» »

How Much RAM Do You Really Need?

How Much RAM Do You Really Need?

zbogi ::

Se spomnem da se je en delal pametnega, kak mu če ma 3x512mb rama, ki njemu dela v DC, konkterno Doom3 dela fuuuuuuuuuuuuuul hitrej. Na tle maš resnico, pa vedi da so tle vsi testi z uparjenimi rami, torej pravi DC, 3je moduli nikoli ne delajo v pravem DC, mogoč matična napiše, sam hitrosti so bolj podobne SC.

Test na Tomu
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Matev ::

meni recimo doom3 odkar sem nadgradil ram iz 512mega na 1 giga
deluje (nalaga stopnje) za 300-3000 odstotkov hitreje - zgolj subjektivna ocena

hitrost same igre je za recimo 5 FPS večja - ker ni zatikanja
hitrost ponovnega nalaganja (save - load) stopnje je pa hipna - real time - prej je bilo pa za en sendvič vmes časa

Matev ::

zbogi - testi ki si jih pa ti linkal so pa če ne drugega vsaj zanimivi - a kaj veliko koristni vsaj meni ne morejo biti - sem na lastni koži izkusil trpljenje ob premalo in užitek od zadosti rama

zbogi ::

sej to da je 512mb rama premalo se strinjam, čeprav po testih marsikater špil v samih FPSjih ne bo pokazal bistvenega gaina, samo tud sam vem, da comp kr skoz ruži pol po disku, novejše igre se kr neki brezveze zapirajo, doom3 moreš tud mal zoptimizirat, če ne se mal zatika, vsakokrat ko se odprejo vrata, sploh če maš vklopljen kak downloader ala emule, bittorent, jst tak skoz neki loadam. Samo med 1gb in 2gb pa ni več opzane razlike, mogoče laufa vse skupi mal bolj tekoče, to da mi je pa takrat tip utrujal, da je z nadgranjo iz 2x512 na 3x512 pridobil full na hitrosti je pa lovska in sem mu takrat povedal da sem zelo prepričan, da je celo zgubil na hitrosti, ker pravega DC ni več, zdej sem pač sam zasledil tale test in se prov spomnil na njegove lovske izjave.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Dr_M ::

razlika med 512MB in 1GB je kr ogromna, vsaj pri igrah, med 1GB in 2GB pa prakticno ni. mogoce v ksnih bolj zahtevnih spilih procent ali 2.
3 moduli so pa itak zgresena stvar. vedno najhitrej deluje z 2 moduloma. torej 2x 512MB ali 2x 1GB.

Legoless ::

Za igre je pomoje 1GB dovolj, sam pa rabim vsaj kakšnih 2Gb za Cad modele na katerih delam (prog. rad reče: GL OUT OF MEMORY).

pinx ::

@zbogi
To je bil Sami. Tudi meni ni lih jasno kak lahko pri treh palčkah dve delata v DC :\

zbogi ::

pinx, vem da je bil, sam nisem hotel omenit.

legoless, tle se gre izključno za igre, CAD programi, video obdelava, tam ni pa nikol dost rama.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Dr_M ::

kar se tice cad programov... odvisno od kakovosti programa. boljsi program, mn rama rabis. :) cist preprosto.
to vem, ker se fotr s tem ukvarja ze ene 15 let.

pa kot kazejo testi, pri video obdelavi ni razlike med 512MB in 2GB sploh, oz je v prid 512MB :)

Matev ::

pa kot kazejo testi, pri video obdelavi ni razlike med 512MB in 2GB sploh, oz je v prid 512MB


odvisno kaj si: za človeka ki sestavlja reklame ali funny movije je verjetno zadosti tudi 64mega

za spilberga pa tudi 200GIGA ni zadosti - verjemi - preberi si na netu s kakšnimi pošatnimi mašinami delajo kakšne light&magic scene

da te na kap-rit vrže

Dr_M ::

mislm, da se doma bolj malo ljudi ukvarja s tako obdelavo in montazo.

nevem zakaj se ob take stvari tko radi spotikate...:\

Sami ::

To je bil Sami. Tudi meni ni lih jasno kak lahko pri treh palčkah dve delata v DC

Ja, to sem bil jaz. Od kar imam 1,5GB RAM-a (3X512MB) mi doom 3 deluje čisto tekoče na Ultra settings, kar mi prej ni. Na compu imam LCD, ki mi prikazuje porabo sistemskega rama, doom in ostale nove igre mi ga požrejo skoraj celega.
Prej, ko sem imel 1GB RAM-a se je poznalo, če sem gonil v ozadju recimo bitorrent, mulo ali kaj podobnega in sem hotel igrati kakšen požrešen špil, da je rama premalo, disk je začel ružiti in igre so se včasih zatikale, dodatna palčka 512MB RAM-a je tale problem rešila, drugo leto pa ciljam na 2GB RAM-a.
Še glede DC, BIOS od plate, Sandra, Everest, CPU-Z in ostali programi mi vsi napišejo, da mi ram-i delujejo v DC načinu. Na netu sem zasledil, da na nf2 platah 3 palčke rama delujejo takole: 2 palčki v DC in ena sama zase v SC. To je to.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Matev ::

ker naprimer pri nas v službi macG6 z 512 mega rama potegne marsikaj kar PC z 1 GIga rama ne more - pc se sesuje pri nalaganju zahtevnih qxd datotek

mtosev ::

Sem že prej to na Tomu vido. Za zdaj je 1GB za standardnega uporabnika dovolj.

Zame ni in počasi grem na 4x 512. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hooger ::

Sem že prej to na Tomu vido. Za zdaj je 1GB za standardnega uporabnika dovolj.

Zame ni in počasi grem na 4x 512.


Se pravi, da te moramo jemati kot nadstandardnega uporabnika?!!!:D :D

zbogi ::

Sami, je že bla debata kak delajo 3je rami v DC načinu, samo to je feller biosa, nared sandra bandwith test, pa boš videl da imaš hitrosti enake SC načinu. Al pa sem ti že takrat povedal, da uzam eno palčko ven, zalaufi super pi, dej nazaj not, pa boš videl kak pušiš cca 3s kr tak. Torej to je SC in nikako ne DC, pa kje si že videl da bi 2/3 rama delal z eno hitrostjo, 1/3 pa z drugo, to je isto kot, da bi ti pri trociklu dve gume vozili 100kmh, zadnja pa sam 50.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Sami ::

Torej to je SC in nikako ne DC, pa kje si že videl da bi 2/3 rama delal z eno hitrostjo, 1/3 pa z drugo, to je isto kot, da bi ti pri trociklu dve gume vozili 100kmh, zadnja pa sam 50.

To je res.
Ampak glavno je, da mi zadeva deluje boljše in v igrah tudi hitrejše, to sem z dodatno palčko rama tudi hotel.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

provzaprov nevem zakaj se kregate kako dela ram na NF2 plati, ker je prakticno popolnoma useeno. ce bi vsaj malenkost poznali EV6 vodilo, bi vam blo takoj jasno.

tiborrr ::

Americas Army potrebuje za gladko igranje vsaj 1GB in zahteve so z vsakim patchem hujse. Nova karta SF Extraction postavlja minimum od minimuma 512MB (s tem, da ti swappa par minut po disku, kar pri online FPSju pomenu smrt). Z enim gigabajtom je ze tekoce, medtem ko bi idealna resitev bila 2GB.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mtosev ::

Windows Vista da bo vredu tekla sistem potrebuje več kot 1GB rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Good Guy ::

Windows Vista da bo vredu tekla sistem potrebuje več kot 1GB rama.


ma kaj pa ti sanjaš no !
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zbogi ::

sej bomo verejtno rabil več rama, tud recimo 2gb dons ne bi škodl, sam igre danes še ne potrebujejo tok rama, tud ponavad mal tweakanja, prava nastavitev swap fila, dost pomaga. Online gaming je pri nekaterih špilih mal čudn narejen in ponavadi rabi več resourcev. Kar se tiče Viste, jst uporabljam že kake pol leta beto verzijo za navadna opravila in morem rečt da nisem opazil nekih bistvenih potreb po hitrejšem sistemu, dela zelo primerljivo z winxp.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Good Guy ::

vista bo rabu vsega 256 rama za delovanje (seveda tuki pride še neki tweakow isto kot pri xp-jih)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

para! ::

pa kot kazejo testi, pri video obdelavi ni razlike med 512MB in 2GB sploh, oz je v prid 512MB

Ja itak. To bo to. Pa pri video obdelavi je bolš med tud sam en CPU, ker 2 sta prešvoh :)

lp
Death before dishonor!

mtosev ::

@rovtar

Ne nesanjam to sem nekje prebral. Aja DX9.0 podporo rabi met grafa da lahko vse lepo delal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Good Guy ::

kaj če bi ti prebrau da je drek za pojest bi ga jedel?

dej zresn se no!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

nevem zakaj mate vsi video obdelavo za tak bavbav? pri tem je najbolj pomembno hitro diskovje.potem je ostalo.

para! ::

Kissmyass, zato, ker mam o tem precej pojma.

lp
Death before dishonor!

zbogi ::

jst mam občasno potrebo po obdelavi kakih večjih slik, scani cca 100mb veliki, in se takoj pozna več rama, zdej verjetno se pri obdelavi filmov to sam še stopnjuje, ker konec koncev, filmi so tud slike.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Dr_M ::

Kissmyass, zato, ker mam o tem precej pojma.

Ni vidt, da bi mel sploh kej o racunalnikih dost pojma.:\

wishmaster ::

Jaz pa rečem glede RAM-A tak . Boljš ga je imeti preveč kot premalo .Sej mam jaz tud trenutno 4x512 RAM-A.Zdaj pa sploh ko so rami bolj kot ne poceni (velja za povprečne uporabnike) . Sam opažam da med 1,5 in 2.0 Giga RAM-a ni nobene razlike .

gumby ::

stvar je precej enostavna - ce ti zacne swapat, imas premalo rama.

ne mores pa recti, da je 1.5G premalo, 2G pa prevec... je cisto odvisno od tega, za kaj rabis racunalnik

zbogi ::

gumby, ni čist res, so enkrat delal prav raziskavo, pa ni važn kok maš rama, kok ga je fry, windowsi vedn neki pišejo po disku. So mel na sistemu z 4gb rama swap file na off, pa kr neki ni hotl delat tak kot bi mogl.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

gumby ::

swap dat na off ni pametno, to je ze veckrat bilo povedano.
je pa razlika, ce ti na vsake pol ure malce povoha disk ali pa nonstop po njem praska in je sistem zaradi tega neodziven ane?

zee ::

v kišti imam 2x 1GB Mushkina Blueline in stvar dela bp.

za normalno delo v Windows XP je 512 MB dovolj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

para! ::

Dej, kissmyass (Dr_Motte?, nov nick, retard?), brigi se zase. Ne zavajat folka.

lp
Death before dishonor!

Dr_M ::

para!: kaj ce bi se ti zacel brigat zase in nehu smetit po forumu? ker itak samo prazno slamo mlatis.

mtosev ::

Ja to je Dr_M. :D Še vedno maš isti stil pisanja. Tak da ni bilo težko ugotovit. :P Hehe že 3tje uporabniško ime imaš. :\

Dr_M`
globalno: persona rudis

registriran:
22.11.2005

kissmy(_o_)

registriran:
23.11.2005

BTW:
10. člen
1. Prepovedano je uporabljati več uporabniških imen.
33. člen
1. Kršitev 10. člena se kaznuje z združitvijo uporabniških imen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

sama inteligenca vas je.

Pujcek ::

zdruzitev uporabniskih imen: Dr Kissmy(_o_)
LOL
:)

para! ::

Lej, Motte, jaz sem samo komentiral tvojo izjavo o video obdelavi, kajti tu imam kar nekaj izkušenj in iz teh ti lahko povem, da je tudi RAM pomemben za tovrstna opravila. Ti pa si napisal, da je bolje imeti 512MB kot 2GB. Nekdo, ki ni dovolj podkovan v tem, bi ti znal verjeti, s tem pa sam sebi naredil medvedjo uslugo.

Aja, DrM, MovieMaker nekako ne spada pod resno video obdelavo, če si imel to v mislih.

Če pa misliš, da zaradi nižje latence manjših modulov dobiš boljši performans pri video obdelavi, ti lahko povem, da se tudi tu motiš, precej bolj pomembna je namreč prepustnost pomnilnika.

Zdaj, če pa misliš vsakogar, ki nasprotuje tvojim trditvam označevat za nevedneža, ti tudi 10 novih usernameov tu ne bo pomagalo.

Pa lep pozdrav!
Death before dishonor!

tiborrr ::

para!, ti si sam s sabo v konfliktu. Rekel si, da je od latenc bolj pomembna prepustnost. Hint = latence in hitrost so prepustnost >:D, takda se zdaj odloci, kaj bi rad :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mtosev ::

Če je že tema o ramu bi vprašal kaj je alternativa DDR Boosterju? Saj bi kar njega kupo ampak nebo prostora za njega. :(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Good Guy ::

vdimm
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tiborrr ::

Vdimm voltmod pa en 10kOhm trimmercek.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zbogi ::

vdimm ti gre tam do 3.2v, če boš hotel več, boš mogel boostat 3.3v linijo napajalnika.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni konfiguracija računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192715 (2255) Jan987
»

Nadgradnja - čakati ali kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
563750 (2568) jest10
»

nadgradnja prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
12960 (812) itak37
»

pc za graficno oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
172163 (2012) HyperGL
»

ram in hitrost racunalnika

Oddelek: Strojna oprema
101463 (1185) SasoS

Več podobnih tem