» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
123 / 1131
»»

Dober dan ::

pozitron je izjavil:

Imam i3 2100 in stock hladilnik deluje tiho in zadovoljivo. Ne splača se ti zapravljat za drug hladilnik.


Okej potem bom tudi jaz obdržal kar stock. Za vsakdanjo uporabo predvidevam da je procesor več kot preveč. Kako pa kaj igre tečejo na njem? S predpostavko da imam ločeno grafiko. Z integriranim grafičnim čipom se jaz osebno ne bi oz. ne bom mučil v igrah.

s51as ::

Odvisno katero diskretno grafiko imaš. Procesor tko al tko lenari pri igrah...
It's just me myself and I

Dober dan ::

Zaenkrat imam Hd 6850 ampak nameravam preskočiti na serijo 7xxx.

s51as ::

Ja najbol boš vidu ko boš probal. Probelmov pa nebi smelo bit.
It's just me myself and I

Dober dan ::

Zdaj sem imel od leta 2008 skos e2180. Upam da bo nadgradnja pometla z e2180 za šalo.

Janac ::

ce bos prodajal 6850 mi prosim javi na zs

HupChup ::

Hitro vprašanje: sestavi.si nudi tudi sestavljanje?

Janac ::

popolno ne

Constantine ::

Evo, sedaj ko je izšlo vse kar sem rabil je seznam sledeči:

OSN.PL. INTEL i77 BLKDZ77BH55K
PROCESOR Intel i7 3770K 3.5Ghz
RAM KINGSTON DDR3 4GB 1600 4x
VGA GIGABYTE NV 690GTX 4GB
WD WD25EZRX 2.5TB 7.2/64M/S600 GreenPower
CORSAIR Force 3 240GB (CSSD-F240GB3-BK) 25/S600
DVD RW SONY NEC 7283S LABELFLASH
NAPAJALNIK ATX INTERTECH 700W
OHIŠJE CHIEFTEC BM01 BREZ NAP.

O ceni raje nebi :) kaj priporočate za menjavo?

Janac ::

napajalnik FAIL

ohisje malo boljse, drugo ok

Constantine ::

Kaj priporočaš za en napajalnik?

Ohišje je res malo slab, morm mal pobrskat kaj se da dobit dobrega

Janac ::

do kolk evrov?

Robi :P ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

DeFacto21 ::

Sssaga ::

Dober dan je izjavil:

pozitron je izjavil:

Imam i3 2100 in stock hladilnik deluje tiho in zadovoljivo. Ne splača se ti zapravljat za drug hladilnik.


Okej potem bom tudi jaz obdržal kar stock. Za vsakdanjo uporabo predvidevam da je procesor več kot preveč. Kako pa kaj igre tečejo na njem? S predpostavko da imam ločeno grafiko. Z integriranim grafičnim čipom se jaz osebno ne bi oz. ne bom mučil v igrah.


Sestavil i3 2100, 4 GB ram, H61 plato, Corsair 500CX2, 560 GTX Ti, ki je konkretno gamersko namenjena in ti morm reči, da jo je procesor gonil sto na uro.
DXHR, DiRT3 na max in 1080p gladko deluje grafa do konca :), le pri GTA IV, ki je slab port, bi prišlo dodatno jedro prav (čeprav se pozna HT funkcija).
Nisem imel energije in časa takrat potestirat in objavt rezultate sem.

Smo pa mel Lan Party pri frendu, katermu sem ga sestavu in ima veliko špilov gor. Nič mu ne šteka, tudi nič ni jamral, da bi kej trokiral (igra veliko strateških iger-novejših) al pa ni tok pozoren (1080p LCD) :D

Stock hladilnik, proc navit na 3300 Mhz al kok že (max fsb možen) in vse tiho je bilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

pozitron ::

Sssaga je izjavil:

Dober dan je izjavil:

pozitron je izjavil:

Imam i3 2100 in stock hladilnik deluje tiho in zadovoljivo. Ne splača se ti zapravljat za drug hladilnik.


Okej potem bom tudi jaz obdržal kar stock. Za vsakdanjo uporabo predvidevam da je procesor več kot preveč. Kako pa kaj igre tečejo na njem? S predpostavko da imam ločeno grafiko. Z integriranim grafičnim čipom se jaz osebno ne bi oz. ne bom mučil v igrah.


Sestavil i3 2100, 4 GB ram, H61 plato, Corsair 500CX2, 560 GTX Ti, ki je konkretno gamersko namenjena in ti morm reči, da jo je procesor gonil sto na uro.
DXHR, DiRT3 na max in 1080p gladko deluje grafa do konca :), le pri GTA IV, ki je slab port, bi prišlo dodatno jedro prav (čeprav se pozna HT funkcija).
Nisem imel energije in časa takrat potestirat in objavt rezultate sem.

Smo pa mel Lan Party pri frendu, katermu sem ga sestavu in ima veliko špilov gor. Nič mu ne šteka, tudi nič ni jamral, da bi kej trokiral (igra veliko strateških iger-novejših) al pa ni tok pozoren (1080p LCD) :D

Stock hladilnik, proc navit na 3300 Mhz al kok že (max fsb možen) in vse tiho je bilo...


Tudi sam imam pravtako gtx 560ti z i3 2100. Nikjer ni nobeni problemov v igrah, edino pri battlefield 3 multiplayer bi si želel kakšno jedro več, sam še vseeno, je čist igralno tudi pri 64 igralcih.

FlyingBee ::

saj imate po eni strani prav, da ne pogledate par testov procesorjev na priznanih straneh po netu, ker potem ne bi imeli kaj dosti pisati po tem forumu ... brez filozofiranja lahko enostavno trdiš, da je i3 2100 dovolj ko pogledaš par testov kako se obnese pri igrah in koliko bi pridobil, če bi dal 100 eur več za i5 ivy-a
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Dober dan ::

Pa sem končno sestavil svoj built.

i3 1210
h61m-D2-b3 ( ker se ne da navijati je za mene dovolj)
550w lc6550 gp 2.0 ( je že od prej)
500gb hdd tudi že od prej
dvd-rw enoto
ati hd 6850 tudi že od prej
4 gb rama ddr3 1600 hyper. Ram sem imel doma. Ko bom rabil bom seveda kupil 8 gb.

Built za tako mali vložek seka. Sploh, če pomislim na to, kaj sem imel prej. Igrice letijo kot raketa, fps-ji so stabilni. Vsaj zaenkrat. Built imam sestavljen komaj en dan tako da kaj več zaenkrat ne morem povedati. Vem pa da bo za mene naslednji 2 leti več kot dovolj. Namesto i5 sem kupil i3, prihranek pa bom vložil nekam, kjer se bom imel lepo :D :D

Aja pa pozabil sem omeniti odgovor na moje vprašanje glede hladilnika. Stock hladilnik je čisto dovolj, saj so temperature čisto normale tudi pri 100% obremenitvi. Tudi glasen ni preveč.

Zgodovina sprememb…

mijav7 ::

Kaj je trenutno best buy za 500€? Računalnik bi se uporabljal predvsem za igre.

fr4nc ::

mijav7 je izjavil:

Kaj je trenutno best buy za 500€? Računalnik bi se uporabljal predvsem za igre.


A rabiš popolnoma vse (ali že slučajno imaš kaj : HDD, optična enota, ohišje, napajalnik)?
Tujina ali SLO?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Janac ::

zza 500e bo bolj slabi gamer komp :))))

Freaxx ::

6850 in pa i3 bi uspel not stlačit

Janac ::

i3 pa 6870 celo :)

mijav7 ::

Sem gledal zdaj gledal malo komponente. Za 500€ ne dobiš nič pametnega, kaj pa za kakih 600? Pa brez ohišja.

Robi :P ::

dobiš 6850, h61, pentium g640, 8gb ram,500gb disk,chep ohišje napajalc in optični...

Janac ::

really?

Freaxx ::

če je pa prpravln do 600 dat ma pa že i5, navem kaj sanjate o nekih pentiumih :D

Janac ::

nerabis i5 za igre, naj da 100eur raje v graficno in ma 7850 pol in zelo solidno sestavo za gaming

Robi :P ::

moj rig je biu za 440e nism nouga sestavlo sam fotrovgaa sm mal prepiso

Dober dan ::

i5 za budget 500€ v sistem tlačit je nesmisel. Itaq za tak budget ne bo gradil nekega hardcore sistema. Celerona pa spet ne. Hyper-Threading se odlično obnese. Tako da z moje strani ti predlagam i3 procesor eno poceni plato, za katero misliš da ima vse kar potrebuješ (plačat priključke na matični, ki jih ne boš nikoli izkoristil je nesmisel, v prihodnost gledano pa bodo komponente vsak dan bolj zastarele) in pa 8 gb rama ddr3 obvezno ker so že ravno tako poceni. Disk ti naj drugi svetujejo, grafična je pa res 6850 za ta budget mislim da best buy. Napajalca si uzami enega 600w in bo to lavfalo. No potem pa je to že skoraj isti built kot sem ga sestavil jaz včeraj. Lahko pa greš v tabor rdečih pogledati.

Janac ::

kdo je reku da bi tlacil i5 za 500eurov? i3 nima HT-ja

Loocas ::

i3 seveda ima HT.. kaj že spet buče kotališ??

Janac ::

od kdaj majo i3 cpuji HT? to je samo za okras

pa ma res...jao jao

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Dober dan ::

Jaz ne bi omenil, če i3 tega ne bi imeli. Za tako zmerno nizko ceno je performace odličen.

s51as ::

i3 ima i5 pa ne?
It's just me myself and I

Dober dan ::

Ja natanko tako ampak ima i5 zato 4 jedra i3 pa samo 2. Ampak za budget 500€ se mi zdi i3 z Hyper-Threading tehnologijo best buy. Celerona v ta sistem tlačit je pa tudi malo mimo, če ga bo uporabljal za igre. Hyper-Threading se kar pozna pri multiplayerju.

s51as ::

Noro, če primerjaš i3 2125 ali i3 2130 in i5 3570 potem niti ni neke hude razlike razen v ceni in dveh jedrih.
It's just me myself and I

Dober dan ::

Ja samo i5 ima potem tu še turbo boost in pa v 22nm tehnologiji so narejene te verzije ki si jih ti omenil.
Če ne uporabljaš intergrirane grafike, kar za igre očitno vsak normaln zemljan ne bo, je best buy i3 2120. Za 100mhz več je treba že plačati kar malo več tako da ne vem...

s51as ::

tole ste v zadnjih nekaj dneh na glavo obrnl... Ko sem jaz izbiral (ne vem če je teden nazaj) je blo tako da se za igre ne splača vzeti 2600k ampak je čist dovol 2500k oz. pač ivy bridge ekvivalenti, nihče ni niti pomotoma omenil kakega i3. Zdaj pa se je očitno nebo odprlo in je i5 brezveze kupovat za igre in je i3 najboljša stvar po leseni žlici.
It's just me myself and I

Dober dan ::

Ne, to pa ni res. i5 je super zadeva. Ampak jaz osebno ne dam 200€ za procesor. Niti 1000€ za cel sistem. Zgoraj je pa nekdo omenil da ima budget 500€. V take sisteme se ne splača i5 tiščat. Za doma je tako čisto dovolj že i3, ampak verjetno se i5 ponekod bolje obnese kot i3, saj ima pa le 4 konkretna jedra. Le redke igre rabjo 4 jedra, 2 jedrniki kolikor sem podučen v zadnjem času so še čisto dovolj.

s51as ::

No prov... zdej sem tko al tko že naročil in plačal... mogoče bo pa kje drgje prav prišlo :D
It's just me myself and I

Dober dan ::

Ne sekiraj se. Imas pac veliko boljsi sistem ki je hitrejsi kot moj ampak se pa pozna v denarnici kajne :D

s51as ::

Bi bil precej čuden svet če bi bil sistem za 500 EUR enak sistemu za 1300 EUR... Ampak danes tk ni nič nemogoče.
It's just me myself and I

freesty ::

Dober dan je izjavil:

Ne, to pa ni res. i5 je super zadeva. Ampak jaz osebno ne dam 200€ za procesor. Niti 1000€ za cel sistem. Zgoraj je pa nekdo omenil da ima budget 500€. V take sisteme se ne splača i5 tiščat. Za doma je tako čisto dovolj že i3, ampak verjetno se i5 ponekod bolje obnese kot i3, saj ima pa le 4 konkretna jedra. Le redke igre rabjo 4 jedra, 2 jedrniki kolikor sem podučen v zadnjem času so še čisto dovolj.



Verjetno se i5 ponekod bolje obnese? lol.

i5 se bo povsod bolje obnesel. Tako, da tisti, ki je kupil i5 namesto i3 nisi naredil nic narobe, ker je 2500k veljal za najboljsi procesor price/performance prejsne serije. Zdaj ne vem vec.

stock ::

s51as ma seveda da i5 ;)

i3 je za tiste, ki bi zdaj hotli za max denar največ, čez kako leto bo pa CPU prepočasen in bo treba menjat komplet cel sistem.

Kar se tiče samih procesorjev je intel zelo logično nastavil tako procesorje kot cene le teh. -i3 2jedra HT 100€ -i5 4jedra 200€ -i7 4jedra HT 300€ Hitrost jasno ne gre gor sorazmerno s ceno ampak je linija zelo lepa. Skrivnost i3 je ravno HT tehnologija, zaradi katere simulira 4 jedra (ki jih igre danes potrebujejo) in tako kljub fizično 2x počasnejšem procesorju, ker dobro lovi i5 čeprav je slednji mnogo hitrejši.

freesty ::

Nekje sem enkrat prebral, da HT tehnologija nima veze z igranjem, zato se za igre bol splaca vzet 2500k namesto 2600k. O tem sem ubistvu kar dosti prebiral, kajti sem kupoval enega od omenjenih procesorjev. HT ti bolj pomaga pri programju.

@stock imas kaksen link da podpre tvojo teorijo, da je v igrah majnsa razlika med i3 ter i5 kot i5 in i7?:)

stock ::

freesty je izjavil:

@stock imas kaksen link da podpre tvojo teorijo, da je v igrah majnsa razlika med i3 ter i5 kot i5 in i7?:)


Nisem tega niti napisal..

Kar pa se tiče tvojega branja žal površno bereš, oziroma bereš debate po forumih? Ma saj še tisti, ki pišejo malo bolj uradne članke nimajo pojma kdaj.. pol pa pride do tega da ljudje ne vejo da je zemlja okrogla..

Sploh nevem kje začet xD kaj sploh pomeni HT ne.. hyper thread. Kaj to pomeni, to pomeni da procesor dejansko lahko računa 2 stvari hkrati (oziroma 2 thead-a).

Torej, če ti igraš naprimer NFS the run, ki uporablja štiri thread-e. Lahko z i3 računaš vse 4 naenkrat, z i5 tudi vse 4 naenkrat medtem ko ti i7 počiva, zato ker on kahko računa 8 thread-ov.

freesty ::

Kako povrsno berem? Samo na malo drugacen nacin sem ti postavil vprasanje in ti si mi sedaj tocno odgovoril.

http://www.anandtech.com/bench/Product/...
http://www.overclock.net/t/671977/hyper...

Drugace pa imas prav, ce igra porabi 4jedra torej pri i7 tista dodatna stiri nic ne koristijo. Pri i3 se pa zna poznat ja. Nisem se nikoli poglabljal v procesorje nizjega ranga.

Xserces ::

nima i3 kej praskat pr i5... HT je uporabn samo pri kakem konvertanju in te pizdarije...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

stock ::

Hehehe.. vama ni pomoči a? HT je bil narejen prav izključno za igrice.

Samo svoja 2 linka si malo bolj podrobno preberi pa ti bo vse jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()
««
123 / 1131
»»