» »

Problem pri dostopu do biosa

Problem pri dostopu do biosa

H D ::

Imam sledeči problem:

Pomotoma sem v biosu izklopil nastavitev za cpu fan na disabled! Ko sem resetiral pc mi je je izpisal napako: cpu fan error! System halted!
pc sem resetiral in ko sem ponovno hotel dostopiti nazaj v bios s tipko del se ni zgodilo nič! Spet isto opozorilo! Ni mi ostalo drugega kot da resetiram bios na matični plošči s pomočjo jumperjev! Naredil sem kot piše v navodilih (prestaviti jumper na poz. 2-3, odstraniti baterijo in jo ponovno namestiti ter jumper spet na poz. 1-2)! Tudi to ni delovalo! Bios je očitno zaznal neko spremembo saj zdaj poleg navedenega opozorila piše še cmos date/time not set! Kaj lahko še storim da pridem v bios?
Prosim za pomoč!

matična je pa asus a7n8x-vm

Lp

Doman ::

CPU Fan Error! System Halted!
Imaš ventilator uredu priklopljen?

CMOS date/time not set!
Si nastavil nov datum ter uro?

H D ::

Ventilator teče v redu! Vse je OK! Datum pa ne morem nastavit, ker nimam dostopa v BIOS oz. sploh nimam možnosti ponastaviti datum in uro (razen če obstaja kakšen drug način za nastavljanje)!

Izi ::

Resetiral si CMOS, kar pomeni, da se je ves BIOS nastavil na Default (prednastavljene) vrednosti.
Vse boš moral nastaviti popolnoma nanovo. Od Datuma, časa, nastavitev procesorja, diskov, i.t.d.
Najprej pa moraš seveda priti v BIOS z tipko s katero si tudi prej dostopal do BIOS-a (najbrž Delete)

Najprej preveri, če ti sploh še dela tipkovnica !!!

Če imaš kakšno eksotično tipkovnico, je možno, da ti BIOS z default nastavitvamo sploh na najde tipkovnice.
Preberi vse kar ti napiše BIOS ob zagonu računalnika.
Če ti ne najde tipkovnice, bi to verjetno moralo pisati.
Ker če tipkovnica deluje ni razloga, da ne bi mogel z pritiskom na DEL priti v BIOS.
Če imaš USB tipkovnico, jo probaj premakniti na priključek PS/2 (mali okrogel), ki mora po dafault nastavitvah BIOS-a sigurno zaznati tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik-čuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
262009 (1334) hojnikb
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495412 (4873) CyberAD
»

Težave pri zagonu rač.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11729 (584) tomsic
»

BIOS password in Asus g1s

Oddelek: Strojna oprema
61105 (983) LordTado
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211911 (1585) TOP

Več podobnih tem