» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
686 / 1131
»»

kandelaber ::

Zdravo, rad bi nadgradil 3 leta star računalnik, da bo primeren za igranje cs: go, league of legend in še kakšno novejšo igro. Trenutno imam vse optimizirano da je računalnik tih a je rahlo prešibak za omenjeni igri na dobrih resolucijah. Kaj priporočate? Hvala.

INTEL Core i3 4130 3.4G 3MB BOX LGA1150
G.Skill F3-1600C11S-8GNT 8GB PC12800 DR3
SAPPHIRE Radeon HD6450 Flex 1GB PCIe
SAMSUNG 840 EVO series 120GB 25/S600
ASUS Z87-C (C2)
Fractal Design Define R4 Black Pearl
13CSCI01185 SCYTHE Mugen 4 SCMG-4000
CORSAIR CX600M 600W

smacker ::

Novo grafo za začetek. Kak budget maš?

rene2882 ::

novo grafo, morda tudi procesor na i5,

issak ::

rene2882 je izjavil:

novo grafo, morda tudi procesor na i5,


xeon 1231v3 bi bil kar dober upgrade, i5-4460 tudi malo, ampak najprej je treba grafo menjati, dokler je grafa ista je vseeno če je i3 ali i5 ali i7
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

fokz8 ::

kater 1tb HDD disk priporočate in kje se ga najbolj splača kupit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

smacker ::

fokz8 je izjavil:

kater 1tb HDD disk priporočate in kje se ga najbolj splača kupit?

WD blue

fokz8 ::

smacker je izjavil:

fokz8 je izjavil:

kater 1tb HDD disk priporočate in kje se ga najbolj splača kupit?

WD blue


hvala (:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

Compufreek ::

@volimsmes
Grafična je preslaba ... drugo je za omenjene igre OK (procesor bi lahko bil boljši ampak je za tvojo uporabo čez glavo dovolj).
Problem je da je grafična ki jo imaš v sistemu brez ventilatorja, in zato je računalnik tišji, mislim da ni nobene grafične ki bi bila boljša od te pa da nebi imela ventilatorjev. Povej kolk si pripravljen vložit denarja za novo grafično pa ti bomo povedali kaj kupiti. Ampak glede na to kar igraš so spodnje opcije primerne :

-AMD 280X (rabljeno do 150 eur )
-GTX 970 (rabljena za 190 eur)
-AMD 480 8GB ali GTX1060 6GB do 280 eur
-če pa želiš dolgoročno nadgradnjo pa nabavi GTX 1070 400 eur

Karkoli boš kupil za igranje iger ima na žalost ventilatorje in posledično bo računalnik glasnejši, mogoče bi pomagalo če gledaš serijo grafičnih od ASUS-a STRIX ki so namenjene temu da ugasnejo venilatorje ko ne igraš iger.

Pa vso srečo

kandelaber ::

Ok hvala vam za nasvete. Ne vem koliko sem pripravljen vložit, ker nisem več na tekočem z cenami in zmogljivostimi grafik/procesorjev. Recimo za oboje skupaj 300€, očitno bo treba malenksot več. Matična plošča in rami so ok?

hojnikb ::

za 300e vržeš noter 1060 gtx 6gb, kasneje še pa en i5 ali xeon 1231V3
#brezpodpisa

smacker ::

+1 za hojnikov predlog. Najprej grafa, kasneje po potrebi še CPU. Matična mora bit taka da podpira vse ostale komponente - temu zadostuje. RAM pa kolkor ga rabiš, 8GB je za igre dovolj, moraš pa pazit da nimaš naenkrat dveh špilov zalaufanih pa brskalnika z 30 zavihki odprtih. Skratka 8GB je težko zafilat z enim samim procesom.

PredatorX ::

kandelaber je izjavil:

Zdravo, rad bi nadgradil 3 leta star računalnik, da bo primeren za igranje cs: go, league of legend in še kakšno novejšo igro. Trenutno imam vse optimizirano da je računalnik tih a je rahlo prešibak za omenjeni igri na dobrih resolucijah. Kaj priporočate? Hvala.

INTEL Core i3 4130 3.4G 3MB BOX LGA1150
G.Skill F3-1600C11S-8GNT 8GB PC12800 DR3
SAPPHIRE Radeon HD6450 Flex 1GB PCIe
SAMSUNG 840 EVO series 120GB 25/S600
ASUS Z87-C (C2)
Fractal Design Define R4 Black Pearl
13CSCI01185 SCYTHE Mugen 4 SCMG-4000
CORSAIR CX600M 600W


1080P
- za CS:GO, Leage of legends.
Nek i5 z visoko frekvenco, mogoče če znaš navijat. Pa RX 470 4GB ali RX 460 4GB. Igram CS:GO z i7 3770 in ne more držat 200FPS konstantno. Tud i5 6500 je bol za en k**** če hočeš met res visoke FPSje.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

SuperVeloce ::

In zakaj bi rad imel 200fps?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Klemzz ::

smacker je izjavil:

poceni: http://www.mindfactory.de/product_info....
pa malo boljše hlajenje: http://www.mindfactory.de/product_info....
Pri drugi je enak hladilnik kot na tej, zato navitje do teh številk ne bi smel bit noben problem: http://www.mindfactory.de/product_info....


Sem navadno 1070 Dual vzel, boost clock ima pa enak kot Super JetStream.

neverjetni99 ::

PredatorX je izjavil:

kandelaber je izjavil:

Zdravo, rad bi nadgradil 3 leta star računalnik, da bo primeren za igranje cs: go, league of legend in še kakšno novejšo igro. Trenutno imam vse optimizirano da je računalnik tih a je rahlo prešibak za omenjeni igri na dobrih resolucijah. Kaj priporočate? Hvala.

INTEL Core i3 4130 3.4G 3MB BOX LGA1150
G.Skill F3-1600C11S-8GNT 8GB PC12800 DR3
SAPPHIRE Radeon HD6450 Flex 1GB PCIe
SAMSUNG 840 EVO series 120GB 25/S600
ASUS Z87-C (C2)
Fractal Design Define R4 Black Pearl
13CSCI01185 SCYTHE Mugen 4 SCMG-4000
CORSAIR CX600M 600W


1080P
- za CS:GO, Leage of legends.
Nek i5 z visoko frekvenco, mogoče če znaš navijat. Pa RX 470 4GB ali RX 460 4GB. Igram CS:GO z i7 3770 in ne more držat 200FPS konstantno. Tud i5 6500 je bol za en k**** če hočeš met res visoke FPSje.

Lp


ni čuda da nimaš 200fps če z takimi slabimi grafičnimi tu serješ:))

boris22 ::

Kupujem nov računalnik za editiranje slik in videa. (Adobe Lightrom in Premiere pro CC)
Sem mislil vzet naslednjo konfiguracijo:
Intel Core i7 5820K 6x 3.30GHz So.2011-3
MSI X99A Raider Intel X99 So.2011-3 Quad Channel DDR4 ATX
64GB G.Skill DDR4-3200 DIMM RipJaws V black CL15 Quad Kit
6144MB Gainward GeForce GTX 1060 Active PCIe 3.0 x16
500GB Samsung 850 Evo x 2
6000GB WD Red
Fractal Define R5 insulated Midi Tower without PSU black
700W be quiet! Straight Power CM-10 Modular 80+ Gold
LG Electronics BH16NS55 Blu-ray Disc Writer SATA Internal Bulk black
Noctua NH-D15 cooler Tower
Arctic Arctic MX-2 4g
Druga opcija je počakat na I7 7700k. Moti me, da bo I7 7700k 4 jedrni procesor. Za Premiere je 6 jedrni boljši. Naj bi pa izboljšali strojno kodiranje hevc (h.265), zato bi še počakal na teste. Amd zen pa verjetno za video ne bo konkuriral Intelu? I7 5820k pa bi vzel, ker se lepo navija z zračnim hlajenjem in je poceni proti 8 in 10 jedrnim intel procesorjem.

smacker ::

i7 6800k je 6jederni in se še lepše navija(14nm vs 22nm tehnologija), je pa cca. 50€ dražji. Jaz bi še pogledal M2 ssd, je hitreje kot 2xSATA v RAID 0. Za HDD pa si nek backup omisli, da ne zgubiš 6TB videov ko disk odpove. Dva enaka diska v RAID 1 je dobra rešitev, čeprav če ti odpoveta oba diska naenkrat (strela, požar, poplava,..) to ne pomaga.

SuperVeloce ::

na 14nm se procesorji slabse navijajo brez izjeme... lahko pocekiras reviewe 6800k vs 5820k, 6900k vs 5960x... Ampak to itak ne sme biti glavni razlog za nakup haswella, ker navijati do onemoglosti nima prakticnega smisla
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Očitno sem našel izjemo na tvojo trditev: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/In...
Je pa razlika res tolk majhna, da najbrž ni vredno 50EUR (razen če planiraš upgrade na 128GB RAM)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

cekr ::

Kateri/kakšen/koliko moči/tih kolikor se da/necenen... napajalnik za tole konfiguracijo?

To je vse. Dodatne grafične ni.
Zadeva bo strogo za programerske zadeve in mora zdržat vse konice.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DarwiN ::

Tale.

Mimogrede, iz Nemčije dobiš to konfiguracijo 150-200€ ceneje in lahko ravno tako vzameš na podjetje.. No, kakorkoli, verjetno se tega zavedaš in imaš svoje razloge.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cekr ::

DarwiN je izjavil:

Tale.

Mimogrede, iz Nemčije dobiš to konfiguracijo 150-200EUR ceneje in lahko ravno tako vzameš na podjetje.. No, kakorkoli, verjetno se tega zavedaš in imaš svoje razloge.


Hvala.
Mlacomov je samo konfigurator. Roba je iz drugega vira. Bo pa verjetno prišel na vrsto še en stroj. Katero nemško trgovino misliš? Za firme mora imeti čimbolj enostaven sistem za ddv. Ne mislim se še s tem zafrkavat.
Imam že nabavljeno na dveh strojih. Mi pa za drugega še manjka napajalnik.
Imam en 600W napajalnik pa je glasen kot hudič. Rabim nekaj zelo tihega. Zanimiv bi bil brez ventilatorja. Samo takšni so zuteuer.
Bom vzel enega predlaganega, da vidimo, kako se obnese.

Če vzamem recimo ploščo iz Nemčije, lahko zraven vzamem tudi WIN10 oem ?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

smacker ::

Ta napajalnik ma zero fan mode, kar pomeni da se pri porabi pod 300W fan ne bo vrtel (pokrije večino tvoje uporabe): http://www.mindfactory.de/product_info....
Iz te trgovine dobiš na firmo brez DDV, za Winse pa poglej, menda so dragi tud če OEM vzameš.

Lukec997 ::

Živijo ! Kupujem malo boljši gaming pc ( cca: 1700 € ) . Komponente bi zato raje naročil v Nemčiji ( mindfactory ) sej pride 200 € bolj poceni kot pri nas . Zanima me če ima kdo kakršne koli izkušnje z nakupovanjem komponent na Mindfactory . Ali je mozno da bi racunalnik sestavili oni . In kako je z garancijami. :D Hvala za odgovore :D

smacker ::

Sestava pri mindfactory stane 100€ (še vedno ceneje kot če naročiš pri nas). Garancija ni problem, za večino komponent uveljavljaš direkt pri proizvajalcu.
Build: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ohišje po izbiri, če ne naročiš sestavljenega, potem se bolj splača pri nas (edigital.si), ker mindfactory kasira dodatnih 20€ poštnine za ohišje.

fokz8 ::

fokz8 je izjavil:

smacker je izjavil:

fokz8 je izjavil:

kater 1tb HDD disk priporočate in kje se ga najbolj splača kupit?

WD blue


hvala (:


glede na to da je na mindfactory WD blue 2tb 70€, v sloveniji 1tb 66€...obstaja kera koli trgovina s podobnimi cenami in manjšo poštnino? ker en disk se mi ne splača iz mindfactory naročevat :D

Jerry000 ::

Zanima me, če se bodo SSDji še kaj pocenili v roku 6 mescev...rad bi nabavil pri novem PCju samo SSD disk, 500GB ali 1TB - tega samo v primeru da bo res kakšna akcija in poceni

hojnikb ::

zdle se bojo kvecjemu podrazal zarad iphonov
#brezpodpisa

smacker ::

Jerry000 je izjavil:

Zanima me, če se bodo SSDji še kaj pocenili v roku 6 mescev...rad bi nabavil pri novem PCju samo SSD disk, 500GB ali 1TB - tega samo v primeru da bo res kakšna akcija in poceni

Jaz to odsvetujem (razen res v specifičnih primerih uporabe PCja). SSD ni namenjen trajni hrambi podatkov, poleg tega ga je škoda obremenjevat za torrente in gledanje filmov, HDD je za te stvari dovolj zmogljiv in veliko cenejši. 500GB SSD + 2TB HDD stane isto (prej še manj) kot 1TB SSD.

Jerry000 ::

Hvala za info. Potemtakem je dovolj 250GB SSD? Prej sem ciljal bolj na to da bodo igre hitreje tekle in ostali programi (loading itd). Ampak ja...bom verjetno res kombiniral in prišparal. Kako maste vi? Mate programje ali igre na SSD ali mate to vse na HDD? Ta PC bi imel bolj za igre, filme ter občastno za oblikovanje (Axure, photoshop illustrator itd)

SuperVeloce ::

programje vse nujno na ssd, igre pa odvisno... nekatere imajo ubijalske loading cajte na hdd, tako da so vsaj v casu pogostega igranja na ssd. Je pa glupo pri kaksni steam igri, ko je ze namescena je ne mores enostavno prestaviti
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Jerry000 ::

Pa je dovolj 250gb SSD za programje? Med njimi indesign, illustrator, lightroom, corel draw, axure 8,...pol pa še video programi itd?

MacGyver141 ::

250gb bo dost za programe. Če pa hočeš še kakšne nove špile gor nalagat, ti pa priporočam 500gb.

neverjetni99 ::

Lukec997 je izjavil:

Živijo ! Kupujem malo boljši gaming pc ( cca: 1700 € ) . Komponente bi zato raje naročil v Nemčiji ( mindfactory ) sej pride 200 € bolj poceni kot pri nas . Zanima me če ima kdo kakršne koli izkušnje z nakupovanjem komponent na Mindfactory . Ali je mozno da bi racunalnik sestavili oni . In kako je z garancijami. :D Hvala za odgovore :D


Prišparaš lahko tudi 400€ ali več, prejšni računalnik me je iz nemčije prišel 2k€ okroglo, pri nas bi prišo 2400€. Lahko ti sestavijo, ampak doplačaš 100€, saj ni težko sestavit ali pa neseš komu pa ti sestavi skup za 20€..Čez mindfactory nemorem nič rečt, nabavo že prek 5k€ robe pri njih, nikoli nobenih težav, mi je 980 Ti skurlo, čez 8 dni sem novo dobil. Garancija je na komponente, različno od 2-10 let.

smacker ::

Za OS in programe rabiš cca. 100-150GB, tak da na 250GB ostane še kaj placa za kak pogosto igran špil. Pri igrah je razlike med HDD in SSD samo v load/save game. Če igraš dosti različnih iger naenkrat, pol priporočam 500GB. Za filme in serije pa prav pride 2TB HDD, da ne rabiš sproti brisat ko pogledaš.

Mato989 ::

Meni je do zdaj bil še zmeraj dovolj 250gb za gaming kišto.... še prej z 120gb nisem mel težav, če maš gor windowse pa par osnovnih programov (win rar, steam, origin, office, chrome, ipd.) pa nič druga ti ostane 60gb za špile... to sta običajno 2 špila, al pa vsaj en... tak da ja... več kot enega pa tak nimam časa igrat...

Jerry000 ::

Super, hvala. Ko bo cas bom se pokazal vam build da boste pokomentiral in mogoce se kje znizal ceno :)

eno_ime ::

Imam 1080p monitor.
Igra The witcher3.
Kaj minimalno kupit za to igro? Kateri CPU in katero grafično.
Res minimalno.

smacker ::

i5 6400, 8gb ram, grafa pa odvisno od settingov. Gtx1060 3gb recimo, za igranje na spodobnih nastavitvah. Cel build: https://www.mindfactory.de/shopping_car...

eno_ime ::

8G ddr3 ram ze imam.
Je res potreben i5?
Graficna katera rabljena pod 200eur?

smacker ::

Minimum requirements: http://www.systemrequirementslab.com/cy...
i5 da, lahko tut rabljen za kakih 120€. Sam če je denar problem, kupi raje konzolo ;)

eno_ime ::

A to je toliko CPU zahtevna igra?
Igras to igro?

Na konzoli ni toliko zahtevna glede CPU?

smacker ::

PS4 ma quad core cpu. Igra zahteva 4 jedra. Lahko bi šel tut na AMD če iščeš cenejšo opcijo. Daj napiši budget pa katere komponente že maš, poleg ramov (kak disk ali matična?)

eno_ime ::

Samo RAM imam.
Torej rabljen i5.
Budget, 400e.

issak ::

eno_ime je izjavil:

Samo RAM imam.
Torej rabljen i5.
Budget, 400e.


Kater RAM?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

smacker ::

@issak: piše zgoraj, 8gb ddr3
Kaj pa to: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Naj še kdo CPU/plato pokomentira, nisem ravno na tekočem z AMD.

eno_ime ::

Zanimivo izgleda.

PredatorX ::

eno_ime je izjavil:

A to je toliko CPU zahtevna igra?
Igras to igro?

Na konzoli ni toliko zahtevna glede CPU?

Za 400€ pač nemoreš dobit nekej vau.
Kupi potem i3 ali še cenej athlona. Najboljša opcija zate bi bil rabljen PC (i5 4430+7870)
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
+
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Lp

cekr ::

Samo informativno me zanima: asus-z170i-pro-gaming-ddr4

Gre ta zadeva v microATX ohišje oz. še bolje, če gre v kakšno še manjše(itx)? Predvsem me skrbi višina hladilnika.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

smacker ::

cekr na linku je samo matična (pomota?), ta gre zagotovo v ohišje.
««
686 / 1131
»»