» »

Kako utisati Vulcano6 Cu+

Kako utisati Vulcano6 Cu+

salesky ::

Zivjo!
Mene zanima ce se da kako (ma vsaj malo ) utisati vulcano6 Cu+ ?
Prosim pomagajte mi.

sash ::

Če bi jo rad utišal, boš moral najbrž znižati obrate, kar pa najlažje narediš tako da venti znižaš napajalno napetost z enim cca 50 ohmskim uporom, ki ga vežeš zaporedno.
>:D

tec ::

Poskusi ga malo podmazati. Kapljica olja ponavadi pomaga.

salesky ::

Ja kam pa naj kapnem olje?
Ti na keri voltazi mas durona da ti dela na 1166 ? Pa temeraturo kako mas?

tec ::

Na spodnji strani venta naj bi bila ena okrogla nalepka, odlimas jo in tam kapnes eno ali dve kapljice motornega olja.

Dela stabilno pri 2.05V, ampak jest mam skoz na 2.15V. Temp je pa pri full obremenitvi 35 stopnij.

salesky ::

Ma sepravi moram odmontirati ventilator dol s rebr?
Pa se neki. Do kolko lahko naviješ Durona na pri napetosti 1.85V ?

tec ::

Jup, sam odvijes vijake.

Ermmm....popravici povedano se ne spomnim, mislim pa, da je slo nekaj cez ghz.

LuiIII ::

Jaz sem dal 10 ohmski predupor. Pazi, da bo prenesel dovolj moči (recimo 5 W). Nato sem ventilator dvignil za kak mm ali dva nad hladilnik. To sem naredil z obojestransko-lepilnim trakom Tesa. Na ta način sem ublažil tresljaje in predvsem zmanjšal turbolenco ob samem izhodu. A se mi zdi, da je še vedno preveč glasen. Zato sem naredil pretvornik za 80mm ventilator. Bo veliko tišje.

Lui

Mobidick ::

Jaz mam pa ventilator kar na 5V namesto 12V pa je bolj tih od venta v napajalniku. Skratka, na Duronu 1 GHz je temperatura tam okoli 45° - 47°.Drugace pa bi bla tam okoli 40°C.
The future is digital!

kuglvinkl ::

Luill: kako oz. iz česa si naredil pretvornik za večji fan? Vidu sem, da se jih da kupiti (v tujini) in so iz plastike. Si pol gor pršraufu čist navaden 80mm vemnt.? Se obnese?, dej poročej temperature!
Your focus determines your reallity

LuiIII ::

Ja pretvornik sem naredil iz neke pločevine, ki sem jo našel doma. Je precej mehka in sumim, da je v njej precej aluminija. Narisal sem v enem izmed CAD programov kakšna naj bi stvar izgledala (osmerokotna) in jo nato raztegnil v ravnino. Tako dobljen plašč sem nato razrezal, malo popilil in zlepil skupaj. Ciniti se aluminija pač ne da. Zlepil sem kar z izolirnim trakom in nato še malo pobarval, da ne izgleda ves polepljen. Za pritrditev sem uporabil že prej omenjeni dvostranski trak Tesa. Preiskusil sem sicer zadevo že, a imam en bolj šibek 80mm vent. Temperatura mi je na Athlonu XP1600+ (1.4GHz) narastala za okoli 5C kar se mi zdi preveč. Bom rabil pač bolj učinkovit ventilator. Je pa tudi res, da se tega ventilatorja niti ne sliši. Pretvornik mora biti obvezno iz pločevine saj mora zdržati ventilator.

Lui

kuglvinkl ::

Kaj pa če bi se o tem obširneje razpisal za rubriko članki? Denimo potem, ko boš stvar sfiniširal? Ma zaradi mene jo lahko začneš tržiti!!!
Your focus determines your reallity

Tic ::

Upror si kupi. Jst mam mislim da 20w in 10omskega, pa mi zniža obrate iz 6000 na 5350 pa se že fuuuuul pozna.....
Sploh ga ne slišim, no, skorej.....
Nevem kaj je prej nekdo sajnou o 50 omskemu... sm jaz probou 15 omeskega pa ga niti zavrtelo ni.....

persona civitas ;>

iga ::

Glede zmanjševanja obratov na ventu, se to lepo naredi z regulatorjem napetosti. Se pravi vzameš npr. 9v pozitivni napetostni regulator in ga zacniš na rdečo žičko venta. Nogice so označene z IN, GND, OUT. Na IN pripelješ žičko iz konektorčka, ki ga priklopiš na matično ploščo (rdeča žica), zemljo zaciniš kar na črno žičko venta, OUT pa povežeš na vent.
Corb 5500rpm z 12v napajanjem ... Corb 4500rpm z regulatorjem napetosti 10v

iga ::

Sam imam sedaj Vulcanota 6Cu, ki sem mu omejil napetost z regulatorjem 9v in so obrati venta padli iz 5000 rpm na 4000 rpm(se pozna na glasnosti). Duron 600@800 Vulcano6Cu 4000rpm full load 37 stopinj.
Lahko pa narediš tudi kar 7V hack tako, da pripelješ rdečo žičko venta na rumeno žičko napajalnega kabla in črno žičko venta na rdečo žičko napajalnega kabla.
Ventilator dvignil za kak mm ali dva nad hladilnik z obojestransko-lepilnim trakom (turbolenca). Zelo priporočam branje članka o hlajenju sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator...modra žička ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71090 (998) carcar
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171529 (1200) steev
»

kter upor za zmanjsati vrtljaje na ventu?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111155 (987) Spajky
»

Utišanje gorba

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111074 (948) Bockor
»

Vezanje upora na vent!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151073 (846) totimato

Več podobnih tem