» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
937 / 1133
»»

D3m ::

Povej kaj te zanima?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Luk as ::

Da ne bo kaj narobe v tej temi sem odprl novo.
Priklopi-vhodi na matični plošči

Glugy ::

hmm? je izjavil:

zakaj pa ne pride v poštev intel?? kaj je narobe z intel-om (cena)? pa zakaj ne na funtech? nazadnje sem na funtech nabavil.
Nekaj se mi pri bigbangu tudi ponujajo, da lahko dobavijo komponente po ugodni ceni - sam nisem ravno 100 %? ker nabavljamo del pc opreme pri njih (kupil neke prenosnike in ekrane tam, pa so res zrihtali ceneje kot recimo mimovrste).


Predrag je za to kar dobiš. Nasploh pa so AMD-jevi procesorji enako kvalitetni kot Intelovi če ne celo bolj ker nimajo toliko varnostnih lukenj. Ni več Intel tisto kar je nekoč bil. Ne se bat AMD-ja pri procesorjih. Če nimaš ravno res hude nesreče ne boš imel slabše uporabniške izkušnje kot pri Intelu. Boš pa za enak denar dobil veliko večjo zmogljivost.

hmm? ::

Huh, zanimivo. Pred leti, ko sem kupoval je po teh straneh vihrala bitka AMD vs intel. Sedaj pa kaze, da ste decki enotni - amd in adijo?
Ker me je takrat amd sestav razocaral sem bil odlocen, da Bo nasledna kista ziher intel. Ampak okay, 2x se lahko nasankam.
Zdaj pa se hipoteticno vprasanje: pridobim kaj bistvenega, ce grem cez budget al se ne izplaca?
Spilalo se bo itak malo, ce sploh - bolj gre za situacijo, da mas novega bmw-ja v garazi ampak se vecinoma vozis s starim citroenom, ker ti je nove bemfe skoda.

D3m ::

Jaz bi pustil sestavo tako, kot je.

Komponente vzameš preko Funtech, da še malo prišparaš in, da ti sestavijo in stestirajo.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

yayo ::

Sem vzel ryzen 3600 in be quiet pure rock hladilnik. Naročim, pa potem googlam bolj natančno komponente, ker sem mazohist, in ti preberem, da pri am4 podnožjih lahko be quiet hladilnike montiraš le tako, da ventilator piha navzgor ali navzdol. Na strani proizvajalca osnovne plošče se tudi omenja omejena kompatibilnost s hladilnikom. V paniki mejlam Funtech naj mi hladilnik menjajo za Arctic Freezer 34 Duo. Odgovorijo , da be quiet paše na plato in, da je na splošno boljše narejen kot arctic freezer. Dobim pc in glej ga zlomka, be quiet je montiran horizontalno, tako, da piha proti nazaj. Železni adapter stoji sicer le par mm nad mos-feti ampak vse štima, temperature so ok. Le, če bom hotel kdaj dodati še dve palčki rama bom moral ali dvigniti ventilator za 5mm, ali ram zamenjati za bolj nizkoprofilnega. Drugače, mi kdo zna povedati kako sestavljalci testirajo pc pred prodajo? Inštalacija os na disk ali kako orodje na zunanjem disku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

matobeli ::

verjetno res bootajo kakšen live distro linuxa

tony1 ::

Absolutno, ker je hitreje. Če bi kaj inštalirali na SSD, bi še kdo zajamral, da mu ga uničujejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

TOP ::

yayo je izjavil:

Sem vzel ryzen 3600 in be quiet pure rock hladilnik. Naročim, pa potem googlam bolj natančno komponente, ker sem mazohist, in ti preberem, da pri am4 podnožjih lahko be quiet hladilnike montiraš le tako, da ventilator piha navzgor ali navzdol. Na strani proizvajalca osnovne plošče se tudi omenja omejena kompatibilnost s hladilnikom. V paniki mejlam Funtech naj mi hladilnik menjajo za Arctic Freezer 34 Duo. Odgovorijo , da be quiet paše na plato in, da je na splošno boljše narejen kot arctic freezer. Dobim pc in glej ga zlomka, be quiet je montiran horizontalno, tako, da piha proti nazaj. Železni adapter stoji sicer le par mm nad mos-feti ampak vse štima, temperature so ok. Le, če bom hotel kdaj dodati še dve palčki rama bom moral ali dvigniti ventilator za 5mm, ali ram zamenjati za bolj nizkoprofilnega. Drugače, mi kdo zna povedati kako sestavljalci testirajo pc pred prodajo? Inštalacija os na disk ali kako orodje na zunanjem disku?

Sestavljalci se ne matrajo in nič posebnega ne delajo.Zmečejo komponente noter Linux inštalirajo test skozi,če sploh spustijo in adijo,prodano.

overklocker ::

Ojla prijatelji na forumu!

Potrebujem pomoc/nasvete enem bolj zahtevnem bildu (gameing rig)

Trenutno sem na tej konfuguraciji:

Proc: intel9700k
Plata:asus prime 390p
Ohisje: nekaj ne prevec zahtevnega (da ima za usb spredaj)
Grafika: rtx2080
primarni disk: intel 760p
Sekundarni disk sedgate barakuda (kapaciteta se nejasna)
Napajalnik: crossair rm750 psu
Hladilnik: noctua NH-U12S
Ram: g.skill tridentz rgb series 32gb

Drobovje imam, rabim pa nasvet kateri monitor bi bil najbolj primern za tak rig. Vecinoma gameing, zelje so curved od 28 do 34 incev fressync

Katerokoli objasnilo bi bilo zelo zazeljeno ( zakaj in zato)

Hvala!
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Han ::

Noctua U12S bo zelo na meji, rajši NH-U12A. RAM rajši Corsair LPX 3200, zasede manj prostora, primarni SSD Samsung 970 EVO Plus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

rotenon ::

Pozdravljeni!

Po 9 letih sem se odločil za menjavo delovne postaje. Računalnik je uporabljan izključno za pisarniško delo (Word, email, internet, glasba). Pomembno mi je, da zadeva laufa gladko, ter da zdrži čimdlje. Zanima me kaj menite o tem že sestavljenem paketu iz mimovrste LINK?
Verjetno bom notri dodal HDD, iz starega računalnika. Če odpiraš že sestavljen bundle izguiš garancijo?

bedarija ::

Han je izjavil:

Noctua U12S bo zelo na meji, rajši NH-U12A. RAM rajši Corsair LPX 3200, zasede manj prostora, primarni SSD Samsung 970 EVO Plus.


tip izbere rgb ram in ti mu predlagaš nek drug ki zaseden manj prostora? =) kle se ne gre za prostor ampak kako izgleda in če želi tega naj ga ima. tridentz je zelo dober ram. se pa strinjam glede diska. za tako mašino ne moreš dat not intel ssd, daj nekaj močnejšega in hitrejšega.

glede monitorja pa vsaj 1440p 144hz

Han ::

bedarija je izjavil:

tip izbere rgb ram in ti mu predlagaš nek drug ki zaseden manj prostora? =)

Ima izbrano RGB ohišje s stekleno stranico?

rotenon je izjavil:

Računalnik je uporabljan izključno za pisarniško delo (Word, email, internet, glasba). Pomembno mi je, da zadeva laufa gladko, ter da zdrži čimdlje. Zanima me kaj menite o tem že sestavljenem paketu iz mimovrste LINK?
Verjetno bom notri dodal HDD, iz starega računalnika. Če odpiraš že sestavljen bundle izgubiš garancijo?

https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

Nameščen je Windows 10 Home, tipkovnica in miška naj bi bili priloženi.

Garancije načeloma ne izgubiš, če kaj dodaš (RAM, disk, grafično...). Medion ima spredaj posebno odprtino prav za HDD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

overklocker ::

bedarija je izjavil:

Han je izjavil:

Noctua U12S bo zelo na meji, rajši NH-U12A. RAM rajši Corsair LPX 3200, zasede manj prostora, primarni SSD Samsung 970 EVO Plus.


tip izbere rgb ram in ti mu predlagaš nek drug ki zaseden manj prostora? =) kle se ne gre za prostor ampak kako izgleda in če želi tega naj ga ima. tridentz je zelo dober ram. se pa strinjam glede diska. za tako mašino ne moreš dat not intel ssd, daj nekaj močnejšega in hitrejšega.

glede monitorja pa vsaj 1440p 144hz


Se pravi evo 970

Kaj pa monitor?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Tilen88 ::

Han je izjavil:

bedarija je izjavil:

tip izbere rgb ram in ti mu predlagaš nek drug ki zaseden manj prostora? =)

Ima izbrano RGB ohišje s stekleno stranico?

rotenon je izjavil:

Računalnik je uporabljan izključno za pisarniško delo (Word, email, internet, glasba). Pomembno mi je, da zadeva laufa gladko, ter da zdrži čimdlje. Zanima me kaj menite o tem že sestavljenem paketu iz mimovrste LINK?
Verjetno bom notri dodal HDD, iz starega računalnika. Če odpiraš že sestavljen bundle izgubiš garancijo?

https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

Nameščen je Windows 10 Home, tipkovnica in miška naj bi bili priloženi.

Garancije načeloma ne izgubiš, če kaj dodaš (RAM, disk, grafično...). Medion ima spredaj posebno odprtino prav za HDD.


Ta s hoferja je slabši, in se ne splača za to razliko v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

bonanno ::

Glugy ::

Han je izjavil:

bedarija je izjavil:

tip izbere rgb ram in ti mu predlagaš nek drug ki zaseden manj prostora? =)

Ima izbrano RGB ohišje s stekleno stranico?

rotenon je izjavil:

Računalnik je uporabljan izključno za pisarniško delo (Word, email, internet, glasba). Pomembno mi je, da zadeva laufa gladko, ter da zdrži čimdlje. Zanima me kaj menite o tem že sestavljenem paketu iz mimovrste LINK?
Verjetno bom notri dodal HDD, iz starega računalnika. Če odpiraš že sestavljen bundle izgubiš garancijo?

https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

Nameščen je Windows 10 Home, tipkovnica in miška naj bi bili priloženi.

Garancije načeloma ne izgubiš, če kaj dodaš (RAM, disk, grafično...). Medion ima spredaj posebno odprtino prav za HDD.


Tole je za 100 € predrago. 400 € še nekak razumem ..500 pa ni šans za tale nič od nič od integrirane grafične kartice.

MrStein ::

Kaj pa če ni pirat? Windows licenca?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

na ebayu za par usd.

Han ::

Ne rabi boljše grafike... Hofer ima 3 leta garancije, lično ohišje, SSD + HDD, HDD bay, wifi, bluetooth, tipkovnico, miško, Win10 Home...

MrStein ::

Prvi bi znal imeti malo boljše ohišje. Vprašanje, kaki namen točno bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TamDen ::

Kakšna je pa razlika med tem
https://dostava.hofer.si/MEDION/Visokoz... in
med zgoraj omenjenim za 500€.

Se splača dodat 100€ in kupiti dražjega?

Tilen88 ::

Jaz ne bi dal 350EUR za tistega iz hofra k Han ponuja :)

ps nevem zakaj bi rabil miško,tipkovnico(plastik fantastik), HDD če že to ima od prejšnega builda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

TamDen ::

Tilen88 je izjavil:

Jaz ne bi dal 350EUR za tistega iz hofra k Han ponuja :)

ps nevem zakaj bi rabil miško,tipkovnico(plastik fantastik) HDD če že ima


Zakaj pa ne?
Ni vredno toliko denarja?

Han ::

Z Medionom AKOYA P56005 lahko odigraš tudi kakšno srednje zahtevno igro.

Tilen88 ::

TamDen je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Jaz ne bi dal 350EUR za tistega iz hofra k Han ponuja :)

ps nevem zakaj bi rabil miško,tipkovnico(plastik fantastik) HDD če že ima


Zakaj pa ne?
Ni vredno toliko denarja?


Ni

rotenon ::

Pri Medionu mi je bilo ohišje nekako bolj všeč, ampak v resnici ne rabim nove licence Windows pa tipkovnice in miške. Hvala vsem za mnenja.

janezekk ::

D3m je izjavil:

Evo yayo.

Funtech


- Procesor AMD Ryzen 7 3700x 4,4GHz AM4 36MB Cache Tray 100-000000071
- Matična plošča MSI B450 TOMAHAWK MAX ATX (7C02-020R)
- Pomnilnik RAM G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 (F4-3200C16D-16GVKB)
- Trdi disk TOSHIBA P300 3TB 3,5" SATA3 64MB 7200rpm (HDWD130UZSVA) trdi disk
- SSD disk Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND (MZ-V7S500BW)
- Grafična kartica Sapphire Pulse Radeon RX 5700 XT 8G, 8192 MB GDDR6 (11293-01-20G)
- Napajalnik BE QUIET! Pure Power 11 600W CM (BN298) 80Plus Gold pol-modularni
- Ohišje Antec P101 Silent Midi Tower, črno (0-761345-81103-3)
- Hladilnik be quiet! Pure Rock - 120mm BK009
- Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti

CENA: 1498 EUR Z DDV

Lp.


Zivijo,

kaj bi tu spremenili, da bi zbil na cca 1200€?
HDD-ja mi je dovolj 1TB, kaj še za min. izgubo performanca?

bedarija ::

če ne misliš stremat iger urejat videe in ostali production lahko pariraš 5700xt z ryzen 5 3600 in prišparaš 140€. sekundarni disk vzami WD blue 2tb hladilnika ne rabiš kupvoati dodatno in si skoraj na 1200€. performanca v igrah ne izgubiš skoraj nič

yayo ::

mogoče še malo cenejše ohišje.

janezekk ::

Odlicno, to je to, hvala!

hotig ::

Tole sem sestavil za en domači računalnik, brez igranja igric (mogoče kaj na izi), večinoma internet in pisarniška opravila. Namen je, da se dobi najboljši P/P oz. B/B za ceno med 500€ in 550€ (ni vštet monitor, ki je 24 1920x1080 + miška in tipkovnica). Uporabljal se bo Win 10 pro. Kupljen bo v Sloveniji (zato so okvirne cene od domačih trgovin).

Procesor: AMD Ryzen 3 3200G 4.2GHz Wraith Spire BOX - 101€
Osnovna plošča: ASRock B450M Pro4, AMD B450 - AM4 - 86€
RAM: G.Skill Ripjaws DDR4 16GB KIT(2x8GB) V F4-3000C15D-16GVGB - 84€
SSD: Samsung 970 EVO PLUS 250GB M.2 PCI-e NVMe TLC V-NAND - 83€
HDD: WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX - 39€
Napajalnik: Corsair Builder Series CX550M Modular - 550W CP-9020102-EU - 85€
Ohišje: COUGAR Archon - 38€
Ventilator: 2 x Noctua NF-F12 PWM - 43€
Skupaj cca 560€

Trenutno me zanima samo če je to dobra sestava, cene pa bomo videl, ko pade dokončna odločitev. Glede dveh ventilatorjem spredaj sem bolj v temi, zato sem izbral nekaj na podlagi drugih mnenj. Predvidevam da bo procesorski hladilnik zadostoval, vsaj za začetek. Možen je tudi 600W napajalnik, da se zagotovi možnost nadgradnje, če bo kaka ugodna cena. Poleg tega bi mogoče lahko kaj prihranil pri počasnejšem pomnilniku (glede na to da plošča itak podpira največ 2933MHz brez OC).

Rad pa bi, da vse skupaj zdrži vsaj nekaj let (3-5) brez potrebne nadgradnje. Kaj bi se dalo zamenjati glede notranjih komponent (ram, diski, napajalnik,..) da se zagotovi kvaliteta in zmanjša cena (max 550€, raje manj).

bedarija ::

jaz za media računalnik ne bi kupil 970 evo disk ker je overkill. kupi nek cenejši m.2 disk morda celo qlc. tudi z 8gb rama lahko preživiš pa čez par let novo 8gb palčko dokupi. prav tako ni potrebe po 3000mhz če nikoli ne bo iger in težje uporabe računalnika (workstation).

D3m ::

janezekk je izjavil:

Odlicno, to je to, hvala!


Ohišje, HDD in SSD namesto Samsung kaj cenejšega od NVMe.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

janezekk ::

Za enkrat sem na 1.180,70 € z menjavo HDD-ja (WD Blue 2TB) ter procesorja (Ryzen 5 3600). SSD sem za enkrat pustil enak, tudi do 1300€ ni panike (mogoče še nadomestim z nečim drugim). Manjka mi še neko ohišje, za katerega mi je načeloma dokaj vseeno, samo, da spravim vse skupaj not ("okna" se sicer ne bi branil, ni pa nuja), pa mogoče kak USB port spredaj. Kakšen predlog/dva dejanskega izdelka, da česa ne zajebem? Če vzamem kar tistega iz zgornjega builda sem sicer še vedno pod 1300€, kar bi bilo sicer še vedno ok, ampak mogoče še kakšna cenejša opcija? (aja, naročam pa kar na Funtech-u)

T-h-o-r ::

sharkoon
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

D3m ::

janezekk je izjavil:

Za enkrat sem na 1.180,70 € z menjavo HDD-ja (WD Blue 2TB) ter procesorja (Ryzen 5 3600). SSD sem za enkrat pustil enak, tudi do 1300€ ni panike (mogoče še nadomestim z nečim drugim). Manjka mi še neko ohišje, za katerega mi je načeloma dokaj vseeno, samo, da spravim vse skupaj not ("okna" se sicer ne bi branil, ni pa nuja), pa mogoče kak USB port spredaj. Kakšen predlog/dva dejanskega izdelka, da česa ne zajebem? Če vzamem kar tistega iz zgornjega builda sem sicer še vedno pod 1300€, kar bi bilo sicer še vedno ok, ampak mogoče še kakšna cenejša opcija? (aja, naročam pa kar na Funtech-u)


be quite!

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
|HP EliteBook|R5 6650U|

bedarija ::

sharkoon al pa fractal focus G če hočeš zračno ohišje, vendar ne bo tiho ker je pač odrpto. drugače mata pa tudi antec in phanteks kake dobre in lepe bolj zaprte

hmm? ::

okay, nekaj komponent ne morem dodati na funtech-u. Prosim, če vržete oko na tole, če je v redu (predvsem pa ram, hladilnik, napajalnik in ohišje)? Trdi disk sklepam, da rabim PCIe 4.0? je tale v redu? pa še en HDD s čim več placa bom vzel - katerega? se izplača še kakšen dodatni ventilator vzet?

AMD Ryzen 9 3900x 4,6GHz AM4 70MB Cache Wraith Prism 100-100000023BOX
MSI X570-A Pro (X570,ATX,DDR4,AMD) (7C37-003R)
Corsair Vengeance RGB Pro 3200 CL16 32GB (2x16) CMW32GX4M2C3200C16
Corsair MP600 NVMe SSD, PCIe 4.0 M.2 2280 - 1 TB CSSD-F1000GBMP600
EVGA GeForce RTX 2080 Super Black Gaming, 8GB GDDR6 08G-P4-3081-KR
Corsair Builder Series CX650M Modular - 650W CP-9020103-EU
be quiet! Silent Base 601 Midi-Tower, Tempered Glass - črno (BGW26)
Scythe SCMG-5100TUF Mugen 5 TUF, RGB, PWM - 120mm SCMG-5100TUF

p.s. opazil sem, da je precej komponent dražjih pri funtechu (recimo disk je več kot 60eur dražji) kot pri malcom-u. očitno bodo morali še nek popust stisnit na vse skupaj...

DarwiN ::

SSD je dražji, ker ga nihče ne kupi in posledično tudi pri Funtechu niso resni glede prodaje.. Verjetno so pozabili posodobit ceno in bi jih moral samo opomnit.

PCIE 4.0 SSDji so čista neumnost. Diminishing returns je tukaj namreč že pošteno na delu.. Predstavljaj si SSDje v luči naslednje analogije:
- HDD = hoja peš
- Sata SSD = vožnja z avtomobilom 150 km/h
- NVME 3.0 SSD = vožnja z avtomobilom 180 km/h
- NVME 4.0 SSD = vožnja z avtomobilom 182 km/h

Dejansko so ti diski primerni izključno samo za kakšna specifična profesionalna opravila, pa še tam verjetno rabiš dva enaka komada - enega za branje, drugega za pisanje.
Za vse ostale uporabnike je pa tak nakup čista neumnost.. Povedano drugače - za 2 km/h višjo hitrost avtomobila boš doplačal ~100EUR. :)

Vzameš 970 EVO in rešeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

Manjka ti NVME SATA = je voznja z avtomobilom 152 Kmh
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gddr85 ::

hočeš rečt m.2 sata

hmm? ::

uf, ok super, pa še prišparam! kaj pa preostalo kar nisem našel iz D3m builda (ram, hladilnik, napajalnik in ohišje)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm? ()

Han ::

Za tako sestavo bi lahko izbral boljši napajalnik, npr. Corsair RM650x ali RM750x.

Minion1994 ::

Zdravo,

potrebuje se nov računalnik za nekje 700€ (lahko tudi iz tujine, samo da dostavljajo v SLO). Uporabljal se bo za AutoCAD, ArchiCAD, Plaxis 2D, AutoCAD Civil 3D in pa za občasno igranje igric.

Se da takšen denar, da dobiti kaj spodobnega? Ne rabim ultra nastavitev pri igricah, pa vendar ne bi rad igral na low nastavitvah.

Aja pa SSD 250GB že imam.

Hvala

mihec87 ::

Ok še jaz par vprašanj za moj sestav:
cpu
AMD Ryzen 5 1600 Manufacturer's no.: YD1600BBAFBOX - ta je af?
https://www.computeruniverse.net/en/amd...
mb
MSI B450 TOMAHAWK MAX
ram
G.Skill Aegis 16GB(2x8) DDR4 16GIS RAM DDR4, 3200 MHz (PC4-25600)
https://www.computeruniverse.net/en/gsk...
psu
be quiet! Straight Power 11 Gold 550 Watt
ohišje
fractal design meshify c

Okoli grafike(1660super za okoli 250eur),katere so ok(da nimajo kakih znanih slabosti), nekako se nagibam k gigabyte
https://www.computeruniverse.net/en/gig...
https://www.computeruniverse.net/en/inn...
https://www.computeruniverse.net/en/msi...
https://www.computeruniverse.net/en/pal...

Rabi se za splošno uporabo ter fhd gaming, procesor se bo verjetno kasneje menjal(bojo rami ok za novejše am4 cpu?)...ssd in disk mam..
Kak komentar?

D3m ::

Bi bil dodatek 50 eur preveč pa dobiš dober GPU za FHD?

Recimo 5600XT za 299EUR.

https://www.computeruniverse.net/en/pow...

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MTm2H37rqt7B ::

je komu uspelo stabilno laufati corsair lpx 3200mhz na 3200mhz na b450 gigabyte plati (ds3h) ?

vaščan ::

hmm? je izjavil:

uf, ok super, pa še prišparam! kaj pa preostalo kar nisem našel iz D3m builda (ram, hladilnik, napajalnik in ohišje)?


Jaz bi zase tak pc sestavil s še bolj kvalitetnimi komponentami za nakup monster pcja se splača vložit kakšen evro v matično in napajalnik, da ni potem na dolgi rok problemov. Hladilnik v linku pa iz prve roke sproban je vrhunski neslišen dobro hladi je pa drag.
Nekaj takega https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
Glede diskov pač sam veš kaj rabiš kolk ssdjev hddjev v razmislek M.2 NVME in običn sata ssd v realnosti ni razlike vzameš cenejšega.
Glede grafične zdej koliko so ti igre pomembne in detajli v igrah koliko denarja si pripravljen za to dati to veš samo ti. gtx2060super bo gnala vse igre prav tako kot 2080super edino tistih 20fps razlike moraš potem kompenzirat s nižanjem detajlov. Če pa 2060 nebo mogla poganjat igre jo tudi 2080 nebo mogla poganjat tako da tu ni bojazni.
««
937 / 1133
»»