» »

Vžigalnik na daljavo

Vžigalnik na daljavo

pingec ::

Zanima me, kako bi _čim ceneje_ in preprosteje naredil nek sprejemnik, ki bi pač na določen signal spustil napetost na vžigalnik(pač element ki se ga kupi za vžigat modelčke raket) ta bi pa nato prižgal pirotehniko. Torej bi bil sprejemnik pač neko vezje (lahko zlotano alpa ukradeno iz kakega aparata :D ) ki bi na določen signal prikloplo napetost, lahko je to telekomanda, karkol, nimam idej :D
Kakemu mobitelu, budilki itd ne zaupam oz. ni praktično, saj rabim več kosov, kar je tudi drago.

Zato sprejemam ideje oz konkretne odgovore glede 1.oddajnika in 2.sprejemnika


Upam da se bo kak res zlo bister javu pa mi dal dober odgovor :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

rfmw ::

To je relativno enostavno naresti. Še najhitreje bi to lahko naredil z VF moduloma od sveta elektronike: TX SAW oscilator 432MHz in pripadajoči RX. Seveda bi jaz dodal še kak mikrokontroler, da bi se sprejemnik prožil le na tvoj oddajnik, saj je ob poplavi ključev za avte in garaže možno, da bi ti raketo prižgalo ob ravno najnevarnejšem trenutku.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

pingec ::

Hmm ne spoznam se toliko, vendar bom fortu zagnjavu, ampak bi rabil kak link do vezja ali načrta, bom že fotru zagnjavu pol. Kaj bi bil pa oddajnik, da nese kakih 25 metrov?

Aja, kolk pa me pride stat prbližn materjal :)?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OnTheMic ::

Že res, da bi dalinc izgledal izredno "fensi", vendar še zdaleč ne najcenejša rešitev, pa tudi ne najbolj enostavna, kajti, kot je že en pred mano zapisal, moraš poskrbeti tudi za zaščito pred ostalimi signali, drugače je hitro kaj narobe.
Najcenejša, najvarnejša, najbolj sigurna in najbolj praktična rešitev za vžig s 25 m razdalje je 25 m dolg kabel. Pa ne rabiš kakšnih debelih kablov, vzameš čisto navadno parico (presek recimo 2 x 0,75mm2) in to je to.
Je pa res, da s kabli na kakšnih tekmovanjih nisi ravno "glavni na vasi";) Vendar kolikor vem, na tekmovanjih nihče ne lansira z razdalje 25 m, vsaj pred leti je bilo tako... pa ne rečt, da je danes vse drugače:\

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

rfmw ::

Tako je! Pingo, zate bo še najboljše, da narediš res vžig s kablom. Za brezžični vžig imaš, po opisu, premalo znanja. Najbrž lahko na netu najdeš tudi tak načrt, da bi pa se lotil zasnove vezja sam, pa ne bo šlo. Drugače pa cenovno tisto, kar sem napisal, ne bi bilo zelo drago (do 10k sit).
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

pingec ::

No ja, to rešitev poznam, sam se še ne dam :D
Bom še malo premislu to stvar :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Highlag ::

V šparu menda prodajajo daljinske komande za 800 sit. Z malo predelave bi bila to verjetno najcenejša zadeva.
Never trust a computer you can't throw out a window

Opkow ::

V skrajni sili.. Mobitel z vibro. Domnevam, da je za napajanje premajhna napetost. Zato odmontiras motorcek dol in das rele. Zraven, pa se akumulatorcek za zadosten vzig vzigalne kapice.

Seveda stevilke mobitela ne daj niti pod razno drugim. Edino, ce bi imel mobitel funkcijo, da zavibrira samo na tvojo cifro. Na ostale je pa silent.

Da se ne bi kdo grdo pohecal s tabo. :)

pingec ::

Sej to sem imel že v mislih, ampak sem mislil da bom našel kaj boljšega pa cenejšega, namreč če se mobi skuri je treba nov mobi + sim :S

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Alec999 ::

rfmw je imel v mislih tele module TUKAJ.
Ce naredis z PIC ali ATMEL mikrokontolerjem, da se raketa sprozi na ukaz npr. "vzig" .. pol se priporocam za nacrt :D

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

PARTyZAN ::

Oddajnik
Sprejemnik

Stvar se sprogramira kakor hoces (razni timerji itd). Na daljincu generiras "kljuc" tako, da ti ne more nihce drug sprozit... ;) Aja, na koncu sta dva releja...

Nejc Pintar ::

lahko pa tudi kupiš brezžični hišni zvonec
Lahko je biti prvi, če si edini!

rfmw ::

Ja, hehe, in ko sosedov svizec pozvoni z zadnjo pošiljko čokolade, Pingo izgubi oči>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Alec999 ::

:D :D :D

Nejc Pintar ::

brezžični zvonec ima ključ, torej ne moreš z drugo tipko/daljincem pozvoniti pri sosedih:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

pingec ::

Sm že zrihtal, je fotr predelal eno telekomando od motorja za porton in sprejemnik, edino mal drago je, če bi se lotu nardit še 2 napravi :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekomanda / daljinsko stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62563 (2185) Lio
»

Kje kupiti v TUJINI (pri nas se ne dobi vsaj 3 mesece)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201778 (1262) VolkD
»

RS232 to USB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112359 (1420) HyperGL
»

neonke in kako vezati?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82015 (1895) SebaR
»

programiranje mikrokrmilnikov?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
346995 (6404) radiator

Več podobnih tem