» »

Kako se odstraniti iz "črne" spam liste?

Kako se odstraniti iz "črne" spam liste?

svit ::

Lepo pozdravljeni,

imam en problem. Odprl sem stran, ki ponuja določeno storitev na katero se lahko naročijo uporabniki moje spletne strani. Problem je v tem, da ima veliko mojih uporabnikov email naslove pri yahoo.com, hotmail.com, google.com, ki se zdaj pritožujejo, da ne sprejemajo mailov/novic z moje spletne strani. Uporabniki so se sami registrirali na moji strani in so sami naročili storitev. Sumim, da sem prišel na črno listo teh velikih ponudnikov email naslovov in me zanima, kako kontaktirati admine ali pa kakšno drugo pristojno osebo, ki skrbijo za črno listo. Sem iskal že mail naslove, (npr: webmaster@gmail.com, admin@yahoo.com...) pa jih ne najdem. Hvala za pomoč.
Ni ideje

OmegaBlue ::

Ponavadi uporabljajo neko skupno blacklisto, ne dobiš nobenega e-maila z obvestilom zakaj je bil zavrnjen?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

svit ::

Jaz kot ponudnik storitve ne dobim nobenega maila. Samo moji uporabniki se pritožujejo, da ne prejemajo obvestil. Zato me zanima, kako kontaktirati s pristojno osebo, da bi razčistili to neprijetnost. Emaili uporabnikov so aktivirani iz njihove strani, tako da pri tem ne gre za napačne naslove ali kaj podobnega.
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

no_use4 ::

ce posiljas html, potem je mogoce, da ti ponudniki (yahoo, google ...), zaznajo tvojo posto kot spam.
sem ze imel tak primer, kjer je bila posta oznacena kot spam zaradi dolocenih znakov v besedilu.

lp

svit ::

Pošiljam kot HTML-je. Kako pa si rešil tvojo težavo? Oziroma kako si se spravil dol z blackliste? Ne zdaj povedati, da si spremenil določene besede v emailu, ker je to blažev žegen :)...
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

no_use4 ::

naredil sem si account na hotmailu, in sem si po delih posiljal isti mail, dokler nisem ugotovil, zaradi cesa ga zazna kot spam :)

ampak najprej preveri, ce je to res to...
v hotmailu mislim da je neka mapa, v katero gre ves spam in poglej ce je not tvoj mail.

lp

svit ::

Moj brez vezen odgovor...
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

64202 ::

Glede na to, da imam podobno tezavo, bom kar tukaj napisal. Mam domac rutrcic pa webmail gor, ki potem posilja mail dalje preko mail.siol.net (to imam zaradi dynamic ip black listov). Zdaj po novem je pa tezava, da yahoo.com preprosto zavraca mail, tko malo sumljivo je vse skupaj, dobim tole nazaj od mail.siol.net po petih dneh:

Ah dammit, sem zbrisal mail. Pise v stilu "Host yahoo.com is not responding, delivery failed after 5 days"

Kaka ideja? Buggy mail.siol.net ali pa res yahoo.com blokira?
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

Kar je se zanimivo - ce sem jaz prvi gor poslal mejl, ni prisel. Takoj ko je pa user poslal meni mail, sem mu pa lahko replyal. A se mail.siol.net mogoce ne razume z yahoo.com greylistom (ocitno)?
I am NaN, I am a free man!

expatriot ::

Hotmail, AOL... imajo zaščito proti relayingu. Njihov server preverja, če je bilo poslano enako sporočilo v kratkem časovnem intervalu oziroma hkrati. Torej če pošiljaš masovno sporočilo svojim naročnikom hkrati, in jih je nekaj npr. z domeno aol.com, server to zazna kot spam, ter sporočila zbriše.

Rešitev je po moje edino ta, da pošiljaš sporočila z časovnim zamikom (ne hkrati vsem uporabnikom na aol.com...).

Prosim če mi kdo pomaga pri temi VoiP in Port 5060.

Bakunin ::

VEDNO dobis sporocilo o napaki.

siguren sem da tvoj problem lezi v tem da nisi navedel pravilnega "envelope from" naslova.
ta ni isti kot "header from". Ce bos potem posiljal e-posto kot www-data@localhost se ne cudi, ce te ostali "ignorirajo".

hint - php mail( ,-f$FROM)

chucki ::

DA ne odpiram nove teme! Vsak dan dobim 20 emailov od pande antivirus. Ker sem imel originalno 2 leti mi se zdaj poslijajo email. Nebi reku da 1na dan......tak pa 20......Poleg tega ko sm se pa hotu odjavit iz liste mi pa napise da oni nimajo tega email noter ;(( Ce se ne bo to koncal jih bom tozu ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

amigo_no1 ::

Naredi si en email samo za tako šaro (yahoo mail, gmail , hotmail ...)

Bakunin ::

poglej v glavo sporocila (header) morda tam najdes od kod in KAM je bilo poslano oz. namenjeno.

prilozi ta "header" ko se bos spet pritozil pri njih tako da bodo videli da prihaja res od njih...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hotmail.com označi moj smtp kot spam

Oddelek: Omrežja in internet
122677 (2404) kronik
»

Maili iz SiOLa ne preidejo na Yahoo mail

Oddelek: Omrežja in internet
52229 (2024) BlueRunner
»

Mail relay v okviru .dsl.siol.net

Oddelek: Omrežja in internet
114041 (3680) McBoby
»

Posiljanje E-MAILA

Oddelek: Pomoč in nasveti
63664 (3584) Cuoresportivo
»

hitro pomoč!!! Virus?

Oddelek: Omrežja in internet
61420 (1301) chucki

Več podobnih tem