» »

program, ki razdeli delo med več računalnikov

program, ki razdeli delo med več računalnikov

Cwetto ::

a kdo pozna kakšen program, ki bi razdelil, delo na več računalnikov v mreži? Tako bi recimo ta glaven računalmik bil zelo maočan, vsi ostali pa bili recimo pentim 120, ampak bi pri vseh uporabnikih še vedno dovolj hitro delalo.

Loki ::

recimo windows 2000 advanced server omogocajo to brez dodatnih programov, pa linux in vse izpeljanke unixa (solaris, bsd...); ampak res pa je tut, da more bit program tudi pisan tako, da podpira tako delovanje.
I left my wallet in El Segundo

ToniT ::

V PCanswers sem odkril reklamo za HyperOS. Poglejtukaj.

ToniT ::

UPS;((. Sedaj sem si maljo bolje prebral. Zadeva deluje ravno obratno.

dr.J ::

Kakšno delo pa bi rad razdelil po gruči?

Najprej morajo računalniki, ki jih nameravaš uporabiti za to, vedeti drug za drugega. Tu rabiš posebne knjižnice za prenašanje sporočil. Potem pa mora biti tvoja aplikacija napisana v enakem smislu.

Poglej na http://www.activetools.si in na
http://www.beowulf.org pa še npr. na http://www-unix.mcs.anl.gov/mpi/index.h...
Najbolje pa je, da so vsi računalniki enako hitri, sicer eden čaka na druge, ali pa moraš znati razdeljevati delo med njimi glede na hitrost, kar pa ni ravno enostavno.
Program mora biti drugače napisan za delo na mašini z več procesorji od tistega za delo v gruči!

Cwetto ::

No sej me je samo zanimal, ker sem nekje prebral, da so slovenci naredili tak program. Res pa je, da bi bilo utopično pričakovati, da se bo potem tak program pojavil na netu zastonj.
Kdorkoli je že napisal tak program, se je verjetno trudil dolgo časa.
No ja, mogoče bo pa kdo naredil kakšno tako zastonjkarsko verzijo.

Praktične vrednosti?
-Recimo, da bi špil igral na enem računalniku, a bi ga poganali vsi računalniki v mreži.
-Ali v firmi en močen računalnik in ene par švohtnih, ki bi izkoriščali vsak vsakega da bi uslužbenci poganjali word, excel in kakšne bolj procesorsko požrešne programe.

No, ja, sanjamo lahko...

ABX ::

Pa sej stejes na prste programe ki znajo uporabljat vec kot 1 procesor, kaj sele da bi znali uporabljat 2 Pc-a.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

-Ali v firmi en močen računalnik in ene par švohtnih, ki bi izkoriščali vsak vsakega da bi uslužbenci poganjali word, excel in kakšne bolj procesorsko požrešne programe.


Sej ze obstaja.
Rece se mu pa terminal server in deluje na istem principu - na serverju se zazene n verzij Worda, Excela...; res pa je, da more bit server res mocan, z velik rama in na hitri povezavi LAN.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalniki obcutno pocasnejsi, ko...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121600 (644) WizzardOfOZ
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596666 (4833) Mr.B
»

Ima kdo Intel (P35) ICH9R SATA adapter ? (štekanje diska)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111733 (1641) ender
»

Kako pretvorit datoteko *.prn v *.doc?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132638 (2434) Zzzzzzz
»

Terminal Services v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
8794 (691) Phoebus

Več podobnih tem