» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
121 / 357
»»

ZaphodBB ::

Katere so te ostale "enterprajs" firme ? Predvidevam, da kak src, halcom, unistar, astec, ... ?

Točno tako. Vse so ista pašta, kolikor jih poznam.

Kaj naj bi to pomenilo ?

Pojdi probat, pa boš vedel. Enim se dopade drugim ne.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mufasa ::

Vsak bi moral enkrat sprobat Enterprajs, enkrat Startup. Po možnosti Startup dokler si še mlad in brez družine..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

sebastjan28 ::

Prvih deset oziroma dokler nimaš družine je vedno pametno na 2 leti zamenjati službo in poskušati delati taku v StartUp podjetju, kakor tudi v srednje veliki organizaciji in pa Multinacionalki. Slednjih je sicer v slo. bolj malo je pa dejstvo, da se v takšnem podjetju pridobiš verjetno še največ znanja, pri čemer še zdaleč ne mislim, samo na tehnične kompetence.

Tako človek tudi spozna, kaj mu najbolj ustreza.

Veron ::

Mufasa je izjavil:

Fora linkedina je da ko se enkrat preseliš v neko večje mesto (Dunaj, Minhen, Berlin, London, Pariz), padajo ponudbe "skoraj" same od sebe. Večje kot je mesto, manj rabiš bit proaktiven. Seveda je najboljša kombinacija da si zraven proaktiven. :)

p.s.: mrbit je to dobr lifehack...napiši v location London - če bi rad tam eventuelno delal - in čakaj... :) poceni eksperiment

hahaha pa res deluje :D ene 5dni nazaj sem spremenil lokacijo na Munich, Germany pa sm že dobil 2 ponudbe :D

Jerry000 ::

Lol :D, bom še jaz probal za foro

Isotropic ::

na dve leti je mal prehitra imo.
prvo leto se komaj naučiš zares delat (provided da so firme dost različne med sabo po sektorjih dela - npr. web, embedded)

Smurf ::

sebastjan28 je izjavil:

Prvih deset oziroma dokler nimaš družine je vedno pametno na 2 leti zamenjati službo in poskušati delati taku v StartUp podjetju, kakor tudi v srednje veliki organizaciji in pa Multinacionalki. Slednjih je sicer v slo. bolj malo je pa dejstvo, da se v takšnem podjetju pridobiš verjetno še največ znanja, pri čemer še zdaleč ne mislim, samo na tehnične kompetence.

Tako človek tudi spozna, kaj mu najbolj ustreza.

Hmm... na nek nacin kul, ker tako dobis dobro siroko znanje. Po drugi strani, pa s tem nekoliko zrtvujes globino znanja. Osebno bolj zagovarjam tisto klasicno menjavanje sluzbe na 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Jerry000 ::

To je spet tko...kakor komu, nekaterim je ok nekaterim ni. Ni tukaj nekega general načela

Smurf ::

Seveda. Nisem mislil, da je tukaj samo ena pravilna pot.

sebastjan28 ::

Smurf je izjavil:

sebastjan28 je izjavil:

Prvih deset oziroma dokler nimaš družine je vedno pametno na 2 leti zamenjati službo in poskušati delati taku v StartUp podjetju, kakor tudi v srednje veliki organizaciji in pa Multinacionalki. Slednjih je sicer v slo. bolj malo je pa dejstvo, da se v takšnem podjetju pridobiš verjetno še največ znanja, pri čemer še zdaleč ne mislim, samo na tehnične kompetence.

Tako človek tudi spozna, kaj mu najbolj ustreza.

Hmm... na nek nacin kul, ker tako dobis dobro siroko znanje. Po drugi strani, pa s tem nekoliko zrtvujes globino znanja. Osebno bolj zagovarjam tisto klasicno menjavanje sluzbe na 5 let.


No ni nujno. Zelo odvisno od tvoje odločitve o sledenju tehnologiji in/ali delovni domeni. Verjetno je zelo malo ljudi, ki bi hkrati menjali oboje. Vsaj jaz osebno sem vedno striktno sledil tehnologiji. Ob vsakem novem teamu, sem od novih sodelavcev hkrati, pridobil ogromno novega znanja. Nekatera znanja npr: Design patterni, SQL, upravljanje projektov so na srečo dokaj splošna in hitro prenosljiva. Na takšen način tudi ostaneš precej bolj odprt za nove stvari. Se pa strinjam, da vsak prej ali slej pride do točke, ko želi več časa zase oziroma bližje. Zato sem pa napisal pred družino:)

Drugače, pa tudi sam nisem bil nikjer manj kakor 3 leta. 2 leti tudi niso tako pomebni. Hotel sem samo poudariti, da je dobro menjati na nek interval. Tudi do višje plače je tako precej lažje in hitreje priti.

Isotropic je izjavil:

na dve leti je mal prehitra imo.
prvo leto se komaj naučiš zares delat (provided da so firme dost različne med sabo po sektorjih dela - npr. web, embedded)


Priznam, da poznam samo eno osebo, ki redno dela takšne preskoke. Pa še ta je praktično zaposlen v samo enem podjetju :)

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

tist sem dal sam za primer.
lahko tut da si enkrat primarno frontend html, js...., potem greš pa na c# in sql razvoj glavne knjige.

oemdzi ::

Danes na TV čisto po naključju vidim nek prispevek za novice, kjer je med najbolj iskanimi poklici med mesarji in podobnen iskan tudi računalničar. Kdo je tukaj na glavo padel ? Kje so vsa ta silna delovna mesta ? Razgovor operater: + 100 kandidatov, razgovor: serviser + 100 kandidatov (v enemu tednu od objave oglasa). Kdo je tukaj na glavo padel ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Nummy ::

oemdzi je izjavil:

Danes na TV čisto po naključju vidim nek prispevek za novice, kjer je med najbolj iskanimi poklici med mesarji in podobnen iskan tudi računalničar. Kdo je tukaj na glavo padel ? Kje so vsa ta silna delovna mesta ? Razgovor operater: + 100 kandidatov, razgovor: serviser + 100 kandidatov (v enemu tednu od objave oglasa). Kdo je tukaj na glavo padel ?

Pri nas vsake par mesecev iščemo nove ljudi, in vedno jih težko najdemo... očitno se prijavljaš na napačna mesta ali pa gledaš napačne oglase. Resda pa da ne dajemo oglasov na kake zaposlitvene portale ampak pač na kake forume in podobne reči.

trololo2 ::

Kako pa da vsake par mesecev iščete nove ljudi? Vam sproti uhajajo?

AnriK ::

oemdzi je izjavil:

Danes na TV čisto po naključju vidim nek prispevek za novice, kjer je med najbolj iskanimi poklici med mesarji in podobnen iskan tudi računalničar. Kdo je tukaj na glavo padel ? Kje so vsa ta silna delovna mesta ? Razgovor operater: + 100 kandidatov, razgovor: serviser + 100 kandidatov (v enemu tednu od objave oglasa). Kdo je tukaj na glavo padel ?

Se ne strinjam... Sam sem v 1 letu dobil 3 ponudbe za delo, od 4 prošenj ki sem jih poslal. V 2 podjetjih kjer sem delal sem še vedno dobrodošel oz. lahko pridem kadarkoli nazaj.

Blinder ::

Nummy je izjavil:

iščemo nove ljudi, in vedno jih težko najdemo...

ne dajemo oglasov na kake zaposlitvene portale ampak pač na kake forume in podobne reči.


NMJ :)) da bi imeli koga odgovornega z iq vsaj 100 v vasi firmi da bi videl povezavo med temi dvemi recmi pa ne a? Zgleda da je mnogo ljdui prislo v vaso firmo preko vez in alternativnih kanalov, ce ima firma take poslovne prakse
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

oemdzi ::

Se ne strinjam... Sam sem v 1 letu dobil 3 ponudbe za delo, od 4 prošenj ki sem jih poslal. V 2 podjetjih kjer sem delal sem še vedno dobrodošel oz. lahko pridem kadarkoli nazaj.


Kot računalničar ? To je srednješolska izobrazba ! To je bilo omenjeno v prispevku in da bodo celo štipendije za te poklice dodeljevali. Jaz sem malce boljše, inženir informatike. Preko oglasov enostavno ni ničesar, kar pa se tam najde, pa je takšen naval, da je izbire toliko, da začetnik zraven ne pride, pa naj si gre še za tako enostavna dela, kot je šraufanje računalnika in spajanje kablov.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

AnriK ::

Blinder je izjavil:

Nummy je izjavil:

iščemo nove ljudi, in vedno jih težko najdemo...

ne dajemo oglasov na kake zaposlitvene portale ampak pač na kake forume in podobne reči.


NMJ :)) da bi imeli koga odgovornega z iq vsaj 100 v vasi firmi da bi videl povezavo med temi dvemi recmi pa ne a? Zgleda da je mnogo ljdui prislo v vaso firmo preko vez in alternativnih kanalov, ce ima firma take poslovne prakse

Sam nisem niti enkrat poslal prošnje na oglas za delo objavljen na mojedelo, mojazaposlitev ipd. Enostavno googlaš podjetja, ki se ukvarjajo s branžo v kateri iščeš zaposlitev, potem pa pogledaš njihovo spletno stran, če imajo objavljene kakšne prosto mesto. Drugi kanali so recimo oglasne deske fakultet, slo-tech, fb skupine. Pač firme raje vzamejo ljudi ki službo iščejo kot tiste ki so samo subscribani na zaposlitvenih portalih.

oemdzi je izjavil:

Se ne strinjam... Sam sem v 1 letu dobil 3 ponudbe za delo, od 4 prošenj ki sem jih poslal. V 2 podjetjih kjer sem delal sem še vedno dobrodošel oz. lahko pridem kadarkoli nazaj.


Kot računalničar ? To je srednješolska izobrazba ! To je bilo omenjeno v prispevku in da bodo celo štipendije za te poklice dodeljevali. Jaz sem malce boljše, inženir informatike. Preko oglasov enostavno ni ničesar, kar pa se tam najde, pa je takšen naval, da je izbire toliko, da začetnik zraven ne pride, pa naj si gre še za tako enostavna dela, kot je šraufanje računalnika in spajanje kablov.


Aha, ta poklic pa res ni med iskanimi. Pomoje so v oddaji mislil razvojnike pa so se nerodno izrazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnriK ()

Blinder ::

Ja naj iscejo kandidate tam kjer zelijo. Samo naj ne jamrajo potem da ne dobijo kandidatov, ce pa nocejo objavit oglasa. Verjetno radi jemljejo folk preko vez tako kot je v navadi v IT v SLO kot da dovolijo nekomu novemu da vstopi v igro na trg dela.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Smurf ::

Blinder je izjavil:

Ja naj iscejo kandidate tam kjer zelijo. Samo naj ne jamrajo potem da ne dobijo kandidatov, ce pa nocejo objavit oglasa. Verjetno radi jemljejo folk preko vez tako kot je v navadi v IT v SLO kot da dovolijo nekomu novemu da vstopi v igro na trg dela.

Ne, samo iskanje po oglasih je ponavadi precej ne efektivno. V vecina primerov na tak nacin poberes dno, kar se sposobnosti kandidatov tice.

Blinder ::

Ja ker nekdo ki ni bil sprejet na gimnazijo ker v OS ni imel dovolj dobrih ocen in vse kar zna je par programskih jezikov je v vecini primerov bolj sposoben od FRI-jevcev ane
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

mogoce ga je pa zanimalo racunalnistvo in je zato šel na fegovo recimo. poznam par primerov.

Mufasa ::

Kot da je vegova keks...tezja od vecine gimnazij imho...vsaj gimnazijski program je bil kr zahteven, celo za odlicnjake.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Šmorn ::

Vsi srednješolski programi so v primerjavi s tehničnimi fakultetami enostavni. Tu so seveda izvzete razne višje šole, ki so šodr (imam narejeno eno). Ne glede na to, da mi gre precej dobro, je kvaliteten visokošolski študijski program praktično nuja in vem, da se ga bom v prihodnosti moral lotiti.

oemdzi ::

Katerega pa si delal ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Smurf ::

Šmorn je izjavil:

Vsi srednješolski programi so v primerjavi s tehničnimi fakultetami enostavni. Tu so seveda izvzete razne višje šole, ki so šodr (imam narejeno eno). Ne glede na to, da mi gre precej dobro, je kvaliteten visokošolski študijski program praktično nuja in vem, da se ga bom v prihodnosti moral lotiti.

Moja gimnazija je bila zame tezja od tehnicnega faksa. Ce si nek logicen tip, ti lahko nemscina v gimnaziji predstavlja bistveno visje probleme, kot neka matematika na faksu.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Vsi srednješolski programi so v primerjavi s tehničnimi fakultetami enostavni. Tu so seveda izvzete razne višje šole, ki so šodr (imam narejeno eno). Ne glede na to, da mi gre precej dobro, je kvaliteten visokošolski študijski program praktično nuja in vem, da se ga bom v prihodnosti moral lotiti.

Moja gimnazija je bila zame tezja od tehnicnega faksa. Ce si nek logicen tip, ti lahko nemscina v gimnaziji predstavlja bistveno visje probleme, kot neka matematika na faksu.


+1 Se podpišem pod nemščino. Za žile rezat.

kulSMS ::

Smurf je izjavil:


Moja gimnazija je bila zame tezja od tehnicnega faksa. Ce si nek logicen tip, ti lahko nemscina v gimnaziji predstavlja bistveno visje probleme, kot neka matematika na faksu.

se strinjam

Nummy ::

trololo2 je izjavil:

Kako pa da vsake par mesecev iščete nove ljudi? Vam sproti uhajajo?

Ne, širimo se. V lanskem letu zaposlili 3 ljudi, letos sicer trenutno samo enega, ampak bomo sedaj najmanj dva, če ne še kaj več. Dela čez glavo, da se ven ne vidimo.

Mufasa ::

Mrbit še poveš firmo in kakšne so cca bruto plače začetnikov/izkušenih?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

smoke ::

Blinder je izjavil:

Ja naj iscejo kandidate tam kjer zelijo. Samo naj ne jamrajo potem da ne dobijo kandidatov, ce pa nocejo objavit oglasa. Verjetno radi jemljejo folk preko vez tako kot je v navadi v IT v SLO kot da dovolijo nekomu novemu da vstopi v igro na trg dela.


Ti imaš pa neverjetne probleme pri iskanju šihta. Če se prav spomnim si končal faks, iz radovednosti me zanima, koliko si pa imel kaj povprečje ocen? Zdi se mi čudno, da te noben noče zaposlit.

Red_Mamba ::

smoke je izjavil:

Blinder je izjavil:

Ja naj iscejo kandidate tam kjer zelijo. Samo naj ne jamrajo potem da ne dobijo kandidatov, ce pa nocejo objavit oglasa. Verjetno radi jemljejo folk preko vez tako kot je v navadi v IT v SLO kot da dovolijo nekomu novemu da vstopi v igro na trg dela.


Ti imaš pa neverjetne probleme pri iskanju šihta. Če se prav spomnim si končal faks, iz radovednosti me zanima, koliko si pa imel kaj povprečje ocen? Zdi se mi čudno, da te noben noče zaposlit.


same 10ke verjetno, zato ga pa noben noce zaposlit :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Blinder ::

Nikjer nimam navedene svoje povprecne ocene in me noben zanjo ni niti vprasal. No, saj tudi kar se razgovorov tice dobim mogoce enega na leto ali se to ne.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

konspirator ::

111111111111 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Vsi srednješolski programi so v primerjavi s tehničnimi fakultetami enostavni. Tu so seveda izvzete razne višje šole, ki so šodr (imam narejeno eno). Ne glede na to, da mi gre precej dobro, je kvaliteten visokošolski študijski program praktično nuja in vem, da se ga bom v prihodnosti moral lotiti.

Moja gimnazija je bila zame tezja od tehnicnega faksa. Ce si nek logicen tip, ti lahko nemscina v gimnaziji predstavlja bistveno visje probleme, kot neka matematika na faksu.


+1 Se podpišem pod nemščino. Za žile rezat.

Za pozitivno se da naučiti.

Za žile rezat je prej slovenščina.

Nummy ::

Mufasa je izjavil:

Mrbit še poveš firmo in kakšne so cca bruto plače začetnikov/izkušenih?

Nope, ker ne želim, da se določeni osebki iz foruma znajdejo v naši firmi, ker so preveč pametni za nas. Občasno objavimo oglas tudi tu na forumu, plače pa so standard za vse:
-1250 bruto fix del - plača + malica + prevoz
-0-25% var del, s tem, da se ta procent lahko še poveča, če imaš narejene certifikate (za vsakega 10% gor). V tem delu so vključeni vse od sodelovanja v team-u, vodenje projektov, varovanje podatkov,... pač direktor vsake toliko časa oceni tvoje delo in ti glede na to da določen procent
- bonus - občasno za uspešno zaključen projekt dobiš bonus, enkratni znesek, odvisno od večih dejavnikov, bonus se izplača tudi za nadure, če je bilo treba kaki stranki kaj urgentno narediti in so potem oni plačali ure, ti dobiš nekje 30-50% tistega zneska.
- regres - letos je bil večji, 900 bruto
- letna nagrada, dobili okoli 800 neto februarja za uspešno lansko leto.
Plača precej niha iz meseca v mesec, ampak povprečje imam sam nekje malo čez tisočaka. Var del imam bolj nizek, ker se mi ne da ukvarjat s projekti oz. jih vodit in tudi nimam še certifikatov pa tudi nadur ne delam, ker nam jih direktor ne pusti, razen če stranke izrecno želijo in plačajo da naredimo stvari hitro.
Stari mački v firmi dobijo tudi po 1500+ neto ven z vsemi dodatki, nekateri kar precej nadur naštancajo, spet odvisno na katerih projektih delaš... pač če si priden lahko dobiš kar lepo plačo za slovenistan, samo delati je pa potem treba ko norc.

Ni ne vem kaka huda plača, ampak nekje standard za slovenistan. Tu itak ne moreš niti pričakovati več, razen če si pač v javnem sektorju ali pa sam direktor ali pa firma izključno posluje s tujino, ki veliko bolj plačuje narejeno delo kot so pri nas firme pripravljene plačati.

Tisti, ki pričakuje da bo imel 2000+ neto plače v slovenistanu živi v iluziji, ker so davki in stroški dela previsoki, da bi si standardna firma lahko privoščila toliko izplačevati, razen seveda kot že omenjeno, če delaš s tujino in ti potem tam plačujejo narejene storitve 50% več kot pri nas, potem mogoče lahko govorimo o taki plači vsi ostali so pa preprosto veliki lažnivci.

Malajlo ::

Zdej pa mal pretiravaš. 170 ur po 30€ bruto je normalno za strokovnjaka. Firmi ostane še 50 za režijo. Ker narediš še kako uro zraven vsak mesec, ostane pa za dopust.

noraguta ::

60k letno prometa misli. Da dosega malo zaposlovanih strokovnjakov danes pri nas. Tam 50k je precej bolj realna ocena. Pa rizik prakticno ni zraven vštet v ceno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

smesko15 ::

Trenutno imam plače 1050 izplačila + mogoče kdaj kakšna nadura, bom pa kmalu prešel na novo delovno mesto kjer je začetna plača 2000 eurov bruto. Oba podjetja sta v Mariboru.

oemdzi ::

Vsi neke cifre pišete, nihče pa noče napisati kaj sploh počne v podjetju.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

smesko15 ::

Ruby on Rails razvijalec :D na novem podjetju pa Java razvijalec.

trololo2 ::

Nummy je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Mrbit še poveš firmo in kakšne so cca bruto plače začetnikov/izkušenih?

Nope, ker ne želim, da se določeni osebki iz foruma znajdejo v naši firmi, ker so preveč pametni za nas.
...
Plača precej niha iz meseca v mesec, ampak povprečje imam sam nekje malo čez tisočaka. Var del imam bolj nizek, ker se mi ne da ukvarjat s projekti oz. jih vodit in tudi nimam še certifikatov pa tudi nadur ne delam, ker nam jih direktor ne pusti, razen če stranke izrecno želijo in plačajo da naredimo stvari hitro.
Stari mački v firmi dobijo tudi po 1500+ neto ven z vsemi dodatki, nekateri kar precej nadur naštancajo, spet odvisno na katerih projektih delaš... pač če si priden lahko dobiš kar lepo plačo za slovenistan, samo delati je pa potem treba ko norc.


No, ne zastopiti to kot napad nase, ampak mislim da je jasno zakaj ne najdete ljudi. Precej podpovprečne plače imate.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Moja gimnazija je bila zame tezja od tehnicnega faksa. Ce si nek logicen tip, ti lahko nemscina v gimnaziji predstavlja bistveno visje probleme, kot neka matematika na faksu.


Nemščina je najbolj logičen tuj jezik. Ne vem kaj vas muči ...

Machinesprache ...

Drugače pa info iz šolstva ...

Podjetja so videla da blef razpisi za službe niso najbolj učinkoviti in so spet začela iskate dobre kadre po šolah, ter jih štipendirati ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nummy ::

trololo2 je izjavil:

Nummy je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Mrbit še poveš firmo in kakšne so cca bruto plače začetnikov/izkušenih?

Nope, ker ne želim, da se določeni osebki iz foruma znajdejo v naši firmi, ker so preveč pametni za nas.
...
Plača precej niha iz meseca v mesec, ampak povprečje imam sam nekje malo čez tisočaka. Var del imam bolj nizek, ker se mi ne da ukvarjat s projekti oz. jih vodit in tudi nimam še certifikatov pa tudi nadur ne delam, ker nam jih direktor ne pusti, razen če stranke izrecno želijo in plačajo da naredimo stvari hitro.
Stari mački v firmi dobijo tudi po 1500+ neto ven z vsemi dodatki, nekateri kar precej nadur naštancajo, spet odvisno na katerih projektih delaš... pač če si priden lahko dobiš kar lepo plačo za slovenistan, samo delati je pa potem treba ko norc.


No, ne zastopiti to kot napad nase, ampak mislim da je jasno zakaj ne najdete ljudi. Precej podpovprečne plače imate.

Prvo kot prvo firma je še komaj prilezla iz start-upa. Kot drugo pa nimamo tako nizkih plač, pač pa nekje povprečne. Višje plače so bolj kot ne redkost.

Še vedno čakam, slike plačilnih list tistih, ki veselo trdijo da služijo tisočake... Za edino eno firmo v slovenistanu vem, da imajo res dobre plače: Cosylab. Tam dosegajo dejansko tudi do 2k€, videl papirje na lastne oči, povsod drugje nisem še videl da bi kdo imel več kot 1500€ neto, pa še za ta denar je treba garati pošteno.

Sej ne rečem, da imamo lepe plače, ne nimamo, samo pač v taki bedni državi ni za pričakovat kaj več, ker preprosto zaradi davščin in dajatev delodajalec ne more dajati kaj več. Tudi če bi mi hotel dati recimo konec leta 2k€ nagrade, mi ne more, ker bo za 2k€ nagrade dal skoraj 4k€ kot strošek podjetja, kar pa ni logike.

Invictus ::

Nummy je izjavil:


Še vedno čakam, slike plačilnih list tistih, ki veselo trdijo da služijo tisočake... Za edino eno firmo v slovenistanu vem, da imajo res dobre plače: Cosylab. Tam dosegajo dejansko tudi do 2k€, videl papirje na lastne oči, povsod drugje nisem še videl da bi kdo imel več kot 1500€ neto, pa še za ta denar je treba garati pošteno.

Sej ne rečem, da imamo lepe plače, ne nimamo, samo pač v taki bedni državi ni za pričakovat kaj več, ker preprosto zaradi davščin in dajatev delodajalec ne more dajati kaj več. Tudi če bi mi hotel dati recimo konec leta 2k€ nagrade, mi ne more, ker bo za 2k€ nagrade dal skoraj 4k€ kot strošek podjetja, kar pa ni logike.

Plač o tisočakih ti ne bo nihče pokazal. Zakaj pa bi ti jih.

Za nizke plače so pa odgovorni po firmah, ker imajo nizek donos na zaposlenega. Ne pa država. Belgija in Nemčija imata višje davke, pa imajo višje plače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

Plače so vezane na trg, kamor podjetje prodaja svoje izdelke in/ali storitve: če je končni kupec pripravljen plačati veliko za izdelek, potem se bo to vsaj delno prelilo tudi v plače (pustimo ob strani za sekundo ceno iPhona in plačo delavca).
Če prodajaš na Slovenski trg ali pa na balkanske trge, potem je ceno potrebno prilagoditi lokalnim razmeram. Za to so tudi plače nižje. Tisti ki prodajajo v Švico imajo lahko seveda višje cene in posledično tudi plačajo svoje zaposlene. Ni pa nujno.

Ti donosi na zaposlenega in podobno so pa statistični podatki. In se jih da prilagajati. Najbolj všeč mi je bila raziskava o vlaganju v raziskave in razvoj slovenskih podjetij. Šteli so pa smo koliko se je porabilo za opremo. Torej SW firma ne more veliko vlagati v razvoj, saj je njen strošek samo plače razvijalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

konspirator ::

Ne pa država. Belgija in Nemčija imata višje davke, pa imajo višje plače.

At, še bolj De imajo dosti bolj normalno dohodninsko lestvico kot Slo, tako da pri plači 2-3 k netto država ne pobere 1/2.

At:
https://www.bmf.gv.at/steuern/arbeitneh...


primerjava Slo vs At:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

Slo:
do 8.021,34 EUR = dohodnina 16%
od 8.021,34 EUR do 18.960,28 EUR = dohodnina 1.283,41 EUR+ 27% nad 8.021,34 EUR
od 18.960,28 EUR do 70.907,20 EUR = dohodnina 4.236,92 EUR + 41% nad 18.960,28 EUR
nad 70.907,20 = dohodnina 25.535,16 EUR + 50% nad 70.907,20 EUR

At:
Prihodki med 0,00 Euro und 11.000,00 Euro letno - davek 0,00 %
Prihodki med 11.000,00 Euro und 15.000,00 Euro letno - davek 36,5 %
Prihodki med 25.000,00 Euro und 60.000,00 Euro letno - davek 43,2143 %
Prihodki nad 60.000,00 EUR letno - davek 50,00%

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Smurf ::

Nummy je izjavil:


Še vedno čakam, slike plačilnih list tistih, ki veselo trdijo da služijo tisočake... Za edino eno firmo v slovenistanu vem, da imajo res dobre plače: Cosylab. Tam dosegajo dejansko tudi do 2k€, videl papirje na lastne oči, povsod drugje nisem še videl da bi kdo imel več kot 1500€ neto, pa še za ta denar je treba garati pošteno.

Cestitam, nasel si eno firmo, ki deluje na svetovnem trgu, sedaj najdi pa se ostale pa bos videl, kje vse imajo take place. Pa 2k€ niti ni najvisja placa razvojnikov v cosylabu (in marsikateri drugi firmi).

PrimozR ::

Cosylab itak, kot slišim, folk preživlja bolj iz nagrad, osnovne plače tudi niso bajne, a so nagrade zato toliko bolj bajne in praktično redne (ob zaključku vsakega projekta). Zaslužiti se očitno da zelo dobro.

A avstrijski davki so tistih 36,5 % samo za delež plače nad 11k? Podobno kot pri nas?

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


Še vedno čakam, slike plačilnih list tistih, ki veselo trdijo da služijo tisočake... Za edino eno firmo v slovenistanu vem, da imajo res dobre plače: Cosylab. Tam dosegajo dejansko tudi do 2k€, videl papirje na lastne oči, povsod drugje nisem še videl da bi kdo imel več kot 1500€ neto, pa še za ta denar je treba garati pošteno.

Sej ne rečem, da imamo lepe plače, ne nimamo, samo pač v taki bedni državi ni za pričakovat kaj več, ker preprosto zaradi davščin in dajatev delodajalec ne more dajati kaj več. Tudi če bi mi hotel dati recimo konec leta 2k€ nagrade, mi ne more, ker bo za 2k€ nagrade dal skoraj 4k€ kot strošek podjetja, kar pa ni logike.

Plač o tisočakih ti ne bo nihče pokazal. Zakaj pa bi ti jih.

Za nizke plače so pa odgovorni po firmah, ker imajo nizek donos na zaposlenega. Ne pa država. Belgija in Nemčija imata višje davke, pa imajo višje plače.

Zato ker nekateri pametujejo in se delajo frajerje... sam itak noben nima jajc dejanskih dokazov dat...
««
121 / 357
»»