» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
633 / 1133
»»

m0LN4r ::

Za ta denar bi lahko vzel i5 6500 in 390X/GTX 980, instaliral igre in čao pero.
No pri AMDju bo vcasih treba pocakat na kak popravek, ampak bo slo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

Jerry000 je izjavil:

Pr mojmu buildu je baje matična prešvoh, so mi priporočal raje H170, poleg tega pa so predlagal ATX ohišje ker bi se v trenutnem preveč segrevalo (premalo prostora). In še Asus GTX970 so predlagali namesto Palit. Zdaj kaj je v tem razlika Asus ali Palit pa ne vem...oboje so GTX 970. Aja pa napajalnik drugi - Cooler master GM series 550W


Cooler master GM so Tier 3, 80+ Bronze jajca. Smo ti mi boljšega izbrali.
Plata je vseeno kašna je. Razlike so mogoče USB 3.1 typeC ali M.2, nič od tega ne rabiš.
Asus je v redu grafična, jo imam. Palit je tudi v redu samo da je malo manj priznano ime kot Asus pa je cenejša. Če veš zakaj extra EUR potem lahko Asus, če ne bo pa tista Palit super.

Nič se ne bo segrevalo manj v ATX ohišju več kot v tistem ki smo ti ga izbrali. Imaš ne navijalski i5 in 970ko, nič od tega se pretirano ne greje. Lahko rukneš Arctic Freezer i32, kot že predlagano, pa boš moral skoraj dovajati toploto računalniku, tudi v mini ITX ohišju.

Če reš želiš, lahko vzameš plato MSI B150 Night Elf ali pa Asus H170M-plus, ampak v performancu ne bo nobene razlike.

Kupi kar smo ti nabrali skupaj in ne poslušaj nekoga ki predlaga Cooler Master GM namesto XFX/Seasonic.
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...
Poišči na tem seznamu napajalnike ki smo ti jih predlagali tu, in Cooler Master GM, pa se sam odloči.


@btzajla:
Just cause 3, 970 vs 390:
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

PredatorX ::

Nice random pick. Ampak, podal si dober primer zakaj se navijanje splača...

zzbil ::

Vredu, odloči se sam za grafično ker je potrata časa se tukej kregat med Nvidia in AMD. Poglej si malo na youtubu, googlu.... saj se da kaj izbrskat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

Jerry000 ::

tiran2000 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Pr mojmu buildu je baje matična prešvoh, so mi priporočal raje H170, poleg tega pa so predlagal ATX ohišje ker bi se v trenutnem preveč segrevalo (premalo prostora). In še Asus GTX970 so predlagali namesto Palit. Zdaj kaj je v tem razlika Asus ali Palit pa ne vem...oboje so GTX 970. Aja pa napajalnik drugi - Cooler master GM series 550W


matična je čisto vseeno katera, saj povsod enako hitro dela (razlike so minmalne npr. v porabi). razlika med matičnimi je predvsem v tem koliko izhodov imajo ter če omogočajo kakšen feature (napredne bios nastavitve).

Hvala za ta info, verjetno so mi predlagali zaradi več izhodov, kar pa ne potrebujem.

Ena najdba ki me zanima iz vaših use še.

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

Malo sem brskal po netu in videl, da ta mini varjanta je skor (zanemarljivo malo razlike) enako močna kot big one...kaj je tu fora? Priporočate večjo ali mini? Priporočal so mi celo mini, kar je za mATX plate in ohišja boljše.

Pa še ta razlika me zanima:
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

Moje nevedne oči vidijo razliko samo v ceno, kaj pa je dejansko? So obbe isto močni? Glede na to da so obe GTX970...

issak ::

Ma pa kdo ti te bedarije priporoča...

Imaš v ohišju prostor za veliko karico? Potem ne seri z malo.
Mala kartica je za miniITX ohišja ki so res omejena s prostorom. Ker je manjša pomeni da ima manj hladilnih reber, in samo en ventilator namesto dveh. To pomeni, da bo moral ta en sam ventilator odvajati več toplote kot 2 na veliki kartici, kar pomeni da bo glasnejši.

Fora male je da jo spraviš na tako plato in tudi v enako majhno ohišje:


Tvoja mATX plata je še vedno precej večja kot mITX plate, in tudi ohišje je dovolj veliko za veliko kartico (če je še vedno core 1300 v igri)

Razlika med Asus Strix in Palit JetStream:
Asus: GPU Takt: 1051MHz, Boost Takt: 1178MHz
Palit: GPU Takt: 1152MHz, Boost Takt: 1304MHz

Asus: 2xDVI, 1xHDMI 2.0, 1xDisplayPort
Palit: 1xDVI, 1xHDMI 2.0, 2xminiDP

Tovarniško je Palit bolj navita in več priključkov ima. Asusko lahko sam naviješ dodatno.
Palit je malo manj znana firma, zato je malo cenejša, pri Asuski plačaš malo tudi znamko zraven.
Obe sta super, jaz imam Asus in sem zadovoljen.

Obe pod 60 stopinjami ugasneta ventilatorje za popolno tišino.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Jerry000 ::

Ohišje naj bi bil Core 1300, kar je za mATX plate...se pravi malo ohišje, kartica gre glih za glih not. Če poznate kako fajno kišto ranga 40€, se priporočam :). Pa da je minimalistična in da nima USB sprednjih na desni strani (nekatere imajo).

Hvala za razlago, me malo mika na cenejšo, samo ker se bojim da se ne bom opekel ker je nepoznana firma, bom mogoče na asus šel. Razn če rečete da je ona tudi safe bet

PredatorX ::

zzbil je izjavil:

Vredu, odloči se sam za grafično ker je potrata časa se tukej kregat med Nvidia in AMD. Poglej si malo na youtubu, googlu.... saj se da kaj izbrskat ;)

http://www.overclock.net/t/1565555/r9-3...
tuki je neki.

dolenc ::

Ohišje podpira "Graphics cards up to 380mm", ne vem če je sploh kaka tko dolga grafična :)

Jerry000 ::

Podpira, samo je manj prostora, no rekli so mi tudi da mATX ni fino vzeti ker se bo hitreje segrevalo - manj prostora kar mi je logično. Verjetno bolje vzeti ATX ohišje ki podpira tudi mATX plate. Mogoče veste iz glave kak lep ohišje do 40EUR? Seveda bom sam prečekiral samo tko, če na pamet mogoče veste :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Jerry000 ::

Ah, že našel ohišje:
http://www.mindfactory.de/product_info....

Edino, kaj pomeni da je brez PSU? Majo kište tudi vgrajene napajalnike? Nisem, še malo zbiram informacije, jebi ga, tak sem, se bom še kej naučil :)

Joze_K ::

Jerry000 je izjavil:

Podpira, samo je manj prostora, no rekli so mi tudi da mATX ni fino vzeti ker se bo hitreje segrevalo - manj prostora kar mi je logično. Verjetno bolje vzeti ATX ohišje ki podpira tudi mATX plate. Mogoče veste iz glave kak lep ohišje do 40EUR? Seveda bom sam prečekiral samo tko, če na pamet mogoče veste :)


Jao mišek Jerry, že od oktobra 2015 sestavljaš konfiguracijo...
daj enkrat se že odloči...
pa malo poglej na mindfactory.de, pa funtech.si.....

pa poskusi do rezultata pridet no...

Jerry000 ::

A jebi ga, bom vsaj siguren :). Pišuka, ni malo denarja da bi kr na hitro kupil. Aktivno sestavljam 1 teden, oktobra sem samo vprašal in je do sedaj stalo.

dolenc ::

Segrevanje je zlo relativno, načeloma v manjšem ohišju prej zamenjaš zrak, tisto ohišje, ki si ga gledal je čisto fletno. Drugače pa malo pare velik muzike so še Zalman ohišja.

gddr85 ::

še pol leta počakaš pa boš lahko spet sestavljal tukaj gor ;)

Jerry000 ::

Če bo veselje zakaj pa ne :), se bom vsaj kej naučil ;)

issak ::

Jerry000 je izjavil:

Podpira, samo je manj prostora, no rekli so mi tudi da mATX ni fino vzeti ker se bo hitreje segrevalo - manj prostora kar mi je logično. Verjetno bolje vzeti ATX ohišje ki podpira tudi mATX plate. Mogoče veste iz glave kak lep ohišje do 40EUR? Seveda bom sam prečekiral samo tko, če na pamet mogoče veste :)


Pa kdo ti to govori? Nehaj jih poslušat že enkrat. Ko ti enkrat en predgala Tier 3 napajalnik namesto Seasonica/XFX, češ da je boljši, pri meni izgubi vso kredibilnost.

To kar smo ti sestavili bo špica, grafično lahko komot Palit vzameš, ne bo nobene razlike, plato pa obrži mATX kot jo imaš in mini tower ohišje. Sej maš ventilatorje noter ki vse prepihajo. Nimaš nobenih vročih komponent ki bi se pretirano grele. Skylake i5 ni vroč, GTX970 tudi ne. Oboje bi lahko stlačil v miniITX plato in ohišje pa bi bile temperature še vedno ok.

Za 40€ je škoda ne dodati tistih 8 zraven za Core 1300, ker je super ohišje.
Lahko pa naprimer Zalman T5 mini, ampak je Core 1300 boljši. Pri T5 mini boš moral dokupit še vsaj en ventilator, ker ima samo enega 92mm vgrajenega, kar pomeni slabši pretok zraka kot pri Core 1300 ki ima vgrajena 2 120mm. Pri vsakem ohišju pod 40€ boš moral dokupovati ventilatorje zraven.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

m0LN4r ::

Ma ja tista sestava je bla TOP. Vse ostalo pa nepotrebno preseravanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

Ok, hvala :)

Jerry000 ::

Kolikor pa razumem je pa v matičnih samo fora več/manj priključkov? Npr:

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

Prva ima 4 RAM slote medtem ko druga ima 2. Ali je kakšna fora da je lahko kakšna plata prepočasna za procesor? Sam tko, da se spoznam na to

hojnikb ::

tako, pa navijanje/izgled.
#brezpodpisa

issak ::

Jerry000 je izjavil:

Kolikor pa razumem je pa v matičnih samo fora več/manj priključkov? Npr:

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

Prva ima 4 RAM slote medtem ko druga ima 2. Ali je kakšna fora da je lahko kakšna plata prepočasna za procesor? Sam tko, da se spoznam na to


Ne.
Edino za navijat rabiš navijalski procesor in navijalsko plato, to je 6600K ali 6700K in Z170 čipset, ampak to je kuj 100-200€ extra na tvoj build in se ne splača.

Razlika je še v zadnjih I/O priključkih



Če ne rabiš nujno LPT in COM portov je nakup tiste z več USBju bolj smotrn nakup. Poleg tega je druga ATX, za kar boš rabil izbrati drugo ohišje. ATX pred mATX nima nobene prednosti, razen če boš želel noter vtaknit 2 grafični, PCIe SSD, PCI zvočno, PCI TV tuner... pač, veliko PCI kartic. Za vse obstaja USB alternativa, v primerih zvočne je USB zvočna celo boljša izbira kot PCI zvočna.

ATX plate imajo 4 slote za RAM, mATX pa navadno 2, to drži, ampak to je pomembno samo, če boš rabil več kot 32GB RAMa, kar ti zagotavljam da ga ne boš, že 16 je overkill za domačo uporabo in igre.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Jerry000 ::

Super, hvala za info!

Miha9888 ::

samo za informacijo: Katera ste se zdaj odlocil da je najboljsa plata iz mf za 1151 socket pod 60EUR? xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha9888 ()

MicomaN ::

Kaj menite o nakupu teh komponent?

OSNOVNA PLOŠČA 164,70EUR
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3 LGA1151
Review na Youtube
PROCESOR 274,50EUR
Intel Core i5 6600K (3.50Ghz, 6MB) BOX Brez hladilnika
Review na Youtube
HLADILNIK ZA PROCEOR 30,50EUR
LC-Power Cosmo Cool LC-CC-100
Review na Youtube
POMNILNIK 128,42EUR
G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 F4-3200C16D-16GTZB
Review na Youtube
GRAFIČNA KARTICA 378,20EUR
KFA2 GeForce GTX 970 4GB EXOC Sniper Edition
Review na Youtube
OHIŠJE 84,18EUR
Sharkoon DG7000
Review na Youtube
(Ostale komponente imam. Napajalnik 600W in disk 1 TB WD sicer HDD + 2TB WD HDD zunanji disk.)

SKUPAJ CENA: 1055,30EUR

Moj cilj je sestaviti računalnik do 1.000EUR oz max 1100EUR,
Zanima me vaše mnenje, če je tole solidno kar mislim nabaviti ali ne. Ker mislim met mašino za več stvari, za obdelave videa in slik (Cyberlink Power Director, Photoshp...) izdelavo spletnih strani itd. in seveda za hard gaming v prostem času.
Malo sem skeptičen glede proizvajalca KFA2 oz Galaxy ampak ima najboljše razmerje med ceno in preformance.

Torej vaša mnenja?
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MicomaN ()

m0LN4r ::

 Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.

Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

issak ::

MicomaN je izjavil:

Kaj menite o nakupu teh komponent?

OSNOVNA PLOŠČA 164,70EUR
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3 LGA1151
Review na Youtube
PROCESOR 274,50EUR
Intel Core i5 6600K (3.50Ghz, 6MB) BOX Brez hladilnika
Review na Youtube
HLADILNIK ZA PROCEOR 30,50EUR
LC-Power Cosmo Cool LC-CC-100
Review na Youtube
POMNILNIK 128,42EUR
G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 F4-3200C16D-16GTZB
Review na Youtube
GRAFIČNA KARTICA 378,20EUR
KFA2 GeForce GTX 970 4GB EXOC Sniper Edition
Review na Youtube
OHIŠJE 84,18EUR
Sharkoon DG7000
Review na Youtube
(Ostale komponente imam. Napajalnik 600W in disk 1 TB WD sicer HDD + 2TB WD HDD zunanji disk.)

SKUPAJ CENA: 1055,30EUR

Moj cilj je sestaviti računalnik do 1.000EUR oz max 1100EUR,
Zanima me vaše mnenje, če je tole solidno kar mislim nabaviti ali ne. Ker mislim met mašino za več stvari, za obdelave videa in slik (Cyberlink Power Director, Photoshp...) izdelavo spletnih strani itd. in seveda za hard gaming v prostem času.
Malo sem skeptičen glede proizvajalca KFA2 oz Galaxy ampak ima najboljše razmerje med ceno in preformance.



Torej vaša mnenja?


Predraga plata,
predrag procesor (K procesorji se načeloma ne splačajo, še posebaj ne i5, zelo slabo razmerje cena/zmogljivost),
bistveno predrag RAM,
hladilnik za CPU... Karkoli je LC power samo stran. Cooler master ali pa Arctic ali kaj takega.
Ohišje če ti je res všeč... dobiš pa kaj bolj kvalitetnega za ta denar (fractal define S...)
Grafično vzemi tako ki ima 2 ali 3 ventilatorje, da ni blower. Ta ki si jo izbraj je ok, ampak iz nemčije jo dobiš s poštnino vred za 30€ manj.
Kater napajalnik imaš?

Poslušaj nasvet molnarja, je zelo solidna sestava ki ne bo nič slabša od tvoje. Za razliko v ceni magari GTX980 noter vtakneš ali pa Fury pa boš imel gaming kišto da dol padeš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

MicomaN ::

issak
Predraga plata,
predrag procesor (K procesorji se načeloma ne splačajo, še posebaj ne i5, zelo slabo razmerje cena/zmogljivost),
bistveno predrag RAM,
hladilnik za CPU... Karkoli je LC power samo stran. Cooler master ali pa Arctic ali kaj takega.
Ohišje če ti je res všeč... dobiš pa kaj bolj kvalitetnega za ta denar (fractal define S...)
Grafično vzemi tako ki ima 2 ali 3 ventilatorje, da ni blower. Ta ki si jo izbraj je ok, ampak iz nemčije jo dobiš s poštnino vred za 30€ manj.
Kater napajalnik imaš?

Poslušaj nasvet molnarja, je zelo solidna sestava ki ne bo nič slabša od tvoje. Za razliko v ceni magari GTX980 noter vtakneš ali pa Fury pa boš imel gaming kišto da dol padeš.


Ja zdaj kar se tiče plate je res mal draga, vendar je edina z najbolšim chipsetom Z170, kateri omogoča extra overclocking pa tudi nasplošno je dobro grajena (dodatno ojačani nosilci za grafo).
Procesor je spet res mal dražji sam ga lahko kamot navijem skoraj do iste frkvence kot i7 6700K. Procesorji z oznako K so splošno znani za navijanje tudi zdaj si lastim 2500K in mi dobro služi :)
Zdaj za hlajenje res nisem ravno expert tako da še mal pogledam res kakšen Artic ali pa Cooler master. Grafa je res cenejša v Nemčiji sam moram komp sestavt v Slo ker gre na firmo :D Se mi ne da z davkom iz tujine ukvarjat:) Zdaj pa si lastim 650W EVGA napajalnik. Katero plato pa bi ti predlagal in kateri procesor? Sem res radoveden s čim bi se približal temu?
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

PredatorX ::

issak je izjavil:

MicomaN je izjavil:

Kaj menite o nakupu teh komponent?

OSNOVNA PLOŠČA 164,70EUR
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3 LGA1151
Review na Youtube
PROCESOR 274,50EUR
Intel Core i5 6600K (3.50Ghz, 6MB) BOX Brez hladilnika
Review na Youtube
HLADILNIK ZA PROCEOR 30,50EUR
LC-Power Cosmo Cool LC-CC-100
Review na Youtube
POMNILNIK 128,42EUR
G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 F4-3200C16D-16GTZB
Review na Youtube
GRAFIČNA KARTICA 378,20EUR
KFA2 GeForce GTX 970 4GB EXOC Sniper Edition
Review na Youtube
OHIŠJE 84,18EUR
Sharkoon DG7000
Review na Youtube
(Ostale komponente imam. Napajalnik 600W in disk 1 TB WD sicer HDD + 2TB WD HDD zunanji disk.)

SKUPAJ CENA: 1055,30EUR

Moj cilj je sestaviti računalnik do 1.000EUR oz max 1100EUR,
Zanima me vaše mnenje, če je tole solidno kar mislim nabaviti ali ne. Ker mislim met mašino za več stvari, za obdelave videa in slik (Cyberlink Power Director, Photoshp...) izdelavo spletnih strani itd. in seveda za hard gaming v prostem času.
Malo sem skeptičen glede proizvajalca KFA2 oz Galaxy ampak ima najboljše razmerje med ceno in preformance.



Torej vaša mnenja?


Predraga plata,
predrag procesor (K procesorji se načeloma ne splačajo, še posebaj ne i5, zelo slabo razmerje cena/zmogljivost),
bistveno predrag RAM,
hladilnik za CPU... Karkoli je LC power samo stran. Cooler master ali pa Arctic ali kaj takega.
Ohišje če ti je res všeč... dobiš pa kaj bolj kvalitetnega za ta denar (fractal define S...)
Grafično vzemi tako ki ima 2 ali 3 ventilatorje, da ni blower. Ta ki si jo izbraj je ok, ampak iz nemčije jo dobiš s poštnino vred za 30€ manj.
Kater napajalnik imaš?

Poslušaj nasvet molnarja, je zelo solidna sestava ki ne bo nič slabša od tvoje. Za razliko v ceni magari GTX980 noter vtakneš ali pa Fury pa boš imel gaming kišto da dol padeš.



Men se zdijo kr vredu... sploh frametimes.


Pa dodaš še @3000MHz ram.

AC_DC ::

Krščen matiček, taki ki mislijo da nekaj znajo so največji pacienti.

m0LN4r sestava za 750 je vrh glave, čeprav ne vem, kako smiseln je nakup, če imaš sedaj 2500k.
Vrži notri ssd & 16 gb rama & gtx 970 in si dober za naslednjih 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

m0LN4r ::

Za delo ti bo tistih 750EUR enako dobro, kot ostalo.Pa si rajsi privosci en posten SSD ali ram.
Ce bi rad uzival pa dnar vrzi v GTX 980.

Menda, ko bos delal v programih noces poslusat ventilatorjev.

Od tistih 1050EUR bos mel samo 800EUR koristi. Ostlao pa gre v luft.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MicomaN ::

Hja z veseljem bi nadgradil svojo zdajšno plato (GA-P61-USB3-B3 ) sam mi je pred kratkim skurilo en slot za DDR in z njim vred 8GB rama tako imam od dveh slotov samo še enega fraj, poleg tega se bojim, da bo kmalu še kaj drugega hudič vzel, zdaj je to že 6 let staro. Do zdaj mi je vse super špilalo. Nimam smisla zdaj dokupovat novo plato za LGA 1155 pa DDR3 če pa lahko prešaltam na LGA 1151, ali?
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

Infusion ::

Pozdrav, mi lahko kdo sestavi najboljši možni računalnik za tja do 750EUR za Photoshop, video editing in igre (League of Legends, novejše igre na high / medium). Se pravi procesor mora nujno bit Intel in grafična Nvidia, kak SSD do 256gb bi bil super. Najraje bi vzel s tujine na kakšnemu Computer Universe, Hardwareversand ipd. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

AC_DC ::

Nimam smisla zdaj dokupovat novo plato za LGA 1155 pa DDR3 če pa lahko prešaltam na LGA 1151, ali?

Rszlike v hitrosti bo malo, 2500k je bila (pre)dobra roba.
Najdi na bolhi 1155 plato, ddr3 je sedaj poceni.Sam pri taki osnovi nebi menjal na skylake.


Infusion
par postov gor
https://slo-tech.com/forum/t200222/p506...

PredatorX ::

MicomaN je izjavil:

Hja z veseljem bi nadgradil svojo zdajšno plato (GA-P61-USB3-B3 ) sam mi je pred kratkim skurilo en slot za DDR in z njim vred 8GB rama tako imam od dveh slotov samo še enega fraj, poleg tega se bojim, da bo kmalu še kaj drugega hudič vzel, zdaj je to že 6 let staro. Do zdaj mi je vse super špilalo. Nimam smisla zdaj dokupovat novo plato za LGA 1155 pa DDR3 če pa lahko prešaltam na LGA 1151, ali?


Res je. Bolj se ti splača prodat i5 2500K pa vzet novo.
Priporočam ti, da si tole prebereš.
http://www.overclock.net/t/1565555/r9-3...
Čeprav je na tem forumu navada, da se priporoča predvsem NVIDIJO si malce preberi komentarje uporabnikov.
Priporočam pa tole
http://www.mindfactory.de/product_info....

Če imaš budget do 1100€ se lahko vzame i7 6700, da ti nebo treba navijat. Trenutno se splača vzet kr mal boljši proc...

MicomaN ::

m0LN4r je izjavil:

 Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.

Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.



Evo Infusion je že narejeno za tak denar :D
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

PredatorX ::

MicomaN je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

 Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.

Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.



Evo Infusion je že narejeno za tak denar :D


Še enkrat tale Palit ni ravno dobrega hlajenja. Je tiha, ampak zna jit blizu 90C če bo vroče poletje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Infusion ::

MicomaN je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

 Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.

Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.



Evo Infusion je že narejeno za tak denar :D


Tuki piše da je 960€, al je to stara cena in je zdej 750€?

MicomaN ::

PredatorX je izjavil:

MicomaN je izjavil:

Hja z veseljem bi nadgradil svojo zdajšno plato (GA-P61-USB3-B3 ) sam mi je pred kratkim skurilo en slot za DDR in z njim vred 8GB rama tako imam od dveh slotov samo še enega fraj, poleg tega se bojim, da bo kmalu še kaj drugega hudič vzel, zdaj je to že 6 let staro. Do zdaj mi je vse super špilalo. Nimam smisla zdaj dokupovat novo plato za LGA 1155 pa DDR3 če pa lahko prešaltam na LGA 1151, ali?


Res je. Bolj se ti splača prodat i5 2500K pa vzet novo.
Priporočam ti, da si tole prebereš.
http://www.overclock.net/t/1565555/r9-3...
Čeprav je na tem forumu navada, da se priporoča predvsem NVIDIJO si malce preberi komentarje uporabnikov.
Priporočam pa tole
http://www.mindfactory.de/product_info....

Če imaš budget do 1100€ se lahko vzame i7 6700, da ti nebo treba navijat. Trenutno se splača vzet kr mal boljši proc...


Hvala!

Vem, da je AMD R9 390x malo boljša od GTX 970 ampak nvidea ima physx, ki se mi precej dopade. Vem, da lahko namestiš physx tudi za AMD sam tisto je sra*je. Z namestitvijo čisto uničiš tisto prednost, ki jo ima AMD pred Nvido saj ne bere Physx-a GPU temveč CPU. Kljub temu ni to to pa še Nvidia mi ma boljši support. Kar pa se tiče I7. Res je predrag, ker se lahko I5 čisto kosa z njim za polovico manj denarja. Overcloking-a me ni strah (ma da špila). Dilemo mam sam pri proizvajalcih grafike GTX 970 ker teh KFA2 ne poznam je pa videti dobra za ta denar.

:D
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

PredatorX ::

Nope, Phsyx v novejših špilih laufa na CPU-ju.

MicomaN ::

Infusion je izjavil:

MicomaN je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

 Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.

Lej tole pa je samo 750e in samo 1% slabse in dobeseno silent kista za delo.



Evo Infusion je že narejeno za tak denar :D


Tuki piše da je 960€, al je to stara cena in je zdej 750€?


O, ti površnost, pa res, sploh nisem opazil cene za 960€ sem samo citiral.
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

PredatorX ::

Drgač pa PHYSX ni ravno dobro podprta...

MicomaN ::

Infusion je izjavil:

Pozdrav, mi lahko kdo sestavi najboljši možni računalnik za tja do 750EUR za Photoshop, video editing in igre (League of Legends, novejše igre na high / medium). Se pravi procesor mora nujno bit Intel in grafična Nvidia, kak SSD do 256gb bi bil super. Najraje bi vzel s tujine na kakšnemu Computer Universe, Hardwareversand ipd. Hvala.


Ja za Slovenijo ti predlagam ti dve mesti:
http://www.dinokomp.si/konfigurator/
http://www.mlacom.si/konfigurator

Poskusi tukaj kaj sestaviti.
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

PredatorX ::

MicomaN
Dam ti sam en "nasvet", ne kupuj NVIDIA grafičnih pol leta pred izdajo novih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

issak ::

MicomaN je izjavil:

issak
Predraga plata,
predrag procesor (K procesorji se načeloma ne splačajo, še posebaj ne i5, zelo slabo razmerje cena/zmogljivost),
bistveno predrag RAM,
hladilnik za CPU... Karkoli je LC power samo stran. Cooler master ali pa Arctic ali kaj takega.
Ohišje če ti je res všeč... dobiš pa kaj bolj kvalitetnega za ta denar (fractal define S...)
Grafično vzemi tako ki ima 2 ali 3 ventilatorje, da ni blower. Ta ki si jo izbraj je ok, ampak iz nemčije jo dobiš s poštnino vred za 30€ manj.
Kater napajalnik imaš?

Poslušaj nasvet molnarja, je zelo solidna sestava ki ne bo nič slabša od tvoje. Za razliko v ceni magari GTX980 noter vtakneš ali pa Fury pa boš imel gaming kišto da dol padeš.


Ja zdaj kar se tiče plate je res mal draga, vendar je edina z najbolšim chipsetom Z170, kateri omogoča extra overclocking pa tudi nasplošno je dobro grajena (dodatno ojačani nosilci za grafo).
Procesor je spet res mal dražji sam ga lahko kamot navijem skoraj do iste frkvence kot i7 6700K. Procesorji z oznako K so splošno znani za navijanje tudi zdaj si lastim 2500K in mi dobro služi :)
Zdaj za hlajenje res nisem ravno expert tako da še mal pogledam res kakšen Artic ali pa Cooler master. Grafa je res cenejša v Nemčiji sam moram komp sestavt v Slo ker gre na firmo :D Se mi ne da z davkom iz tujine ukvarjat:) Zdaj pa si lastim 650W EVGA napajalnik. Katero plato pa bi ti predlagal in kateri procesor? Sem res radoveden s čim bi se približal temu?


Vem vse o K procesorjih in navijalskih čipsetih. Mogoče poglej raje H170 in i7-6700 (brez K), bo več koristi kot samo od višje frekvence i5ke.

Iz mindfactory.de naročiš na firmo še bolj enostavno kot pri nas, registriraš račun kot firma, in ko opraviš nakup po emailu dobiš račun brez davka, ki ga plačaš in dobiš robo.
EVGA napajalnik je načeloma ok, ne vem sicer točno kateri model, ampak EVGA ima večinoma Seasonic in Super Flower napajalnike, ki so zelo dobri.

Glede ojačanih PCIe slotov, ne vem a boš ti kišto mel na ladji ali doma, ampak česa takega še nisaem slišal :) Saj sestava je drugače ok, tista ki si jo nalimal, ampak lahko dobiš za manj denarja več muzike, če nabaviš iz nemčije ali pa nenavijalske komponente. Plato pa le malo cenejšo.

MicomaN je izjavil:

Infusion je izjavil:

Pozdrav, mi lahko kdo sestavi najboljši možni računalnik za tja do 750EUR za Photoshop, video editing in igre (League of Legends, novejše igre na high / medium). Se pravi procesor mora nujno bit Intel in grafična Nvidia, kak SSD do 256gb bi bil super. Najraje bi vzel s tujine na kakšnemu Computer Universe, Hardwareversand ipd. Hvala.


Ja za Slovenijo ti predlagam ti dve mesti:
http://www.dinokomp.si/konfigurator/
http://www.mlacom.si/konfigurator

Poskusi tukaj kaj sestaviti.


Pa rekel je da bi najraje iz tujine...

mindfactory.de ima trenutno najugodnejše cene, hardwareversand se izogibaj, ker so sredi stečaja, ne odgovarjajo na maile...

Poglej si tisto kišto zgoraj za 900€, bi se dalo še kaj spustit, ampak z 970ko bolj težko.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

m0LN4r ::

Tostp zgoraj je 750, ce odsejes to kar micoman ne rabi. hdd, psu, ohisje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Tostp zgoraj je 750, ce odsejes to kar micoman ne rabi. hdd, psu, ohisje


Za Infusion sem mislil, on nič še nima doma?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

MicomaN
Dam ti sam en "nasvet", ne kupuj NVIDIA grafičnih pol leta pred izdajo novih...

S tem se pa strinjam. 970ka bo jeseni stara ze dve leti.
To je isto, kot kupit 370X pred polarisom.

issak je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tostp zgoraj je 750, ce odsejes to kar micoman ne rabi. hdd, psu, ohisje


Za Infusion sem mislil, on nič še nima doma?

Bo ze povedal, nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MicomaN ::

issak je izjavil:

MicomaN je izjavil:

issak
Predraga plata,
predrag procesor (K procesorji se načeloma ne splačajo, še posebaj ne i5, zelo slabo razmerje cena/zmogljivost),
bistveno predrag RAM,
hladilnik za CPU... Karkoli je LC power samo stran. Cooler master ali pa Arctic ali kaj takega.
Ohišje če ti je res všeč... dobiš pa kaj bolj kvalitetnega za ta denar (fractal define S...)
Grafično vzemi tako ki ima 2 ali 3 ventilatorje, da ni blower. Ta ki si jo izbraj je ok, ampak iz nemčije jo dobiš s poštnino vred za 30€ manj.
Kater napajalnik imaš?

Poslušaj nasvet molnarja, je zelo solidna sestava ki ne bo nič slabša od tvoje. Za razliko v ceni magari GTX980 noter vtakneš ali pa Fury pa boš imel gaming kišto da dol padeš.


Ja zdaj kar se tiče plate je res mal draga, vendar je edina z najbolšim chipsetom Z170, kateri omogoča extra overclocking pa tudi nasplošno je dobro grajena (dodatno ojačani nosilci za grafo).
Procesor je spet res mal dražji sam ga lahko kamot navijem skoraj do iste frkvence kot i7 6700K. Procesorji z oznako K so splošno znani za navijanje tudi zdaj si lastim 2500K in mi dobro služi :)
Zdaj za hlajenje res nisem ravno expert tako da še mal pogledam res kakšen Artic ali pa Cooler master. Grafa je res cenejša v Nemčiji sam moram komp sestavt v Slo ker gre na firmo :D Se mi ne da z davkom iz tujine ukvarjat:) Zdaj pa si lastim 650W EVGA napajalnik. Katero plato pa bi ti predlagal in kateri procesor? Sem res radoveden s čim bi se približal temu?


Vem vse o K procesorjih in navijalskih čipsetih. Mogoče poglej raje H170 in i7-6700 (brez K), bo več koristi kot samo od višje frekvence i5ke.

Iz mindfactory.de naročiš na firmo še bolj enostavno kot pri nas, registriraš račun kot firma, in ko opraviš nakup po emailu dobiš račun brez davka, ki ga plačaš in dobiš robo.
EVGA napajalnik je načeloma ok, ne vem sicer točno kateri model, ampak EVGA ima večinoma Seasonic in Super Flower napajalnike, ki so zelo dobri.

Glede ojačanih PCIe slotov, ne vem a boš ti kišto mel na ladji ali doma, ampak česa takega še nisaem slišal :) Saj sestava je drugače ok, tista ki si jo nalimal, ampak lahko dobiš za manj denarja več muzike, če nabaviš iz nemčije ali pa nenavijalske komponente. Plato pa le malo cenejšo.

MicomaN je izjavil:

Infusion je izjavil:

Pozdrav, mi lahko kdo sestavi najboljši možni računalnik za tja do 750EUR za Photoshop, video editing in igre (League of Legends, novejše igre na high / medium). Se pravi procesor mora nujno bit Intel in grafična Nvidia, kak SSD do 256gb bi bil super. Najraje bi vzel s tujine na kakšnemu Computer Universe, Hardwareversand ipd. Hvala.


Ja za Slovenijo ti predlagam ti dve mesti:
http://www.dinokomp.si/konfigurator/
http://www.mlacom.si/konfigurator

Poskusi tukaj kaj sestaviti.


Pa rekel je da bi najraje iz tujine...

mindfactory.de ima trenutno najugodnejše cene, hardwareversand se izogibaj, ker so sredi stečaja, ne odgovarjajo na maile...

Poglej si tisto kišto zgoraj za 900€, bi se dalo še kaj spustit, ampak z 970ko bolj težko.


Tnx stari, tole za tujino me pa zdaj rajca. Kako pa je kaj z garancijo? Kaj komplicirajo? Drugače pa sem že gledal po Nemčiji majo tak al tak vse cenej oz sej majo tko v vsaki drugi državi vsi cenej kot mi reveži :(
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

Infusion ::

issak je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tostp zgoraj je 750, ce odsejes to kar micoman ne rabi. hdd, psu, ohisje


Za Infusion sem mislil, on nič še nima doma?

Nimam nič. Rabim cel komp. Monitor imam.
««
633 / 1133
»»