» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
905 / 1133
»»

c3fizl ::

dell0rto je izjavil:

Pozdravljeni.
Tudi sam bi vas prosil za komentar spodnje konfiguracije. Budget je okoli 1000EUR, računalnik pa bi bil namenjen igranju iger (seveda na primerno nižjih zahtevah kot konfiguracija 2 post-a nazaj).

AMD Ryzen 5 3600x 4,4GHz AM4 Wraith Spire BOX 100-100000022BOX
MSI B450-A PRO MAX (B450,AM4,ATX,DDR4,VGA,AMD) 7B86-022R
MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6G, 6GB GDDR5, PCI-E 3.0 (V379-001R)
G.Skill Sniper X,D-Camo,DDR4-3200 CL16-16GB(2x8) F4-3200C16D-16GSXKB
CRUCIAL P1 1TB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe, 3D QLC (CT1000P1SSD8)
Napajalnik Corsair RM Series RM650i - 650W CP-9020081-EU
Arctic Freezer 34 eSports CPU-hladilnik, 120mm - bel (ACFRE00057A)
FRACTAL DESIGN Focus G-Black MidiATX okno črno ohišje (FD-CA-FOCUS-BK-W)


Vzami raje Ryzen 5 3600 in MSI B450 Tomahawk MAX plato. Ni vredno za tisti X plačevati 45EUR več, sploh ker maš še aftermarket cooler in se ti bo 3600 boostal višje. Tomahawk ima pa boljše VRMje, stane pa 20EUR več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

TOP ::

3600 se ti bo boostal višje,če ga naviješ drugače ne.Če ne misliš navijat obdrži 3600X.

c3fizl ::

TOP je izjavil:

3600 se ti bo boostal višje,če ga naviješ drugače ne.Če ne misliš navijat obdrži 3600X.


Ni vredno za tist 1%



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

TOP ::

Jaz vem, da ni vredno za nekoga, ki ga zna naviti, oziroma upat, da bo šel do tiste frekvence, kar je odvisno od več faktorjev.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

D3m ::

dell0rto je izjavil:

Pozdravljeni.
Tudi sam bi vas prosil za komentar spodnje konfiguracije. Budget je okoli 1000€, računalnik pa bi bil namenjen igranju iger (seveda na primerno nižjih zahtevah kot konfiguracija 2 post-a nazaj).

AMD Ryzen 5 3600x 4,4GHz AM4 Wraith Spire BOX 100-100000022BOX
MSI B450-A PRO MAX (B450,AM4,ATX,DDR4,VGA,AMD) 7B86-022R
MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6G, 6GB GDDR5, PCI-E 3.0 (V379-001R)
G.Skill Sniper X,D-Camo,DDR4-3200 CL16-16GB(2x8) F4-3200C16D-16GSXKB
CRUCIAL P1 1TB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe, 3D QLC (CT1000P1SSD8)
Napajalnik Corsair RM Series RM650i - 650W CP-9020081-EU
Arctic Freezer 34 eSports CPU-hladilnik, 120mm - bel (ACFRE00057A)
FRACTAL DESIGN Focus G-Black MidiATX okno črno ohišje (FD-CA-FOCUS-BK-W)



Moj skromni predlog.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Grafo sem dal RTX 2060, ki poseka 1660 ter R5 3600.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Pri Funtechu dobiš za 1000 eur

Podobno sestavo, ki si jo sam predlagal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dell0rto ::

Najlepša hvala za predloge. Jih bom seveda upošteval.
Napajalnik (med drugim) sem nekoliko preambiciozno izbral, potem je pa pri grafični zmanjkalo.

edi45 ::

MihaK3 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

več shader procov, pa pri 2060ki večja prepustnost + več rops..

platforme, sploh če boš šel na highres. panel se ti ne splača menjavat, dodaš magar ram + dobra grafična..

Se strinjam, tu je popolnoma brez veze menjat platformo, razen če bi lovil 240fps, kar pa itak ne boš, glede grafične pa za 3440x1440 po moje vsaj 2070 super


Sem dobil danes Gigabyte windforce 3x GTX 1080Ti še cca leto in pol v garanciji za 400EUR. Boljše to, kot RTX 2070, ki je slabša, prišla pa bi me nekje enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

D3m ::

@dell0rto

Isto sestavo imaš na Funtech.

Samo vzemi.

CPU R5 3600
Grafa Asus Phoenix RTX 2060
Napajalnik Chieftech A-80 modular 750W
matično MSI B450M Pro-M2 MAX
RAM G.SKILL Ripjaws V 16GB 3200

Ostalo pa kar si prej mislil pa si na 1000 eur pri FUNTECH

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jest10 ::

Vsekakor drug SSD.

burekmidej ::

Yow!

Dejte mi povedat, če mate kšno idejo kako izboljšat build na sliki. Računalnik bo za igre, grafično bom na bolhi vzel, za ostalo bi dal pa okol 450EUR (nimam nobenga trdega diska al pa česarkol, kar bi lah uporabu). Sem razmišljal o 3600 Ryzenu names 2600... samo ne pride v budget na žalost.

 funtechbuild

funtechbuild



LP in hvala vnaprej

Zgodovina sprememb…

TOP ::

D3m je izjavil:

@dell0rto

Isto sestavo imaš na Funtech.

Samo vzemi.

CPU R5 3600
Grafa Asus Phoenix RTX 2060
Napajalnik Chieftech A-80 modular 750W
matično MSI B450M Pro-M2 MAX
RAM G.SKILL Ripjaws V 16GB 3200

Ostalo pa kar si prej mislil pa si na 1000 eur pri FUNTECH

Lp.

Grafo RTX 2060 se ne splača,raje 2060 Super.

D3m ::

So drage.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

burekmidej: ne kupuj rabljenih grafičnih, nimaš računa, 2 rizika : dela in ti crkne, dobiš preveranata in ne dela.

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

burekmidej: ne kupuj rabljenih grafičnih, nimaš računa, 2 rizika : dela in ti crkne, dobiš preveranata in ne dela.


Zato se graficna prej stestira in ce ima racun in garancijo ni problema.

bedarija ::

scipascapa je izjavil:

burekmidej: ne kupuj rabljenih grafičnih, nimaš računa, 2 rizika : dela in ti crkne, dobiš preveranata in ne dela.


vsekakor je treba kupovat pri tistih ki imajo račun in garancijo in vsi "fer" prodajalci vedno omogočajo test grafične. če se neki izmuzava potem prec veš da nekaj ne štima.

burekmidej ::

ja ok tveganje, bolha, se zavedam, sm velik fant. sam kaj pa moj build? ksn predlog?

edi45 ::

burekmidej je izjavil:

ja ok tveganje, bolha, se zavedam, sm velik fant. sam kaj pa moj build? ksn predlog?


Zazeljeno je da stestiras graficno pred nakupom. V kaksnih igrah in seveda z furmark in aida64 extreme, zraven spremljas stopinje z kaksnim hardware monitorjem, glej tudi da ima garancijo in je to to. Nismo vsi nateguni, ki prodajamo stvari na bolhi. Drugace pa ram obvezno 3200mhz, pri ryzenu se zelo pozna ce imas pocasne ali hitre rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

FlyingBee ::

burekmidej, 3600 le v primeru, da misliš na 100hz+ monitorju igrat. 2600 bo za 100eur manj povsem dober, načeloma pa bi enkrat lahko na 4000 serijo nadgradil, če se bo amd držalndogovora za am4 za 4 leta.

burekmidej ::

kul, hvala

DarwiN ::

ssd lahko komot vzameš cenejši.. Tale tvoj ne paše v budget build, sploh ker so v praksi tako ali tako vsi SSDji bolj ali manj enako hitri.. Crucial BX500, na primer. Rame mogoče 3200, čeprav vprašanje, kako visoko bodo v resnici šli.

Grafične pa gledam na bolhi in en SP-jovec prodaja rudarske 1060@6gb za 110EUR, top hladilnik od MSI. Mogoče se ti splača preverit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

burekmidej ::

@DarwiN budget je sicer 700, sm gledou na bolhi, se da dobit 1070ti za 250 cist komot. Glede Ssdja pa se mi zdi da je razlika v ceni med temu in ksnmu sata ene 20 eur, sam ta je 6-8x hitrejsi. Misls da ne bo nardil vecje razlike v uporabniski izkusnji?

DarwiN ::

Nope, nobene opazne razlike ne bo. 6-8x hitrejši je samo na papirju oziroma prety much samo če bi snemal velike fajle med dvema takšnima hudima SSDjema, kar pa itak ne počne nihče.. No, kakorkoli, zgrešit ne moreš pri nakupu enega ali drugega, cena je pa vseeno dupla.

1070Ti bo super, ampak se bojim, da si še eden tistih, ki se ne zaveda, da je monitor precej pomembnejša komponenta kot GPU. Grem stavit, da imaš nek usran 24" FHD monitor. :(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

burekmidej ::

ne, mam v planu 1440p... zato sm reku boljs mal vec za grafo kokr za proc... kul, pol pa en sata ssd names nvme pa gre lah razlika v kj druzga :) najlepsa ti hvala.

edi45 ::

Včeraj nabavil vodno in navil proc na 4ghz, v igrah sedi na 50c, tako da ga bom še bolj OCjal v prihodnosti. Danes sem pa dobil monitor 34" ultrawide 3440:1440 100hz curved qled. Vse kar lahko rečem je bolano! :D

Alien123 ::

upam da si kupil takšnega z g-syncom

FlyingBee ::

Katero vodno? Zdaj hvalijo Arctic freezer 2 280

scipascapa ::

Jap novi model je zelo zanimiv in ugoden, morda vzamem 240....samo 60EUR

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

FlyingBee je izjavil:

Katero vodno? Zdaj hvalijo Arctic freezer 2 280



bequiet silent loop 280 sm vzel.

Alien123 je izjavil:

upam da si kupil takšnega z g-syncom


ne, je pa g-sync compatible.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

dolenc ::

Sem mogu prov poguglat, da sem pogruntal kaj to pomeni.

Torej ima display portov sync .. zelo posplošeno Freesync.

FlyingBee ::

Adaptive sync, ki ga je z driverji januarja letos podprla nvidia uradno

lolipop2 ::

Hmm, mi lahko kdo razloži prednost oz. slabost prozornih stranic na ohišjih? Hvala.

edi45 ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm, mi lahko kdo razloži prednost oz. slabost prozornih stranic na ohišjih? Hvala.


Izgleda lepše, sploh če imaš kakšne RGB komponente in urejen cable managment. Slabost pa je, slabša zvočna izolacija in ne moreš imeti ventilatorja na strani.

lolipop2 ::

edi45 je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Hmm, mi lahko kdo razloži prednost oz. slabost prozornih stranic na ohišjih? Hvala.


Izgleda lepše, sploh če imaš kakšne RGB komponente in urejen cable managment. Slabost pa je, slabša zvočna izolacija in ne moreš imeti ventilatorja na strani.


OK, hvala. Sem mislil, da je kakšen večji plus. ČE pa je zaradi tega še slabša zvočna izolacija pa ventilacija, je odgovor na dlani. :)

Han ::

Prej opaziš crknjen ventilator in količino prahu. :P

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Prej opaziš crknjen ventilator in količino prahu. :P


haha, tudi res. Čeprav za prah bom vedel, da je tako ali tako vedno. :) Me bi pa sigurno motile vse eventuelne lučke, ki bi se bleščale ponoči.

FlyingBee ::

Ja, to je pač trend že nekaj časa tak. Kupiš zaprto silent ohišje s filtri pa imaš mir za kar nekaj časa.

edi45 ::

Sam tudi trenutno iščem bolj zaprto ohišje z zvočno izolacijo in pa obvezno odprt panel spredaj za čim boljši airflow. Ker vsa ta "zaprta" ohišja, so za en drek, ko pride do airflowa. Recimo kak meshify C od Fractal Design, samo škoda da se ga ne da dobiti brez stekla. Ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

scipascapa ::

edi45 ::

scipascapa je izjavil:

Dobiš

https://www.fractal-design.com/products...
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...


U pa res :D nevem kako sem spregledal to.

Seba22 ::

Jas imam tole ohišje:https://www.fractal-design.com/products...

Ohišje je spredaj zaprti tip ima pa vratca spredaj ki jih lahko po žeji odpreš za boljši airflow.Sicer jas imam skoz zaprta pa ni razlike v temperaturah pa še tišje je ker je izlirano spredaj in na strani.Top ohišje drugač ni preveliko in ne premalo lahko ga čisto razstaviš in zelo prilagodiš svojim željam ga nebi zamenjal za nič drugega je pa res da ni poceni cena je cca 160EUR
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

AnubisOfDoom ::

Nadgrajujem domaci setup. Ne igram iger in iscem nek manjsi racunalnik. Gledal sem v smeri Asrock Deskmini A300 + Ryzen 3 3200G (+ 16 GB Ram, SSD ze imam od prej). Mislim, da je potrebno kupiti se drug hladilnik (low profile?) in wi-fi adapter. Ali je to kompatibilno z Linuxom in ali obstaja kak boljsi CPU v cenovnem razredu do 150 EUR za all-round uporabo (internet, nekaj lightrooma, programiranje)? Obvezno kompatibilno z Linuxom, saj bodo Windowsi samo za nekaj dela v Lightroomu.

D3m ::

test Linux 19.04 iz konec avgusta.

https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Dela stabilno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

za low profile kak noctua L9i ali L12S....

AnubisOfDoom ::

Vidim, mogoce bi bilo vseeno bolje kupiti NUC z i5. Ali sta procesorja po zmogljivostih primerljiva? Mislim, da ne, saj naj bi bili v NUCih laptop procesorji?

AnubisOfDoom ::

Recimo NUC i5 7260U ali pa deskmini a300 + Ryzen 3 3200G? Razen tega nisem uspel najt drugih neposrednih primerjav: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...

Eventuelno bi se lahko stegnil se za malo boljsega Ryzena...

D3m ::

- i5 je mobile čip.

- 3200g je desktop čip.

Intel je TIM (pasta), Ryzen je Soldered.

i5 je 2/4, Ryzen je 4/4

Razlika med njima je velika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AnubisOfDoom ::

Potem vse kaze v prid Ryznu, ali je specificno Ryzen 3 3200g dobra izbira, ali je bolje it na Ryzen 5?

FlyingBee ::

Za nuc nima veze, kar te ceneje pride in ti je lažje.

D3m ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Potem vse kaze v prid Ryznu, ali je specificno Ryzen 3 3200g dobra izbira, ali je bolje it na Ryzen 5?


Je dobra izbira.

P.S.
3400g ima pa prednost napram 3200g samo v boljši grafiki Vega 11 vs. Vega 8 ter 4/8 vs. 4/4
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
905 / 1133
»»