» »

PC za 2D in rendring

PC za 2D in rendring

madmitch ::

TAkole, bratu bom za darilo kupil nov PC. Uporabljal ga bo večji del za Photoshop, Rino in podobno šaro (kar se pač uporablja za grafično oblikovaje in DTP).
Nekako sem za mlajšega brata namenil 500K SIT. Kaj za vraga naj sestavim? Rabim vse razen periferne opreme, torej celo kišto in naj bi zdržala nekaj let, da zasluži sam za novo mašino.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Dr_M ::

ksn teden nazaj je bla popolnoma ista tema.

bluefish ::

za 500k si lahko privoščis že kar "ornk" mašino.

Izberi dvojedrni procesor, dva SATA 2 diska (na plati ju povežeš v RAID), giga ali dva RAM-a,...

Jan987 ::

DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4, RAID, SATA, 1394, Dual DDR, Dual GbE

36.500

AMD ATHLON 64 X2 4400+ BOX S939 Toledo
142.900

Ram DDR 2GB GeIL PC3200 Value DualChannel (2*1Gb)
59.900

GAINWARD PowerPack! GeForce 6600GT, 128MB DDR ULTRA/1960 PCX XP,DVI+TV PCIe
37.900


2x250GB HITACHI GST T7K250 7200rpm 8MB cache Serial ATA2/300

61.000

NEC ND-4550A črne barve
11.900

Chieftec DRAGON DX-01B-D-U

17.500

Napajalnik TAGAN TG-480-U01 480W Black Dual fan z aktivno PFC z SSI (EPS 24pin+8+4), ATX 12V (20+8+4) 2xVGA konektor, 4xSATA,

22900

=390.500

Za 110k pa še en hud 17' ali 19' lcd

kolikor se spomnim iz prejšne teme za te stvari ne rabiš nevem kakšne grafične, če pa se motim me popravite

madmitch ::

Jani: temu se reče odgovor, hvala.
Ja, baje grafična ni tako hud problem in ni treba zanjo zmetat pol kraljestva.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

HyperGL ::

uhhh... da bi mel jst tacga starejšega brata ;)))) :P
nice pc... jst sm dal za pc, ki služi enakim namenom... 360K skup z monitorjem... res... rendering je žal počasn... pač sm jo usekal pri procesorju... AMD64-3200+... ampak zdej spet šparam, da prodam ta proc in nabavim X2.... :)

BluPhenix ::

madmitch: raje ne poslušaj janija123, vsaj ne popolnoma.

Raje, kot da kupuješ GAINWARD PowerPack! GeForce 6600GT, 128MB DDR ULTRA/1960 PCX XP,DVI+TV PCIe 37.900, kupi eno grafično za 20k. (seveda če ne misli igrat dosti iger)

AMD ATHLON 64 X2 4400+ BOX S939 Toledo 142.900 je IMO tudi vprašljiva smiselnost naložbe. Raje vzami Najmočnejšega Athlona 64, ali pa Pentiuma IV, za kar boš dal 40k.

No, prišparali smo 120k, ki jih prištej tistim 110k, ki so bili prej namenjeni za monitor in mu kupi en pošten 20" LCD, kjer gresta gor lepo dve A4 strani. Preberi kakšne teste, ne oziraj se na odzivnost, ampak na barvno korektnost.

Jani123: napotek za drugič, več pozornisti posveti monitorju, daj je DTP userju bolj pomembnih tistih par inčev kot par MHzjev. 17" je precej majhna stvar.
Za DFI plato tudi ne vem če je smiselna.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jan987 ::

jest sem mislu da ram samo pc brez monitorja. 4400 sem pa predlagal zato ker ima toledo jedro.

če pa hočeš v to vštet še monitor pol pa vzemi x2 3800+ pa eno gigabyte plato. Grafična je pomojem lohk 6600gt sploh če bo gor kakšen zelo zmogljiv monitor.

No tko smo pršparal še dodatnih 55k. Torej imaš na raspolago ~170k za monitor zakar lahko vzameš en orn crt5 oz. lcd. Sicer se glih na monitorje ne spoznam amdap pomojem je tale za ta denar ok!

madmitch ::

Ne ne, govorimo samo o PCju. Monitorja ima dva, enega 23" (men se zdi) in ga ne zamenja za nič na svetu, poleg tega je tam še en 20", oba CRT.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Jan987 ::

rorej je prva varjanta ok, če pa rab velik placa pa dej notr 2*500giga diske pa v raid 0 pa ma ful hitr sistem

BluPhenix ::

Ma v tem primeru pa nabij rama, 4GB bo zelo udobno za delo. Aja, pa eno grafično tablico mu privošči, že ker je keš priporočam vsaj A5 velikosti, drugače pa kar eno A4, Wacom seveda.

Drugače pa prvi sistem laufa. Aja pa ne pozabi mu dodati eno zvočno kartico, tako da mu ne bo integrirana pobirala sistemskih sredstev, v primeru, da kaj posluša ko ustvarja.

Bi se splačalo razmisliti tudi v smeri: nekaj denarja porabiti za licenčne programe, če misli z izdelki služiti (ne se bat, obstajajo načini, da se dobi programe cenejo kot v redni prodaji)

Se ti pa splača za takšen keš pomisliti na Brand grafično delovno postajo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zheegec ::

Brand postaje v Slo so v glavnem vse na Intelu, kar pa ni dobro.

Plato nabavi eno za 20K (nForce4 čipset seveda), grafično kakšno GF6200 - tukaj lahko precej prihraniš. Tudi dragega napajalnika ne rabiš, kakšen 420W bo še več kot preveč. Procesor seveda x2 3800+, RAM če se le da 2x1GB, diske raj raje RAID5 ali RAID 0+1 ali RAID 1, vsekakor ne RAID 0, ker je problem če ti disk crkne ostaneš brez vsega.
Torej 3 diske za RAID 5, 4 za RAID 0+1 ali 2 za RAID 1.

Pri ostalem lahko prihraniš, zvočna pa mrežna sta integrirani, kaj več pa tudi ne rabiš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BluPhenix ::

Uh, sem mislil, da se dobi tudi kakšne druge razen intelovih, škoda.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

HyperGL ::

tako... iz lastnih izkušenj...

če bo res uporabljal pc za 2d in 3d rendering... (omenjal si rinota) se mu splača vzet eno od nvidiinih grafičnih, ki imajo možnost softmodanja v Quadro varjanto in če mal sklepam glede na to, kak monitor ima in če predpostavim da človek obvlada... pol mora imet tud kompleksne zadeve in tam se kvaliteta grafične kaj hitro pokaže... predvsem v real time renderiranju... torej med delom in ne v končni fazi (final rendering), kjer pa je pomemben procesor...

v glavnem... jst mam GF6800GT softmodano v QUADRO 3450... (približno 10 minut dela za jo softmodat... tako da to ni tak problem) in stvari tečejo gladko, da bolj ne bi mogle... pa tudi v photoshopu se stvari precej pohitrijo... (primerjalni testi "pred in po" kažejo vsaj 2x povišanje hitrosti)

ram... windows xp 2edition žal ima še velike težave pri uporabi 4gb spomina... res je, da prihaja 64bitna varjanta, ki bo bolje podpirala več kot 4gb spomina ampak problem je tudi v programih... za rinota sem siguren, da 4gb ali 2 ne pomeni veliko razlike...
za photoshop pa ne bi vedel... kr ga trenutno nimam in ni možno preizkusit... :)

aja... glede grafike sem pozabil omenit... da vse quadro varjante (tudi softmodane GF) imajo še dodatke, ki krepko pohitrijo delo v programih kot sta MAYA in 3DSTUDIO MAX (če jih slučajno uporablja)...
tako, da je u bistvu tudi grafika zelo pomemben člen pri takih postajah... res pa je, da moraš vedet kakšne namene ima (igranje igric ipd) in kakšna je kompleksnost njegovih izdelkov...

m

have a nice reading... :)

Jan987 ::

to če je tko (nisem vedu) pol pa notr vrš še eno 6800gt pa kšno dobro firmo pa jo softmodej pa bo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51111 (1006) antonija
»

Nakup graficne med med 40 - 50 jurjev?

Oddelek: Kaj kupiti
301432 (1003) pinx
»

Kje kupiti računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
71988 (1795) Luc
»

pc za graficno oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
172155 (2004) HyperGL
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71737 (1492) potepuhec

Več podobnih tem