noče navijat? Kaj mislite da boste kaj pokvarili al kaj? Res ne razumem. Če hočeš gaming PC in noč navijat si raje kup konzolo.

Zakaj bi se hotel zajebavati zato, da dobiš par procentov več FPS-jev in imel nestabilen računalnik? Zakaj bi kupoval konzolo, če na njej ne moreš poganjati brskalnika tako, kot se zagre, pohekati telefona, uporabljati resnih programov (CAD, Mathematica, Matlab, itd.), poganjati FTP serverja, imeti v virtualcu naloženega Linuxa/Windowsov, da lahko nekaj na hitro pogledaš, itd. itd.

Svet ni razdeljen na gaming na konzoli in gaming na navitih PC-jih. SVet je razdeljen na gaming na konzolah, uporabo PC-ja za resnejše zadeve z nekaj gaminga, na gaming na PC-ju in bluzenje, potem je pa tam robni pogoj, popolnoma zanemarljiv, gaming na navitih PC-jih.

Nimam nič proti navijanju, komur paše to početi naj kar. Ampak če človek reče da ne bo navijal, geez no, dejte mu mir. Če ne bo pač ne bo. Treba vam bo tele vaše poste pokazati čez 5 let, ko vas bo ta norija okrog navijanja minila. Potem se boste pa za glavo držali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Aja, pa ljudje božji, RAM je poceni, dejte ljudem dajat v konfiguracije najcenejši 16 GB kit, ne pa neke fancy drage 8 GB kite. DDR3 se počasi že draži, torej je trenutek za kupovanje RAMa na zalogo ZDAJ. Ne glejte, da bo RAMa dovolj zdaj, glejte da ga bo dovolj čez 3 leta. Koliko je bil standard pred tremi leti, koliko je danes? (hint: 4 GB pred tremi leti, danes na žalost 8, čeprav bi IMO moral biti danes standard že 16 GB).

stock ::

Še sedaj ni potrebe po 4Gb, seveda pa se kupi 8Gb, ampak 16Gb pa res ne, dodatnih 45-50€ nima smisla pri računalniku do 1000€. Enako gre za SSD do jurčka ni v igri.

Nwanko ::

Pol pa ne vem kake špile ti igraš,men kaže 4gb+ porabljenega rama ko igram BF3....

Gapi182 ::

PrimozR je izjavil:

Janac je izjavil:

OK, ce se ti(vam) gre za drobiz naj vzame tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Ce se kdo napise da naj vzame H77, ki stane priblizno enako, ga bom imel za...
Procesor je povsem na mestu, ampak dobr naj vzame 3470.
In cez par let, nevem kdo bi placal priblizno enako za odklenjen in neodklenjen cpu?

Kako točno je procesor povsem na mestu? Če ne bo navijal kvečjemu NI na mestu. In tale Z77 plata je še vedno 10 € dražja od tiste Asrockove. Glej, nimaš pojma, ne se zdej ven kopat, ker ti ne bo uspelo.

Če že, je 3570K slabši, ker ne podpira virtualizacije (VT-d). Ne vem no, jaz če bi moral izbirati med navijanjem in virtualizacijo, kaj misliš da bi izbral? Nekaj, kar počne par procentov od promila uporabnikov ali nekaj, kar je vedno bolj pomembno v današnjem svetu?

http://www.intel.co.uk/content/www/us/e...

Gapi182 je izjavil:

zkj sploh folk noče navijat? Kaj mislite da boste kaj pokvarili al kaj? Res ne razumem. Če hočeš gaming PC in noč navijat si raje kup konzolo.

Zakaj bi se hotel zajebavati zato, da dobiš par procentov več FPS-jev in imel nestabilen računalnik? Zakaj bi kupoval konzolo, če na njej ne moreš poganjati brskalnika tako, kot se zagre, pohekati telefona, uporabljati resnih programov (CAD, Mathematica, Matlab, itd.), poganjati FTP serverja, imeti v virtualcu naloženega Linuxa/Windowsov, da lahko nekaj na hitro pogledaš, itd. itd.

Svet ni razdeljen na gaming na konzoli in gaming na navitih PC-jih. SVet je razdeljen na gaming na konzolah, uporabo PC-ja za resnejše zadeve z nekaj gaminga, na gaming na PC-ju in bluzenje, potem je pa tam robni pogoj, popolnoma zanemarljiv, gaming na navitih PC-jih.

Nimam nič proti navijanju, komur paše to početi naj kar. Ampak če človek reče da ne bo navijal, geez no, dejte mu mir. Če ne bo pač ne bo. Treba vam bo tele vaše poste pokazati čez 5 let, ko vas bo ta norija okrog navijanja minila. Potem se boste pa za glavo držali.

z navijanjem ne dosežeš nestabilnost...

stock ::

Nwanko je izjavil:

Pol pa ne vem kake špile ti igraš,men kaže 4gb+ porabljenega rama ko igram BF3....


Nevem kaj maš ti odprto zraven, BF3 žre okol 2Gb, W7 1Gb..

pickle_rick ::

Pri kateri trgovini se pa stvar splača vzeti? Pa pogoj je da ga sestavijo, ker PC ne bo zame, in se ne mislim nato s servisom ubadat če kaj ne bo šlo. Nazadnje sem kupoval pri AGTju in je bilo kar korektno.

FlyingBee ::

kar se iger tiče, je že dolgo časa jasno, da procesorji core 2 quad, i5 in i7 "zdržijo" 8ni bottleneck-a) 4 in več let na stock za igre

bluefish ::

AGT se izogni, ker so se precej poslabšali.

Sestavijo ti v praktično vsaki trgovini. Priporočam Funtech.
Zaradi določenega glupega zakona verjetno ob prevzemu RAM moduli ne bodo vgrajeni, vendar z vstavljanjem ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

rkobarov ::

sevedno ne razumem kako lahko govorite, da ssd ni potreben, pri nakupu novega racunalnika? ssd je najbolj vazna stvar na racunalniku, hitrejsi zagon, vecja odzivnost programov, hitrejsi prenos manjsih datotek, hitrejse loudanje iger... a si sploh kdo lasti ssd?
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Janac ::

Da, si ga lastim. Ni blazne razlike med mehanskim 7200rpm in ssdjem, vsaj po mojem mnenju.

PrimozR ::

Gapi182 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Janac je izjavil:

OK, ce se ti(vam) gre za drobiz naj vzame tole: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Ce se kdo napise da naj vzame H77, ki stane priblizno enako, ga bom imel za...
Procesor je povsem na mestu, ampak dobr naj vzame 3470.
In cez par let, nevem kdo bi placal priblizno enako za odklenjen in neodklenjen cpu?

Kako točno je procesor povsem na mestu? Če ne bo navijal kvečjemu NI na mestu. In tale Z77 plata je še vedno 10 € dražja od tiste Asrockove. Glej, nimaš pojma, ne se zdej ven kopat, ker ti ne bo uspelo.

Če že, je 3570K slabši, ker ne podpira virtualizacije (VT-d). Ne vem no, jaz če bi moral izbirati med navijanjem in virtualizacijo, kaj misliš da bi izbral? Nekaj, kar počne par procentov od promila uporabnikov ali nekaj, kar je vedno bolj pomembno v današnjem svetu?

http://www.intel.co.uk/content/www/us/e...

Gapi182 je izjavil:

zkj sploh folk noče navijat? Kaj mislite da boste kaj pokvarili al kaj? Res ne razumem. Če hočeš gaming PC in noč navijat si raje kup konzolo.

Zakaj bi se hotel zajebavati zato, da dobiš par procentov več FPS-jev in imel nestabilen računalnik? Zakaj bi kupoval konzolo, če na njej ne moreš poganjati brskalnika tako, kot se zagre, pohekati telefona, uporabljati resnih programov (CAD, Mathematica, Matlab, itd.), poganjati FTP serverja, imeti v virtualcu naloženega Linuxa/Windowsov, da lahko nekaj na hitro pogledaš, itd. itd.

Svet ni razdeljen na gaming na konzoli in gaming na navitih PC-jih. SVet je razdeljen na gaming na konzolah, uporabo PC-ja za resnejše zadeve z nekaj gaminga, na gaming na PC-ju in bluzenje, potem je pa tam robni pogoj, popolnoma zanemarljiv, gaming na navitih PC-jih.

Nimam nič proti navijanju, komur paše to početi naj kar. Ampak če človek reče da ne bo navijal, geez no, dejte mu mir. Če ne bo pač ne bo. Treba vam bo tele vaše poste pokazati čez 5 let, ko vas bo ta norija okrog navijanja minila. Potem se boste pa za glavo držali.

z navijanjem ne dosežeš nestabilnost...

Dokaži.

stock je izjavil:

Nwanko je izjavil:

Pol pa ne vem kake špile ti igraš,men kaže 4gb+ porabljenega rama ko igram BF3....


Nevem kaj maš ti odprto zraven, BF3 žre okol 2Gb, W7 1Gb..

Na 4 GB sistemskega RAMa mogoče? Meni brez odprtega programa Win7 porablja skoraj 2 GB na skupaj 6 GB RAMa. Z odprtimi 10 tabi v Chrome zdajle pa skoraj 4.

stock je izjavil:

Še sedaj ni potrebe po 4Gb, seveda pa se kupi 8Gb, ampak 16Gb pa res ne, dodatnih 45-50€ nima smisla pri računalniku do 1000€. Enako gre za SSD do jurčka ni v igri.

Ne znaš prebrati, kar sem napisal, kajne? Pa zdajle ni potrebe po 4 GB? Pa kaj ti uporabljaš, telefon??

Janac je izjavil:

Da, si ga lastim. Ni blazne razlike med mehanskim 7200rpm in ssdjem, vsaj po mojem mnenju.

^^

Verjetno se precej bolj pozna navijanje CPU-ja, kajne? :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

rkobarov ::

Janac je izjavil:

Da, si ga lastim. Ni blazne razlike med mehanskim 7200rpm in ssdjem, vsaj po mojem mnenju.

mogoce ti ta video razcisti obzorje :
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Halfdead987 ::

rkobarov,umiri se. Ni vse v SSDjih. Kupiš če rabiš. ;)

bluefish ::

Tale video je slaba izbira, če želiš prikazati dejanske prednosti SSD-jev.

Zagonski čas sistema je irelevanten, ker računalnik večina zažene enkrat ali dvakrat dnevno. Mnogi še to ne.
Podobno je z zagonom aplikacij. Le redkim se tako zelo mudi ali pa je njihov čas dragocen, da bi se samo zaradi tega nakup splačal.
Vibracije, poraba,... pa sodijo kvečjemu v svet prenosnikov.

Skratka, jaz zaenkrat o nakupu ne razmišljam, ker so prednosti pri vsakdanjem delu zanemarljive.

Gapi182 ::

loadingi v igrah, zagon aplikacij in iger... na sploh vse deluje dooost hitreje na SSDju.

maticb492 ::

Gapi182 je izjavil:

loadingi v igrah, zagon aplikacij in iger... na sploh vse deluje dooost hitreje na SSDju.


Itak da, to da ni razlike govorijo samo tisti ki še niso meli SSDja :P, "once you go SSD you will never go back" je bil povzetek enga reviewa, pač noben ne more rečt da ni razlike, ker je in to zelo ogromna, moreš pa gledat čče se ti splača seveda, kokr je bluefish napisu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Janac ::

@PIPI: 4GB z LE 10 odpritimi zavihki? Daj ne me smejat. Uporabljam trenutno 2GB rama, imam odprto Opero z 17 tabi, 2x Liberoffice, torrrent in še mnogo drugih, pa še Chroma z 3 odprtimi zavihki in mi kuri 1.8GB RAM-a. Res ne vem kaj vi delate s svojimi kištami?

Gapi182 ::

Janac je izjavil:

@PIPI: 4GB z LE 10 odpritimi zavihki? Daj ne me smejat. Uporabljam trenutno 2GB rama, imam odprto Opero z 17 tabi, 2x Liberoffice, torrrent in še mnogo drugih, pa še Chroma z 3 odprtimi zavihki in mi kuri 1.8GB RAM-a. Res ne vem kaj vi delate s svojimi kištami?

kakšni programi kot so itunes in podobno kar jejo ram

mailer ::

Odvisno koliko rama imaš v slotih. Če imaš samo 4gb bo zasedenega 2gb, če imaš 8gb pa 4gb oz odvisno koliko katera aplikacija vzame, vzame si ga pa glede na količino prostega. Se pravi več kot ga imaš, več si ga bo vzela.

maticb492 ::

Js imam 10 GB rama, in zdajle 15 sekund za tem ko sem zagnal PC mi porablja že 2,1 GB, odprti samo programi v ozadju (utorrent,skype etc.) in firefox z 2 zavihki. Ko igram bf3 mi včasih gre do 5 GB, verjetno je 8GB dovolj še za vsaj kakšni 2 leti, samo jaz nebi kupoval to, se ne splača, raje kupiš 16 GB pa je, razlika v ceni je majhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()
««
198 / 1133
»»