» »

Nov računalnik

Nov računalnik

potepuhec ::

Kupujem nov racunalnik in ko prebiram forume ter teste, sem ugotovil, da mi vsaka na novo prebrana stvar odpira nova vprasanja namesto odgovorov. Zato se obracam na vas, da mi pomagate osvetliti dolocene probleme.
Da bo stvar mogoce malenkost lazja, se opis, cemu bo racunalnik sluzil. Vecino ga uporabljam za CAD/CAM programe ter programe za obdelavo fotografij. Datoteke, s katerimi delam, so velike od par 10MB do par 100MB. Sedaj mi CAM procesira tudi po uro in vec, prav tako pa se nacakam pri obdelavi fotografij. Vcasih odigram tudi kaksno igro, vendar mi jih dokaj zadovoljivo poganja tudi sedanja masina.
Zelo pomembno mi je, da je sistem kolikor se da tih ter zanesljiv oz stabilen.

Od tega kar bi moralo biti v sistemu za zacetek:
- 1GB rama - kateri tocno je odvisno od platforme (predlogi dobrodosli)
- Seagate Barracuda 160GB 7200.9 SATA2
- Seagate Barracuda 500GB 7200.9 SATA2
- ASUS EXTREME N6600GT/TD, GEFORCE 6600 GT, 128MB GDDR3 (tu bi prezivel tudi s slabso ampak za vsak slucaj :) )
- NEC ND-4550A DVD pekac
- Morebitni dodatni ventilatorji oz. hladilnik za procesor

Najvecji problem je na kateri platformi zgraditi sistem. Pri navadnem procesorju bi se verjetno odlocil za AMD ATHLON 64 939 sock tam okoli 3200+, tezavo pa povzrocajo dvojedrni CPUji. Cena plosce+CPU sta nekje tu tu glede na to da je Intel cenejsi vendar ima MB na 955x chip setu drazje in obratno. Po testih pa pa je Intel zaradi HT tudi hitrejsi od AMD. Zanima me, koliko se recimo pozna to pri hitrosti in pri katerih aplikacijah, od teh, ki jih bom uporabljal, pride to v postev.
Komponente med katerimi izbiram
MB Matična plošča Intel Black Creek D955X+INTEL PENTIUM D 820 socket-775 BOXED, 2.80GHZ
MB DFI LP UT NF4 ULTRA D+AMD ATHLON 64 X2 3800+ socket-939 BOXED, 2.0GHZ

Veliko je tudi govora o napajalnikih. Hvale in graje sem prebral menda o vseh napajalnikih. Zanima me, kateri napajalnik bi bil dovolj mocan in zanesljiv, da bi poganjal sistem, s tem da bo racunalnik priklopljen na UPS

Katero ohisje bi bilo primerno (tudi za ohisja sem videl, da je cela znanost okoli tega)
zanimiva sta mi tale 2:
THERMALTAKE SOPRANO V1000BWS
3R Systems R101 - https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
alternative zazeljene, vendar vizualno v stilu zgornjih dveh.

Miska opticna Logitech MX 518 ali pa laserska G5 vendar ne vem ce je slednja vredna svojega denarja. Mora pa biti zelo natancna zaradi obdelovanja fotografij

pa za konec se eno vprasanje glede navijanja. Koliko se da sistem navit brez dodatnega hlajenje, oz. brez vecjih posegov v racunalnik. Zanima me predvsem koliko bi pridobil na hitrosti v praksi v %?

Za odgovore se vam zahvaljujem

Jan987 ::

Pomoje je boljše da glede proca vzameš amd. Primoz 78 ga je navil mislim da 2,4 Ghz na jedro z box hladilnikom in potem 2,6Ghz na jedro z dodatnim hlajenjem.

BananaMan ::

dvojedrni amdji posekajo intela, HT tukaj intelu ne pomaga več, tako da ti svetujem dvojedrnega amdja. =)
glede miške ti pa ne morm pomagat, sam imam Razerja diamondback (1600 dpi), vendar imam občutljivost v gonilnikih zmanjšano, natančnost je res zavidljiva. :)
junkie

Rešpetlin ::

Glede miske, vzami MX 610. Laser + brezzicna. Imam jo sele dober teden, ampak po parih urah risanja v Autocadu mi ni zal niti tolarja. Preprosto zakon 8-)
Odsvetujem edino, ce imas majhno roko. V tem primeru se bos malo bolj naklikal, ker je pac na vrhu tezje pritisniti (odvisno tudi, kako drzis mis). Sam sem se odlocal med MX 1000 in MX 610, pa mi je slednja dosti boljse sedla v roko.

edit: glede napajalnikov, precej se hvalita firmi Tagan in Antec.

Zgodovina sprememb…

ombre ::

No jaz bi na tvojem mestu vzel Intel, dvojedrni procesor. Na testiranju v PcFormatu je posekal vse AMDje, pa še tako drag ni...
Za obdelavo večpredstavnostnih datotek je kot nalašč. Zdej če rabiš res hiter disk pol poglej SCSI diske. SATA in SATAII nista toliko hitra, res pa je da moraš SCSI pošteno plačat. Za pomnilnik mislim da je skoraj katerokoli dobra izbira, razen če ne boš navijal v višave. Recimo GEIL, OCZ, Patriot... (DDR ali DDR2 odvisno od platforme, ki jo boš izbral) Napajalnik hja če hočeš poceni priti skozi pol LC, drugače pa Tagan, OCZ...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

ronaldo ::

Tle so testi:
http://www.mcadonline.com/index.php?opt...

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
(AutoCAD 2006 in SolidWorks 2005 )

http://www.gamepc.com/labs/view_content...
(Adobe Photoshop CS2)








Amd sistem se bo veliko manj grel kot Intelov sistem, to pa je sigurno se en plus.

http://www.gamepc.com/labs/view_content...

Athlon64 X2 processors are fantastic in terms of power consumption, as two 90nm cores will consume less power compared to a single 130nm-based Athlon64 processor, while at the same time giving nearly double the raw processing power, which is very impressive. At full load, our Athlon64 X2 4800+ system with a GeForce 6800 Ultra system only is utilizing around 200W of power, 100W less compared to Intel’s dual core offerings, and even quite a bit less compared to Intel’s single core Prescott processors.

Not only does this mean Athlon64 X2 systems should run fairly cool (and quiet!), it also makes the Athlon64 X2 all that more attractive for power sensitive computing environments, such as home theater PC’s and low-cost rackmount / tower servers.

Vsekakor priporocam MB DFI LP UT NF4 ULTRA D+AMD ATHLON 64 X2 3800+ socket-939 BOXED, 2.0GHZ

AndrewSmith ::

Vsekakor priporocam MB DFI LP UT NF4 ULTRA D+AMD ATHLON 64 X2 3800+ socket-939 BOXED, 2.0GHZ

Jst tudi....ce ti pa financno znese je se boljse vzet X2 4400+ ki ma Toledo jedro.
Dobro bi blo ce bi napisal kolko kesa mas na razpolago.
No jst bi izbral tako konfiguracijo :D
DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4, RAID, SATA, 1394, Dual DDR, Dual GbE 35.500
AMD ATHLON 64 X2 4400+ BOX S939 Toledo 142.900
Big Typhoon (CL-P0114) - Zmogljiv procesorski hladilnik 9.800
Ram DDR 1GB GeIL PC3200 400MHz DDR Value 29.900
GAINWARD PowerPack! GeForce 6600GT, 128MB DDR ULTRA/1960 PCX XP,DVI+TV PCIe 37.900
2x WD 36 Gb, RAPTOR, SATA150, 10.000 rpm, 8MB cache v raid 0 2x29.900
2x WD 250 Gb, SATA300 , 7200, WD2500KS, 16MB cache SATA-II/300 2x32.500
NEC ND-4550A črne barve 12.500
Napajalnik LC 550W LC6550G, 140mm, Fan, črn ali zlat Ver 2.0 24pin 9.200
Ohisje 3R Systems R101 17.900,00
Logitech Ultra X Keyboard PS2/USB SLO 6.700
Logitech MX610 Cordless Laser Mouse, USB-PS/2 12.900
Skupaj:440.000sit 8-O 8-O 8-O
No zdaj pa lahko kj odbijes al dodas po zelji :D :D :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

potepuhec ::

Thx za odgovore.

Vidim, da se bom moral prebrati teste, ampak mislim, da se bom vseeno odločil za AMD.
AndrewSmith lep racunalnik ampak malo over my budget :(. Prosil bi se ce mi lahko kak link podas ali pa na kratko napises razliko med jedri pri AMD. Oz v cem je Toledo boljsi? Glede na to da v neke extreme ne mislim navijat me zanima ce lahko DFI ploščo zamenjam z ASUS A8N-E NF4 Ultra brez da bi zgubil kaj dosti na njem? Pa se ce bodo rami zdrzali neko zmerno navijanje. Raptorjem se bom tudi moral odpovedati zal.
Kako glasni so WD v primerjavi s Seagate?
se eno vprasanje tistim, ki bolj spremljate gibanje cen pri AMD recimo v kolikem casu bodo X2 padli na neko bolj dostopno ceno. Namrec ce mi finance ne bodo dopuscale bi si mogoce najprej omislil ATHLON 64 3200+ pa cez ces menjal za dvojedrnega.
Pri JAE sem gledal tole ohisje Chieftech LCX-01B-B-SL, ki mi je tudi vsec vendar ima ze vgrajen 410W napajalnik, pa me zanima ce ima kdo izkusnje z njim in kako se obnese recimo v podobnem sistemu. Eventuelno bo kista verjetno res postala nekaj takega kot je napisal AndrewSmith z mogoce se kaksnim dodanim HDD

Pote


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pravite na to sestavo rač.? Prosim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
241746 (1313) rhino
»

Novi PC - mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
161685 (1401) Jan987
»

Prosim komentirajte konfig. AMDX2, ATI, MSI, GEIL ...

Oddelek: Kaj kupiti
151561 (1292) GrimReaper
»

Konfiguracija + kero grafo

Oddelek: Kaj kupiti
241466 (1222) GrimReaper
»

Katero matično procesor in rame za okol 110.000 sit???

Oddelek: Kaj kupiti
272246 (1680) varlecijus

Več podobnih tem