» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
821 / 1133
»»

zzbil ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Evo zadnji (upam) sestav. Gre vse v redu skupaj?

Procesor, ram, maticna, graficna..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

Han ::

Glede na to, da je WD Blue SSD "Verfügbar", mogoče vzameš MX500, ki je "Bestellt".

https://www.mindfactory.de/product_info...

zzbil ::

Super, hvala.
Ostalo vse štima?

TOP ::

Jaz pa edino nerazumem zakaj hudiča kupit star proc 1600,ker če že kupuješ nov sestav se kupi nov proc 2600.In sedaj vprašanje ja kaj tibo kolk prednosti boš pridobil odgovor preprost boš ker ima višjo frekvenco.

Pa če že gledaste detajle med grafami bi lahk tudi kdo vidu da izbira stari proc ki se bo poslovu iz prodaje in ostal boš na stari plati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

zzbil ::

Razlike je 25€, frekvenco od 1600 se pa baje da spravit na frekvenco 1600x, ce imam prav.

Plus, a ni Am4 podvozje tudi za 2600 in naj bi se bilo za nekaj novih generacij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

TOP ::

Ja sam tukaj se gre 1600 napram 2600 pusti X verzije.Sepravi je kupu staro verzija proca in plate.Ja je podpora sam je nova generacija plat bolje optimizirana in tud večjo podporo ramov ma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

AgiZ ::

AgiZ je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Ko ti miš začne sama dvoklikati ni za v smeti, ampak jo popraviš, če nisi preveč nespreten.
recimo tako.

Ali pa nabaviš omron stikala iz kitajske in jih sam zamenjaš. Je pa pri nekaterih miškah problem dostop, še posebej Logitech.

Tvoja ideja mi je pa sploh všeč. Mogoče veš katera stikala so dobra, link je dobrodošel? Imam dve miši, kjer bi se lahko igral :)

Saj vprašanje če bo komu uporabno a vseeno. Vodič glede Omron stikal za miške:
https://geekhack.org/index.php?topic=81...

vidko8 ::

Pozdravljeni,
Prosil bi za pomoč pri nakupu namiznega računalnika. Računalnik bi uporabljal predvsem za igranje iger, kakšne so kaj opcije, na katerih straneh se kupuje itd. Slišal sem za spletno stran boostboxx, kaj menite?
Za računalnik bi dal največ 1100EUR. Hvala

ziga1990 ::

vidko8 je izjavil:

Pozdravljeni,
Prosil bi za pomoč pri nakupu namiznega računalnika. Računalnik bi uporabljal predvsem za igranje iger, kakšne so kaj opcije, na katerih straneh se kupuje itd. Slišal sem za spletno stran boostboxx, kaj menite?
Za računalnik bi dal največ 1100EUR. Hvala


-rabiš samo računalnik ali tudi monitor,zvočnike,miško in tipkovnoco?
-Veliko uporabnikov priseda na mindfactory in computer universe a drugi prisegamo na slovenske trgovine funtech.
-Ce že imaš monitor povej kakšno resolucijo ima?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jero_no1 ::

TOP je izjavil:

Ja sam tukaj se gre 1600 napram 2600 pusti X verzije.Sepravi je kupu staro verzija proca in plate.Ja je podpora sam je nova generacija plat bolje optimizirana in tud večjo podporo ramov ma.


Sicer sem sam podobnega mnenja, ampak sem bral nekaj testov, kjer pišejo, da je P/P 1600 zaenkrat še boljša izbira.
Ko bo 2600 še padla cena, bo pa seveda edina logična izbira nova generacija.

zzbil ::

Tudi jaz sem razmisljal nekaj podobnega kot teli testi, ki jih je bral jero_no1

issak ::

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Zakaj je ta disk tok pocen? Najcenejši 4TB disk kar sem jih našel, celo v nemčiji so dražji. Mogoče samo zato ker ni na zalogi? Če je cena dejansko taka kot piše (76€), ali bi bila to ok izbira za 24/7 obratovanje (media server), WD Red je 125€ komad...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

vidko8 ::

ziga1990 je izjavil:

vidko8 je izjavil:

Pozdravljeni,
Prosil bi za pomoč pri nakupu namiznega računalnika. Računalnik bi uporabljal predvsem za igranje iger, kakšne so kaj opcije, na katerih straneh se kupuje itd. Slišal sem za spletno stran boostboxx, kaj menite?
Za računalnik bi dal največ 1100EUR. Hvala


-rabiš samo računalnik ali tudi monitor,zvočnike,miško in tipkovnoco?
-Veliko uporabnikov priseda na mindfactory in computer universe a drugi prisegamo na slovenske trgovine funtech.
-Ce že imaš monitor povej kakšno resolucijo ima?


Rabim samo računalnik, ostalo imam. Imam ASUS VG248QE monitor z resolucijo 1920x1080.

TOP ::

zzbil je izjavil:

Tudi jaz sem razmisljal nekaj podobnega kot teli testi, ki jih je bral jero_no1

Neglejte toliko testov kaj ti bo p/p ko PC boš imel 5 let in več in zato boš kupu stari proc in staro plato ah.Tudi nova plata če že bereste teste mal preberite nima sam modne dodatke ampak ima tudi druge prednosti.In najbolj smešno mašino misliš imeti več let in potem gledaš,ker je proc 20e cenejši,to je tud mal mimo.

filips ::

Ali je ta računalnik v redu za igre, programiranje in virtualbox?
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Kakšen monitor naj kupim? Rad bi, da je nekoliko večji, ker bi ga uporabljal tudi za televizijo. Poleg tega bi rad imel vsaj tri priključke. Vsaj dva morata biti HDMI, tretji pa je lahko DVI-D ali DisplayPort 1.4. Če je mogoče bi rad da ima tudi daljinec in da ga je mogoče tudi montirati na steno.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

issak ::

filips je izjavil:

Ali je ta računalnik v redu za igre, programiranje in virtualbox?
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Kakšen monitor naj kupim? Rad bi, da je nekoliko večji, ker bi ga uporabljal tudi za televizijo. Poleg tega bi rad imel vsaj tri priključke. Vsaj dva morata biti HDMI, tretji pa je lahko DVI-D ali DisplayPort 1.4. Če je mogoče bi rad da ima tudi daljinec in da ga je mogoče tudi montirati na steno.

Hvala!



Cenejši HDD in mogoče se tudi kakšen cenejši SSD najde.

Glede monitorja boš zelo omejen pri izbiri če mora nujno imeti 2 hdmija. Zdaj je vse šaltalo na DP, imaš pa poceni adapterje.

Kakšen IPS 27" 1440p mogoče? Ali pa 28-30" 4K
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

jackasclever ::

Pozdravljeni,

iščem nov trdi disk do 4tb hdd za v računalnik. Katero firmo priporočate?
Zraven bi pa rabil nujno še zunanji trdi disk za backup vseh podatkov. Če se zgodi, da en crkne, imam še na drugem podatke.

Ker bosta diska primarno za shranjevanje slik in videov, bi rad, da je zunanji disk tudi prenosljiv.

Hvala za predloge, lp

ziga1990 ::

jackasclever je izjavil:

Pozdravljeni,

iščem nov trdi disk do 4tb hdd za v računalnik. Katero firmo priporočate?
Zraven bi pa rabil nujno še zunanji trdi disk za backup vseh podatkov. Če se zgodi, da en crkne, imam še na drugem podatke.

Ker bosta diska primarno za shranjevanje slik in videov, bi rad, da je zunanji disk tudi prenosljiv.

Hvala za predloge, lp


Jaz imam odlične izkušnje z WD(Western Digital) in ti to znamko predlagam za HDD
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

vidko8 ::

https://www.boostboxx.com/basic/basic-1... kaj menite o tem računalniku? je kakšnja boljša alternativa? Računalnik bo namenjen predvsem igraju iger.
Hvala

issak ::

vidko8 je izjavil:

https://www.boostboxx.com/basic/basic-1... kaj menite o tem računalniku? je kakšnja boljša alternativa? Računalnik bo namenjen predvsem igraju iger.
Hvala


Napajalnik izgleda sumljiv, razen tega je ok. Če imaš extra 70€ vzami MSI Gaming 1070 Ti grafično.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

vidko8 ::

issak je izjavil:

vidko8 je izjavil:

https://www.boostboxx.com/basic/basic-1... kaj menite o tem računalniku? je kakšnja boljša alternativa? Računalnik bo namenjen predvsem igraju iger.
Hvala


Napajalnik izgleda sumljiv, razen tega je ok. Če imaš extra 70€ vzami MSI Gaming 1070 Ti grafično.


Ne bi blo potem boljse dodatno vlozit v boljsi napajalnik?

issak ::

vidko8 je izjavil:

issak je izjavil:

vidko8 je izjavil:

https://www.boostboxx.com/basic/basic-1... kaj menite o tem računalniku? je kakšnja boljša alternativa? Računalnik bo namenjen predvsem igraju iger.
Hvala


Napajalnik izgleda sumljiv, razen tega je ok. Če imaš extra 70EUR vzami MSI Gaming 1070 Ti grafično.


Ne bi blo potem boljse dodatno vlozit v boljsi napajalnik?


ja, samo zneski tam so kar visoki, se mi zdi da bi lahko za isti denar sam kaj boljšega kupil in sam zamenjal.

nekako sem mislil "potem ko menjaš napajalnik, če imaš še 70EUR viška vzemi 1070Ti".
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

vidko8 ::

baje da bi se tud splačalo počakat, ker naj bi avgusta-septembra prišle nove nvidia gpu...ima kdo kaj več informacij o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidko8 ()

tikitoki ::

Imajo veliko govoric.

vidko8 ::

tikitoki je izjavil:

Imajo veliko govoric.

To mi zdaj kaj dosti nisi povedo haha.

tikitoki ::

vidko8 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Imajo veliko govoric.

To mi zdaj kaj dosti nisi povedo haha.


Sem ti.

fukich ::

Zdravo, a ma kdo ze kak sestavljen build do 1000eur, naceloma tudi do 1200 ampak naj se nagiba bolj proti 1000 haha...uporabljalo se bo predvsem bolj za gaming in programiranje.
Hvala

emsi ::

Pozdrav, kupujem računalnik za pisarniško delo. Rad bi da je vsaj i5 in ssd 200gb+. Na sestavi.si sem naklikal naslednje komponente in me samo informativno zanima ali je konfiguracija ok, da nisem kje mimo brcnil :)


  • GIGABYTE GA-H110M-DS2 DDR4 LGA1151 mATX osnovna plošča(Osnovne plošče) 54.58€

  • INTEL Core i5-7400 3,0/3,5GHz 6MB LGA1151 BOX procesor(Procesorji) 169.44€

  • CRUCIAL 4GB DDR4 2400 CL17 1.2V DIMM - CT4G4DFS824A(Pomnilnik) 47.65€

  • Case MIDI ATX Akyga AK27BL w/o PSU(PC Ohišja) 15.83€

  • LC-POWER Office LC420H-12 V1.3 420W ATX za nadaljno vgradnjo napajalnik(Napajalniki) 24.44€

  • SSD 240GB 2.5'' SATA3 3D TLC 7mm, WD Green(SSD diski) 58.95€

Han ::

Če greš v korak s časom, bi izbral npr. takole:

- GIGABYTE B360M HD3
- Core i3-8100
- 2×4 ali 1×8 GB DDR4 2400
- 240 GB WD Green M.2 SSD
- 300W BeQuiet Pure Power 10
- micro ATX ohišje, ne ravno najcenejši šrot

sm4rt4ss ::

Bo tole kul za skoraj neslišen office pc?

i3 8100T + pasivni hladilnik
ASROCK H310M-ITX/AC
2x4 DD4 2400
CRUCIAL MX500 250 GB M.2
CooleMaster MasterWatt 450 80+ Bronze/EVGA B3 80 Plus Bronze - oba mata delno neslišno delovanje.
Mini itx ohišje, verjetno kaj od Thermaltake al pa CoolerMaster

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Han ::

Izgleda v redu.

sm4rt4ss ::

Bo hendlalo tud 4K (multimedia) vsebine brez problemov? Ali raje vzamem navadni i3 8100 pa en tih low profile hladilnik?

hojnikb ::

za office lahko vzameš tudi atoma, ki bo že out of the box pasivn, gor pa en picopsu
#brezpodpisa

dottor ::

Cooler do 50€ (+/- kakšen €) za procesor v opisu. Edina zahteva je da paše na LGA1366. Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

sm4rt4ss ::

hojnikb je izjavil:

za office lahko vzameš tudi atoma, ki bo že out of the box pasivn, gor pa en picopsu


Ma, ne bom se jajcal z Atomom. xD Je budgeta dovolj. :D

hojnikb ::

bo manjsa poraba, manjsi footprint pa neslisno (vse pasivno)
#brezpodpisa

filips ::

issak je izjavil:

filips je izjavil:

Ali je ta računalnik v redu za igre, programiranje in virtualbox?
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Kakšen monitor naj kupim? Rad bi, da je nekoliko večji, ker bi ga uporabljal tudi za televizijo. Poleg tega bi rad imel vsaj tri priključke. Vsaj dva morata biti HDMI, tretji pa je lahko DVI-D ali DisplayPort 1.4. Če je mogoče bi rad da ima tudi daljinec in da ga je mogoče tudi montirati na steno.

Hvala!



Cenejši HDD in mogoče se tudi kakšen cenejši SSD najde.

Glede monitorja boš zelo omejen pri izbiri če mora nujno imeti 2 hdmija. Zdaj je vse šaltalo na DP, imaš pa poceni adapterje.

Kakšen IPS 27" 1440p mogoče? Ali pa 28-30" 4K


Hvala za odgovor.

Ali je računalnik v redu? Bi se dalo dobiti kaj ceneje? Lahko je tudi pri drugi trgovini, ampak bi rad, da je iz Slovenije in da je sestavljanje vključeno.

Kakšen disk predlagate? Za SSD bi rad vsj 500 GB za HDD pa vsaj 1 TB.

Za monitor bi potreboval vsaj dva HDMIja, ker bi rad priklopil Raspberry Pi in Arris VIP1113. Če je mogoče bi rad brez adapterjev, drugače pa jih lahko imam.
Kateri monitor predlagate?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filips ()

Han ::

Načeloma je v redu. Če ga lahko dobiš drugje ceneje, se sam potrudi s konfiguriranjem in seštevanjem. Cenejši SSD je Crucial MX500. Ker ima plata M.2 režo, lahko vzameš ta model. Če želiš malo tišji PC, razmisli o 2,5" HDD, npr. Seagate ST2000LM015. Monitor: DELL U2715H.

vidko8 ::

je vreji ta komp: https://www.boostboxx.com/advanced/adva... ? ali ta: https://www.boostboxx.com/basic/basic-1... + 8gb rama in ssd.
Sem malo v dilema ali dati za računalnik 1200eur ali do 1000eur. Torej ali je noter 1060 ali 1070. Sam imam 144hz monitor in se zato bolj nagibam k 1070.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidko8 ()

IcyFox ::

Živjo, iščem microATX case za moj desktop. Rad bi, da je predvsem lahko za prenos (ker bi se računalnik tedensko prevažal iz lokacije na lokacijo), da ima dober airflow in pa da ima (če je le možno) PSU shroud. Kaj predlagate? Iščem tam nekje do 80€, raje manj.

hipertija ::

Zdravo,

nabavljam računalnik (namizni) za ceno do 600EUR. Zanima me, kaj bi mi priporočali, našel sem nekaj na bolhi:
1. i5-3570k  2x4GB 1600Ghz Asus GTX 1050 2GB Curical MX300 275GB + 2TB WD Black
2. Intel Core i7 4770 3.4 GHz 16 GB (RAM) DDR3 NVIDIA GeForce GTX 760 1TB HDD
3. Intel Core i5 6500 KINGSTON HyperX Fury 8GB DDR4 GIGABYTE Windforce 2x GeForce GTX 1060 OC 3GB GDDR5 Seagate BarraCuda 1TB 3,5 SATA3 + KINGSTON SSDNow UV400 120GB 2,5" SATA3
4. IntelXeonE3-1231-3,4ghz/  8GB DDR3  AMD R9-280x  250SSD/500gb SATA
5. I5-7400 Kaby lake 8gb RAM DDR4 Asus Geforce GTX 1060 OC 3Gb 2x 1TB HDD
6.  Intel core i5 4690K  8GB DDR3 1600mhz Samsung GTX 970 G1 SSD: Kingston 128GB SSD; HDD: Western digital BLUE 1000 GB
7. Intel i5 16 GB GeForce GTX 1050 Ti 4GB 180 GB prostora + HDD: 1000GB
8. Intel Core i7 4790 BOX 16 GB RAM (CRUCIAL 16GB kit (2x 8GB) DDR3  500 GB SSD Samsung 850 EVO
9. Asus FM2A85X Extreme 6
AMD Athlon A10-5700
8 GB DDR3 RAM
SSD disk Kingston 256 GB
Grafična kartica Sapphire RX 580 OC 8GB GDDR5 Nitro+

+

10. Gigabyte GA-P55-UD3
Intel i7 860 2,8 GHz 8GB
8 GB DDR3 RAM
SSD disk Kingston 256 GB
Grafična kartica Sapphire RX 580 OC 8GB GDDR5 Nitro+

Prosim vas za pomoč, kaj bi bilo najbolje. Ne potrebujem velikega diska, važno je, da mi požene kakšno igrco, kot je Watch dogs2 , GTA5, kakšno fifo, the crew 2 itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Filip8 ::

3,5,6 bi jzt gledal. mogoče 3 pa 5 malo bolj, odvisno od matične, za nadgradnjo.

hipertija ::

Han ::

Uff, to se precej greje in kuri ohoho elektrike...

hipertija ::

Pojma nimam več kaj iskat :) tale se mi je zdel res dober, konec koncev ima vodno hlajenje in ja, seveda se greje, verjetno glede na komponente logično...

gddr85 ::

če te ne moti švicanje zraven kište ni švoh, ivy 2011 roba, 390ka je pa tud še dost dobra dans (rx570/580 rang), edino ram ima v dual channel, škoda..
..je pa mal problem, če ti kasnej npr. plata crkne al pa grafična, na to moraš bit potem pripravljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hipertija ::

Ne,

v tem primeru bom raje počakal, sigurno se bo našlo še kaj bolj solidnega za cene okoli 600€, iščem prodajalce od Trojan pa nekje do Maribora...

easyrider3 ::

Imam sestavljeno skupaj računalnik in sem opazil da je to enostavno za v smeti četudi sem nabavil SSd disk je prepočasen odziv je slab in lahko tisto ploščo in procesor Amd Athlon X2 3800+ vržem v smeti. Mislim nabavit novo matično ploščo in procesor kot prvo pa sem gledal za procesor Intel Pentium Gold G5400 in potem še od Amd procesorja je edina kaka varianta Amd athlon x4 950 ali pa Amd a8-9600. Računalnik se bi uporabljal za domačo uporabo morda kako nezahtevno igrco največ pa za brskanje po internetu sploh gledanje youtube in predvajanje Voyo in aplikacijo T-2 tv2ogo. Malo kasneje sem pa že gledal za procesor od Amd Ryzen 3 1200 samo ne vem in je kar enkrat skoraj dražji in verjetno tudi ne bi rabil tako močnega ali pač????

gddr85 ::

pomoje lahko vzameš en ryzen 2200g in bo več kot ok
..bo tud vgrajena grafična ok za kak nezahteven špil, zraven pa seveda vsaj ene 2800mhz+ rame

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

IcyFox ::

Je velka razlika med RX 570 4GB in GTX 1060 6 GB kar se performenca pri 1080p tiče? Ker so RX 570 občutno cenejše trenutno...
««
821 / 1133
»»