» »

Katero ohišje

Katero ohišje

XaNti ::

Ker imam naročene nove componente in zato potrebujem tudi ohišje me zanima katero bi bilo primerno.

Lastnosti ohišja :

1.) Plexi
2.) Primirno za vodno hlajenje

Cena naj bi bila od 20~25k

Gledal sem pa tole : Aerocool AeroEngine II črn
Samo po slikah sodeče nevem če bi lahko spravil radiator v to ohišje. Namen imam kupiti vodno s katerim bi hladil GPU,CPU ter chipset.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

PrimozR ::

Poglej za kakim Chieftek Big Towerjem. Placa ogromno, precej minimalističen design (mogoče deluje malo bolj plastično, a ni), stane pa tam dobrih 20 tisočakov, odvisno od modela. Sicer pa, če te skrbi prostor za radiator, vržeš ven kletko za diske (pri temle aerocoolu je problem samo en ventilator) ali pa ga namontiraš na strp, na tla ohišja (na stranico žal ne gre, ker je med luknjami za ventilatorja malo prostora, le-tega pa na radiatorju ni). Misli kreativno, ne boj se kaj zrezati :D Če pa se bojiš, kar vprašaj, na Slo-Techu je mnogo izkušenih ljudi, lahko malo pobrskaš po člankih, itd. Če te kaj zanima, kar z besedo na dan!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

TOP ::

Ne zameri mal se bom sposodu tvoj člank.Lahk ti rečem da to ohišje je lepo ima ga prijatu ampak eno veliko pomankljivost tista vetrnica od spredaj šumi ko vent piha notr.Mene tud zanima katero ohišje svetujete tja do 20k HVALA.

XaNti ::

Chieftek oblika in izgled mi ne leži najbolje pr srcu:\ Samo da bi kletko za diske odstranil pomoje nebi bilo dost prostara za radijator z 2 ventama(Pri Aero to):O
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XaNti ()

TOP ::

Poglej si malo na cool pc COOLER MASTER AMMO533 kaj praviš ali ti rabiš večje.Pa kolk misliš dat za ohišje.

TOP ::

Jao pardon saj si napisal ja poglej tud Antec

PrimozR ::

Radiator pomojem ni problem. Problem je prej pomanjkanje prostora za dva venta. Chiefteki majo na primer spredaj mrežo za več ventilatorjev, ta ima samo eno. Pri temle ohišju bi bilo potrebno rezanje. Hitro primerjanje števila mest za 3,5 enote in merjenje na mojem ohišju je pokazalo, da je kletka visoka cirka 25 centimetrov. To pomeni, da ti zamnjka cirka 3 centimetre ob uporabi katerega od 'dual' radiatorjev na cool-pc. Mislim, da bo najboljše, da naredš kake posebne nožice, ki bodo ohišje dvignile nekaj cm od tal, vse skupaj fiksiraš na dno ohišja in narediš, da bodo ventilatorji vlekli hladen zrak v ohišje od spodaj (seveda izrežeš luknjo v dno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

XaNti ::

P|P| N1 ideja :D tnx nogice pa se itaq dajo povsod kupit ali pa jih sam doma narediš iz lesa in jih pobarvaš ali polepiš:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

PrimozR ::

E tak, sej mal pa si moderja, a ne :D

XaNti ::

Malo:D
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

PrimozR ::

Glavno da si, pol se z mal volje pa truda da narest osupljive stvari ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530737 (4501) kakopak
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193689 (2909) bajker
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax
»

Katero ohišje mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533862 (3093) no-limits
»

Kam namontirat radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131353 (929) rap3r

Več podobnih tem