» »

Photoshop+dreamweaver

Photoshop+dreamweaver

Mrc1n4 ::

Zdravo! Mene pa zanima sledeče:

-Najprej v photoshopu zrišem stran, jo zrežem na slices in shranim.
-potem grem v dreamweaver, zrišem mrežo in vstavim noter posamezne izrezke(slices).

Se mi pa pr tem načinu zatakne, ko bi recimo čez eno od teh malih slikic neki napisal v dreamweaverju, ker čez slike seveda ne moreš pisat...
Edina možnost, ki jo jst poznam, je, da daš pač sliko kot ozadje in pol po mili volji čez rišeš...

Pa me zanima, če se da slučajno še kako drugač to rešit...:8)

Skrat ::

Omenjena moznost je vsekakor optimalna, tako da kar veselo na delo :D
Free software is a matter of liberty, not price.

Hair ::

Ti kar za ozadja slike postavljaj. Če pa nujno rabiš še eno varianto, imaš pa na voljo še z-index v navezi s position-i.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

BluPhenix ::

Ja druga varjanta je ta, da napišeš že na samo sliko.

Boljša varjanta je ta, da pustiš dreamweaver pri miru in si vzameš 4 dni časa, da se naučiš Xhtml in CSS. Potem boš takšne probleme zlahka reševal z div elementi. Se ti splača pomisliti.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

dëych ::

gregy ::

v primeru, da devam te slice za ozadje .. ali lahko na kaksen nacin "zaklenem" da ne bi nekdo mogel v broswerju izbrati "bigger text" ker potem s.jebe cel design? .. ali bo ce je font specificiran (size) le-ta ostal?

BluPhenix ::

Seveda lahko zakleneš font, v IE.

Namsto da uporabljaš definiranje: small x-small medium in podobno napiši velikost fonta v px. Se pravi 10px. Font bo vedno in povsod velik 10px (vsaj moral bi biti). Kolikor jaz vem to deluje le v IE, FF to ne gleda, veča fonte tako kot mu paše.

Je pa vseeno dobro, da uporabljaš recimo definicijo small in da stran tako prilagodiš, da še prenese par povečav (vsi ne vidimo enako dobro), pri večjih se itak zmeraj vse polomi. Pri IE sicer ne, ker ne dovoljuje nevem kakšnih povečav, v FF pa vse "odplava", še posebno ko delaš z div elementi. Ampak temu ne moreš pomagat na enostaven način.Lahko pa recimo daš na strani kot link za spreminjanje fontov, kjer v bistvu menjavaš recimo med različnimi CSS dokumenti, v katerem so različne veličine fontov. Ali pa če znaš php, da je recimo v css font spremenljivka in jo na podlagi izbranega php določa in vpisuje v css (za zadnje nisem siguren da drži, saj phpja znam bolj malo. V primeru, da ne drži naj jih bo sram, taka stvar bi ja mogla delat)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gregy ::

tenx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP-Barva texta

Oddelek: Izdelava spletišč
61334 (1232) Road Runner
»

cellspace-i pri tabelah

Oddelek: Izdelava spletišč
6660 (613) bbbb
»

Evo moj novi profi website - pripombe mogoče??

Oddelek: Izdelava spletišč
121830 (1529) tec
»

Kako določiti barvo linkov v style.css!

Oddelek: Izdelava spletišč
51349 (1273) ferjan
»

Oblikobvanje besedila s CSS na web strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71398 (1324) pivmik

Več podobnih tem