» »

VI(M) Editor

VI(M) Editor

Trancedeejay ::

HI
Nekej me zanima, trenutno se ucim programiranja v C v VI Editorju pa mi ni jasno kako bi lahko vrinil novo vrstico, ker tukaj ni moznosti(itak je tukaj vse bolj cudno) da bi s tipko enter pomikal v novo vrstico.Mi lahko kdo pomaga? Sem na internetu ze marskaj pogledal ampak nikjer nisem zasledil vstavljanja nove vrstice(povsod le brisanje, sharnjevanje in podobno, pa se tisto kar je disalo po vstavitvi nove vrstice mi ne dela). Delam v Monta Visti v textovnem nacinu.

Have a nice Day

Matt
Music is the key

Matako ::

Mogoče si pa v ukaznem načinu? Če še nisi klofni ene dvakrat Esc, nakar pritisni "i" (insert) ali "a" (append), dobri stari vi gre v urejevalni način in potem bi moral Enter lepo vrivati vrstice....
/\/\.K.

Trancedeejay ::

a je deloval. Sedaj me pa zanima ali je mozno vrinit posamezno crko ali znak med ze narejeno kodo. Recimo da bi nekje vmes hotel vrint dvopicje?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

gumby ::

postavi kurzor na mesto, nato pa

i : esc

64202 ::

Fajn ce si to sprintas pa das zraven stran na www.kcomputing.com, da se ne bos prvih par dni prevec lomil :))
I am NaN, I am a free man!

Trancedeejay ::

Hvala za tale Pdf, to mi je nucal, nekej casa sem rabil da sem pogruntal ,ker p pomeni tudi:

p put back text after cursor

P put back text before cursor

jaz sem pa prej eno besedo pobrisal(vmes je bil p) in ko sem prisel do p-ja je vrinil besedo, ki sem jo prej zbrisal.

tist z insert : in escape pa mi ni pomagal, sem pa postimal zadevo in sedaj znam vrint crko ali znak. Sedaj priblizno znam, je pa alergicen editor ce dvakrat tipko prtisnes

Have a nice Day

Matt
Music is the key

BigWhale ::

Novo vrstico vrines pod kurzor z ukazom o in avtomatsko preides v edit mode. Nad kurzor pa vrines novo vrstico z (omg) O in spet preides v edit mode. ;)

Spodnjo vrstico appendas k trenutni vrstici z J.

Z yy das vrstico v buffer, ki jo potem z p ali pa P vrines pod oziroma nad kurzor.

Vecina komand v vi-ju se lahko ponovi. Torej 55yy kopira 55 vrstic. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pobrat podatke iz datoteke

Oddelek: Programiranje
71115 (854) Trancedeejay
»

Izdelava menija v C-ju

Oddelek: Programiranje
81063 (810) Trancedeejay
»

Kater proc in plato?

Oddelek: Kaj kupiti
251530 (1286) mtosev
»

Problem z racunalnikom

Oddelek: Strojna oprema
61256 (1192) Trancedeejay
»

Skuril ojacevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112174 (1959) stromar

Več podobnih tem