» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
938 / 1131
»»

mihec87 ::

D3m je izjavil:

Bi bil dodatek 50 eur preveč pa dobiš dober GPU za FHD?

Recimo 5600XT za 299EUR.

https://www.computeruniverse.net/en/pow...



Glede na to da 60hz ekrana ne bom menjal še nekaj časa, ne vem če pridobim toliko..

bedarija ::

vaščan je izjavil:

gtx2060super bo gnala vse igre prav tako kot 2080super edino tistih 20fps razlike moraš potem kompenzirat s nižanjem detajlov. Če pa 2060 nebo mogla poganjat igre jo tudi 2080 nebo mogla poganjat tako da tu ni bojazni.


kaj? to seveda ne drži in pa zelo odvisno je na kaki resoluciji igraš igre, ker 2060 ti na 4k ne bo delal celo na 1440p bi že znala imeti probleme pri modernih stvareh. to da se parira 3900x z 2060 super za gaming komp je pa nič drugega kot trolanje. in pa 550EUR za 2060 super ni za komentirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

D3m ::

mihec87 je izjavil:

D3m je izjavil:

Bi bil dodatek 50 eur preveč pa dobiš dober GPU za FHD?

Recimo 5600XT za 299EUR.

https://www.computeruniverse.net/en/pow...



Glede na to da 60hz ekrana ne bom menjal še nekaj časa, ne vem če pridobim toliko..



Rabi se za splošno uporabo ter fhd gaming


Bolj v smislu koliko bodo zahtevne nove igre.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

j0ker94 ::

Zanima me katere rame naj kupim ? imam pa matično foxconn h77mxv zdaj imam notri 8gb ramov in rad bi imel še 8gb
Probal sem neke rame 4GB vendar se mi računalnik vedno znova resetiral.. ko sem teh 4gb rama odstranil je računalnik delal normalno

vaščan ::

bedarija je izjavil:

vaščan je izjavil:

gtx2060super bo gnala vse igre prav tako kot 2080super edino tistih 20fps razlike moraš potem kompenzirat s nižanjem detajlov. Če pa 2060 nebo mogla poganjat igre jo tudi 2080 nebo mogla poganjat tako da tu ni bojazni.


kaj? to seveda ne drži in pa zelo odvisno je na kaki resoluciji igraš igre, ker 2060 ti na 4k ne bo delal celo na 1440p bi že znala imeti probleme pri modernih stvareh. to da se parira 3900x z 2060 super za gaming komp je pa nič drugega kot trolanje. in pa 550EUR za 2060 super ni za komentirat


Ja dobiš cenejšo 2060 super ampak če nisi neka strasten gamer in ne moreš pod high detajli in brez msaa preživet potem 2060 ni zate. Morale bi pa čisto lepo vse igre delat za občasno igranje tudi v 4k.

vaščan ::

Je pa tako mlacom ima configurator in fino lahko namečeš komponente notr za prikaz jaz namečem kvalitetne zadeve notr in gledam okvirno ceno nočem predlagat kje naj kaj kupi in za kakšno ceno to se naj odloči vsak sam samo predlagam komponente za katere sem prepričan, da so res dobre. Upam pa, da nismo taki mamini fantki da je treba vsakega za rokco držat ga peljat do trgovinice in potem še sestavit. Saj je dosti tutorialov na yotubu in opisi testi se najdejo skoraj od vsega. Jaz osebno pc komponente kupujem v tujini me pride ceneje moram pa reči da moj 9 let star intel i7 in rabljena r9 290 še komot ženeta vse igre 60+fps na 1080p resoluciji medium high details. Za občasno igranje 2060 ali 2070 je vrh glave tudi za 4k kot tudi za bolj zagrete igralce kateri nimajo 4k monitorja razen če si nek extremist.
Zato pa sem tudi napisal pač sam se odločiš kolk denarja si pripravljen reskirat za grafično in koliko so ti pomembni detajli v igrah. 5600xt 2060s 2070s 2080s gredo nekje okrog 100eur 150eur cene gor z vsako pa pridobiš okrog 10fps tko res na grobo rečeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

hmm? ::

Fantje, hvala za priporočila.
Se strinjam glede napajalnika je morda nekam švoh bil tisti iz D3m builda? Kaj pa pridobim s tole dražjo matično? Všeč mi je, da ima Bluetooth, medtem, ko le-tega na MSI nisem zasledil. Še kaj druga? Tudi glede hladilnika sem prebral, da se tale mugen sploh ne izplačala za ryzen procesorje, češ da je factory culer enako dober:

However if the user doesn't want to spend that much on a cooler and wants to get the job done the most value friendly cooler is Scythe Mugen 5 Rev B - but not for those who have purchased a Ryzen processor as the stock cooler does the same exact thing.

Zdaj pa še malo rant-a in jokanja z moje strani.
Razmišljal sem, da sem precej zaj*** Z izbiro monitroja, da bi moral vzet Zamzunga, ki je overall boljši. Ena tistih situacij, ko po nakupu začneš raziskovat in gledat review-je ter razmišljaš kam za vraga porinit tega Dell-a in naročit Zamzunga...
Malce se tolažim, da je dell vseeno malo boljši za office rabo (viewing angle) za kar bo namenjen najmanj 90 % rabe. Fizično lepše paše v pisarno, ker imamo vse ostale monitorje dell in na splošno izgleda manj bulky. Vendar sem sedaj že začel dvomit v nakup dražje kište, ker se bojda dandanes sploh ne gejma na 60hz monitorjih grez gsynca/freesynca - očitno sem predolgo bil "out of action." Je res tako slabo na 60hz? Osebno nisem nikoli imel monitorja s hitrejšim osveževanjem... Me bo kdo vseeno opogumil v nakup al bi blo boljše, da preprosto sedaj vzamem neko staro grafično, da zamenjam tole kurč*** 280x in ki podpira resolucijo ekrana ter čakam na trenutek, ko bom lahko tale ekran potočil naprej po pisarni in takrat menjam kišto...? V vsakem primeru moram nekaj ukrenit, ker se mi pojavljajo blue screen-I (podobno kot je bilo, ko sem laufal špile na tem sestavu, sklepam, da ne more bit druga kot GPU??). Moje gejmanje bo v vsakem primeru bolj nostalgične narave (mogoče par urc na teden, kakšen BF5 in total war). Kaj bi storili vi?

P.s. zanimivo je tudi, da tega Zamzunga sploh ne najdem, da bi bil dobavljiv? Na voljo je le kakšen star model z njižjo resolucijo. Jih je zmanjkalo al kaj??

Hvala za mnenja in pomoč.

Han ::

Katero dražjo plato? Bluetooth imaš za 7 eur na USB donglu.

Mugen je definitivno boljši kot 'stock helikopter'. O katerem Zamzungu je govora? Freesync, Gsync in nasplošno 60+ Hz je seveda boljše, a če nisi hard core gejmer, višjih frekvenc ne boš pogrešal. Poleg tega rabiš za to še zmogljivo grafično, ki je hitro čez 500 eur.

Prosti čas rajši izkoristi v naravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bedarija ::

vaščan je izjavil:

moj 9 let star intel i7 in rabljena r9 290 še komot ženeta vse igre 60+fps na 1080p resoluciji .


nočem bit nesramen ampak res upam de ne pomagaš veliko ljudejm pri sestavi, kerkontriraš sam sebi. če veš da za gaming ne rabiš hudega CPU-ja in ti tvoj 9 letnik služi odlično (poznam iz svojih izkušenj i7 920) zakaj si potem pariral 3900x z 2060 super. 3900x je overkill že za titan rtx glede gaminga, edino v čem z njem pridobiš napram 3600 ali 3700 je da ti sintetični testi boljše tečejo, da ti encoding za stremanje bolje deluje, da lahko kot workstation uporabljaš računalnik. pri gamingu ne doprinese nič. torej se po nepotrebnem da 200€ več za CPU ki bi lahko šlo v grafiko. prav tako ryzen 3000 serija ni več tako požrešna kar se tiče ram hitrosti napram priv generaciji in je že 3000mhz več kot dovolj če ga dobiš ceneje kot 3200, za budget kompe do 1000€ je dovolj že osnovnih 2666mhz (tudi za druge kompe bi bilo vendar če daš malo več v vse komponente zakaj pa ne še v rame). itak bo pa večina teh tridentZ in ripjawsov teklo na 2133 ker večina ljudi misli da če kupiš hitri ram in ga vstaviš v komp da je stvar rešene noben pa dejansko ne vključi xmpja

D3m ::

Se strinjam glede napajalnika je morda nekam švoh bil tisti iz D3m builda?


Če sem dal 600-650W je dovolj.

Factory Wraith Prism od AMD je dovolj dober.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hmm? ::

govora je o 49 modelih o katerih se jočem že nekaj strani in me noben ne jemle resno ... :) v naravi pa sem/bom dovolj ne skrbi...

nema veze gremo v nov sestav, bom že nabavil higher refresh rate monitor ob naslednji priliki. Kišto pa moram sedaj zamenjat ni druge, ker mi tale gre že pošteno na živce. Lepo sva se imela zadnjih 7-8 let sedaj pa je čas, da obrnemo nov list.

Torej imamo takole:

AMD Ryzen 9 3900x 4,6GHz AM4 70MB Cache Wraith Prism 100-100000023BOX
MSI X570-A Pro (X570,ATX,DDR4,AMD) (7C37-003R) ali vzamem raje tole dražjo? ASUS ROG Strix X570-E Gaming (90MB1150-M0EAY0)
Corsair Vengeance RGB Pro 3200 CL16 32GB (2x16) CMW32GX4M2C3200C16
Samsung 970 EVO 1TB M.2 PCI-e 3.0 NVMe, TLC V-NAND, MZ-V7E1T0BW
EVGA GeForce RTX 2080 Super Black Gaming, 8GB GDDR6 08G-P4-3081-KR
Corsair RMX Series RM750x napajalnik - 750 Watt CP-9020179-EU
be quiet! Silent Base 601 Midi-Tower, Tempered Glass - črno (BGW26)
be quiet! Dark Rock Pro 4 CPU-hladilnik - 135mm BK022

Mam kje kaj preveč ali premalo?

Horas ::

v redu si, stisni oddaj naročilo pa basta.

Han ::

Dark Rock Pro 4 je menda ultra smotan za montažo.

Han ::

Boljša (tišja) kot EVGA naj bi bila ASUS ROG Strix GeForce RTX 2080 SUPER OC.

Mr.B ::

rx 5700 da 5700 je sedaj 299€ https://www.mindfactory.de/product_info...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nooby ::

Rabim najcenejšo možno sestavo toliko, da lahko starejša oseba pogleda gor kakšen film, pogleda mail, 24ur in youtube/voyo.

Hvala
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

dj cotto ::

@nooby

Za našteto ni potrebno sestavljati računalnika. Dovolj je že nakup mini PC (nekje od 100€) ali android TV box (60€ in več).

Han ::

nooby ::

Han je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Hvala 8-)
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

dulimann ::

Pozdravljeni,

zanima me nakup gaming računalnika(800-1000€) po možnosti iz tujine. Gledal sem na strani Mindfactory, vendar je že 8 let odkar sem nazadnje sestavljal računalnik in nisem ravno na tekočem s komponentami :). Mi lahko kdo da v košarico dobre komponente za ta budget ali pa mi priporoči nek konkreten rig? Edino kar hočem imeti not je Ryzen. Odšteti so HDD,SDD in pa monitor, kar bom uporabil od starega. Hvala in Lep pozdrav! :)

Han ::

Na zadnjih dveh, treh straneh imaš kar nekaj predlogov. B450 plata, Ryzen 3600, 2×8 ali 2×16 GB DDR4 3200, RX 5700 (XT) ali RTX 2060/2070 Super, dober 650W napajalnik.

D3m ::

550W je že dovolj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Malo rezerve ne škodi.

dulimann ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
zgleda to vredu? Za ohišje pa hlajenje nisem čist ziher če paše vse skup not, zato sprašujem.
Kako je pa s poštnino pa kako dolgo traja ponavadi da dostavijo?

bluefish ::

Ob naročilu po polnoči je dostava v DE brezplačna. Potem pa preko posrednika dalje. Ohišje je bolj smiselno kupiti pri nas.

Han ::

Popravi povezavo do košarice...

dulimann ::

D3m ::

Grafično menjaj za 5700XT.

https://www.mindfactory.de/product_info...

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

lucky13 ::

Pozdravljeni!

Potrebujem nasvet za sestavo mašine za Adobe programje ala InDesign, Illustrator, Photoshop, Premiere pro ... Bi pa potreboval za budget varianto. Bolj namenjeno učenju in kakšnemu izdelku.

V naprej hvala za predloge.

Han ::

@dulimann: MSI Ventus serija ni kaj prida. Ali MSI RTX 2060 SUPER Gaming X, Gigabyte RTX 2060 SUPER Gaming OC 3X, ali Sapphire RX 5700 XT Nitro+. Ohišje kupi pri nas, ker ga MF pošlje kot ločen paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dulimann ::

@Han Kaj MIDI tower je dost velik za ohišje? Pa cooling je tudi vredu od EKL ali gledam kaj drugega? LP

Han ::

Srednji stolp je ok, moraš pa obvezno preverit širino, če boš na CPU zmontiral tower hladilnik s 14 cm ventilatorjem. Če vzameš npr. Dark Rock 4, lahko ventilator nasede na RAM, ki bi v tem primeru moral biti nižji (npr. Corsair LPX). Dobra alternativa je še Scythe Mugen 5 Rev.B.

Wolfman ::

Zivjo,
kateri napajalnik mi priporocate? Rabim nekje okrog 300W (lahko tudi malo manj), ATX velikost.

D3m ::

Tegale imajo na zalogi od be quite!

https://www.mlacom.si/be-quiet-system-p...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wolfman ::

Hvala!

davvid ::

Zivjo.
Mi lahko kdo sestavi računalnik za prijatelja za 500-600€. Rad bi igral lol, csgo...

matobeli ::

Jaz pa iščem en low profile cooler. Sem mislil da bo priloženi Wraith Spire (R7 2700) ok za HTPC ampak ne, se ga sliši tudi pri nižjih obratih.

Ima kdo kakšno priporočilo?
Zaenkrat sem gledal Noctua NH-L12s
https://www.mlacom.si/noctua-nh-l12s

A obstaja kaj podobnega (in cenejšega)?

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

+ poštnina in si tam tam. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Matobeli, jaz bi kar vzel tvojo NH-L12s.. Vsi ti ostali coolerji so slabši, cena pa nič kaj nižja.

Raijintek Pallas 120 dobiš po ugodni ceni. Mogoče o tem razmisliš, ampak je omenjena Noctua vseeno malo boljša, čeprav ima manj heat pipov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Evo....old school Zalman. :)

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Problem noctue je da je visoka 70mm, toliko kot wraith spire. Na 71mm imam pa že optično enoto ki bi tako pokrivala praktično polovico hladilnika. Airflow čez kišto sicer sploh ni slab, ampak kakšnih 65mm bi prišlo precej bolj prav da je vsaj nekaj prostora za "izpuste".

Tadruga noctua je pa sam 92mm ventilator.

Raijijntek je 68 in 120mm, skorej dovolj :)

Zalman ima mejčken manjši fan, kar bo spet šumelo.

Zaenkrat se nagibam k Alpenföhn Silvretta ali pa NOCTUA NH-L9a. Moram samo pregledat kako glasni so 92 vs 120mm, opcija je tud montirat 120mm fan gor. Ampak v tem primeru bi vzel rajr Silvretta.

BTW, če kdo rabi pocen RGB kuler za AM4 bo kmal en naprodaj :))

hojnikb ::

ce mas to wraith spire oz. prism, kupim.
#brezpodpisa

D3m ::

Tukaj imaš test 92mm od Noctua matobeli.

https://www.tweaktown.com/reviews/5135/...
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Pomojem sem našel zmagovalca: Alpenföhn Black Ridge, 6heatpajpov, 33mm višina kulerja + fan debelina, mišljen za 120mm zgoraj, cena z noctua ventom pa ravno tam kjer Noctua L12s. Testi kažejo da je ok. lahko pa se izvede kombo z 92mm spodaj in 120mm zgoraj, kar bi blo celo za overclock dost.

Edino kar mi še preostane je da ugotovim če so zunaj že v2 modeli in če niso moji ničpreveč posebni rami slučajno previsoki.

D3m ::

Dobra.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen88 ::

Nima Be Quiet nič pametnega ?

ker ta Alpenföhn Black Ridge piše na uradni strani da je 47mm visok ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Tilen88 ::

Kolikor berem na uradni strani ej Alpenföhn(R) Black Ridge 47mm visok

matobeli ::

Mal sem štorast napisal, 33mm visok do reber, potem 14mm reber in 15mm ventilatorja. Skupaj 62mm kar je super, omejitev je 70mm. Če ne bodo rami v napoto pa lahko dam na spodnjo stran vent, kar bi bilo super sweet.

bequiet ima shadow rock lp, ampak je
75mm. Sploh pa je black ridge z istim ventom kot noctua boljši od BQ in malo slabši od Noctua 12s. baje.

Škoda ker sploh dajo un crappy vent zraven Dark ridge, bi lahko bil rajš 2eur cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
938 / 1131
»»