» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
829 / 1133
»»

ivanuscha ::

? Mini tower kišta je.

gddr85 ::

aha, may bad, je tud mini verzija, sicer pa gre noter atx psu

hdx ::

Ali lahko pričakujemo v roku 2 do 3 mesecev padec cen grafičnih kartic? V mislih imam predvsem GTX 1070.

jero_no1 ::

Ezoterik je izjavil:



uno ni bronze napajalnik in ni dovolj, pač morda se ne strinjaš, sam ta napajalnik, ki sem ga linkal je minimum za tak komp. 430 je na meji.


Pa je res samo 80+.
Kolega mislm da ima ta napajalnik v kombinaciji z i5 8400 in gtx1060 6gb pa kar dost gejma in nima težav. Je to le Thermaltake kvaliteta in ne nek LC šrot...

hojnikb ::

thermaltake pa kvaliteta v istem stavku.....
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

thermaltake pa kvaliteta v istem stavku.....


sej imajo tudi kvaliteto, samo je treba plačat...

hojnikb ::

pa si ze v teritorju bolj priznanih znamk.
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

pa si ze v teritorju bolj priznanih znamk.


Sej so njihove enote pod thermaltake znamko. Vzameš cenejšega.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

thermaltake ne dela svojih psujev, večinoma imajo CWT, FSP....
#brezpodpisa

MihaK3 ::

S Toughpowerjem sem bil jaz zelo zadovoljen; tih in stabilen; po 9-ih letih še vedno deluje, samo je trenutno v rezervi, ker ne rabim take moči...

pero50 ::

saj tudi lc-ji delajo po 10 let..

MihaK3 ::

Naj bi; meni v enem dela sedaj 7, čeprav je precej pocenski (neka 420-ka, ne vem iz glave ali je bronze+ ali še to ne) in je bil veliko v uporabi, resda pa zadeva v nobeni konfiguraciji ni papcala več kot 200 - 220W. Prvovgradnja pred tem (se žal ne spomnim modela) je zdržala manj kot 5. Kolega ima z njimi še več izkušenj in pravi, da ni imel še niti ene težave z nobenim, res pa nobenega ni imel prav dolgo, saj je kar naprej rabil več moči in zato menjal za močnejše, trenutno mislim da ima Metatrona 850-ko. Dejansko so pritožbe samo čez njihove najcenejše napajalnike in pa čez eno od 550-k, ne vem točno katero serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

bajsibajsi ::

jero_no1 je izjavil:

Ezoterik je izjavil:



uno ni bronze napajalnik in ni dovolj, pač morda se ne strinjaš, sam ta napajalnik, ki sem ga linkal je minimum za tak komp. 430 je na meji.


Pa je res samo 80+.
Kolega mislm da ima ta napajalnik v kombinaciji z i5 8400 in gtx1060 6gb pa kar dost gejma in nima težav. Je to le Thermaltake kvaliteta in ne nek LC šrot...


Imam 3570K in 1060 6GB in 6 let staro LC ohisje z vgrajenim LC srot PSU (20A na 12 liniji), oboje skupaj je stalo dobrih 50 evrov, in deluje POPOLNOMA brez tezav dan za dnem ure in ure na full loadu.

Premium znamke s se bolj premium cenami so precenjene za vse umsko sposobne, ki sestavljajo P/P masine. Folk kupuje plate za 300 evrov in 32 GB rama itd. Kao future proof. Nikoli pa ne izkoristi vec kot 5 GB rama.

hojnikb ::

kvaliteten napajalc je nalozba. Z garancjami tudi po 10-12 let ti lahk prezivi velik buildov. Pa sansa da ti odnese pol komponent zaradi crkljota je precej nizja kt pri cungalunga lcjih.
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

Ja, ce ne ves kaj bi naredil z razliko v financah s cenejso a se vedno ustrezno komponento.

Ezoterik ::

Lej sej je jasno, da se ti ne boš strinjal, ker si mel 'dobro izkušnjo'. Pri teh stvareh je tko, da lahko normalno delajo, lahko pa tudi ne delajo normalno, pač teb dela normalno napajalc in zato zdej tuki prodajaš bučke, kot da so sto procentna resnica. Jst sm vidu pa že zelo veliko LC Power (čeprav te se še kr držijo) in drugih poceni napajalcev odletet in vzet sabo kup komponent, pa to tud ni najslabš, pač eni zelo slabo delajo, računalniki se random resetirajo, diske vn meče in podobne traparije. Sam, ker ti teh izkušenj nisi mel, pač prodajaš bučke.

Osebna izkušnja ni enako univerzalna izkušnja.

Razlika v ceni pri enem zelo poceni napajalcu in enem soliden je 30 proti 60 eur. 30 eur pri kišti, ki stane 1000 eur je 3%. Mislim, da je vredno investiral 3% v napajalnik, dejansko ne obstaja komponenta v katero je bol vredno investirat te tri procente. Grafične kartice, procesorji matične plošče, konec koncev tudi ohišja, to vse zastari. A veš kaj pa ne zastari? Konkreten napajalnik, kle ne govorim o 1000W Platinum monstrumih, ampak nek preverjen, modularen napajalnik, ki ma dobr izkoristek. To je osnova. Pa če maš ti še takšne 'preverljive izkušnje'.

Tko da mogoče, bi mal razmislu preden talaš prazne nasvete, ker so točno to - prazni.

tikitoki ::

Da napajalnik ne zastari, ni res. PINi za napajanje so se skozi leta spreminjali. Prav tako so se izboljsali izkoristki. Modularnost je postala bolj pomembna. Pa tudi postale komponente ne zastarijo vec tako hitro, kot so vcasih. Sedaj lahko uporabljas 6 let star racunalnik brez problema. Pred dvajsetimi leti si lahko samo sanjal, da ti bo tako tar PC sposoben solidno poganjati novo programsko opremo.

Druagce pa mi je LC napajalnik skuril prakticno celoten PC, samo CPU je prezivel. Ocitno je kvaliteta napajlnika pomembna. Na sreco sem imel garancijo na celoten sistem. So pa zelo negodovali pri Mlacomu in od takrat naprej nisem pri nji kupil nicesar vec. Ker, da ti prodajo faulty PSU, ki skuri celoten sistem in nato probajo zvaliti krivdo nate in grozijo, da ti naslednjic garancije ne bodo priznali, je poden.

jero_no1 ::

@Ezoterik: A ti tudi podajaš nasvete glede na svoje (očitno bolj slabe) izkušnje?
Forum je v osnovi izmenjava mnenj in zame največ štejejo mnenja iz lastnih izkušenj. Ker pa ti bolj slabo sprejemaš druga mennja, si zame slab sogovornik na forumu. Pa brez zamere.
In kakorkoli se obrneš, 500w (80+bronze) ni nikakor minimum za nek mid range cpu in gpu, 400w povsem zadošča. Zakaj bi sicer v brand name mašine (brez ločene gpu) vgrajeval 180w napajalnike? Mid range grafika mislm da pa tidi ne rabi 300w ali se morda motim? (vedno je ta možnost, ker moje znanje je precej omejeno glede na ostale s-t strokovnjake).
Over&out v tej debati, sicer pa bom še pristavil kdaj svoj piskerček v tej temi :)

hojnikb ::

Za napajalc je vedno dobro met nekaj rezerve; prvič zaradi izkoristka, ki je pri večini napajalnikov najbolši pri okoli 50%, drugič pa zaradi same dolgoživosti in gretja, ker bo pri manjši obremenitvni stvar delala enostavno dalj časa.

Jasno neboš vzel 500W gold napajalc za office pentiuma. Pač treba je pravilno dimenzionirat.

In ja, famozni LC420, ki se še vedno prodaja, ima grozljivo slabe kondezatorje (sj ni čuda, če se prodaja po cca ~15EUR pri slo uvozniku). No, če ti je vseeno za mašino, potem je tut dober.

Mislim, da če že hočeš bottom barrel napajalc, je tale seasonic precej bolj smiselna zadeva.
https://www.pcplus.si/racunalnistvo/kom...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MihaK3 ::

Tole se sliši kot da je ta Seasonic v bistvu še vedno za en k..., pa je dejansko top P/P za karkoli kar ne presega 300W porabe

hojnikb ::

ni presežek kvalitete (imaš review za 350W različico) ampak za takšen denar kej bolšega že težko najdeš, sploh da ma 80+ bronze
#brezpodpisa

scipascapa ::

4 stvari, pri katerih se ne varčuje:

1. Ohišje (kvalietno ohišje imaš lahko za 2-3 generacije) 4-5 let pa bo dober še za nekaj let.
2. PSU - se prenaša naprej, moj trenutno 4-5 let ša dela....
3. Monitor - moj zdajšnji reci in piši 8 let
4. Tipkovnica in miška - Ultra X od leta 2005, 13 let !!!!!...MX 518 imam tudi že 5 let+, prej MX 510, ki je delal nekje 6 let?

no dejansko 5 ajd.....

Ezoterik ::

jero_no1 je izjavil:

@Ezoterik: A ti tudi podajaš nasvete glede na svoje (očitno bolj slabe) izkušnje?
Forum je v osnovi izmenjava mnenj in zame največ štejejo mnenja iz lastnih izkušenj. Ker pa ti bolj slabo sprejemaš druga mennja, si zame slab sogovornik na forumu. Pa brez zamere.
In kakorkoli se obrneš, 500w (80+bronze) ni nikakor minimum za nek mid range cpu in gpu, 400w povsem zadošča. Zakaj bi sicer v brand name mašine (brez ločene gpu) vgrajeval 180w napajalnike? Mid range grafika mislm da pa tidi ne rabi 300w ali se morda motim? (vedno je ta možnost, ker moje znanje je precej omejeno glede na ostale s-t strokovnjake).
Over&out v tej debati, sicer pa bom še pristavil kdaj svoj piskerček v tej temi :)


Jst ne prodajam nobenih bučk, osebno nisem mel nobene slabe izkušnje s temi napajalci, ker jih ne kupujem, sem pa pač delal v taki branži, da smo mel zelo velik stika s tem (tech support). Tko da govorim iz osebnih izkušenj, ne pa na vzorcu enega človeka.

Men se zdi, da je 500w bronze nekega preverjenega proizvajalca minimum za nek midrange komp (še enkrat, govorimo o 20-30 eur razlike), teb se pa to ne zdi tako, čeprav nisi nekih jakih argumentov dostavil. Mid range grafika ima tdp od 120W (1060) do 280W (580), tko da pač odvisno od potreb. Če računaš met v kompu 580 je 550W ali pa 600W proper napajalc praktično minimum.

TOP ::

hojnikb je izjavil:

Za napajalc je vedno dobro met nekaj rezerve; prvič zaradi izkoristka, ki je pri večini napajalnikov najbolši pri okoli 50%, drugič pa zaradi same dolgoživosti in gretja, ker bo pri manjši obremenitvni stvar delala enostavno dalj časa.

Jasno neboš vzel 500W gold napajalc za office pentiuma. Pač treba je pravilno dimenzionirat.

In ja, famozni LC420, ki se še vedno prodaja, ima grozljivo slabe kondezatorje (sj ni čuda, če se prodaja po cca ~15EUR pri slo uvozniku). No, če ti je vseeno za mašino, potem je tut dober.

Mislim, da če že hočeš bottom barrel napajalc, je tale seasonic precej bolj smiselna zadeva.
https://www.pcplus.si/racunalnistvo/kom...

Tudi LC-Power ima višji rang napajalnikov,zato ne mečite vse v isti koš.In zakaj misliš,da ima Seasonic napajalnik tako pocen,kaj misliš da ma noter komponente od onih,ki stanejo 100e,ne zato,ker če hočejo prodat morajo tudi oni naredit napajalnik za 30e ampak notri so komponente za en drek,ki so lih toliko vredne.In za 30e neboš dobil nobeden presežek tehnologije tud pri Seasonicu ne pa poglej garancijo 1 leto.LC-Power ima pa 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

bajsibajsi ::

Ezoterik je izjavil:

zato zdej tuki prodajaš bučke,


Bucke, ali bolje receno kar ogromne buce, prodajate vi s svojimi pogosto neutemeljenimi nasveti, ko nemalokrat ljudem, ki iscejo pomoc/nasvet tu na ST poudarjate o pomembnosti ohisja, pa kako mora imeti 32 GB rama, pa da z GTX 1050 ne bodo mogli gejmati itd. Se najbolj klasicna bedastoca na tem podrocju pa je konstantno preseganje cene. Nekdo napise sestavljam komp za npr. 500 evrov. Na koncu mu polovica folka svetuje komp za 650 evrov. Ce bi se mi ljubilo ter ce bi iskalnik na ST ustrezno deloval, bi prav poiskal kaksne buce je konkretno meni folk prodajal tu, ko sem spraseval za nasvet (seveda ne vsi).

Dejstvo je, da pogosto nekdo, ki racunalnisko/CS ni ravno neveden, tu nekaj vprasa, potem mu svetujejo pa ljudje, ki sami ocitno precej manj vedo, z nekimi bedastocami.

edit/typo

Zgodovina sprememb…

Ezoterik ::

bajsibajsi je izjavil:

Ezoterik je izjavil:

zato zdej tuki prodajaš bučke,


Bucke, ali bolje receno kar ogromne buce, prodajate vi s svojimi pogosto neutemeljenimi nasveti, ko nemalokrat ljudem, ki iscejo pomoc/nasvet tu na ST poudarjate o pomembnosti ohisja, pa kako mora imeti 32 GB rama, pa da z GTX 1050 ne bodo mogli gejmati itd. Se najbolj klasicna bedastoca na tem podrocju pa je konstantno preseganje cene. Nekdo napise sestavljam komp za npr. 500 evrov. Na koncu mu polovica folka svetuje komp za 650 evrov. Ce bi se mi ljubilo ter ce bi iskalnik na ST ustrezno deloval, bi prav poiskal kaksne buce je konkretno meni folk prodajal tu, ko sem spraseval za nasvet (seveda ne vsi).

Dejstvo je, da pogosto nekdo, ki racunalnisko/CS ni ravno neveden, tu nekaj vprasa, potem mu svetujejo pa ljudje, ki samo ocitno precej manj vedo, z nekimi bedastocami.


Boš kr mogu svoj post opremit s citati, da vidimo te specifične primere, ki si jih očitno samo ti zaznal.

tikitoki ::

Ezoterik je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

@Ezoterik: A ti tudi podajaš nasvete glede na svoje (očitno bolj slabe) izkušnje?
Forum je v osnovi izmenjava mnenj in zame največ štejejo mnenja iz lastnih izkušenj. Ker pa ti bolj slabo sprejemaš druga mennja, si zame slab sogovornik na forumu. Pa brez zamere.
In kakorkoli se obrneš, 500w (80+bronze) ni nikakor minimum za nek mid range cpu in gpu, 400w povsem zadošča. Zakaj bi sicer v brand name mašine (brez ločene gpu) vgrajeval 180w napajalnike? Mid range grafika mislm da pa tidi ne rabi 300w ali se morda motim? (vedno je ta možnost, ker moje znanje je precej omejeno glede na ostale s-t strokovnjake).
Over&out v tej debati, sicer pa bom še pristavil kdaj svoj piskerček v tej temi :)


Jst ne prodajam nobenih bučk, osebno nisem mel nobene slabe izkušnje s temi napajalci, ker jih ne kupujem, sem pa pač delal v taki branži, da smo mel zelo velik stika s tem (tech support). Tko da govorim iz osebnih izkušenj, ne pa na vzorcu enega človeka.

Men se zdi, da je 500w bronze nekega preverjenega proizvajalca minimum za nek midrange komp (še enkrat, govorimo o 20-30 eur razlike), teb se pa to ne zdi tako, čeprav nisi nekih jakih argumentov dostavil. Mid range grafika ima tdp od 120W (1060) do 280W (580), tko da pač odvisno od potreb. Če računaš met v kompu 580 je 550W ali pa 600W proper napajalc praktično minimum.


GTX 1060 ima 120 W porabe, RX 580 pa kar 280 W? BI bilo fino, ce bi vsaj najbolj osnobvne stvari imel razsciscene.

Ezoterik ::

tikitoki je izjavil:


GTX 1060 ima 120 W porabe, RX 580 pa kar 280 W? BI bilo fino, ce bi vsaj najbolj osnobvne stvari imel razsciscene.


Pardon zatipk, seveda 180.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

tikitoki ::

Ok, honest mistake...

BTW, ima kdo kasen pameten podatek, link, ki se tice vzdrzljivosti fanov na GPUjih? Se posebaj v luci rudarjenja bi bil zanimiv podatek.
REcimo, da nekdo lavfa GPU 2-3 leta, kako hitro lahko pricakujes probleme

Nekje sem videl uradni podatek 40.000 ur, kar znese cca. 4-5 let (sem pozabil kater model). Ob normalni uporabi lahko to podvojis, ker verjetno vecina ne lavfa racunlanika vec, k polovico casa v letu. TOrej 9 let, kar je dolga doba v racunalnistvu. 4 leta pa niso vec dolga doba, se posebaj, ce je nekdo ze gonil GPU skoraj 3 leta 24/7. Trenutno 7 let star GPU nudi dovolj moci za veliko gamerjev in verjetno bo to vprasanje postalo bistveno bolj relevantno, kot je bilo nekoc.

Ce je bilo primerno hlajeno in nenavijano, sem preprican, da tak GPU se niti slucajno ni izrabljen in lahko se precej let deluje. Nisem pa tako zelo preprican za ventilatorje.

Ezoterik ::

Odvisno od tega kakšni ležaji in ostalo so to not. Trenutno imam na procu recimo Arctic Cooling 33 CO, kar kao pomeni "continuous operation" in so vsi ležaji in ostali občutljivi deli zamenjani z industrijskimi, zato ti dajo 6 let garancije na delovanje ventilatorja. Predvidevam, da torej mislijo, da naj bi zadeva uizi zdržala 6 let.

Drugače se da ventilator džabe zamenjat, do takrat ko pomoje crkne vent na grafični je že 10x zastarela. Zato mam jst kr ene par raznih 4870 in podobnih grafičnih s custom hlajenji, ki še zmeraj brezhibno delujejo, sam nimam kej z njimi, ker so pač zastarele.

Sanches000 ::

Ali pozna kdo tole trgovino?...https://www.klarsicht-it.de/...ali pošiljajo v SLO?

hojnikb ::

TOP je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Za napajalc je vedno dobro met nekaj rezerve; prvič zaradi izkoristka, ki je pri večini napajalnikov najbolši pri okoli 50%, drugič pa zaradi same dolgoživosti in gretja, ker bo pri manjši obremenitvni stvar delala enostavno dalj časa.

Jasno neboš vzel 500W gold napajalc za office pentiuma. Pač treba je pravilno dimenzionirat.

In ja, famozni LC420, ki se še vedno prodaja, ima grozljivo slabe kondezatorje (sj ni čuda, če se prodaja po cca ~15EUR pri slo uvozniku). No, če ti je vseeno za mašino, potem je tut dober.

Mislim, da če že hočeš bottom barrel napajalc, je tale seasonic precej bolj smiselna zadeva.
https://www.pcplus.si/racunalnistvo/kom...

Tudi LC-Power ima višji rang napajalnikov,zato ne mečite vse v isti koš.In zakaj misliš,da ima Seasonic napajalnik tako pocen,kaj misliš da ma noter komponente od onih,ki stanejo 100e,ne zato,ker če hočejo prodat morajo tudi oni naredit napajalnik za 30e ampak notri so komponente za en drek,ki so lih toliko vredne.In za 30e neboš dobil nobeden presežek tehnologije tud pri Seasonicu ne pa poglej garancijo 1 leto.LC-Power ima pa 2 leti.

Seasonic ima 3 leta garancije, to trgovina neki muti (itk more met 2 leti vsaj).

Je pa seasonic novejša topologija (lc420 je ene 15 let star dizajn) in komponente so vsaj kakšno stopnjičko višje kvalitete.

Ja, LC ima višji rang napajalcov, ki pa niso nič cenejši od brandname zadev; s tem da pri lcpower nikol ne veš katerga OEMa (in s tem kvalitetno internih komponent) dobiš za konkretn model.
#brezpodpisa

MihaK3 ::

Dobro, samo ta Seasonic je treba primerjati s telim:
https://www.mimovrste.com/napajalniki/l...
ki je prav tako 400w bronze. Oba dva bosta definitivno dovolj za vse low power office in light gaming sisteme (kak Ryzen 2400g ali G4560 + 1050Ti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

dolenc ::

Bronze, purple itd... Je oznaka učinkovistosti in ne odraz kvalitete. In ko dajete v isti stavek, kjer debatirate o kvaliteti, bo marsikdo dobil napačno predstavo ;)

MihaK3 ::

Noben najcenejši nima niti tega, da ta standard dosežeš rabiš vsaj neko kvaliteto, povezava obstaja

hojnikb ::

Čisto bottom barrel napajalc težko doseže 80+ bronze (dejansko, ne tako malo po domišljiji proizvajalca). Rabiš že novejšo topologijo (ne izpred 15-20 let) in kakšen design choice, ki zahteva kakšno step up dražjo komponento, ko je to sicer navada pr 5-10EUR napajalcih..

Ni pa nujno da je kvalitetn, to pa..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bajsibajsi ::

V mojem ohisju je LC600H-12 V2.31 in tole https://imgur.com/XWDBFYR je bil odlicen nakup! Prav tako kot je bil takrat, kot se je izkazalo, odlicen nakup R7770 namesto zmogljivejse, a obcutno drazje, R7850. Bi prav poiskal objave s tistega obdobja, ampak nima smisla; pa tudi nekatere bi vas bilo najverjetneje sram svojih nespametnih izjav. :P

Saj je jasno, da je naceloma komponenta, ki stane 100 eur bolj kvalitetna kot enaka komponenta, ki stane 50 evrov, ampak to ne spremeni dejstva, da eni ocitno serjete denar. Statisticno gledano je verjetnost za (prezgodnjo) okvaro tako neznatno mala, da, v najpogostejsih primerih uporabe, razen ce nimas RES dobrega razloga, nima smisla kupovati drazjih komponent.

MrStein ::

scipascapa je izjavil:

4
3. Monitor - moj zdajšnji reci in piši 8 let

amater... LCD izpred 10 let je še danes čist OK (VA, 1920x1200, 24")
Moj je sicer začel malo "pokašljevati" lani...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Eni ste očitno tako bogati, da raje kr pocen kupujete :)

Na prejšnem jobu sem mel cele kartone teh okvarjenih lc420 (granted je to pr nas najpogosteje vgrajen napajalc) pa tudi kaksne lc500 in lc600 so se najdle, največkrat v kakšnih sistemih, ki niso bli pravilno dimenzionirani za tak napajalc (realno dober za nekje pol deklarirane moči)...
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

Ne eni uporabljamo intelekt in radi kupujemo P/P.

edit/
In vcasih tudi instinkt, ker roko na srce, vcasih tudi "tvegamo".

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Eni pač nimamo časa za par € prihranjenga denarja. After all, je tudi čas nekaj vredn, ko je downtime.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

bajsibajsi ::

Ja, ampak najveckrat ni downtime, ne glede koliko servisnih zahtevkov si imel na prejsnjem jobu. To kar ste dobili je bil mali delez tistih, ki so zadovoljivo delovali kot je deklarirano.

hojnikb je izjavil:

Eni pač nimamo časa za par € prihranjenga denarja. After all, je tudi čas nekaj vredn, ko je downtime.


No saj saj... ker ocitno serjete denar. ;)

(Sry, sem se zmotil in pomotoma kliknil za izbris.)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Niti ne, tako od oka je ene 1/3 pocrkalo v roku garancije ali pa malo prek. Sj ni čudno, nivo kvalitete je pač najnižji možn, da je recimo ATX ready. Slabše je samo še kakšen inter-tech (že po teži ko ga v roke primeš :). Slednji so si sicer upal rejtat napajalc z 360W na 12V railu, čeprav je supporting circuit še slabši kot pri lc420 (ki je deklariran za 15A@12V)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bajsibajsi ::

hojnikb je izjavil:

Niti ne, tako od oka je ene 1/3 pocrkalo v roku garancije ali pa malo prek. Sj ni čudno, nivo kvalitete je pač najnižji možn, da je recimo ATX ready. Slabše je samo še kakšen inter-tech (že po teži ko ga v roke primeš :))


Potem moram imeti pa sam reeeeeeeeeeeees neznansko sreco, da mi ze 6 let brez vsakrsnih tezav poganja relativno zmogljiv sistem; zadnje leto in pol GTX 1060 pogosto na visokem loadu vec ur dnevno.

hojnikb ::

Govorim o LC420, LC600 je kkašen step up od tega (odvisno tudi od revizije).
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

hojnikb je izjavil:

Govorim o LC420, LC600 je kkašen step up od tega (odvisno tudi od revizije).


Ja, ampak se vedno je srot LC, ne(?). :P

hojnikb ::

Tvoje besede, ne moje :)
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

Ne moje.

jero_no1 je izjavil:

Je to le Thermaltake kvaliteta in ne nek LC šrot...


Sploh pa ni fora konkretno dela, ki se tice le PSU, ampak nasplosno v pogostih neutemeljenih nasvetih na ST. Razumem, nekdo nima denarja, nekdo ima denar, pa mu je skoda placati visok znesek, ali pa ga ne zeli, ne potrebuje itd, tisoc in en razlog, sklepanje kompromisov, P/P in se in se... ampak v splosnem so vseeno nasveti pogosto nesmotrni.

edit/
Pogledas par strani nazaj, ko se nekomu, ki je do sedaj leta dobro shajal, kot je sam dejal, s 3 GB rama, predlaga nov sistem z 32 GB, potem spet nekdo nabije, da je CASE bistvo vsega, tretji nabija, da se z GTX 1050 ne da gejmati itd. Skratka kup neutemeljenih bedastoc.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Če slotech zataji, so še vedno na izbiro Bigbag BOF prebuilti :)
#brezpodpisa

MihaK3 ::

hojnikb je izjavil:

Eni ste očitno tako bogati, da raje kr pocen kupujete :)

Na prejšnem jobu sem mel cele kartone teh okvarjenih lc420 (granted je to pr nas najpogosteje vgrajen napajalc) pa tudi kaksne lc500 in lc600 so se najdle, največkrat v kakšnih sistemih, ki niso bli pravilno dimenzionirani za tak napajalc (realno dober za nekje pol deklarirane moči)...


Tole je najbolj pogost problem. Razen tistih najcenejših napajalcev, katere pač ne more noben pri zdravi pameti priporočati, načeloma ni težav, dokler na 550W enoto nekdo ne obesi navitega 100W proca, kake požrešne 290x-ke in še ene 5 diskov. V tem primeru si si pač kriv sam. Sicer se ponavadi ne začne iz štarta tako, ampak recimo najprej nadgradiš grafično na močnejšo - še vedno deluje, potem naviješ cpu - še vedno deluje, potem dodaš še kak disk - še vedno deluje, dokler enkrat ne več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()
««
829 / 1133
»»