» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
112 / 1130
»»

Mendex ::

Hvala THEjanac13 za pomoč.
Tole si na kakšni spletni strani sestavljal?

Janac ::

tole je dinokomp

zombies ::

Zdravo

Prebiram forum že ene par mesecev, da bi nabavil nov PC, ampak vidim da vse skoz neki spreminja in čaka na to pa ono, ki pride ven v roku parih mesecev.Rad bi počakal na nove grafične karice od Nvidia 6xx (konec marca približno) in na Ivy bridge (septembra približno,ki je pa še zelo daleč)tko, da recimo čez 1 leto bi nabavil čisto nov PC.Zdaj me pa zanima, če se mi ubistvu "splača" nadgradit stari računalnik, ki je takšen:

MB: Asus P5Q Deluxe LGA775
Proc: Intel(R) Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz
RAM: DDR2 2x2GB
Grafična: Gainward NVIDIA GeForce GTX 275
Disk: Seagate 600GB SATA2, 32Mb, 7200rpm
Napajalnik: LC 850W

Nadgradil bi ga pa z :
Intel SSD 520 Series 120GB - SATA3 - 6Gb/s 240€ (potem v nov PC?)
grafična: MSI GeForce GTX 560 Ti 448 Cores 1280MB Twin Frozr III PE/OC 280€ mogoče še počakam na 6xx
za ram pa ne vem ker ddr2 ja še enkrat dražji od ddr3 za npr. 2x4gb

PC je večinoma za igrice na 1920x1080 resoluciji igra se pa BF3 in pa GW2, ko pride ven.Vem, da gotovo čez 1 leto bo Intel SSD 520 čisto zastrel tako, da ali se to res zdaj splača ali mogoče raje kaj cenejšega oz. sploh ne, ker ima MB sata 2.

Lp in hvala :)

kmetek ::

Grafično imaš čisto solidno, nuja menjati?

klinker ::

Samo res. Kaj bos menjaval, sej verjetno se vse fura dobro ta sistem. SSD sem za, mogoce Samsung 830 120GB za okoli 180€ ampak ostalo pa brezveze, glede na to da bos v roku leta kupu vse novo. Cpu pa komot navijes na 3,6Ghz in vec, da malo zmanjsas FPS drop.

zombies ::

No sej ravno to sem se spraševav, če je res nuja menjati grafično, ker se mi zdi še kar solidna za nekaj časa. Za SSD sem pa kar prepričan da bi ga nabavu in res ta samsung 830 me kar mika.
Hvala za pomoč.

Pro_moted ::

A se mi splača vložit 60 evrov v 570 ? Kupil bom naslednji teden.

Odločam se me tema dvema :
EVGA GeForce GTX 570 1280MB SuperClocked

EVGA GeForce GTX 560 Ti 448 Cores 1280MB FTW

Letos še bom dokupil SSD in pa boljše hlajenje procesorja.Pol bi pa rad imel kaki 2 leti mir, preden nadgrajujem kaj.Po reviewih je 570 boljša valda, ampak je res toliko razlike ?
__________________________________________
Sistem bo pa:
AsRock Pro3 Gen3
Intel Core i7
Corsair Vengeance LP White 8GB
XFX 650W Pro Core Edition
Hitachi 1Tb
Thermaltake ohišje

Janac ::

zakaj ne pocakas na nove modele

Pro_moted ::

Janac je izjavil:

zakaj ne pocakas na nove modele


Hja počakam lahko še kaka dva tri tedne maksimalno.Torej tam do recimo 15-20 marca.Pol pa res rabim PC, ki mora šibat.Čaka ga gora renderiranja in preračunavanja, saj se je moj sedanji PC poslovil in sem trenutno na 3 leta starem laptopu :D
Bom probal počakat, če ne bom pa pač vzel eno od teh dveh graf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

PhotoBlaz ::

Rabim PC za home/office uporabo, igric se ne bo nikoli igralo, se bo pa pregledovalo razne CAD in 3d modele.
Skonfiguriral sem nekje v tem smislu, kot prikazuje spodnji link,... ampak nisem pa na svežem katera komponenta je dobra in katere se je boljše izogniti. Bi pa prosil za pregled in kakšen nasvet.
Hvala!

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

s51as ::

Verjetno veš zakaj si dal i7 2600 notri, drugo se mi zdi ok, morda bi edino boljšo ploščo dal notri da boš lahko kdaj dal ivy bridge uporabil. Z68 Gen3 bi bila prava, je pa okoli 40 EUR dražja!
It's just me myself and I

Mrakw ::

ivy bridge pa je?

svenica ::

Naslednja generacija Intelovih procesorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

PhotoBlaz ::

i7 sem dal v konfiguracijo zato, da bo računalnik dlje "trajal", da ne bo že čez 1 leto prepočasen.

s51as ::

Teško karkoli svetujem glede tega ker se ne poznam na potrebe tvojega dela. Vem da je za večino primeriv i5 2500 enakovreden i7 2600. Če je tvoje delo v tistem segnemu tjer se razlika pozna potem je to uporavičeno, drugače pa ne. razlika med procesorjema bo čez eno leto enaka, danes pa pri denarju prišaraš 100 EUR.

Me je zbodlo v bistvu bol to da so ostale komponente bolj boge procesor pa v špici.

Ampak saj pravim ti bo bolje svetoval kdo ki pozna potrebe tvojega dela.
It's just me myself and I

Janac ::

potem raje x79 ce hoces da cez leto ne bo prepocasan

klinker ::

Pro_moted je izjavil:

Janac je izjavil:

zakaj ne pocakas na nove modele


Hja počakam lahko še kaka dva tri tedne maksimalno.Torej tam do recimo 15-20 marca.Pol pa res rabim PC, ki mora šibat.Čaka ga gora renderiranja in preračunavanja, saj se je moj sedanji PC poslovil in sem trenutno na 3 leta starem laptopu :D
Bom probal počakat, če ne bom pa pač vzel eno od teh dveh graf.


Pa kupi vse razen grafe. Sej mas integrirano v CPUju, al pa iz stare kiste ce je se solidna.
Glede na to da dosti renderiras, ipd bi svetoval boljso maticno, recimo Gigabyte GA-Z68XP-UD3P.

Janac je izjavil:

potem raje x79 ce hoces da cez leto ne bo prepocasan


Ti pa tudi znas bleknit :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

NoBody- ::

Kupujem CPU hladilnik, pa se želim samo prepričat da tale paše na podnožje 1155?

NOCTUA NH-D14

Kolikor sem bral naj bi pasal brez problema, vendar se želim še prepričati, če si ga kdo lasti na 1155, da lahko to potrdi :)

lp

eieieie1 ::

NoBody- je izjavil:

Kupujem CPU hladilnik, pa se želim samo prepričat da tale paše na podnožje 1155?

NOCTUA NH-D14

Kolikor sem bral naj bi pasal brez problema, vendar se želim še prepričati, če si ga kdo lasti na 1155, da lahko to potrdi :)

lp


Paše ampak rabiš nizko profilne rame...

Anney ::

Vzemi 12ko, jo imam sam pa je super, je poslikan tu: Nakup CPU hladilnika.

yoco ::

A mogoče kdo prek strani hoh.de kupuje na firmo?

NoBody- ::

Dejansko rabim nizko profilne rame :) torej nekakj v tem smislu ne bo šlo skozi Rami

Dejansko morem potem kupit nekaj v tem stilu :) Rami 2

Verjetno bo Noctua šla v Corsair Obsidian Series(R) 800D?

Lp

kmetek ::

itak 800D je hud ohišje.

NoBody- ::

Kako pa je z rami dejansko. Bodo šli pod noctua rami1 ali rami2 iz zgornjega posta? :)

lp

theBill ::

yoco je izjavil:

A mogoče kdo prek strani hoh.de kupuje na firmo?


Da, sam sem komponente pri njih kupil na firmo.


Drugače pa mene muči eno drugo vprašanje - boljšo grafično bi si omislil, Gigabyte 560 ti 448 cores, ki ima dobro 3 ventilatorje in s tem dobro hlajenje. Kolikor sem gledal teste, je razlika med 560 in 560 ti minimalna, 448 cores pa kar konkretno pred 560 ti v performansah. Se splača doplačat tistih 40 € razlike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

FlyingBee ::

odvisno od resolucije zaslona, ki ga boš uporabljal, ali rabiš samo za igre, ali imaš ostale komponente dovolj dobre, da ne bodo zavirale grafično, ...

obstaja veliko testov na internetu in sigurno lahko najdeš kakšnega, ki bo direktno relevanten zate
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

theBill ::

Zaslon bo verjetno tale, ločljivost 1920 x 1080
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/moni...

Drugače bo predvsem za igre, pa surfanje po netu, nobene video obdelave ali česa podobnega. Po testih, katere sem gledal, ima 560 ti 448 cores kar precej boljše FPS kot 560 ti.

ostale komponente so:
Plata: ASRock Z68 Extreme3 Gen3 Z68 Sockel 1155
Procesor: Intel Core i5 2500K
Proc. hladilnik: Scythe Mugen 3 rev. B
Spomin: Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance
Disk: Seagate Barracuda 7200.12 1000GB SATA III
DVD-RW: SAMSUNG SH-S222AB-BEBE DVDRW SATA
Napajalnik: XFX Core Edition PRO 750W 80+ Bronze ATX 2.3
Ohišje: Cooler Master Silencio 550

Danes sva s kolegom vrgla skupaj mašino, čisto tako, če koga zanima, ko sem bral, da visoki RAMi in Scythe Mugen 3 ne gredo skupaj - gredo, samo ventilator hladilnika se montira na zadnji strani, torej da vsesava zrak čez hladilnik in ne da ga vpihava.

Tudi hladilnik Mugen 3 gre v ohišje Cooler Master 550 Silencio, sicer glih za glih - pač obrnili smo pokrove, tisti z več pene pokriva kable, tisti z manj pa hladilnik. Lahko bi pokril tudi kot je originalno, bi šlo malo bolj na tesno, ampak gre. V končni fazi če koga res moti dotikanje originalne stranice, bi lahko samo na tistem delu, kjer iz Mugna štrli 12 heatpipeov, porezal stran peno, pa bi bilo ravno tako OK.

hazlhof ::

Eno vprašanje za vse tiste, ki ste oziroma boste kupili po komponentah, ali sami sestavite ohišje, napajalnik in matična + proc ali daste v neko trgovino/servis?

Ali se da to doma narediti brez posebnega znanja?

s51as ::

Vse je narejeno tako, da drugače kot pravilno, ne gre. Razen če se zares potrudiš. Zraven vsake komponente so tudi vsa potrebna navodila in material. Orodja ponavadi ni, ampak kaj več kot križni in ravni šraufenciger tudi ne rabiš. Vse mora pasat skupaj, če ne paše potem niso izbrane pravilne komponente.
It's just me myself and I

Killermode ::

Če pa si iz cela ali bližne okolice piši na ZS in pridem na dom sestavit za en pir!

Janac ::

ce si iz lj ti sestavim jaz zastonj, pisi ZS

hazlhof ::

Najbolj me v bistvu zanima za procesor pa vse tiste paste, za diske pa grafične pa vem, da je čisto lahko.

Obema hvala za ponudbo, sicer sem pa bližje Ljubljani. Ko bom imel kupljeno, bom javil, če bom še rabil pomoč. Hvala!

Killermode ::

Aja procesor. Tam so pa itak tko lepo navodila tudi za nepismene. Če nisi ziher odpri je vse narisano ;)

Janac ::

previden bodi da ne poskudujes kaksnega pina na maticni tam kjer je lezisce za cpu

tbnosan ::

hazlhof je izjavil:

Eno vprašanje za vse tiste, ki ste oziroma boste kupili po komponentah, ali sami sestavite ohišje, napajalnik in matična + proc ali daste v neko trgovino/servis?

Ali se da to doma narediti brez posebnega znanja?


Oglej si tole:

Zadeva ima še dva dela. Veliko sreče in zadovoljstva.

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tbnosan ()

yoco ::

Jaz bi tudi rad nekaj vprašal glede sestave. Tiste žice ki jih povežeš na matično, za restart itd., moraš to isto sam povezat, al je to že v ohišju?

TehDucky ::

Iz ohišja ven štrlijo ti priključki in jih samo v matično v spodnji desni kot namontiraš, sicer kaže kam kaj paše, pa tudi v navodilih bi moralo pisat.

Smurf ::

Zdravo,

trenutno sem nekoliko out s price/performance računalniških komponent tko, da sem se odločil vprašati kar tukaj. Iščem računalnik za očeta, nekje v price rangu od 600 do 700€, grafična ni potrebna, da je ne vem kaj (ok občasno igra civ4 ipd., tako da čist lowest quality ne bi vzel), izrazil je tudi željo, da bi mu veliko pomenilo, če bi se programi hitreje zaganjali (mogoče kakšen manjši SSD disk) in pa, da računalnik ne bi rohnel kot helikopter :). Komponent seveda ne bo navijal.

Če se komu, da kaj predlagati, hvala v naprej!

Pro_moted ::

Gigabyte GA-970A-D3 .....85.20 €

AMD FX-4100 (3,60Ghz, 12MB) BOX 95W .....114.00 €

Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V.....33.60 €

Crucial m4 SSD 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD .....148.80 €

Samsung SpinPoint F3 500GB .....94.80 €

Sapphire Radeon HD 7770 1GB GHz Edition.....144.00 €

Sharkoon WPM500 - 500W - 80+ .....58.80 €

.Rasurbo Vort-X USB 3.0.....39.90 €

Skupaj 720 evrčkov. Seveda bodo sedaj popljuvali AMD do konca, ampak mislim da je za očeta dovolj :D Dinokomp seveda,.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

a hdd tudi rabis ali bo 120gb ssd dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

PNG ::

THEjanacova sestava mi je bolj všeč, ker ni na ničemer prav posebej šparal...edino optični pogon manjka (če ga še kdo sploh uporablja, ne vem).

Janac ::

vprasanje je ce rabi se hdd...

PNG ::

Kaj ti bo hdd, če imaš ssd :P

Janac ::

premalo gigabytov ane ;)

yoco ::

TehDucky je izjavil:

Iz ohišja ven štrlijo ti priključki in jih samo v matično v spodnji desni kot namontiraš, sicer kaže kam kaj paše, pa tudi v navodilih bi moralo pisat.

Hvala! :D

Smurf ::

Janac je izjavil:

a hdd tudi rabis ali bo 120gb ssd dovolj?


Tale mi je vsec, ampak ja tudi hdd bi rabil (ene 500gb npr). Pomoje bi lahko bilo nekoliko manj SSD diska?

Janac ::



ceneje tezko prides, disk se ti ta bolj splaca...

za ohisje bi nekaj vzel do 30e npr.http://www.mlacom.si/lc-power-lc-649b

ce malo povecas budget lahko vzmes boljse ohisje...

Pro_moted ::

A nebi potem bil kakšen i5 2320( 170 eur) procesor dovolj, glede na to da oče ne misli navijat itd. ? Pa je takoj spet v meji budgeta.

Janac ::

Aston_11 ::

Po gornjih konfiguracijah se mi zdi, da ata zgolj po internetu surfa. No ja, morda se motim, vendar navijanju bi se žiher lahko odpovedal.
««
112 / 1130
»»