» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
301 / 1134
»»

trnvpeti ::

zato pa ima amd sanso med pentium 50e in i5 160eur obmocju

klkkkkkkkkkk ::

Killermode je izjavil:

Ni skor nobene razlike. Sploh na oko ne moreš opazit, da se samo izmerit.


odvisno kaj igraš - tudi med i7 in pentiumom neboš opazil razlike oz. večje razlike... Ko pa igraš kakšen špil, ki podpira več jeder pa se opazi. Crysis 3, BF3 itd.

Sam sem naredil benchmark med pentiumom in i3 medtem ko i3 je dovolj močan da v minimapah obdrži na 30 FPS pentium tega ni zmožen....
približno 50% hitrejši avarage in 90% hitrejši minimum...


Če imaš i7 imaš vse
samo bios nastavitve spreminjaš...

Lp

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Killermode je izjavil:

Ni skor nobene razlike. Sploh na oko ne moreš opazit, da se samo izmerit.


odvisno kaj igraš - tudi med i7 in pentiumom neboš opazil razlike oz. večje razlike... Ko pa igraš kakšen špil, ki podpira več jeder pa se opazi. Crysis 3, BF3 itd.

Sam sem naredil benchmark med pentiumom in i3 medtem ko i3 je dovolj močan da v minimapah obdrži na 30 FPS pentium tega ni zmožen....
približno 50% hitrejši avarage in 90% hitrejši minimum...


Če imaš i7 imaš vse
samo bios nastavitve spreminjaš...

Lp



Napisal sem glede na jonystar-jeve zahteve za kar bo pač uporabljal procesor.
Vem da nisem tega navedel ampak sem mislo da bo prvi komentar za njegovim postom.

klkkkkkkkkkk ::

jonystar ::

Če pa ni razlike, pol pa ni kj za razmišlat, bom lepo vzel Pentiuma pa SSD, pa smo na konj. Hvala vsem.

klkkkkkkkkkk ::

jonystar je izjavil:

Če pa ni razlike, pol pa ni kj za razmišlat, bom lepo vzel Pentiuma pa SSD, pa smo na konj. Hvala vsem.


Ne narobe razumet - je razlika vendar ne za tvoje delo...

jonystar ::

@FlyingBee, no sj to sem mislu, pač za moje delo ni razlike.

Ang3lo ::

Vzemi Pentiuma. Jaz imam eno generacijo starejši model, pa mi še vedno ustreza tudi za najnovejše igre. Z ostalim delom ga boš pa redko obremenil čez 30%.

FlyingBee ::

mogoče se bo pa splačalo počakati do Kaveri od AMD-ja, predvsem za tiste, ki mislijo brez ločene grafične kupit PC

http://www.anandtech.com/show/7643/amds...

m0LN4r ::

Splačalo se bo, če bodo cene normalne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klkkkkkkkkkk ::

zato bo pa treba še en 2-3 mesece počakat.... pa iz tujine.

Smurf ::

Zahteve:
- Cena do 850€ z windowsi
- SSD disk, CD pogon
- Racunalnik se ne bo navijal, uporabljal se bo tudi za igre, ne bo se menjal nekaj let.
- Da ni (zelo) glasen je plus

Trenutno imam v mislih nekaj takega:
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

FlyingBee ::

stock hladilnik za CPU bo glasen, to že v naprej lahko računaš ... grafa in SSD pa sta silent prodigy

FlyingBee ::

dobra stran za preverjanje kompatibilnosti komponent za sestavljanje PC-ja

http://www.pc-specs.com/psu/LC_Power/LC...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Smurf je izjavil:

Zahteve:
- Cena do 850€ z windowsi
- SSD disk, CD pogon
- Racunalnik se ne bo navijal, uporabljal se bo tudi za igre, ne bo se menjal nekaj let.
- Da ni (zelo) glasen je plus

Trenutno imam v mislih nekaj takega:
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

zakaj rabiš cd pogon ?
pa grafiko lahko vzameš cenejšo..
#brezpodpisa

aljosa8 ::

Rabil bi pomoč.

Kupujem nov namizni računalnik, pa me zanima, kaj kupiti. Rabim vglavnem za delo z MS Office, hranjenje in gledanje slik filmov, navadno uporabo interneta. Od igric bi rad igral FM 2014 čim boj normalno. S

Cena do cca. 800 EUR. Sam nimam pojma o PC-jih, zato bi morala biti zadeva že sestavljena oz. bi jo moral nekdo sestaviti.

Hvala za pomoč in kakršenkoli predlog

m0LN4r ::

Zelo podobno vprašanje je blo 2-3 stani nazaj, pa kr velik konfigov okoli 800EUR.
https://slo-tech.com/forum/t200222/p427...
Nekje tu, malo naprej, malo nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klkkkkkkkkkk ::

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...
10€ plačaš za prevoz pa 20€ za sestavo oz. malo manj pa si pod 800€

Luka91 ::

Zanima me vaše mnenje glede sledeče konfiguracije:

Konfiguracija

Računalnik bi uporabljal za :

  • Programiranje: Visual Studio, Eclipse, NetBeans, Android Studio, itd.

  • Brskanje po spletu: Večkrat imam hkrati v Chromu odprtih tudi 15+ zavihkov :)

  • Ogled HD filmov

  • Igranje novejših računalniških iger

  • Občasno tudi kakšen Photoshop, GIMP


Pa računalnik potem ne bi menjal kakšne 3 leta. Tako da se pripravljen sedaj plačati malo več za kvaliteto. Tišina računalnika mi je kar pomembna.
Kupil bi v tujini, če je dosti ceneje, sicer pa v Sloveniji. Mi priporočate da kupim preko hardwareversand.de?

Bi bila kakšna druga komponenta v moji konfiguraciji bolj optimalna?

FlyingBee ::

nujno v tujini, že ohišje je 50 eur cenejše

klkkkkkkkkkk ::

Nevem če se ti splača I7 over I5.. rajši vzemi R9 280X over R9 270X

SuperVeloce ::

Zakaj samo eno ploščico rama? Vzami Crucial, 2x8GB kit ima 1600 cl9 1,35V.

edit: ja dinokomp je malo dražji, hardwareversand.de ima bolj ugodne te kite.
imaš cl9 1,5V, cl9 1,35, cl8 1,35V.
Če v nemčiji ni tolikšnih razlik, vzami cl9

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Nevem če se ti splača I7 over I5.. rajši vzemi R9 280X over R9 270X

a res, poglej kaj je napisal pod prvo točko. Jaz pravim, če si lahko privošči, potem i7 all the way

Zgodovina sprememb…

Luka91 ::

Malo sem spremenil konfiguracijo po vaših nasvetih:

Konfiguracija

Smiselno se mi zdi i5 namesto i7 in potem R9 280X namesto R9 270X, ker grafika v igrah se bo v treh letih sigurno precej spremenila, i5 pa mislim, da bi moral vseeno dovolj dobro poganjati prej naštete programe.

Glede RAM-ov nisem prav vešč v oznakah :)
Izbral sem potem Crucial Ballistix Tactical LP 16GB 1600Mhz cl8 KIT - 1.35V. Kaj tu pomeni oznaka cl8 in koliko pomembna je voltaža? Katero firmo pa priporočate za RAM-e Crucial, Corsair, Kingston,..

SuperVeloce ::

Jaz pa se ne strinjam, če si mnenja da si lahko privoščiš, sploh pa če nameravaš uporabljati računalnik za delo. Ravno grafično kartico boš po potrebi prej menjal, procesorja ne. Zato bo procesor tisti, na kateremu boš trpel pri compiling-u še naslednih par let. Saj ne rečem, če je primarno gaming, je trenutno i5 4670k popolnoma smiselna in pametnejša izbira...

Pri ramih ni toliko pomembno, kakšne so zakasnitve. Tisti cl9 ti pove zakasnitev v ciklih glede na mhz, torej manj pri istih mhz je bolje. Gre se bolj za to, če lahko za isto ceno (ali tistih 2-3%) dobiš rame z nižjimi zakasnitvami, nižjo napetostjo in/ali nižjimi hladilniki. Torej, če ima hardwareversand.de manjše razlike, lahko vzameš magari te cl8, drugače pa vsaj cl9. Torej na dinokomp dobiš cl9 1,5V za isto ceno, kot tiste g.skill.

dinokomp.at je dražji, zato tukaj ne vzemaj cl8 (20eur bonusa je too much)

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

pa ohišje, fantje

klkkkkkkkkkk ::

Luka91 ::

Tako nekako sem sedaj sestavil na hardwareversand.de:

 Konfiguracija

Konfiguracija



Obdržal bom potem i7. SuperVeloce me je prepričal s compile time-om :)

Zanima me pa potem še glede CPU FAN-a kaj priporočate, da bo dobro hladilo in bo tiho.
Trenutno sem dal Noctua NH-U12P SE2, Sockel AM2/AM2+/AM3/775/1366/1156 (i7 ima 1150 socket, je kompatibilen potem s tem FAN-om?)

Pa zanima me še koliko približno pride poštnina za tako naročilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka91 ()

SuperVeloce ::

Kolikor vem, je vse kar kupiš od Noctue tako Intel kot AMD kompatibilno za par generacij nazaj.

Noctue so dobri izdelki, predvsem tihi, zato težko kaj zgrešiš. Sicer pa tudi plačaš :))

Naročila bi morala biti 20eur do 20kg. Ne vem pa, kakšna je kaj teža tiste ogromne mrcine (obsidian 650D).

edit:http://www.hardwaresecrets.com/article/...
Ok ni tako težko, kot sem mislil. Mogoče bi celo šlo brez doplačila.

Zgodovina sprememb…

Luka91 ::

13 kg :) link

Izbira ohišja še ni dokončna. Lahko še kdo predlaga kakšno kvalitetno :P

SuperVeloce ::

Saj to ohišje je dobro, ampak je cena rahlo zasoljena.

Lastniki Fractal Design ohišij so nasploh zelo zadovoljni. Če želiš veliko ohišije podobno temu imaš Fractal Design ARC XL. Še bolje je imeti Fractal Design Define XL R2, ker je dodatno zvočno izoliran. Ta je vseeno krepko cenejši od Corsairja, vendar boš verjetno moral doplačati poštnino. Jaz imam sicer izkušnje z manjšim Define R4, ampak tukaj je podobno (bolje).

Luka91 ::

Ja Fractal Design Black Pearl zgleda tudi vredu. Mogoče pa se odločim za malo manjšega Corsairja 350D. Ta je sicer Micro ATX, tako da bi moral vzeti potem tudi eno drugo matično ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka91 ()

Luka91 ::

Malo sem še spremenil konfiguracijo.

 Konfiguracija

Konfiguracija



Ohišje sem sedaj izbral Corsair Obsidian 550D. Pa napajalnik bom potem gotovo vzel kar od Corsair-ja, čeprav je malo dražji. Še CPU FAN sem potem zamenjal, s še enim tišjim od Nochtue.

Še kakšni predlogi za izboljšave :P

hojnikb ::

zakaj jemleš ta junk od najapajalca, če dobiš za isto ceno xfx (seasonic) kvaliteto.
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

zakaj jemleš ta junk od najapajalca, če dobiš za isto ceno xfx (seasonic) kvaliteto.


za 75€ dobi ali 750W ali pa pol-modularnega 650W od XFX pri tej trgovini

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zakaj jemleš ta junk od najapajalca, če dobiš za isto ceno xfx (seasonic) kvaliteto.


za 75€ dobi ali 750W ali pa pol-modularnega 650W od XFX pri tej trgovini

exactly.
+ tale napajalc dela great wall, ki niso glih znani po kvaliteti (think lcpower).
Edini + je gold eff.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

1300EUR za to?
Naročilo pred 4 mesci:
 1370

1370



- my bad, šele zdaj vidim 3tb disk
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Luka91 ::

hojnikb je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zakaj jemleš ta junk od najapajalca, če dobiš za isto ceno xfx (seasonic) kvaliteto.


za 75€ dobi ali 750W ali pa pol-modularnega 650W od XFX pri tej trgovini

exactly.
+ tale napajalc dela great wall, ki niso glih znani po kvaliteti (think lcpower).
Edini + je gold eff.


Aha vredu. Nisem vedel, da Corsair ne dela dobrih napajalnikov. Sklepal sem, če delajo dobra ohišja, naj bi tudi napajalnike.

Koliko W napajalnik pa priporočate za tako konfiguracijo. Bo 550W dovolj, ali je bolje 650W oz. 750W. Bo dober tale XFX PRO 550W

FlyingBee ::

zaradi dolžine kablov in rezervo za kakšno močnejšo grafično vzemi xfx 650 bronze, grafična je predraga za ta model, potem že raje geforce 760

Luka91 ::

Kaj pa pravite na tole:

 Konfiguracija

Konfiguracija

hojnikb ::

kak €lahko pršparaš tako da vzameš cenejše rame in EVO ssd.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Zdaj pa že res prideš do tja, da se bo tist moj konfig malo višje,
bolj obnesel za delo, če boš čez 2 leti menjal grafo recimo.

Če te zanima performance, lahko zaženem kak benchmark. Sicer pa je tut video na youtube.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Luka91 ::

Me zelo zanima :) Zaženi prosim :P

Jan987 ::

Kupujem PC za pisarniško rabo.

PC ni obremenjen s kakršnimi koli zahtevnimi programi, predvsem urejanje besedil, tabele, internet, elektronska pošta, je pa zelo pogosto v pogonu kar veliko programov hkrati.

Pomembno je, da PC deluje predvsem tiho ter čim bolj odzivno in hitro.

Gledam MAC MINI, ki ga ima trenutno Amazon za slabih 600€. Je zadeva vredna svojega denarja ali se mi splača kupiti kaj drugega. Všeč mi je tudi, ker je relativno majhen. Trenutno sem Windows uporabnik, sam operacijski sistem pa mi ni neka prioriteta, pogoj je hitrost, odzivnost ter tišina delovanja.

Hvala za vso vašo pomoč.

hojnikb ::

mac mini ni niti slučajno vreden svojega denarja, razn če si absolutno prikjenjen na MAC platformo in nemorš spat če nimaš zram lične škatlice.

kak budget maš ?
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Prenosnik ne pride v poštev ?

m0LN4r ::

V mac miniju so procesorji za prenosnike, bistveno slabši od pravih, pa SSDja nima, pa vprašanje je kako je z glasnostjo čez čas.
Alternativna rešitev 1. prenosnik,
ali kaj takega, relativno poceni, tiho pa hitro:



Če maš budget med 500-600€. Napajalc sem dal zato k je modularen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ang3lo ::

100€ lahko še prišparaš, če namesto i5 vzameš Pentiuma 3420 ali 3220. Dodatnega hladilnika ne rabiš - ti ki pridejo zraven intelovih procesorjev so skoraj neslišni in se zelo malo prašijo.

Jan987 ::

Rabim predvsem tih računalnik v majhni škatli. Mac ni potreben, ampak rabim nekaj kar predvsem tako tiho deluje in ima majhno ohišje. Predlogi?

m0LN4r ::

Manj kot je prostora in manjši kot so ventilatorji, glasnejši so, hitreje se vrtijo, hitreje se obrabijo itd. To moraš upoštevat.
V mac miniju je recimo obični ventilator, ki je ponavadi v prenosniku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vaščan ::

ASUS H81T 81,74 €
Intel Core i3 4130T (2.90Ghz, 3MB) BOX 120,78 €
Kingston HyperX Plug n Play SO-DIMM 4GB 1600Mhz cl9 KIT 53,68 €
Samsung SSD 840 Pro Series 128GB 134,20 €
Inter-Tech Mini ITX Q-6 60W 56,30 €
Za plačilo: 446,70 €

Če se ti zdi preglasen pa uboddeš en tih cooler ki paše v mini itx ohišje. Samo pomoje tud stock vent bi moral dost potiho hladit max 35w tdp cpu.
««
301 / 1134
»»