» »

kako na ruter, ki ima dve antenci, priklopim eno usmerjeno?

kako na ruter, ki ima dve antenci, priklopim eno usmerjeno?

simoni ::

Pozdravljeni. Naročil sem Linksys Wireless 54GS ruter in me zanima če bom lahko namesto ene gor dal usmerjeno anteno. Router baje uporablja obe, in me zanima, kako bo t0o delovalo, če bo ena usmerjena ena pa ne...

A se bo to sploh dalo, ali bom moral kupiti dve taki anteni?

Hvala!

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

TOP ::

Seveda lahk daš samo eno usmirjeno anteno ,samo boš moral odvijačit eno anteno nabavit tak konektor in privijačit usmirjeno.

simoni ::

ja to vem, da bom moral odvijačit pa mal podaljšat... Nekdo mi je pač rekel, da je to lahko problem, ker sta dve antenci...
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

enough98 ::

Kakor mi je znano, so 54G modeli v danem trenutku uporabljali le eno anteno, t.j. tisto po kateri je bil mocnejsi signal (se mi zdi). Tudi sam sem testiral z Linksys WRT54G in privil na 5m kabla svojo omni anteno in ni bilo nobenih tezav. Jakost se je dvignila in to je bilo to.

Ce je z modeli GS enako pa ne vem.

Audi ::

Če se ne motim, delata obe anteni, ali pa samo ena ali pa samo druga. Odvisno, kako nastaviš. Vsaj tako dela access point iste znamke. Pri slednjem sem eno antenco odvil in jo povezal s krožnikom za zračno povezavo, drugo pa uporabljam za brezžično hišno omrežje. In lepo dela.

simoni ::

Še tole bi vprašal... Zanima me namreč razlika med Linksys 54G in 54GS?

Kaj je tist "S"??
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

pujsek_ ::

SpeedBooster, ni ne vem kakšnih hudih razlik v samem delovanju... če nabavljaš GS, si prišparaj malo živcev in ne nabavljaj V5 serije!
Kar se tiče anten je odvisno od FWja, po defultu in FW-jih, katerih ne moreš izbirat anten ali celo % usmerit signal na vsako anteno, si pač škatla sama vzame anteno z kao boljšim signalom, dela pa samo ena antena...
Welcome shop.wlan-sat portal...

simoni ::

kako bom pa vedel če je V5 serija? Potem se ne splača kupit GS?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

PaJo ::

V5 so trnutno samo G modeli (dobijo se se v4 samo majo kolko vem drugo ime ali pa so kaksna stara zaloga), GS modeli so baje se vsi v4 in manj, zato se spalca trenutno bolj nabavit GS model, imajo pa doloceni GS malo vec spomina, tako da se mu da kaksen dodaten servis na linuxu zraven obesti in naceloma lahko deluje kot mini server ne samo kot router:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

pujsek_ ::

Jop lepo povedano, za GS v4 fw dd-wrt_mini23 dobra zadeva...
Welcome shop.wlan-sat portal...

perci ::

Kakšen mini server to? Web, FTP?

pujsek_ ::

Welcome shop.wlan-sat portal...

PaJo ::

Naceloma tudi web server ja, zadeva ma 2mb pomnilnik, kolega recimo zelel na tej zadevei laufat VoIP server in podobne fore. Nisem pa tega sprobal se v praksi, ker mam sam samo G model, pa itak ne rabim tega:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Coinbird ::

Ker so linksysovi ruterji v osnovi mini računalniki se na njih, da pognajat tudi linux za osnovne potrebe, fora je v tem, da je poizvajalec objavil source za svoje naprave, tako da lahko vsak prosto modificira zadevo oz. je to delo že nekdo opravil ;)

OpenWRT Linux OS za LinksysWRT

pujsek_ ::

Ja no da pa ne bom stvar samo hvalli, ne vem kaj je z proizvajalcem zadnje čase, na tržišče so dali malo morje modelov in se je folku čisto sfuzlalo s temi FWji in softwerom... Tako, da je dobro, če imaš namen nabavit to stvar, se prej kr dobro prepričat za kakšne namene ga misiš uporabit in kakšni FWji so na razpolago za določen model! :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

PaJo ::

Se strinjam, kar fajn zmedo delajo pri folku, sicer pa je tisti linux model router-ja nosi oznako GL, tolko za info:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335073 (4018) Spajky
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253485 (2215) Tarzan
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407829 (5700) OmegaBlue
»

Razlika med WRT54GL EU in med WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
403802 (3264) Primoz78
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433490 (2255) trnvpeti

Več podobnih tem