» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
115 / 1133
»»

Janac ::

novejsa tehnologija

ni vec denarja, manj ali celo enako! mal se pozanimi no!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

s51as ::

O rev 1.3 pa še nisem videl. Ta praktično ne zaostaja za Z77, ima podporo za PCI 3.0 če je na njej tudi ivy bridge procesor.
Z77 je dražja, precej. Naprimer pri ASUSU je Z68 Pro 150 EUR Z77 PRO pa je 175 EUR.
It's just me myself and I

Janac ::

pa a z68 pro ponuja vse to kar ponuja z77 pro? odgovor je NE

s51as ::

Ne vsekakor ne... Z77 je za 9 večje :D
It's just me myself and I

Janac ::

ima z68 Wifi in moznost z Android napravo uporabljati kot misko ali tipkovnico za pc in remote desktop prek wifija? a sploh ma wifi? ne nakladaj

Mrakw ::

Kdaj pa pridejo ivy bridge?

Janac ::

29 apriu

Jakob_X ::

Janac je izjavil:

pa a z68 pro ponuja vse to kar ponuja z77 pro? odgovor je NE


Česa cenovno primerljive plate z z68 ne ponujajo kar ima z77?

Janac ::

sem napisal

Jakob_X ::

Janac je izjavil:

sem napisal


napisal si npr: "ima z68 Wifi in moznost z Android napravo uporabljati kot misko ali tipkovnico za pc in remote desktop prek wifija? a sploh ma wifi? ne nakladaj". Res je tega z68 nima ampak nima pa tudi z77 tako da prosim povej kaj ima z77 da se splača zanj plačati več.

Janac ::

kako da tega nima z77?

s51as ::

Janac, to sem ti že v eni drugi temi govoril... WiFi ima samo Asus na 3 ploščah.. Nima pa to nobene veze z Z77. Na Z68 je imel pa bluetooth, pa tudi to nima veze z Z68.
Tisto z androidom pa... pač stvar pogramov ne pa chipseta...
It's just me myself and I

Janac ::

ja govorimo o asus V seriji, z68-v nima zz-v pa ima wifi

vem da ni stvar chipseta, samo pri z77 dobis vec ''bombonckov''

s51as ::

Ne pri Z77 ne dobiš nobenega bombončka. Moraš kupi ASUS P8Z77-V (PRO, DELUXE)

It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Janac ::

je res da je drazja, samo upostevaj da je z68 na trgu ze kaksno leto, z77 pa je novost na trgu...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Robi :P ::

s51as je izjavil:

Ne pri Z77 ne dobiš nobenega bombončka. Moraš kupi ASUS P8Z77-V (PRO, DELUXE)


z77 pa ja podpira sandy al ne?? tu piše da ne sam janac usakmo predlaga i5 2500k+z77 ( se pravi naj bi podpiral ) naj mi da nekdo odgovor podpira al ne?

Janac ::

naj bi ja

PrimozR ::

Zakaj the hell ljudje božji hočete WiFi na DESKTOP platah??

Loocas ::

itak da podpira.. pismu ste..

Janac ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj the hell ljudje božji hočete WiFi na DESKTOP platah??


sej ni sam to

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj the hell ljudje božji hočete WiFi na DESKTOP platah??

Uporabljata ga dva pri starših, in en PC v mojem stanovanju.
Torej naj iztrgam in začnem kable čez sobe vlečt?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Hja, desktop računalnika ne prestavljaš ravno vsak dan, torej ja, če je možno je mnogo bolj logično uporabiti kabel. Saj ne rečem, v precej primerih je to kul, sam jaz resnega računalnika ne bi dal nikoli na WLAN. Starca imata desktop sicer prav tako na WiFi-ju, ker je kanal iz zgornjega v spodnji štuk enostavno preveč zabasan, ampak bi takoj potegnil kabel, če bi ga lahko. Kabel enostavno dela.

s51as ::

Lahko narediš dostopno točko za vse prenosne naprave :D
It's just me myself and I

MrStein ::

Torej sam to uporabljaš, pa vseeno trdiš, da je to več kot nepotrebna funkcija?
Ah, forumi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

MrStein saj sem rekel, na resnem računalniku se mi zdi nepomembna funkcija. Oz. funkcija, za aktero se mi zdi nesmiselno prerekati oz. odločati za določeno plato. SPloh pa, I/O panel plate naj bo nabasan z USB/zvočnimi/video izhodi, ne pa z antenami za WLAN, ki ga ne bom skoraj nikoli uporabil.

Killermode ::

z77 čipovje ma usb3 z68 pa ma posebi čip za to in je posledično bolj omejen in počasen.

Jakob_X ::

Killermode je izjavil:

z77 čipovje ma usb3 z68 pa ma posebi čip za to in je posledično bolj omejen in počasen.


http://vr-zone.com/articles/a-quick-loo...

Ni videti posebnih pohitritev, glede na porabo CPUja je dejansko še malce slabši.

Killermode ::

Zanimivo. Čakam da da GB plate vn da dobim teste za gledat pa da vidim razliko v ceni. Če bo pr 120 evrih razlike 10-20 evrov grem na Z77 drgac pa lepo z68. Glede na to da je sam gigabyte poskrbel za malo morje bonbončkov k so mi všeč.
Glede na to da bom šel iz AMD 780 čipovja bo to velik preskok.
1. iz AMD na Intel
2. par generacij

Janac ::

razlika bo manj kot 10e.

s51as ::

Killermode Gigabyte se je res zelo potrudil z Z77 platami. Tako po ceni kot po "bombončkih" :)
It's just me myself and I

Janac ::

kdo?

s51as ::

A je tole OK za igrce pa domačo uporabo.
1 monitor 23" resolucija 1920×1080 igral bi pa kakšne avtomobile pa strategije pa tko.

It's just me myself and I

Janac ::

zamenjaj za 7850? pa maticna ni prevec dobra...

s51as ::

A misliš? Jas sem pa ravno gruntal če sploh tako grafično rabi, za kak DIRT 3 pa kej podobno zahtevnega.
It's just me myself and I

Janac ::

razlika je 20evrov...

s51as ::

Aja... ok...
It's just me myself and I

Janac ::

s51as ::

It's just me myself and I

Janac ::

pri sapphire dobis vec bundla

paperdoll ::

Koliko približno bi v teh časih stal en pc, ki bi bil dober za pisarniške reči, filme, urejanje slik (tudi kak photoshop) in igranje kakšnih ne najnovejših iger (za mlajšo mularijo, da lepo delajo kakšni Sims 3 in podobne). Sprašujem bolj informativno, ker je stara kišta že pošteno predpotopna in ne vem če se mi jo splača izboljšat z robo iz Bolhe.

Janac ::

600$

kmetek ::

400-600€...

FlyingBee ::

brez monitorja, bi bil dovolj za 400 do 500, ker so cene diskov grozne še zmeraj
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Janac ::

yakaj bi sploh kupoval disk

FlyingBee ::

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

evo 400 eur, nič za zgrešiti, garancija na vse komponente in mir za nekaj začasa - igre ne napredujejo tako hitro, sims3 niso zahtevni, podobne igre tudi ne, seveda pozabijo lahko na crysis 1 in 2, metro 2033, bf3 na visokih nastavitvah in ločljivostih

janac je predlagal nekaj pametnega, s tem bi prišparali 100 eur, vendar paziti na to ali ima disk IDE oziroma ali ga ima matična plošča, poleg diska tudi DVDRW ni treba tako da še -17 eur, vendar spet IDE ali SATA na novih ploščah vprašanje
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Janac ::

nic ne vidim

s51as ::

Janac kaj pa je to bundle in kaj je pri saphire več in katero os ploščo bi ti predlagal?
It's just me myself and I

PrimozR ::

Pri takih cenah je kriminal ne vzeti 8 GB RAMa pa kriminal je vzeti serijo 7700. Vzame se raje 6800 za par 10 € več. 6850 je namreč na ravni 7770, stane pa malo več od 7750.

Janac ::

s51as je izjavil:

Janac kaj pa je to bundle in kaj je pri saphire več in katero os ploščo bi ti predlagal?


to je tisto kar dobis zraven kartice, pri sapphire dobis hdmi kabel, kup adapterjev in se veliko, pri asus pa samo doddatni napajalni kabel...

priporocal bi vsaj UD3H

s51as ::

UD3H nimajo, sem tudi jaz to hotel.
A misliš da ni Asusova bolj zanesljiva in tišja? Grafična kartica mislim.
It's just me myself and I
««
115 / 1133
»»