» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1053 / 1133
»»

Horas ::

hojnik je ubistvu po moje hotu namignat na šrot napajalc. lc power. drugač pa taka sestava v taki švoh kišti je savna.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

XCom ::

Gledal sem z vidika cena
Nvidia RTX 3070 ...cena cca. 1.700€
AMD Ryzen 7 5800X .... cena 450€
skupaj ej to 2.150....celotni sistem z ramom, diskom, napajalnikom, ohišjem stane pa 2.130

mikeytroo ::

Razmišljam o nakupu oziroma nadgradnji PC-ja.
Trenutno še uporabljam star Intel I5-4690K DDR3 sistem.
Trenutno sem brez grafične kartice zato primarno gledam procesorje s iGPU oz. v AMD primeru APU-je.

Gledal sem malo cene na funtech ter razmišljam o naslednji nadgradnji:
* AMD Ryzen 4750G - ~292€
* MSI B550M PRO-VDH WIFI mATX- ~130€
* G.Skill Ripjaws DDR4 32GB PC 3200 CL16 KIT (2x16GB) - ~190€
TOTAL: 612€
Kakšnega mnenja ste kaj ?
Primarni namen sistema bo productivity.

Gledal sem tudi ITX matične za B550 pa videl, da so vse kar dražje čeprav bi me mikalo, da bi morda naredil enkrat ITX sistem s Cooler Master NR200 ohišje.
Morda enkrat drugič ker imam omejen budget ter tudi DDR4 je proti zaključku.

Mogoče ga bi kdaj kasneje (2-3 leta kasneje) ta spremenil v kakšen small homelab sistem s kakšnimi Virtualkami, Plex ali pa kaj.
8MB L3 Cache je sicer bolj mali, 5700G bo imel 16MB L3 cacha, vprašanje bo tudi kakšno ceno bo imel 5700G ter kdaj pride na sam trg v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Mešanega.

Sam imam A520M-K Prime + 4650G

Dela odlično.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

@mikeytroo: dobra izbira.
Glede performans se pripravi, da boš navdušen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mikeytroo ::

D3m je izjavil:

Mešanega.

Sam imam A520M-K Prime + 4650G

Dela odlično.


Sem razmišljal že tudi v tej smeri. Načeloma so še vsi ti AMD 4000G APU-ji PCI gen4 tako, da morda res najbolje A520 plošča.
Potem bi zagotovo poskusil vzeti v ITX formatu kar preostaneta potem samo:
* MB Gigabyte A520I AC - ~113€
ali
* ASRock A520M-ITX/AC AM4 M-ITX 90 - ~106€

Torej bi potem nekako tako izgledalo:
* AMD Ryzen 4650G APU - ~200€
* G.Skill Ripjaws DDR4 32GB PC 3200 CL16 KIT (2x16GB) - ~190€
* Gigabyte A520I AC - ~113€
ali
* ASRock A520M-ITX/AC AM4 M-ITX 90 - ~106€
TOTAL: ~496€ w ASRock MOB ali ~503€ w Gigabyte MOB

No skratka bom še razmislil.

Je slučajno kdo kupil ASROCK x300 deskmini ? Kako mu deluje oz. kakšno mnenje ima po nakupu ?

Senior Dev ::

Sam sem si privoščil AMD Ryzen 9 5950X in Noctua NH D15 chromax.black. Moram priznati da je kombinacija res ultimativna ta hip.
Za 800€ vrh od procesorja.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FireSnake ::

Jaz imam sicer samo 5900X a lahko to potrdim.
Kaj takšnega, kot preveč dobro hlajenje ne obstaja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Pep3Laugh ::

a je kdo tu mogoče naročil katero od RX 6700xt preko Mindfactory, vidim da so tam po 200€+ ceneje kot drugje pa tudi RX 6900xt imajo za 1700€ ki jih skoraj ni pod 2000€. Ampak bolj me zanima mnenje glede 6700xt za 900€ ali 1000€ bi še pogledal skozi prste več pa ne. :/

maticb492 ::

Pep3Laugh je izjavil:

a je kdo tu mogoče naročil katero od RX 6700xt preko Mindfactory, vidim da so tam po 200€+ ceneje kot drugje pa tudi RX 6900xt imajo za 1700€ ki jih skoraj ni pod 2000€. Ampak bolj me zanima mnenje glede 6700xt za 900€ ali 1000€ bi še pogledal skozi prste več pa ne. :/



Situacija je pač kakor je, če rabiš kupi. Za gaming je OK in cene so relativno ok, glede na ostale, zato ker se 6700xt ne splača kupovat za minanje.


Ali pa počakaj do konca poletja za EP1559 update na Ethereumu + nove Nvidia grafike z hash rate limiterji. Se bo mogoče kaj sprostilo in dobiš kaj boljšega za tak denar.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

FireSnake ::

Pep3Laugh je izjavil:

a je kdo tu mogoče naročil katero od RX 6700xt preko Mindfactory, vidim da so tam po 200EUR+ ceneje kot drugje pa tudi RX 6900xt imajo za 1700EUR ki jih skoraj ni pod 2000EUR. Ampak bolj me zanima mnenje glede 6700xt za 900EUR ali 1000EUR bi še pogledal skozi prste več pa ne. :/


Ne nadejaj se nizkih cen v parih mesecih.
Če se ti mudi kupi 4650G ali 4750G (grafični del integriran na samem procesorju - najmočnejša vgrajena zadeva kar je je moč dobiti).
Grafično pa čez leto in pol, nemara celo 2 leti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DNDGoldGuild ::

Živjo, iščem nov računalnik (najraje tiste hofer sestave) za nezahtevno domačo uporabo (povečini internet - youtube) za 60 let staro osebo.
Kaj kupiti za 300-400-500 eur?
Najraši bi kar celoten build kupil.

Integrirana grafika valda, mogoče rajši intel cpu 11 ali 12 generacija.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ali je tale kombinacija za OK ceno?

1700€

RTX 3070
Ryzen 7 3700x
16gb RAM
1000GB SSD

Meni se sicer zdi zadnje case vse drago, po drugi strani pa gledam, da samo graficne stanejo toliko. Je pa prebuid sistem od Lenovo in verjetno drugace ni vse highend.

DNDGoldGuild ::

to je super cena za danes, že samo grafika te pride 1500 eur v slo in tudi v avstriji je 3070 že 1500.

TheBlueOne ::

DNDGoldGuild je izjavil:

to je super cena za danes, že samo grafika te pride 1500 eur v slo in tudi v avstriji je 3070 že 1500.


Kaksna bi bila priblizna predkrizna cena za kaj takega? Me zanima koliko preplacujem. :) Gledam, da je msrp za 3070 500USD.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Pri nas so bile decembra 700EUR. MSRP ni nikoli pri nas. Ponavadi daš 1$ = 1EUR + davek.

Decembra so bile:
3070 = ~700EUR
3080 = ~1000EUR
3090 = ~1500EUR

Če hočeš malo loterije špilat se prijavi tu na waiting listo, dobiš po normalnih cenah.

https://eu.evga.com/products/productlis...

Če si kupil kaj od EVGA se prijavi kot "Elite" member pa imaš kao prednost na seznamu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Meiniken ::

Ne preplačuješ, le trg se je spremenil ;)

Slo cene.
RTX 3070 - 1500€
Ryzen 7 3700x - 320€
16gb RAM - 90€
1000GB SSD - 100€
+ matična, napajalnik, ohišje
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

FireSnake ::

DNDGoldGuild je izjavil:

Živjo, iščem nov računalnik (najraje tiste hofer sestave) za nezahtevno domačo uporabo (povečini internet - youtube) za 60 let staro osebo.
Kaj kupiti za 300-400-500 eur?
Najraši bi kar celoten build kupil.

Integrirana grafika valda, mogoče rajši intel cpu 11 ali 12 generacija.


Zgraditi sistem okoli AMD Ryzen 3 3200G:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
Pa bo 400€ več, kot dovolj.
Pa bo zadeva šibala.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

winko12345 ::

2300€ potem tale ponudba ni tako slaba za ASUS ROG STRIX RTX 3090? https://bambam.si/

Cena 2099€ je za podjetja če naročijo več kosov.

maticb492 ::

winko12345 je izjavil:

2300€ potem tale ponudba ni tako slaba za ASUS ROG STRIX RTX 3090? https://bambam.si/

Cena 2099€ je za podjetja če naročijo več kosov.


To je super cena za 3090 trenutno :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Horas ::

maticb492 je izjavil:

winko12345 je izjavil:

2300€ potem tale ponudba ni tako slaba za ASUS ROG STRIX RTX 3090? https://bambam.si/

Cena 2099€ je za podjetja če naročijo več kosov.


To je super cena za 3090 trenutno :)


ne ni. jurja predraga!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

winko12345 ::

Jurja predraga po katerem ceniku? :)

DarwiN ::

Z neznanim datumom dobave lahko vsak prodaja po relativno ugodni ceni, ker prej ko slej bo nabavna cena kartic začela padat in ko bo dovolj nizka, takrat nabavijo in dobiš kartico. Zdaj pa, če bo to čez 3 ali 15 mesecev ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

winko12345 ::

Sem vprašal po dobavnih rokih

FireSnake ::

Sporoči, kaj bodo rekli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

winko12345 ::

Baje dostava do konca junija

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Pa pravijo, da je treba dati denar takoj?
Tako se je že zastonj kreditirala ena trgovina (smo govorili o njej tudi tukaj).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

winko12345 ::

nomralno ja da je poitrebno predlačilo..kaj mislite o tem?

DNDGoldGuild ::

FireSnake je izjavil:

DNDGoldGuild je izjavil:

Živjo, iščem nov računalnik (najraje tiste hofer sestave) za nezahtevno domačo uporabo (povečini internet - youtube) za 60 let staro osebo.
Kaj kupiti za 300-400-500 eur?
Najraši bi kar celoten build kupil.

Integrirana grafika valda, mogoče rajši intel cpu 11 ali 12 generacija.


Zgraditi sistem okoli AMD Ryzen 3 3200G:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
Pa bo 400€ več, kot dovolj.
Pa bo zadeva šibala.


Hvala ti. Je bil komp na servisu in je šel napajalc, pa je dal "novega" in pregled za 20 eur.

FireSnake ::

winko12345 je izjavil:

nomralno ja da je poitrebno predlačilo..kaj mislite o tem?


Jaz mislim, da oni vsem denar vrnejo.
Imajo pa zagotovo kakih 100 v čakalni vrsti.
In potem si lahko izračunate kakšen brezplačen kredit imajo vseskozi.

DNDGoldGuild je izjavil:

FireSnake je izjavil:

DNDGoldGuild je izjavil:

Živjo, iščem nov računalnik (najraje tiste hofer sestave) za nezahtevno domačo uporabo (povečini internet - youtube) za 60 let staro osebo.
Kaj kupiti za 300-400-500 eur?
Najraši bi kar celoten build kupil.

Integrirana grafika valda, mogoče rajši intel cpu 11 ali 12 generacija.


Zgraditi sistem okoli AMD Ryzen 3 3200G:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
Pa bo 400€ več, kot dovolj.
Pa bo zadeva šibala.


Hvala ti. Je bil komp na servisu in je šel napajalc, pa je dal "novega" in pregled za 20 eur.


Najboljša varianta!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Minion1994 ::

Zdravo,

sodelavec namerava kupiti nov PC do nekje 700€. Uporabljal ga bo predvsem za risanje v CAD programih (AutoCAD, Revit, Civil 3D), ter seveda uporaba ostalih vsakodnevnih programov (MS programi, internet, torrent,...). Nakup bi opravil v SLO. Edina želja mu je da je računalnik kar se da tih.

Kaj priporočate za takšen denar + kakšno ohišje izbrati, da bo čim bolje izolirano (tiho) ter ne z preveč osvetlitvami.

Lp

Han ::

Osnova je semi-pasiven kvaliteten napajalnik (Seasonic GX, Corsair RM), takoj za njim zmogljiv CPU hladilnik s tihim propelerjem (Noctua NH-U12S, 14S ali D14), pa neke hude potrebe po izoliranem ohišju pravzaprav ni več. Če nima na zalogi primerne grafične kartice, je za tak denar obsojen na AMD Ryzen 4650G ali 4750G.

Minion1994 ::

Han je izjavil:

Osnova je semi-pasiven kvaliteten napajalnik (Seasonic GX, Corsair RM), takoj za njim zmogljiv CPU hladilnik s tihim propelerjem (Noctua NH-U12S, 14S ali D14), pa neke hude potrebe po izoliranem ohišju pravzaprav ni več. Če nima na zalogi primerne grafične kartice, je za tak denar obsojen na AMD Ryzen 4650G ali 4750G.


Žal nima nobene grafične kartice. Kolikor sem razbral, so cene grafičnih kartic trenutno zelo visoke, zato bi se nabavil PC brez grafične, pa vendarle bi rad tekoče delovanje CAD programov.

Mogoče kakšen primer PC sestave na kateri od slovenskih strani?

Hvala

FireSnake ::

Ne kupovati sestavljenega.
Ti bomo tu pomagali sestaviti po komponentah.
Če ne bo kdo, bom jaz jutri popoldan.
Osnova:
- Ryzen 4750G (kot je že moj predhodnik rekel)
- B550 matična
- 16/32GB Rama
- 450W napajalnik (odvisno, če želi kasneje še graficno)
- Noctua hladilnik

Ti procesorji niso za odmet. Bo delovalo tekoče. Brez skrbi.
Vprašaj ga samo, če misli kasneje grafično dokupiti.
Da vrmo kak napajanjk priporočati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Minion1994 ::

FireSnake je izjavil:

Ne kupovati sestavljenega.
Ti bomo tu pomagali sestaviti po komponentah.
Če ne bo kdo, bom jaz jutri popoldan.
Osnova:
- Ryzen 4750G (kot je že moj predhodnik rekel)
- B550 matična
- 16/32GB Rama
- 450W napajalnik (odvisno, če želi kasneje še graficno)
- Noctua hladilnik

Ti procesorji niso za odmet. Bo delovalo tekoče. Brez skrbi.
Vprašaj ga samo, če misli kasneje grafično dokupiti.
Da vrmo kak napajanjk priporočati.


Po vsej verjetnosti bo enkrat v bližnji prihodnosti (ko cene grafičnih kartic ne bodo tako noro visoke) kupil grafično kartico, saj bi tu in tam sprobal tudi kakšno novejšo igro, pa vendar, bo računalnik primarno uporabljal za CAD programe in ne za igre.

WallSreet ::

Moram priznati da mi je žal da nisem takrat kupil računalnika (sem poslušal ostale uporabnika ko so mi govorili naj počakam na nove grafične saj naj bi bile cene nižje od tistih prejšnjih). Zdaj se bom pa še načakal verjetno kakšnih 12 mesecev da bodo spet dobili te ušive grafične. Nekih grafičnih ne morejo dobiti res neverjetno, za popizdit.

Reaper ::

To je res ja, ko se nameniš je treba kupiti drugače lahko večno čakaš. Ne rečem, da so te prodaje / lansiranje novih modelov oddaljeni kakšen teden ali dva, kar je pa več je pa BV čakati.

mtosev ::

WallSreet je izjavil:

Moram priznati da mi je žal da nisem takrat kupil računalnika (sem poslušal ostale uporabnika ko so mi govorili naj počakam na nove grafične saj naj bi bile cene nižje od tistih prejšnjih). Zdaj se bom pa še načakal verjetno kakšnih 12 mesecev da bodo spet dobili te ušive grafične. Nekih grafičnih ne morejo dobiti res neverjetno, za popizdit.

Meni so enako nekateri tukaj govorili, a jih nisem poslušal in sem kupil rtx 2080 super poleti za 820e.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WallSreet ::

mtosev je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Moram priznati da mi je žal da nisem takrat kupil računalnika (sem poslušal ostale uporabnika ko so mi govorili naj počakam na nove grafične saj naj bi bile cene nižje od tistih prejšnjih). Zdaj se bom pa še načakal verjetno kakšnih 12 mesecev da bodo spet dobili te ušive grafične. Nekih grafičnih ne morejo dobiti res neverjetno, za popizdit.

Meni so enako nekateri tukaj govorili, a jih nisem poslušal in sem kupil rtx 2080 super poleti za 820e.


Jaoooo! Jaz sem imel sestavljenega z vsemi komponentami

Motherboard: ASRock X570 Taichi vs ASRock X570 Pro4
Cpu: Ryzen 3900x 12x 3.8 ghz
RTX 2070 super
Ram: G.Skill Ripjaws V 64GB (4x16GB)
HDD: TOSHIBA P300 3TB 7200/64M/S600
SSD: CORSAIR Force Series Gen.4 PCIe MP600 1TB NVMe M.2 SSD
Power Suppy:CORSAIR RM850 850W 80Plus Gold Modular
CPU hladilnik: be quiet! Dark Rock Pro 4 (BK022)
Windows: Microsoft Windows Home 10 FPP angleški, USB (final)

Ampak je bilo rečeno da je bolje da počakam na 3060/3070 ker naj bi bile cenejše. Tako mi je žal da verjet ne morem. Zdaj lahko čakam še mesece in mesece da dobijo te k*rčeve grafične ;(

Han ::

Če imaš $$$, ni treba čakat. RTX 3060 = 900 eur, RTX 3070 = 1300 eur.

WallSreet ::

Han je izjavil:

Če imaš $$$, ni treba čakat. RTX 3060 = 900 eur, RTX 3070 = 1300 eur.


Kje? Na kateri spletni strani? Na Mlacomu zagotovo ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

orreel ::

Tole grafično kartico sem kupil lani Novembra za 150 evrov na mimivrste,sedaj so pa nekateri konkretno napihnili cene,res noro.
https://www.shoppster.si/graficne_karti...

maticb492 ::

WallSreet je izjavil:

Han je izjavil:

Če imaš $$$, ni treba čakat. RTX 3060 = 900 eur, RTX 3070 = 1300 eur.


Kje? Na kateri spletni strani? Na Mlacomu zagotovo ne...



Na bolhi jim daj ponudbe. Večina teh se ne bo prodala za toliko kot so oglaševane.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Han ::

geizhals.eu, mindfactory.de

WallSreet ::

Han je izjavil:

geizhals.eu, mindfactory.de


Problem je ker je potrebno potem računalni ksestaviti jaz imam zato pa dve levi. Pri Mlaconu ti ga sestavijo tam, zdaj ne vem kako bi to šlo če bi grafično kupil na neki drugi spletni strani?

maticb492 je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Han je izjavil:

Če imaš $$$, ni treba čakat. RTX 3060 = 900 eur, RTX 3070 = 1300 eur.


Kje? Na kateri spletni strani? Na Mlacomu zagotovo ne...



Na bolhi jim daj ponudbe. Večina teh se ne bo prodala za toliko kot so oglaševane.


Ne hvala, na Bolhi te lahko 5x prej nategnejo in je vse skupaj kot v kakšni balkanski četrti, nobenega pregleda in obupna spletna stran. Rabljenih grafičnih ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

DarwiN ::

WallStreet, osebno si ne bi nič očital.. Dejansko je bilo pametno počakat par mesecev, ČE je tvoj obstoječ računalnik izpolnjeval tvoje minimalne zahteve.. In to pri večini ljudi drži.. Nekaj povsem druga pa je, če sploh nimaš PCja oz. je ta čist inferioren.. Potem se jasno ne čaka in greš v nakup.

Tako je pač prišlo do situacije, ki je praktično nihče ni mogel predvidet.

Sicer se pa vse da izpeljat še danes.. Računalnik ti po delih sestavijo pri Funtechu, GPU pa kupiš rudarski GTX1060@3Gb za ~150€ na bolhi, ki bo dovolj zmogljiv vsaj za kakšno leto, takrat pa kupiš nov GPU. Res da pri nakupu rudarske kartice malo tvegaš, ampak vsaj ne govorimo o visokih zneskih, a ne.. Sploh pa lahko kartico testiraš pred nakupom, če se tako angažiraš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

maticb492 ::

maticb492 je izjavil:


Ne hvala, na Bolhi te lahko 5x prej nategnejo in je vse skupaj kot v kakšni balkanski četrti, nobenega pregleda in obupna spletna stran. Rabljenih grafičnih ne rabim.



Mah, kdo nateguje, v vseh svojih letih kupovanja rabljenih stvari, računalniške komponente kupujem že odkar sem dijak, veliko rabljenih, še nikoli nisem imel problemov z nateguni. No razen tega da sem bil z kom zmenjen pa je potem izginil, ampak če se zmeniš lepo keš na roko v živo, pač izgubiš 15 minut ko ga čakaš in je to-to.


Prej te nategnejo kitajci na ebayu ali aliexpressu kot pa nekdo na bolhi... Seveda te bojo pa hitro nategnal če greš v one too good to be true oglase, kjer že na kilometer vidiš da je nateg.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Han ::

Mislim, da ti bodo pri Mlacomu, Funtechu in še kje vseeno sestavili računalnik, če boš kupil kakšno komponento drugje...

mtosev ::

DarwiN je izjavil:

WallStreet, osebno si ne bi nič očital.. Dejansko je bilo pametno počakat par mesecev, ČE je tvoj obstoječ računalnik izpolnjeval tvoje minimalne zahteve.. In to pri večini ljudi drži.. Nekaj povsem druga pa je, če sploh nimaš PCja oz. je ta čist inferioren.. Potem se jasno ne čaka in greš v nakup.

Tako je pač prišlo do situacije, ki je praktično nihče ni mogel predvidet.

Sicer se pa vse da izpeljat še danes.. Računalnik ti po delih sestavijo pri Funtechu, GPU pa kupiš rudarski GTX1060@3Gb za ~150EUR na bolhi, ki bo dovolj zmogljiv vsaj za kakšno leto, takrat pa kupiš nov GPU. Res da pri nakupu rudarske kartice malo tvegaš, ampak vsaj ne govorimo o visokih zneskih, a ne.. Sploh pa lahko kartico testiraš pred nakupom, če se tako angažiraš.

Jaz sem na podlagi kar se je zgodilo leta 2009 in radeon 5000 series predvideval, da se lahko zgodi podobno. Ti si mi celo napisal naj prekličem naročilo za 2080 super in da še malo počakam na rtx 3000. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DarwiN ::

Če bi lahk čas nazaj prevrtel, bi te še enkrat podobno oštel, ker je v danem trenutku dejansko šlo za zelo neumen nakup, ki pa se je zgolj po spletu neverjetnih okoliščin nazadnje izkazal za OK nakup. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
1053 / 1133
»»