» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
685 / 1133
»»

winko123 ::

JE pa kar dosti

helsing ::

smacker je izjavil:

Dobiš iz edigital brez poštnine pri nakupu nad 50€.

Kar pa je težko pri ohišju za 30 :p

roginc ::

Sem uredil iz mindfactory, nakazel sem pa kar iz vise preko upn naloga upam da bo sprejeto :) Hvala helsing

smacker ::

helsing je izjavil:

smacker je izjavil:

Dobiš iz edigital brez poštnine pri nakupu nad 50€.

Kar pa je težko pri ohišju za 30 :p

Helsing preberi cel komentar, ne samo prvi stavek. Sem napisal da vzameš še kak ram pri nas, oz. kar je pač najmanjša razlika v ceni, tolk da pač znese 50€ ;)

winko123 ::

Sem narocil in nakazal iz viso preko upn naloga isto vrednost kakor je na racunu. To je okej ali ne zaradi provizij bank?

smacker ::

Je ok, tisto provizijo za položnico (40-50 centov) ti itak dodatno odbijejo z računa, poleg tega zneska.

N4ughtyAsh ::

Živjo!
Sestavljam gaming računalnik in me zanima vaše mnenje o tem buildu.

CPU: Intel Core i5-6600K


MB:MSI Z170A-G43 Plus


RAM: G.Skill Ripjaws V F4-2400


SSD: SanDisk 480GB SATAIII Plus


GPU: XFX RX 480 GTR 8GB


PSU:XFX XT 80 Plus Bronze - 500W ali EVGA 600W (80+)



Ohišje: Corsair Carbide SPEC-02


CPU Cooler: be quiet! Pure Rock

hojnikb ::

manj dnarja v proc in plato, vec v grafo
#brezpodpisa

helsing ::

...v kolikor si seveda prepričan, da ti bo form factor manjši od ATX dovol, in da ima druga plata vse usb porte ki jih potrebuješ. V nasprotnem primeru kaj dosti cenejše plate ne boš našel. Če ne drugega matx vsaj meni zgleda grdo v mid tower ohišju, sploh če bo imelo okence.

Glede na to, da sta proc in matična vrjetno zadnja stvar, ki se jo menjava, vzeti rahlo boljši procesor ni tako slaba ideja. Ta trenutek je seveda boljša p/p izbira kaj cenejšega, sploh če bodo na račun tega nazadovale ostale komponente, ampak dolgoročno gledano boljši procesor ni tako vstran vržen denar kot se sprva zdi, sploh če ne igraš le igre.

Grafika je kul za 1080p@60, alternativa pa je GTX 1060. Poglej benchmarke za igre ki jih misliš igrat (sam bi sicer raje videl da se podpira AMD :p).

jan020 ::

Rabim pomoč pri sestavi računalnika. Ali se splača kaj zamenjati/izboljšati?
Cena tam nekje do 800EUR.
Rabim ga pa primarno za igranje iger - torej gaming računalnik. Rabim vse komponente, sestavil ga bom pa sam.
Kupiti bom moral samo še neko ohišje (dobrodošli predlogi).

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

smacker ::

jan020 je izjavil:

Rabim pomoč pri sestavi računalnika. Ali se splača kaj zamenjati/izboljšati?
Cena tam nekje do 800EUR.
Rabim ga pa primarno za igranje iger - torej gaming računalnik. Rabim vse komponente, sestavil ga bom pa sam.
Kupiti bom moral samo še neko ohišje (dobrodošli predlogi).
https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Za podoben denar K CPU s coolerjem in navijalska plata: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ali pa slabši CPU z boljšo grafo: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
HDD si pozabil al že maš?

fokz8 ::

Kaj je lazje. Najprej namestit maticno v ohisje ter nato dodatno cooler...al najprej cooler na maticno in potem oboje skupaj not. Mam dark rock pro3 ki je kar ogromen in z170-p

Hvala!

grašek ::

Najprej cooler in potem matično v ohišje..... sam sem mel probleme s stock intel coolerjem, ko sem ga nazaj vgradil ko je bila matična že v ohišju, in že vidim da bi imel še več problemov z večjim coolerjem.

smacker ::

Aftermarket cooler je lažje v ohišju pritrdit, ker ma backplate in ga moraš na zadnji strani matične pritrdit ;) Poglej kak video, kako se lotijo tega:

Edit: sploh pa čez tako zverino težko matično v ohišje pritrdiš, pomoje bi blo precej nepraktično če bi najprej cooler montiral.
PS: ne pozabit dat RAM-ov pred coolerjem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

fokz8 ::

Sem gledo na youtube ja, pa sem nasel razlicne posnetke, kjer enkrat na en nacin, drugic pa na drugi. Vidim da se tudi tu mnenja spreminjajo...

Mislim da bom poskusil kr na tvoj nacin @smacker

Hvala obema!

grašek ::

fokz8 je izjavil:

Sem gledo na youtube ja, pa sem nasel razlicne posnetke, kjer enkrat na en nacin, drugic pa na drugi. Vidim da se tudi tu mnenja spreminjajo...

Mislim da bom poskusil kr na tvoj nacin @smacker

Hvala obema!


Np. Sem mislil da je lažje če od zunaj, je pa res da sem do zdaj samo 1x insertal, pa še to stock.

helsing ::

Sam sem nameščal true spirit kot tudi machota in ni bilo nobenega problema vstavljati plate, ko cooler že namontiran. Se mi pa zdi, da bi bilo vse skupaj dosti bolj nerodno, če bi moral delati znotraj ohišja.

Probaj prvo brez ohišja, če ti nikakor ne uspe pa lahko greš probat še drugo opcijo. Obratno bo več dela :)

smacker ::

Če mene vprašaš je več možnosti da pasto razpacaš ko plato in cooler vrtiš po luftu. Razen če maš extra par rok, ki ti pomaga plato držat - ohišje does that for you.
Moj postopek pri Dark Rock 3 je bil plata v ohišju, pripravil backplate in pritrdil pine na sprednji strani. Pol sem kišto položil, stisnil pasto in postavil kišto pokončno. Cooler potem samo natakneš na pine in ga lahko spustiš, stoji sam. Na zadnji strani zategneš 4 vijake pa je. Brez kompliciranj.
Glede vgradnje plate s tower coolerjem pa ne vem, nisem nikol probal. S stock gre komot, ga itak ne skoraj opaziš.

fokz8 ::

smacker je izjavil:

Če mene vprašaš je več možnosti da pasto razpacaš ko plato in cooler vrtiš po luftu. Razen če maš extra par rok, ki ti pomaga plato držat - ohišje does that for you.
Moj postopek pri Dark Rock 3 je bil plata v ohišju, pripravil backplate in pritrdil pine na sprednji strani. Pol sem kišto položil, stisnil pasto in postavil kišto pokončno. Cooler potem samo natakneš na pine in ga lahko spustiš, stoji sam. Na zadnji strani zategneš 4 vijake pa je. Brez kompliciranj.
Glede vgradnje plate s tower coolerjem pa ne vem, nisem nikol probal. S stock gre komot, ga itak ne skoraj opaziš.


sem naredil po enakem postopku, brez večjih problemov :D

beans ::

Lep pozdrav. Razmišljam o nakupu novega računalnika, do nekje 1300e, primarno za igre. Moja košara trenutno izgleda takole:

Asus Z170 Pro Gaming Intel Z170 So.1151 147,85€
Intel Core i5 6600K 4x 3.50GHz So.1151 WOF 234,92€
8192MB Gigabyte GeForce GTX 1070 Gaming 457,77€
750 Watt XFX Pro Series Black Edition 98,95€
250GB Samsung 850 Evo 2.5" (6.4cm) SATA 89,85€
2000GB Seagate Desktop HDD ST2000DM001 66,63€
16GB GeIL white Dragon IC DDR4-3200 DIMM 80,35€
Cooler Master SickleFlow 120 Blue LED 6,77€

Skupaj: 1.183,09€

Iz neznanega razloga mi na tem računalniku noče kopirati linka do košarice na MF. Ohišje bom vzel v SLO, bo pa najverjetneje Zalman Z11 Neo, ki stane 74€ na mimovrste. HDD ni prioriteta, kupujem bolj zaradi večje kapacitete tako, da lahko to tudi "žrtvujem".

BlackJew ::

Evo, tale build je optimalen za tale keš?

Igre, photoshop, video editing...

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

SSD vzamem iz starega, dvd-rw tudi, monitor je dell U2412m.

Prosim še za predlog za eno luštno ohišje do max 50€.

Potrebujem še kaj? Glede na to da še nisem sestavljal računalnika v celoti, ali potrebujem pri tem buildu še termalno pasto, kake kable...?

Če požegnate naročim še danes :).

Hvala vsem!

smacker ::

@beans: za isti keš dobiš i7 build z dobrim coolerjem: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
@blackjew: to je to.
Oba lahko checkneta ohišja na edigital.si, so dokaj ugodni, majo dost izbire + pri nakupu nad 50€ zastojn poštnina ;)

beans ::

Pozabil omeniti, da že imam CPU cooler, CM Hyper 212 Evo. Glede i7 pa je tako, da kaj več kot iger ne bom počel, tako da ne vem, če se mi splača vzet. Mam pa na MV zastonj poštnino in edigital nima tega ohišja, ki ga gledam :)

smacker ::

Pol pa iz mojga builda odstraniš cooler in menjaš CPU za i5 6600k pa prišparaš 150€. Lahko pa gtx1080 vzameš pol, dobiš genau za 1300: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ohišje je stvar okusa, samo predlagal sem kam lahko pogledaš ;)

helsing ::

Glede na to da not tišimo 1080, lahko vzameš malo hitrejše rame. Prav tako nobena od plat nima SLI. Vem da ne boš rabil, ampak da ne boš slučajno presenečen :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

BlackJew ::

BlackJew je izjavil:

Evo, tale build je optimalen za tale keš?

Igre, photoshop, video editing...

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

SSD vzamem iz starega, dvd-rw tudi, monitor je dell U2412m.

Prosim še za predlog za eno luštno ohišje do max 50€.

Potrebujem še kaj? Glede na to da še nisem sestavljal računalnika v celoti, ali potrebujem pri tem buildu še termalno pasto, kake kable...?

Če požegnate naročim še danes :).

Hvala vsem!


Tale ohišje bo ok?

https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

helsing ::

Vsako ohišje je načeloma "kul". Konec koncev lahko imaš golo plato na mizi. :)

Stvari na katere moreš biti pozoren:
-Če paše notri grafična kartica (googlaš dimenzije kartice in maksimalni clearance za to ohišje)
-Če paše notri hladilnik za procesor (googlaš višino hladilnika in maksimalni clearance za to ohišje)
-Glasnost ventilatorjev
-Hlajenje (načeloma bi vsako odprto ohišje moralo biti dovolj hladno, sploh za en GTX1060)
-Kvaliteta gradnje (če se ohišje "nagiba", če kaj ropota med tem ko se komponente z gibljivimi deli premikajo,..)

Vse to lahko izveš če si pogledaš reviwe za ohišje.

Mimogrede, edigital ima brezplačno poštnino pri nakupu nad 50€. Morda to upoštevaš in poiščeš kaj malo dražjega?

BlackJew ::

Ne, sej si bom še en extra ssd vzel pa bo itk čez.

helsing ::

Aja pa morda se ti splača vzeti aftermarket cooler za proc, saj je ta stock dokaj glasen, če te to moti. Sploh pa postane po kakšnem letu.

Kar se pa tiče SSD+ohišje preveri, če ti to dajo v en paket. Marsikje namreč ohišja pošiljajo posebej (naslov pa nalepijo na škatlo). Sicer glede na to kako mala škatla je SSD bi mogli znat dati zraven... ampak vseeno preveri.

smacker ::

"Pri nakupu nad 50€ je poštnina brezplačna" in ne "za izdelke dražje od 50€ je poštnina brezplačna". Tak da te ne rabi zanimat kolko paketov pošljejo, ker poštnine ne plačaš ;)
Lahko si dodaš ta cooler za tišje delovanje: http://www.mindfactory.de/product_info....

fokz8 ::

js mam dark rock pro 3 cooler, i5 6600k overclockan na 4.6 pa ventilatorja sploh ne slišim. pomoje top zadeva

smacker ::

fokz8 je izjavil:

js mam dark rock pro 3 cooler, i5 6600k overclockan na 4.6 pa ventilatorja sploh ne slišim. pomoje top zadeva

Je, če si lahko privoščiš. Za i5 6400 če ne navijaš, je pa kak arctic topblow cooler tut dovolj tih.

sebrozz ::

Fantje, sem dobil vse komponente in se bom danes lotil sestavljanja, katere windowse se najbolj splača namestit na nov računalnik z i5 6500/16gb ddr4/1060gtx?

Lp.

loveJDM ::

Če te ne motijo "funkcije" 10ke potem 10ko :)

fenix_ ::

Kaj se bolj splača 980 ti ali 1070-ko, benchmarke mata približno iste je pa 980 ti malo cenejša

DarwiN ::

1070... Pred dnevi je nekdo objavil akcijo 980Ti za 339€.. To je bilo vredno premislit, po redni ceni pa vsekakor raje 1070.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

issak ::

BlackJew je izjavil:

Evo, tale build je optimalen za tale keš?

Igre, photoshop, video editing...

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

SSD vzamem iz starega, dvd-rw tudi, monitor je dell U2412m.

Prosim še za predlog za eno luštno ohišje do max 50EUR.

Potrebujem še kaj? Glede na to da še nisem sestavljal računalnika v celoti, ali potrebujem pri tem buildu še termalno pasto, kake kable...?

Če požegnate naročim še danes :).

Hvala vsem!


Ohišje: https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

Za build pa stisni še dvajsetaka poleg za i5-6500 pa je to to.

Na plati imaš bolj malo USBjev zadaj, če ne rabiš nujno dveh PCIe 16x slotov, lahko tole pogledaš http://www.mindfactory.de/product_info....
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

111111111111 ::

A se da kupiti pre-build gaming coputer, da naročim škatlo in jo doma samo vštekam?

grašek ::

Da, Funtech ima opcijo da ti ga tam sestavijo ter namestijo OS.

Boš pa moral namestit RAM, zaradi njihovih razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grašek ()

MacGyver141 ::

grašek je izjavil:

Da, Funtech ima opcijo da ti ga tam sestavijo ter namestijo OS.

Boš pa moral namestit RAM, zaradi njihovih razlogov.


Ni tle funtech nič kriv, da ti ne morejo do konca sestaviti računalnika.
Citiram direkt odgovor funtecha:

Upoštevajoč zakonske omejitve lahko vgradimo komponente do takšnega stanja, da se sestav ne more obravnavati kot "osebni računalnik". Definicija osebnega računalnika:
"proizvod, ki ga prinesemo domov, nanj priključimo miško, tipkovnico,
monitor, vključimo v elektriko in z zagonskim gumbom spravimo v delovanje,
da se prikaže slika. Od tu naprej ga brez poseganja v notranjost začnemo
uporabljati."

smacker ::

Iz Mindfactory dobiš komplet sestavljen in stestiran PC, doplačaš pa 100€ (zaradi cenejših komponent zna prit ceneje kot iz Funtech). Pri nas lahko še Mlacom preveriš (mail, telefon), menda sestavljajo. Majo tut Asus ROG kište, tovarniško sestavljene (nimam pa informacij, kak se obnesejo, zato ne vzet kot priporočilo).

helsing ::

111111111111 je izjavil:

A se da kupiti pre-build gaming coputer, da naročim škatlo in jo doma samo vštekam?

Seveda. Vandar boš dobil manj za višjo ceno (govorim o "v tovarni" sestavljenih računalnikih, ne če ti ga sestavijo pri npr. Funtech, tam samo doplačaš sestavo).

Poglej si kak youtube video, saj ne gre za znanstveno fantastiko ampak je vse skupaj bolj podobno legokockam. Če pa meniš da imaš 2 levi roki pa pokliči kakšnega bolj spretnega prijatelja. Zadeva je gotova v 0.5-5ur, odvisno kako spreten si, pokvariti pa ne moreš (skoraj) nič. V najslabšem primeru pa lahko kaj slikaš in prilepiš na slotech, ti bo že kdo pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

smacker ::

smacker je izjavil:

Iz Mindfactory dobiš komplet sestavljen in stestiran PC, doplačaš pa 100€ (zaradi cenejših komponent zna prit ceneje kot iz Funtech). Pri nas lahko še Mlacom preveriš (mail, telefon), menda sestavljajo. Majo tut Asus ROG kište, tovarniško sestavljene (nimam pa informacij, kak se obnesejo, zato ne vzet kot priporočilo).

Edit: Gledam Mlacom in zgleda niso tovarniško sestavljene kište, tak da lahko tud menjaš komponente, dobiš pa "asus certifikat" (whatever that means).

helsing ::

Ravno gledam njihove "predloge" za setavavo. Žalostno kako malo dobiš pri nas za enako ceno napram Nemčiji. Potem pa ti še zgleda hočejo na vsak način poturit 970/980-ke, ki so očitno ostale na zalogi, še od časov pred serijo 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

smacker ::

Pomoje samo predlogov za sestavo še niso utegnili posodobit :D Je pa cca. 10-15% dražje pri nas - sej logično, glede na količino prodaje, davke in stroške prevoza.

Klemzz ::

Gledam, da bi zamenjal 760 z 1070, samo nevem katero naj vzamem. Pogoj dobro hlajenje, oc-jam lahko sam, če jempa že, pa naj bo čim bol.

smacker ::

poceni: http://www.mindfactory.de/product_info....
pa malo boljše hlajenje: http://www.mindfactory.de/product_info....
Pri drugi je enak hladilnik kot na tej, zato navitje do teh številk ne bi smel bit noben problem: http://www.mindfactory.de/product_info....

issak ::

smacker je izjavil:

Pomoje samo predlogov za sestavo še niso utegnili posodobit :D Je pa cca. 10-15% dražje pri nas - sej logično, glede na količino prodaje, davke in stroške prevoza.


Včasih tudi več kot 10-15%, i7ke so skoraj 100€ več, pa grafične tudi.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

BorutK-73 ::

Mlacom tudi sestavlja, meni so sestavili PC pa jim sploh nisem napisal da ga naj sestavijo.:)

PredatorX ::

RX 470 4GB za 200€ je to deal.
««
685 / 1133
»»