» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
148 / 1131
»»

freesty ::

Zakaj pa pasivno? Pa zato dat 100€ vec za brezveze? Saj ce imas ventilator z nizkimi obrati je neslisno in boljse hladi.

Jaz bi kupil na tvojem mestu eno plato za ene 120€ 1155 podnozje, procesor 3770, ki ima kar dobro integrirano grafiko. In hladilnik za procesor magari tut noctuo ampak D14 je overkill, kaksnega manjsega, cenejsega. Imajo relativno tih ventilator gor. Ohisje kupis za cca 100€. Pa napajalnik za kaksne 60€ + disk + ssdd.
Vse skup pride cca. 900€ pa bo isto tiho kot tvoja konfiguracija za 1500€.

Janac ::

moja konfiguracija bi bila kompletno pasivna, 1155 ne bom kupoval ker je to zadnja generacija procesorjev za to podnozje.

bluefish ::

Janac je izjavil:

pc pa ne bo menjo vsaj deset-dvanajst let...
Ker je to kao bolj smiselno od kupovanja pol cenejše konfiguracije na pet let?

Janac ::

Glej...jaz samo sestavljam.

freesty ::

In kaksne veze ima to? itq ne bo menjal 10-12 let. Vseeno katero podnozje vzames.
Kako kompletno pasivno? Kaj mislis ventilatorje pobrat ven iz racunalnika? V napajalniku bo se vedno ventilator.

Ja zgleda ti je to nek druzinski clan zaupal, da mu sestavis. In ti NE "samo" sestavljas... ker se folk na tebe zanasa ocitno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

D3m ::

ČE bojo komponente zdržale 10 let kapo dol. Ker če se ne motim je max. doba komponent 5 let.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

napajalnik je tak da ko ni mocno obremenjen ne dela ventilator, iz kulerja bom pa odstranil vente in zato tak ogromen kup hladilnih rebr.

bluefish ::

@D3m: A je v komponente vgrajena ura, ki po petih letih premakne stikalo in not spusti tok, ki vse skupaj skuri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

D3m je izjavil:

ČE bojo komponente zdržale 10 let kapo dol. Ker če se ne motim je max. doba komponent 5 let.

nebi reko

freesty ::

Z ohisja bos tud odstranil? Jaz nebi upal meti vse pasivno, ker se toplota nabira v racunalniku. Kupi vsaj tako ohisje, ki ima ob strani 200mm ventilator, da piha na vse komponente. Potem pa je to to:)

Janac ::

ja bom odstanil vse, no mogoce ene 2 v ohisju pustil in pa dal na min obratov...

tole kisto ki jo ima sedaj je stara 8 let in nima nobenega drugega da mu bi pomagal.

jaz pa rad pomagam pa mu bom pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

D3m ::

bluefish je izjavil:

@D3m: A je v komponente vgrajena ura, ki po petih letih premakne stikalo in not spusti tok, ki vse skupaj skuri?


Urca? Ne.
Dotrajanost komponent? Da.
|HP EliteBook|R5 6650U|

whitefish ::

In ti si se mu ponudil...In ti bo dal 100e ker mu boš sestavil ter piratske Win7 naložil.

Janac ::

Ne.

freesty ::

Mislim, da mi racunalnik ne pomeni vse in je rekel 1500€ od oka, ker ne pozna cen.

Ti pa mislis zapravit ves ta njegov denar, da bo on lahko brskal po internetu?

Pol boljse, da kupis te stvari pa jih mas za sebe ti pa mu das tvojo i5ko. On tak ne bo opazil razlike.

Janac ::

sam me je ZS-jal

sem mu rekel da dobi za 800 ze dobro masino, pa je rekel da ve. Kaj naj jaz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

bluefish ::

No, za začetek povprašaš človeka po namenu uporabe, nato pa ugotavljaš, če je budget smiseln.

Janac ::

urejanje glasbe digitalizacija itd.

snema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

bluefish ::

D3m je izjavil:

Urca? Ne.
Dotrajanost komponent? Da.
Ni tako tragično.
Po firmah imajo računalnike po deset let in več v precej neugodnih pogojih, pa jih potem delujoče veselo za drobiž prodajajo.

Pa to je le en primer.

bluefish ::

Janac je izjavil:

urejanje glasbe digitalizacija itd.

snema
V tem primeru bo res boljše, če sedaj vzame nekaj za cca. 800€ in čez par let nadgradi ali zamenja komplet.

Janac ::

zvocno kartico za 1,700EUR ima.

bluefish ::

So what?

Janac ::

rabi dober procesor da jo izkoristi a ne

bluefish ::

Nima veze zvočna kartica, če program, ki ga uporablja, recimo izkoristi le eno nit.

Janac ::

gigabyte plato bom zamenjal za Asusovo.

PrimozR ::

In to je tudi i5 za 200 €. Ki bo popolnoma lepo deloval na plati za 100 €. Evo, s prve prišparanih 200 € :D Pa LGA-2011 se danes kupuje v specifičnih primerih. Nakup kište za 10 let to ni. Da ima quad channel tudi ne, vsaj ne iz razlogov, ki jih ti navajaš (e-penis pa to). Kdor ve, zakaj kupuje LGA-2011, naj ga. Kdor ni povsem prepričan, naj ga bolj ali manj ne. Tale naj ga ne.

D3m ::

bluefish je izjavil:

D3m je izjavil:

Urca? Ne.
Dotrajanost komponent? Da.
Ni tako tragično.
Po firmah imajo računalnike po deset let in več v precej neugodnih pogojih, pa jih potem delujoče veselo za drobiž prodajajo.

Pa to je le en primer.


Pri nam smo parim menjali vse kondenzatorje na plati. Pa je bil učinek dober samo za eno leto. Zdržali so tam 5-6 let :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Cossy ::

Se opravičujem da vpadam v vašo burno debato, ampak ker vidim da ste poznavalci bi prosil za mnenje, seved ače vam ni odveč.
Hvala

Cossy je izjavil:

Prosil bi za mnenje za naslednjo sestavo do cirka 500eur. Lahko tudi kdo predlaga boljši komplet do 500eur.
Pc se bo uporabljal za domačo uporabo, pač internet, office, nekaj photoshopa in ostalih podobnih programov.Igralo se igric na njemu ne bo.
 Sestav

Sestav

Cossy ::

vencl ::

Kaj menite o sestavi kompa za 800 EUR. Rabil bi za delo v pisarni, kjer uporabljam AutoCad, včasih tudi CFD simulacije, internet, pogledam kakšen film.

Procesor AMD FX-Series FX-8120 BOX 3.1 GHz AM3+
Matična plošča Asus M5A78L-M/USB3 AM3+
RAM Crucial DDR3 8GB Kit (2x 4) PC3-12800 1600MHz CL9 BallistiX sport
Trdi disk Seagate1TB SATA 6Gb/s 7200 64MB 3,5" Barracuda ST1000DM003
Grafična kartica ASUS NV GT610 SILENT/LP (GT610-SL-1GD3-L)
Samsung SH-222BB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
Ohišje LC 7010B LC600H/12cm 600W
Monitor Dell U2312HM 58cm IPS
+ Opcija dodatno z: SSD disk Intel 330 Series 120GB SATA3 2.5" BOX

Cossy ::

To ploščo sem tudi jaz izbral, vendar kot sem videl ne podpira rama 1600mhz, samo 1033, 1333 pa 2000. Preveri še 1x za vsak slučaj.

D3m ::

Plošča podpira rame:

4 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 2000(O.C.)/1866(O.C.)/1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz ECC, Non-ECC, Un-buffered Memory

Link: http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM...
|HP EliteBook|R5 6650U|

s51as ::

THEbassfreak, pokomentiral bi samo tisto zahtevo po tišini. Mislim da se ti ne splača vlagat v pasivne zadeve sploh ne na dolgi rok (pasivne komponente se bolj grejejo in visoka temperatura na dolgi rok sigurno ni vredu). Mislim da je bolj smiselno gledat komponente, ki imajo vgrajene čimvečje ventilatorje, ki se za isti pretok zraka lahko vrtijo počasneje kot manjši.
Tako bi ti predlagal ohišje z 14cm ventilatorji (FD ARC), Grafično kartico z dvema ventilatorjema, Procesorski hladilnik z 14 cm ventilatorji (Havik). Ventilatorji bodo sicer s časom postali glasnejši ampak jih enostavo in relativno poceni zamenjaš in imaš tišino naprej.
Kontrolo vrtenja posameznega ventilatorja imaš že na vseh osnovnih ploščah, tako da z lahkoto nastaviš, da dokler temperatura ne preseže 30°C vsi ventilatorji stojijo, potem pa se jim obrati počasi povečujejo do maksimuma. Na ta način tudi ne omejuješ uporabnika, ki z uporabo pasivnih komponent preko ene meje enostavno ne more.

Glede podpore zvočni kartici s strani procesorja pa se je najbolje posvetovat s proizvajalcem zvočne kartice in pogledati kakšne so optimalne zahteve. Si pap redstavljam da bi kak i5 3570 ali i7 3770 moral bit dovol dober.
It's just me myself and I

whitefish ::

s51as je izjavil:

THEbassfreak, pokomentiral bi samo tisto zahtevo po tišini. Mislim da se ti ne splača vlagat v pasivne zadeve sploh ne na dolgi rok (pasivne komponente se bolj grejejo in visoka temperatura na dolgi rok sigurno ni vredu). Mislim da je bolj smiselno gledat komponente, ki imajo vgrajene čimvečje ventilatorje, ki se za isti pretok zraka lahko vrtijo počasneje kot manjši.
Tako bi ti predlagal ohišje z 14cm ventilatorji (FD ARC), Grafično kartico z dvema ventilatorjema, Procesorski hladilnik z 14 cm ventilatorji (Havik). Ventilatorji bodo sicer s časom postali glasnejši ampak jih enostavo in relativno poceni zamenjaš in imaš tišino naprej.
Kontrolo vrtenja posameznega ventilatorja imaš že na vseh osnovnih ploščah, tako da z lahkoto nastaviš, da dokler temperatura ne preseže 30°C vsi ventilatorji stojijo, potem pa se jim obrati počasi povečujejo do maksimuma. Na ta način tudi ne omejuješ uporabnika, ki z uporabo pasivnih komponent preko ene meje enostavno ne more.

Glede podpore zvočni kartici s strani procesorja pa se je najbolje posvetovat s proizvajalcem zvočne kartice in pogledati kakšne so optimalne zahteve. Si pap redstavljam da bi kak i5 3570 ali i7 3770 moral bit dovol dober.

Zakaj Havik? Noctua je boljša.

s51as ::

za moj okus je predvsem grša in onemogoča uporabo HP ramov, medtem ko je havik lep ko slika zmogljiv res da malenksot manj in omogoča uporabo HP ramov.
It's just me myself and I

whitefish ::

Noctua je tudi lepa. Kaj je narobe z LP rami?

s51as ::

Zakaj bi bilo kaj narobe z LP rami? Nič ni narobe z njimi, super so jaz jih vsakemu priporočam.
It's just me myself and I

Janac ::

no dajte sestavit par konfiguracij za njega 1,500EUR in vse pasivno...

whitefish ::

Lol Janac,spet nov račun...
Zakaj pasivno? Tudi aktivnih grafičnih nebo slišal (večino)

kamuee ::

whitefish je izjavil:

Noctua je tudi lepa. Kaj je narobe z LP rami?


noctua je itak zakon, sem ponosen lastnik c14ke in morem rečt da je zlo zlo dobra roba, priporočam vsakmu in d14ko. Rame imam isto LP od corsair-a 4x4GB. top roba..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

whitefish ::

Eh..Je malo predraga :) Mugen 3 !
HyperX :D

kamuee ::

pa vzameš kter manjši model ane?? ni treba glih c14 ali d14..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Janac ::

ASUS P9X79 Deluxe 330.00 €
Intel Core i7 3820 (3,60Ghz, 10MB) BOX 283.20 €
Corsair Vengeance LP Blue 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V 103.20
Sapphire Radeon HD 7750 1GB Ultimate 120.00 €
Hitachi Deskstar 7K3000 2TB 64MB SATA3 - 6Gb/s 139.20 €
Crucial m4 SSD 256GB - SATA3 - 6Gb/s SSD 219.60 €
Noctua NH-D14 + NM-I2011 Mounting KIT 67.00 €
SATA ASUS DRW-24B3ST(2 kosa) 48.00 €
Techsolo TCR-1630 5,25" Card Reader 16in1 Black 20.40 €
Seasonic X-Series X-660 - 660W 144.00 €
Fractal Design Define R3 Titan USB3.0 106.80 €

SKUPAJ: 1,581.40 €
Trgovina Dinokomp

kako se vam zdi tole?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

whitefish ::

Predrago.

Janac ::

kaj?

freesty ::

Ma ti nimas pojma. Drazjo maticno od procesorja? Daj mu rajši boljšo grafo noter za to razliko, se bo vsaj kje poznalo...


ASUS P8Z77-V LX
134.40 €

Intel Core i7 3770 (3,40Ghz, 8MB) BOX
290.40 €

Corsair Vengeance LP 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
108.00 €

Samsung SSD 830 256GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
229.20 €

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - SATA3 - 6Gb/s
106.80 €

Noctua NH-U12P (775, 1155, 1156, 1366) - AKCIJA
42.00 €

SATA Sony NEC AD-5280S
37.80 €

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB WindForce 3X
360.00 €

Corsair Gaming Series GS600W - 80+
76.80 €

Fractal Design Define R3 Titan USB3.0
111.60 €

evo 1500€.

Janac ::

Grafa pasivna! vse pasivno! tudi napajalnik se modularen ni OMG?? kompa za 1,5k pa se modularen psu ni?

plata firewire, wifi in bluetooth in vsaj en pci slot.

freesty pomojem ti nimas pojma ves.

tudi citalca kartic nevidim jaoo lllol

pa samo 1Tb disk llloll

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

@Janac

1. Tip nima pojma o racunalnistvu, zakaj je potem pomembno ce je napajalnik modularen? Oo
2. Kupuje za dolgo casa racunalnik in pasivne komponente prej odpovejo, ce druga ne, termalno pasta se prej zasusi, ker je non stop 10°vec na cipu.
3. Tudi, ce je kak ventilator se ne pomeni, da zdaj helikopter pristaja. Kupis priklopis in potem odklaplas ventilatorje, tiste kateri so glasni.
4. Ja vredu pa daj teh 10€ za citalec kartic zravem. Joj jokas za brezveze.
5. Ja in pri disku 30€ zraven ampak za tega vem, da je tih, ker ga imam tudi sam.
6. Ohisje sem izbral, ki zgleda preprosto in elegantno(njega verjetno ne bo zanimalo kak dobro hladi in, da se dajo kletke za diske odstranit...

Vidim, da je ze whitefish povedal isto.
Drugace pa, ce hoces, mu pac nabavi to.. Ne vem kaj mu bo plata za 300€ lol. Pac naj se nafuka, mogoce bo koga drugega vprasal za mnenje pa bo videl, da si ga ti nategnil do amena..
Samo ne vem zakaj potem tu tak paniko zganjas, rec mu naj kupi pa tih bot.

Janac ::

phahahahh. To se slisi kot da bi hotel dati napajalnik za 25eur v konfig za 1,5k. A ti nerazumes da mora biti glasnost racunalnika O dB> a je tako tezko razumet? 2Tb seveda ni potrebno ampak se spodobi za v komp za 1,5k... Ohisje mora biti zelo zracno saj bo vse pasivno a ne...

Konfiguracijo sva sestavila skupaj z mtosev Btw:P

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: jazbec ()

freesty ::

Ti naredim še čisto pasiven racunalnik. Da bos srecen. Pa bo tudi dosti bolj pametno sestavljen od tega tvojega zmaska.
««
148 / 1131
»»