» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
842 / 1133
»»

Škrti Palček ::

Pozdravljeni,
Igram na 1440p tako da je gtx 970 odslužila svoje.
Razmišljav sem ker na 4k ne bom nadgrajeval dokler ne bo postal mainstream, da bi zamenjal grafiko.
Bi bila gtx 1080ti vredu za naslednih par let ali naj počakam na kaj novega ? Naj kupim novo ali je rabljena iz bolhe ok.
Zanima me se ce je cpu xeon 1231 v3 vredu za ta gpu ali zna kaj bottleneckati.
Psu pa je 550w gold of xfx
Hvala za mnenja, priporčila in opombe.

Predator X ::

odvisn od špila.
za 60hz naj bi bil dovolj.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Pri 1440p je CPU ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Generton ::

bajsibajsi je izjavil:

Generton je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Zanimajo me vasa menja o tem monitorju, uporabljen bi bil kot sekundarni pivot monitor :)


Omenjeni monitor naj ne bi imel PIVOT funkcije. Za 30 eur nizjo ceno lahko kupis drugi primerljiv IPS 24" monitor (Samsung PLS matrika) na Mimovrste. Res pa je, da nima 3 letne garancije, kot jo imajo AOC monitorji.

Obstaja tema o monitorjih Kateri Monitor ?


Uuu pa res, bom mel med malco kaj za pregledat, hvala ti! :D

helpme ::

Prosil bi za nasvet glede nakupa novega namiznega računalnika...

- pomembno mi je, da deluje tekoče/hitro,
- potrebujem ga za delu v Autocadu (2D, občasno kaj v v 3D), za ArcGIS, QGIS, MATLAB...
- cena: čim cenej :)

Hvala.

D3m ::

Čin cenej? Bolha?
|HP EliteBook|R5 6650U|

helpme ::

Recimo do 700 EUR...

gregc1 ::

imam tole matično plošči... https://www.asrock.com/mb/Intel/H67M/... grafična bo šla počas. naj zamenjam samo grafično,(kera grafična paše) ali naj zamenjam tudi matično + ostalo kar bi bilo potrebno.mogoše grafo matično plus ram. proc bi obdržou. napajalnik je nov, disk je ssd. procesor intel core i5.2500cpu 3.30ghz. ne vem kaj naj nardim ker je ze 7let staar in samo grafa zajebava. kaj predlagate?

Rabim pa za ra1 pa se par nezahtevnih spilou... mogoče fortnight sam mi ni ušeč haha

gddr85 ::

katera grafična? če grafična crkuje, menjaš samo to + dodaš ram, če ga imaš premalo

gregc1 ::

gddr85 je izjavil:

katera grafična? če grafična crkuje, menjaš samo to + dodaš ram, če ga imaš premalo

ne vem kera je zdej. če bi menou grafično ne vem kero bi not utaknu. mogoče najbolšo kar podpera ta matična, mogoče rableno?važn da paše not al kaj?. rama mam 4gb in mi dobr dela. se ne pritožujem. misliš da bi eno rableno dau not? neki najcenej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

bajsibajsi ::

Kupis palcko rabljenega rama 4GB DDR3 1333 MHz za cca. 20 eur na Bolhi in rabljeno grafo RX580 ali GTX 1060 oz. nekaj v tem smislu.

edit/ Ali cenejsi GPU, ce ne potrebujes tako zmogljivost.

Zgodovina sprememb…

gregc1 ::

bajsibajsi je izjavil:

Kupis palcko rabljenega rama 4GB DDR3 1333 MHz za cca. 20 eur na Bolhi in rabljeno grafo RX580 ali GTX 1060 oz. nekaj v tem smislu.

edit/ Ali cenejsi GPU, ce ne potrebujes tako zmogljivost.

4gb rama mi ne pomaga ker imam 2+2gb in mimam reže povne. bom pa pogledou za te grafične ki si jih navedel...

bajsibajsi ::

Tvoj procesor ima integriran graficni cip in nakup graficne kartice ni nujno potreben za office opravila.

gregc1 ::

bajsibajsi je izjavil:

Tvoj procesor ima integriran graficni cip in nakup graficne kartice ni nujno potreben za office opravila.

sm ze probou in ni je prešvoh.

gregc1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

bajsibajsi ::

Za enak denar dobis v Nemciji novo GTX 1060 6GB ali RX 580 8GB.

tikitoki ::

gustek_si je izjavil:

To je neka pomota, ker imajo vsi ostali trgovci v nemčiji/avstriji še vedno ceno 200€ za 2600x.


Pripravljajo se na cybermondsy, prvo 50 pošto nabije ceno, pol pa daš 40 pošto popusta.

gregc1 ::

se pravi kerakoli pci grafična paše na to matično?

xx23 ::

Kupujem nov računalnik za doma, nič posebno zahtevnega.

Trenutno mam dobra 4 leta star laptop, ki je sicer super služil, ampak me vse bolj živcira, ko se zabaše RAM. Pa tudi nekajkrat (3-krat mogoče) sem dobil tisto modro obvestilo (crash dump). Se spomnim, da je bilo na prejšnjem laptopu potem po teh obvestilih enkrat konec in ni blo nič več z diskom.

Sem si rekel, da bom počakal na črni petek, če bo kak nor popust na amazonu, zdej pa vidim tole:

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

So kakšne očitne slabosti, ki jih ne vidim? So mogoče kakšne specifike teh računalnikov z manjšimi ohišji?

Budget je tam nekje do 500 EUR.

hojnikb ::

sestavi si svojga, ne kupuj prebuiltov
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Imam vprašanje. Frendica kupuje nov PC. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi? Ter kje kupiti stvar da bo čimbolj enoostavno in po možnosti sestavljeno.

renofkinja ::

danes cena ryzna 2600 na mindfactoriju 256e xD

slodreamer ::

xx23 je izjavil:

Kupujem nov računalnik za doma, nič posebno zahtevnega.

Trenutno mam dobra 4 leta star laptop, ki je sicer super služil, ampak me vse bolj živcira, ko se zabaše RAM. Pa tudi nekajkrat (3-krat mogoče) sem dobil tisto modro obvestilo (crash dump). Se spomnim, da je bilo na prejšnjem laptopu potem po teh obvestilih enkrat konec in ni blo nič več z diskom.

Sem si rekel, da bom počakal na črni petek, če bo kak nor popust na amazonu, zdej pa vidim tole:

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

So kakšne očitne slabosti, ki jih ne vidim? So mogoče kakšne specifike teh računalnikov z manjšimi ohišji?

Budget je tam nekje do 500 EUR.



men se zdi super, dokupiš še 8gb rama pa je :)

Generton ::

Imam manjsi problem, zamenjal sem mizo v sobi in sedaj moj racunalnik, ki je trenutno v ohisju CM Master Box 5, ne dopusca uporabe dveh zaslonov, enostavno ni dovolj prostora. Ce ga prestavim ob mizo je pa ravno toliko predolg da se tisci ob steno, kar je katastrofa za airflow, pa se kista se lahko poskoduje, ko jo rinem noter.

Rabil bi novo ohisje in sicer z naslednjimi zahtevami.

Dolzina max 48cm
Sirina max 25cm
Podpora za ATX PSU in ATX MoBo

Ter dober airflow, da bo moja Vega 64 lahko normalno dihala.

Cena do 70e

Hvala za predloge!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Generton ()

KJKSZPJ ::

Potrebujem pomoč pri sestavi gaming računalnika budget njega okoli 1300 €
Hvala

Predator X ::

R5 2600/X
RTX 2080
16Gb DDR4 3200CL16/15
500-1TB ssd
2TD HDD
Case (~60-80€)
MB ~ 100-140€

issak ::

gregc1 je izjavil:

se pravi kerakoli pci grafična paše na to matično?


Katerakoli PCIe, ja.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Jerry000 ::

Glede na to da sem bil spregledan bi še 1x prosil za pomoč: Frendica kupuje nov PC. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi? Željeno je tudi da takšen PC zdrži 5+ let Ter kje kupiti stvar da bo čimbolj enostavno in po možnosti sestavljeno.

Generton ::

Jerry000 je izjavil:

Glede na to da sem bil spregledan bi še 1x prosil za pomoč: Frendica kupuje nov PC. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi? Željeno je tudi da takšen PC zdrži 5+ let Ter kje kupiti stvar da bo čimbolj enostavno in po možnosti sestavljeno.


R5 2600
Eno malo boljso B450 MoBo
16gb ram
550w 80+ napajalnik
GTX 1060/RX 580
Eno ohisje do 50e
500gb ssd
1tb hdd

Konkretni sestavo ti lahko naredim kasneje najbolj se splaca iz nemcije, ce to ni opcija pa pri kakem funtechu, s tem, da bo sistem stal vec.

LunKi ::



Odstrani tisti adapter na koncu seveda. Drugače pa dodaj še ohišje, ki je zvočno izolirano, da zadeva ne brni v pisarni:
https://www.mindfactory.de/product_info...

Jerry000 ::

Generton je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Glede na to da sem bil spregledan bi še 1x prosil za pomoč: Frendica kupuje nov PC. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi? Željeno je tudi da takšen PC zdrži 5+ let Ter kje kupiti stvar da bo čimbolj enostavno in po možnosti sestavljeno.


R5 2600
Eno malo boljso B450 MoBo
16gb ram
550w 80+ napajalnik
GTX 1060/RX 580
Eno ohisje do 50e
500gb ssd
1tb hdd

Konkretni sestavo ti lahko naredim kasneje najbolj se splaca iz nemcije, ce to ni opcija pa pri kakem funtechu, s tem, da bo sistem stal vec.

Gre se zato ker ne zna sestaviti PC, bi bilo najboljše, če pride sestavljen in nameščen Windows gor.

Generton ::

Jerry000 je izjavil:

Generton je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Glede na to da sem bil spregledan bi še 1x prosil za pomoč: Frendica kupuje nov PC. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi? Željeno je tudi da takšen PC zdrži 5+ let Ter kje kupiti stvar da bo čimbolj enostavno in po možnosti sestavljeno.


R5 2600
Eno malo boljso B450 MoBo
16gb ram
550w 80+ napajalnik
GTX 1060/RX 580
Eno ohisje do 50e
500gb ssd
1tb hdd

Konkretni sestavo ti lahko naredim kasneje najbolj se splaca iz nemcije, ce to ni opcija pa pri kakem funtechu, s tem, da bo sistem stal vec.

Gre se zato ker ne zna sestaviti PC, bi bilo najboljše, če pride sestavljen in nameščen Windows gor.


V vseh teh trgovinah se da dogovorit, da ti sestavijo, neko odplacilo je, pri nekaterih, ce vzames vse komponente pri njih tudi zastonj. Windows pa je najbolje kupit preko nekega key shopa za 20e pa prosit kolega/ico z malo vec PC znanja, da pride nastavit.

Jerry000 ::

Generton je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Generton je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Glede na to da sem bil spregledan bi še 1x prosil za pomoč: Frendica kupuje nov PC. Namen uporabe, je arhitektka, tako da tu pa tam kakšno renderiranje, illustrator, photoshop, SketchUp, filmi,...Budget je MAX 1000€, če se da manj, 1000 je pa maksimum kolikor gre lahko. Kakšni predlogi? Željeno je tudi da takšen PC zdrži 5+ let Ter kje kupiti stvar da bo čimbolj enostavno in po možnosti sestavljeno.


R5 2600
Eno malo boljso B450 MoBo
16gb ram
550w 80+ napajalnik
GTX 1060/RX 580
Eno ohisje do 50e
500gb ssd
1tb hdd

Konkretni sestavo ti lahko naredim kasneje najbolj se splaca iz nemcije, ce to ni opcija pa pri kakem funtechu, s tem, da bo sistem stal vec.

Gre se zato ker ne zna sestaviti PC, bi bilo najboljše, če pride sestavljen in nameščen Windows gor.


V vseh teh trgovinah se da dogovorit, da ti sestavijo, neko odplacilo je, pri nekaterih, ce vzames vse komponente pri njih tudi zastonj. Windows pa je najbolje kupit preko nekega key shopa za 20e pa prosit kolega/ico z malo vec PC znanja, da pride nastavit.

Katere trgovine pa so kaj to, da nimajo cene zelo visoke? Poleg mindfactory (ne pošiljajo več v slovenijo kolikor sem slišal?)

hojnikb ::

mindfactory+mailboxde pa gasa.
#brezpodpisa

gustek_si ::

honikb, če greš na mindfactory+mailboxde lahko plačaš s paypalom ali je nujno po predračunu?

amacar ::

Če nisi gustek plačaš z NEBL.

youPlonker ::

gustek_si je izjavil:

honikb, če greš na mindfactory+mailboxde lahko plačaš s paypalom ali je nujno po predračunu?


Lahko po predračunu (bančno nakazilo). Oboje, tako mindfactory kot mailboxde. Preverjeno.

youPlonker ::

xx23 je izjavil:

Kupujem nov računalnik za doma, nič posebno zahtevnega.

Trenutno mam dobra 4 leta star laptop, ki je sicer super služil, ampak me vse bolj živcira, ko se zabaše RAM. Pa tudi nekajkrat (3-krat mogoče) sem dobil tisto modro obvestilo (crash dump). Se spomnim, da je bilo na prejšnjem laptopu potem po teh obvestilih enkrat konec in ni blo nič več z diskom.

Sem si rekel, da bom počakal na črni petek, če bo kak nor popust na amazonu, zdej pa vidim tole:

https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

So kakšne očitne slabosti, ki jih ne vidim? So mogoče kakšne specifike teh računalnikov z manjšimi ohišji?

Budget je tam nekje do 500 EUR.


Ena slabost je, da imajo prebuilt PC-ji ponavadi svoj standard matične in napajalnika. Če bi npr. rabil v prihodnje močnejši napajalnik zaradi upgrejda na novejšo grafično ali pa matično z drugim podnožjem, rabiš to kupit direktno od HP, Dell, ipd. Niti ohišja niso fizično združljiva z ATX oz. manjšimi ATX izvedenkami plošč. Cenovno so pa takšni računalniki sicer zelo ugodni.

Če se ti gre za majhnost specifično, si pa lahko sam komot sestaviš še precej manjši Mini ITX računalnik.

antiz ::

AMD Ryzen 5 2600X 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
16GB G.Skill RipJaws V DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit
500GB Samsung 860 Evo 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s 3D-NAND TLC
250GB Samsung 970 Evo M.2 2280 NVMe PCIe 3.0 x4 32Gb/s 3D-NAND TLC
MSI B450 Gaming Pro Carbon AC AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX
8GB XFX Radeon RX 580 GTS Core Aktiv PCIe 3.0 x16 (Vzel bi RX 590, če bo cena normalna)
600 Watt be quiet! PURE POWER 11 600W CM
be quiet! Shadow Rock Slim Tower
be quiet! Pure Base 600

27" (68,58cm) Acer Gaming XF270HUA 2560x1440

Bi špili laufali na RX 580/590? 1440p?
Namen imam naročiti preko mindfactory preko podjetja v Avstrijo. A mora biti naročeno z avstrijskega IPja zaradi procenta DDV? Je treba biti na kaj druga pazljiv?

tony1 ::

Poglej še ceno 512 GB Nvme in 1 TB SATA SSDja...

abazuu ::

antiz, kolk boš dal za tole?

antiz ::

abazuu je izjavil:

antiz, kolk boš dal za tole?

pc 1100€
monitor 442€

Če pa odštejem davek pa
pc 940€
Monitor 360€

Jerry000 ::

Tukaj pri nas pa ni nič da bi lahko kupil se en dober PC? Govorim za čimlažjo uporabniško izkušnjo nabave (da lahko si frendica kupi PC in ga gre iskat/dostavijo), ter da bo PC dober za občasno renderiranje in ostale programe. Da se ne bo treba zjbavat s komponentam raznim.

bajsibajsi ::

Seveda je, Funtech ti sestavi.

Jerry000 ::

bajsibajsi je izjavil:

Seveda je, Funtech ti sestavi.

Zgleda da jim je spletno dol vrglo: This site can’t be reached

Han ::

Jerry000 ::

Lahko nekoga prosim, ki je bolj veščen glede komponent in v korak s časom, da na https://www.funtech.si/si/konfigurator/ sestavi en PC za arhitektko (občansno renderiranje, adobe programi, archicad, shetchup, da bo PC dober vsaj za 5 let+ ter do MAX 1000EUR)?

tony1 ::

Naj bodo tipkovnica, miš in monitor tudi vključeni v teh 1000 EUR?

Jerry000 ::

tony1 je izjavil:

Naj bodo tipkovnica, miš in monitor tudi vključeni v teh 1000 EUR?

Dobro vprašanje. Mislim da bo tipkovnica in miš kupljeni posebej (čisto basic). Če lahko naj se en build naredi z monitorjem (24" na primer, ne rabi ultra dobrega, dovolj bo če bo dober) in en brez monitorja

CudesaOdMesa ::

Za pisarniško delo potrebujem računalnik, ki bo zdržal nekaj več let. Budget do 400€, brez igric, modeliranja itd. Idealno bi bilo brez OS, kupljen v SLO na račun.

Odločam se med:
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...
https://www.mimovrste.com/namizni-racun...
Eventuelno še https://www.mimovrste.com/namizni-racun... ker ima 8GB rama, pride to kaj do izraza?

V kolikor obstaja kje kakšna še bolj pametna ponudba, bi bil vesel vsakega nasveta.
««
842 / 1133
»»