» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
820 / 1133
»»

AlphaMacek ::

DamijanD je izjavil:

Pri intlu mogoče rabiš še hladilnik za procesor. Pri AMDju se pa priporoča, da namesto CRUCIAL 8GB Kit (4GBx2) DDR4 2400 CL16 vzameš 3000 ali 3200.

pri intelu dobis zraven isto kot pri AMD glede rama se razmisljam ja......sam kot gledam veliko bolj priporocajo AMD....

jero_no1 ::

Ne rini v 1000+€ build SSD za 30€. :) Kupi nekaj kunkretnega - npr. 860EVO 250 GB.

AlphaMacek ::

jero_no1 je izjavil:

Ne rini v 1000+€ build SSD za 30€. :) Kupi nekaj kunkretnega - npr. 860EVO 250 GB.

ce je denar omejen je tudi to boljs kot nic :)

D3m ::

AMD vzemi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AlphaMacek ::

D3m je izjavil:

AMD vzemi.

tudi sam se malce bolj nagibam AMD-ju a mi loh samo poves zakaj bi se ti tako odlocil

D3m ::

Več threadov za isti denar.

Ter boljši min. fps.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MihaK3 ::

Če bo primarno za gaming, je 8400 boljša izbira, sploh z osnovnim ramom.

AlphaMacek ::

MihaK3 je izjavil:

Če bo primarno za gaming, je 8400 boljša izbira, sploh z osnovnim ramom.

PC bo za vse...mogoce bo kaksen procent vec iger preigranih vendar glede testov in studiranja se mi zdi vseeno amd v prednosti

A se graficno lahko overclocka ce nima oznake OC ali to samo pomeni (OC) da je ze overclockana

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Lahko.

AlphaMacek ::

tikitoki je izjavil:

Lahko.

aha hvala ti....kateri build ti bolj priporocas AMD ali INTEL

D3m ::

Flip a coin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AlphaMacek ::

zanima me samo se ali je velika razlika med Ryzen 5 2600X in Ryzen 5 2600 ???

DamijanD ::

Jaz se bom odločil z 2600 - zaradi TDPja

TOP ::

Kar se tiče teh dveh konfiguracij,tisti ki trdiste da za gaming Intel se motite,pri grafi 1060 ni nobene razlike,če bo pa kupu grafo 1080 potem pa spet dvomim v Intel,ker I5 8600K je pri grafi 1080GTX komaj ima nekaj prednosti ,medtem ko pri 1060GTX jo ni.Sta povsem identična v ostalih opravilih se pa ve.Kar se tiče 2600 in 2600X je razlika 30e tako da jaz bi vzel 2600X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

AlphaMacek ::

evo ravno gledam ryzen 5 2600x pri trgovini MOJCOMP je varno tukaj narociti oz. kupiti? (vrjetno bom osebno prevzel) drugot so zaloge posle

BorutK-73 ::

dolenc je izjavil:

Ena na to temo, ja bolj spis bo to...

Logitech g500 miš, znana po tem da slej ko prej začne dvoklikat in res je začelo levo(pomemben podatek za zgodbo- torej levo) stikalo nagajat. Nekako rešil z "workaroundom", tako da sem na stikalo nalepil tanko plast alu folije in je lepo delovalo... nekaj časa :). Čez čas je začela spet dvoklikat in če si zamenjal folijo ali malo prepognil je bilo spet ok.

Nekega dne sem imel potem poven K tega menjavanja na pol leta in sem se odločil zadevo dokončno popravit. Razdrem levo stikalo, vse spucam. Probam zložit nazaj... Jebemumatr ne gre pa ne gre, kar probam nič mi ne uspe. Gledam tista navodila, gledam yutube, nč ne rata pa da se J.

Ni druge, razdrem še desnega, da videm kako je zataknjen tist mali jeziček, končno ma nek smisel, dam nazaj, zaprem. Dela!!! Levi klik je nazaj!

Potem se lotim sestavit desnega, bamf, prase malo se zlomi :D

Kaj zdej, najdem enga starega miša, odprem stikalo, sem upal da je tist železni jeziček isti, da bom samo to vzel, pa ni bil :'(. Ok Bom celo stikalo vzel, probam sestavit, bamf... Fakkk. Torej sem imel na mizi 2 miša, in oba neuporbna. Nč se le neham hecat in prespajkam preostalo stikalo iz starega miša na g500.


In sedaj imam delujoče levo stikalo, tako kot se zagre, kljub temu da me je ta zmeraj hecal.
In neoriginalno desno stikalo, kljub temu, da je originalni zmeraj brezhibno deloval :D

Kot da bi bral moje spomine na G500, imel dve miške.:P

tikitoki ::

AlphaMacek je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Lahko.

aha hvala ti....kateri build ti bolj priporocas AMD ali INTEL


AMD.

tikitoki ::

AlphaMacek je izjavil:

evo ravno gledam ryzen 5 2600x pri trgovini MOJCOMP je varno tukaj narociti oz. kupiti? (vrjetno bom osebno prevzel) drugot so zaloge posle


Priporocam, da narocis iz Nemcije.

Ryzen 2600x naj bi bila boljsa izbira, se posebaj, ce ne obvladas navijanja.

Prednost AMDja je boljsi stock hladilnik, pri multitaskingu je bistveno hitrejsi.

Za SSD pa poglej Crucial Mx500, katerakoli velikost ti odgovarja. Lahko pa tudi Samsung EVO 860, sam je drzaji in ni toliko hitrejsi.

Tudi ne vem zakaj si izbral ASUS Strix maticno plato, mogoce lahko tu prihranis malo in raje nadgradis katero drugo komponento.

AlphaMacek ::

tikitoki je izjavil:

AlphaMacek je izjavil:

evo ravno gledam ryzen 5 2600x pri trgovini MOJCOMP je varno tukaj narociti oz. kupiti? (vrjetno bom osebno prevzel) drugot so zaloge posle


Priporocam, da narocis iz Nemcije.

Ryzen 2600x naj bi bila boljsa izbira, se posebaj, ce ne obvladas navijanja.

Prednost AMDja je boljsi stock hladilnik, pri multitaskingu je bistveno hitrejsi.

Za SSD pa poglej Crucial Mx500, katerakoli velikost ti odgovarja. Lahko pa tudi Samsung EVO 860, sam je drzaji in ni toliko hitrejsi.

Tudi ne vem zakaj si izbral ASUS Strix maticno plato, mogoce lahko tu prihranis malo in raje nadgradis katero drugo komponento.

Maticna se mi zdi najboljsa v tem cenovnem razredu predusem za gaming

TOP ::

Ja in če ne boš navijal proc je brez veze.Gaming oznaka ni zato ker se lepo sliši ali je bolša za Gaming samo plačaš razne bonbočke in je bolša za navijat proc od navadne sam če ne boš je škoda toliko denarja.

AlphaMacek ::

Sicer se odlocem se med to maticno plosco katero potem bolj priporocate

GIGABYTE X470 AORUS Ultra Gaming AM4 ATX osnovna plošča 149€

ter potem ta grafa zraven bolj z gigabyte ali prejsni build z ASUS
GIGABYTE grafična kartica GTX 1060 OC, 6GB GDDR5, PCI-E 3.0 - GV-N1060G1 GAMING-6GD(Grafične kartice) 366.12€

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Daj beži s to plato meni je crknila čez 3 dni in potem mi je servis dal dobropi mi ni dal več take nove.

AlphaMacek ::

TOP je izjavil:

Daj beži s to plato meni je crknila čez 3 dni in potem mi je servis dal dobropi mi ni dal več take nove.

se potem vseeno bolj splaca ASUS-ova plata ???

TOP ::

Jaz osebno definitivno ja Asus.

AlphaMacek ::

aha potem pa mislim da bo kar tako kot sem imel takoj v planu....hvala za info

AlphaMacek ::

AlphaMacek je izjavil:

aha potem pa mislim da bo kar tako kot sem imel takoj v planu....hvala za info

mi lahko samo se en prosim pove dobro znamko napajalnika :D

gddr85 ::

seasonic, corsair, bequiet, superflower, evga, thermaltake...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

zzbil ::

Zdravo!
Malo sem v dilemi.
Naj kupim računalnik za 700€ (na firmo brez ddv 500€), monitor za 200€ in ostalo za 100€, ali naj dam 800€ za prenosnik?
Uporabljal se bom za programiranje, kaksno hobi obdelavo fotko, tu pa tam kaksno igro ( fn..) to pa je to.
Lp

matobeli ::

Če ti ni 100% obvezno da imaš leptop zaradi prenosnosti ampak bi ga imel ker ne zasede nič placa in je praktičen se ti splača pogledati v smer miniITX buildov. Dobiš res lepa in majhna ohišja danes (npr elite 110).

Plus pri sestavljenem pcju je tudi ta da, poleg nižje cene, cena zamenjave pri odpovedi ene izmed komponent ne bo nikjer blizu cene servisa za leptop, kjer se boš moral zanašati na ebay ali pa plačati orenk pri serviserju.

zzbil ::

Aha, no kaj pa se dobi danes za tam 700€ pri mindfactoryu? Gledam nekaj v rangu gtx 1050 ti in ryzen 1600.. Me pa zanima, ce ima kdo ze sestavljen build. In sploh ce se vedno velja, da ce narocis preko firme ne placas ddvja?

matobeli ::

Velja, poglej tudi compiteruniverse kakšne ima cene.

Bi moral dobit to kar želiš.

zzbil ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Je tale build dober, ali se da kaj se izboljsati?
+ Ali naj dam 15-20EUR vec za dodaten ventilator na gpu-ju?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

DamijanD ::

daj raje par 10€ več za hitrejši ram (3000/3200 namesto 2400)

jero_no1 ::

AlphaMacek je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Ne rini v 1000+€ build SSD za 30€. :) Kupi nekaj kunkretnega - npr. 860EVO 250 GB.

ce je denar omejen je tudi to boljs kot nic :)


Kot je bilo že rečeno, vzami grafično 1060 za 100€ manj in ti bo ostalo celo za 500GB SSD :)

matobeli ::

zzbil je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Je tale build dober, ali se da kaj se izboljsati?
+ Ali naj dam 15-20EUR vec za dodaten ventilator na gpu-ju?
Lp


jaz bi vzel:
4eur več za m.2 (sata) SSD
modular napajalc
grafika za dvema ventilatorjema
hitrejši rami

tikitoki ::

matobeli je izjavil:

zzbil je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Je tale build dober, ali se da kaj se izboljsati?
+ Ali naj dam 15-20EUR vec za dodaten ventilator na gpu-ju?
Lp


jaz bi vzel:
4eur več za m.2 (sata) SSD
modular napajalc
grafika za dvema ventilatorjema
hitrejši rami


Ryzen 2600 je boljsa izbira.

Crucial Mx500 SSD je priblizno enako zmogljiv in cenejsi.

Ram so ti ze napisali

Ce je gaming pomemben, potem kupi GTX 1060. Razlika je ocitna. GTX 1050 Ti je na nivoju GPUja srednjega razreda izpred 6-7 let nazaj.

Veron ::

Lahko nekdo priporoča solidno pisarniško mašino.
Želja je, da mašina še dolgo časa dovolj hitra, računovodski program je dokaj "težek" in ponavadi imajo odprtih ogromno raznih programov in chrome/ff tabov.

Kayzon ::

Za isto ceno 1060 GTX dobis rahlo boljso graficno RX 580 ki ima 2GB vrama vec! Sam toliko o tem. Lp

tryhard ::

Overall je en procent počasnejša (izključujoč en špil). Bi pa morala biti vsaj 10% cenejša.

MrStein ::

tikitoki je izjavil:

GTX 1050 Ti je na nivoju GPUja srednjega razreda izpred 6-7 let nazaj.

Huh?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Kayzon je izjavil:

Za isto ceno 1060 GTX dobis rahlo boljso graficno RX 580 ki ima 2GB vrama vec! Sam toliko o tem. Lp


Ce dobis za podobno ceno in nimas monitorja z Gsyncom, potem vzames RX 580. Problem pa nastane, ko ugotovis, da je RX 580 trenutno precej drazji.

MrStein je izjavil:

tikitoki je izjavil:

GTX 1050 Ti je na nivoju GPUja srednjega razreda izpred 6-7 let nazaj.

Huh?


Ti je trolanje skurilo mozgane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

MihaK3 ::

1050 Ti je na nivoju gtx 680 / 7970, torej top kartic izpred 6-ih let, ne pa srednjega razreda, je pa res da je za gaming že danes kar malo prešvoh, celo za 1080p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

tikitoki ::

MihaK3 je izjavil:

1050 Ti je na nivoju gtx 680 / 7970, torej top kartic izpred 6-ih let, ne pa srednjega razreda, je pa res da je za gaming že danes kar malo prešvoh, celo za 1080p


Je bolj na nivoju Radeon 7870 XL. Kar je medium range kartica.

zzbil ::

No sem popravil in sestavil tole: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Bo šlo?
Ko pa berem, pa vidim, da je 1050ti res kar svoh, ceprav ne mislim igrat veliko iger. A naj raje kupim i5 8400 platformo, pa uporabljam nekaj casa integrirano grafiko za fortnite na low in photoshop,ko pa se cene normalizirajo pa kupim grafo ali naj kupim gtx 1050ti z ryzen 1600 in je toto?

2600 pa se mi zdi da ni vredno jemati ker je 20€ drazji, bistvene razlike pa, kakor vem, ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

tikitoki ::

Vzami nemodularen PSU in dodaj par desetakov in vzami GTX 1060.

zzbil ::

Kaj pa rx 570? Naj bi bil le *16% boljsi* od 580 pa sevedno gre v moj budget?
Malo se mi za malo zdi da dajem toliko za grafiko, ko pa niti ne mislim igrat veliko igric.

tikitoki ::

Pri prodaji racunalnika bos izguil nekaj denarja. Bolje, da sedaj porabis cca 40 EUR vec in je to to.

GTX 1050 Ti je dovolj zmogljiva za obcasen gaming. Bos pa moras znizati detajle.

RX 570 je boljsa izbira, kot GTX 1060 3 Gb.

Zakaj pa rabis modularen napajalnik? Ce nimas namena notri buliti, potem nima smisla placevati vec.
Oz. fejst je, ce ti denar ni ovira. Ce je denar ovira raje sparaj pri modularnosri, kot CPUju al GPUju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Iz osebnih izkusenj ti recem, da je GTX 1050 Ti komaj za silo za 1080p resolucijo. Igrati je mozno, sam so kompromisi obcutni.

BTW, ce mislis samo FOrtnite igrati, potem je GTX 1050 Ti verjetno dovolj. Me igra ne zanima, ce se ne motim pa je relativno nezahtevna.

zzbil ::

No sem se odlocil dat do 280€, da bo za nekaj časa držalo. Ampak sedaj pa nevem katero grafiko vzet, 580 ali 1060, in sploh od katere firme kühler?

tikitoki ::

Jaz bi vzel RX 580. Odivsno od modela do modela.
««
820 / 1133
»»