» »

pc za graficno oblikovanje

pc za graficno oblikovanje

lovro1a ::

živjo!
mt kupuje pc za oblikovat v 2d. uporabljala bo photoshop, ilustrator, indesign od adoba.
sprva mi je rekla da za okol 150k ce ji loh kej najdm, pol mi je pa kolega tole napisu:

GRAFIÈNA: GAINWARD PowerPack! GeForce 6600GT, 128MB DDR ULTRA/1960 PCX XP,DVI+TV PCIe.......37.900 sit
MATIÈNA: DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4, RAID, SATA, 1394, Dual DDR, Dual GbE............35.500 sit
PROCESOR: AMD ATHLON 64 3000+ BOX S939 Venice core...........................................31.500 sit
RAM: Ram DDR2 1GB GeIL PC4200 533 DualChannel (2*512) RETAIL.................................26.500 sit
DISK: WD 200 Gb, SATA300 , 7200, WD2000JS, 8MB cache SATA-II/300.............................25.900 sit
OHIŠJE + NAPAJALNIK: Logic Q4 LCD, USB+FW, Middle Tower, 400W...............................15.000 sit
TIPKOVNICA: Logitech DELUXE KEYBOARD SLO OEM PS2 bela.........................................2.300 sit
MIŠKA: Logitech S96 Optical Wheel Mouse PS2 OEM ÈRNA ali BELA.................................2.500 sit
DVD-RECORDER: PIONEER DVR109 DVDRW-D16X-DVD+R9 Dual Layer BULK....................................13.900 sit
_______________________________________________________________________________________________________
SKUPAJ:.....................................................................................191.000 sit

zanima me čej to kul, oz če bi mogoče kšno komponento zamenjal?

vem da se da photoshop in ostalo tud na slabših sistemih čist dobr furat, sam bom jes tud gdaj ksn špil na njen komp odigrat tko da me ne mot ce nima lih grafe na plati....

tnx in lp,lovro


BTW: rab tud lcd 19" monitor ce kej svetujete..

ReBi ::

za grafiko absolutno pentium- obvezni mus, pa mogoče abit plata.

Dr_M ::

ma kasn pentium, kaj pa serjes....

aja, AMD ne podpira DDR2 ramov.

edit: zamenji napajalnik, tist kar je zravn ohisij je.....
disk uzem hitachi T7k250 250GB, dvd pekac pa tanovga philipsa. pr plati lohk kej prsparas, razn ce misls extremno navijat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

to je za video, bumbar....

on rab za druge stvari.

sploh pa ne daji linkov od THGja glede procesorjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

sploh pa ne daji linkov od THGja glede procesorjev.

To je moj problem.

to je za video, bumbar....

Več ko 15 različnih testov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

To je moj problem.

bi bilo zelo lepo, ce nebi tega problema nosil na slo-tech.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

Ti še živi v zmoti da je AMD v vsem boljši (igre ja, pa še kaj ampak ne povsod).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

dej cut the crap...AMD je ujel intela se tm, kjer je ta prej nedvomno vladal - obdelava videa.... zdej je razlika minimalna.

sicer pa, zakaj mors zmeri vsako temo unicit?:\ a se lahko kdaj vsaj mal vzdrzis?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Klik1, Klik2
V glavnem - zelo sta si blizu, s tem da je price/performance AMD boljši, pa manj se greje pa bolj je nadgradljiv.
Zdaj če ne rabiš za igre ali 3D, potem kar najcenejšo PCI-e GF6200 grafično, plato DFI Infinity ali neko cenejšo nForce4 matično (pa saj ne boš navijal?), pa probaj zbrati za dual-core Athlon64 x2, tam pa Intel itaq nima možnosti :D
RAM 2x512MB ali 2x1GB no-name, samo da je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tiborrr ::

//ot: mtosev, res, pazi malo na svoje izjave na tem forumu. Zacel si ze skrajno najedati...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ReBi ::

meu sm amd semprom, athlon, inel celeron in pentium. za video je najbolš pentium, verjemte. j*** teste.

boštjan ::

za vse ki še boste komentirali oz. svetovali,si še dobro 1X preberte 1.post in sicer kdo kupuje in zakaj.
Koliko sem jaz razbral ga upuje punca,ki se bavi s photoshop in njemu podobnimi 2D programi.Zato ziher ne rabi plate za 35k,dovolj bo že kakšna za 20-25k(seveda pa mora punca vedet kakšne priključke naj ma plata,ker tukaj tudi prihaja do razlikovanj).
Ram bo definitivno treba drug vzet,ker ta ne gre na to plato,torej DDR2 odpade.pa tudi nek ekstremni ne rabi bit.
Grafika lahko ta,ampak navadna 6600 je še cenejša.
Z WD diski ni nič narobe,tako kot z drugimi ne,kvarijo se vsi,pa zanesljivi tudi vsi.

Tako,da vsi komentarji,da je Intel boljši pri VIDEO obdelavi ni relevantno tukaj,ker punca rabi comp za 2D obdelavo(slikice).
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ReBi ::

aha, potem bo pa athlon naredu kar je treba.

lovro1a ::

hmmm
se prav ostal bi pri amd...(ne razumem cist kako da ne podpera ddr2?... a je to velik hendikep al je med ddr1 in 2 majhna razlika)
kot sm ze reku je kul da komp ni čist švoh za igre, ker pac ce ze mas en komp viska doma nima (pomoje) smisla da pr grafi pršparaš 15k in s tem komp čist iz balansa vrzes... lol..let me rephrase that: brezveze se mi zdi eno komponento totalno pod nivojam ostalih not ugrajevat...

se prav grafa ostane v tem cenovnem razredu vprasanje je sam , ce mi za ta dnar ksno bolso priporocate...?
plata bi loh bla mal cnej, sam naceloma pr plati ne šparam, ker se mi pac zdi da je kul da je zadeva na najnovejsih standardih, in primerna za nadgrajevanje...
glede dvd burnerja me ne briga..dobre izkusnje mam z peioneerjam ampak je ze neki časa odkar sm jes komp kupval tko da nimam pojma..

kul bi blo, ce bi en od vas mi tocno napisu po alinejah kaj mi priporoča in bi se pri tem oziral NA TO KAR SM TLE NAPISU DELE :)


tnx ze vnaprej.

lp,l

boštjan ::

-AMD zaenkrat ne podpira DDR2 in to sploh ni hendikep,ker DDR2 ma res višje frekvenco,ampa zelo ohlapne timinge.tako,da kar po DDR1 3200MHz seži pa bo,cena je pa itak ista za 1GB,samo niso neki hudi navijalci
-jaz bi karr ostal pri 6600GT,razen,če za tak keš dobiš 6800GS,x800GTO2
-glede HDD,dosti ti bo priporočalo hitachijeve,ker so po testih najhitrejši(na oko neopazno) pa kao najbolj zanesljivi,ampak tudi z WD ne boš mimo brcno.mej pa v mislih,da se vsak disk lahko pokvari
-pekač;tole so moji trije favoriti Philips,NEC in tvoj pineer,druga se ne izplača več,samo da ma pioneer zdaj novmodel
-mogoče bi daj raje za tipovnico več in sicer ULTA X flat od logitecha,ki pa žal ni tako zelo primerna za igre,sploh streljačine in furanje , miško pa bi jaz tole vzel.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

IceIceBaby ::

IMHO je 1GB rama premalo za resno delo z grafiko. Kupi raje slabšo grafično in še 1GB rama.

HyperGL ::

predvsem pa... ker še noben ni tega omenil... namesto miške tablico... če bo resna obdelava, pol je obvezna! 22K pa imaš wacomovo tamalo(graphire3), ki je roko na srce za začetnika čisto dovolj... edino pač je potrebnih par dni vaje za se privadit take male površine... pa itaq maš lahko še miš zravn...

samo to... sicer pa... AMD al INTEL... čisto vseeno je... tako al tako... če maš enga... nimaš drugega, pa ne vidiš razlike ;))) če sploh še je... predvsem pa bo bolj potrebno winse pripravit do tega da delajo malo hitreje...

aja... ram je 2x512 trenutno moda... 2x1gb je pa trenutno najbolj optimalno glede na to, kaj kaže bližnja prihodnost... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč pri nakupu novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
181414 (1076) Jan987
»

Kaj pravite na to sestavo rač.? Prosim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
241750 (1317) rhino
»

Ali matična plošča podpira procesor=?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131164 (1028) jancko
»

Kupujem nov komp

Oddelek: Kaj kupiti
331717 (1238) ZeCHoW
»

3d modeliranje in rendering

Oddelek: Kaj kupiti
61033 (949) HyperGL

Več podobnih tem