» »

Problem z Wireless omrežjem

Problem z Wireless omrežjem

Caniggia ::

Pozdravljeni.
Imam 3COM-ov AccessPoint, do katerega se lahko s prenosnim računalnikom brez problema brezžično povežem.
Sedaj pa sem želel povezat na ta AccessPoint še en PC s "CANYON" PCI Wireless kartico. Tukaj pa nastopi teževa.

Nastavitve imam popolnoma enako nastavljene kot na prenosniku vendat se noče povezat. SSID prepozna oz. AccessPoint vidi vendar se nikakor noče povezat z njim. (tudi omrežje je dovolj močno).

Ima gdo kako idejo v čem bi lahko bil tri. Ali je potrebna kaka dodatna nastavitev.

Pomoč.

LP

nicjasno ::

Mas dhcp ali fiksne ip stevilke?

Preveri, ce ti firewall na racunalniku ne blokira wireless omrezne skupine (najboljse da ga zacasno izklopis).
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Caniggia ::

Firewall sem na računalniku najpej odklopil, pa nič. Če na pimer spremenim ime SSID-a, to spremembo na rač vidim. Povezat pa se noče. Če zaščitim omrežje z geslom ter se potem poizkusim povezat z rač me lepo vpraša za geslo nekaj časa melje in potem zopet nič.

P.S. Je mogoče kje trik med ruterjem in accessPointom. Namreč jaz mam ti zadevi ločeni.

Ampak zopet zakaj pa mi potem s prenosnikom super dela.

Bi lahko bila kartica pokvarjena. Jaz sem počasi obupal.

nicjasno ::

Poskusi se mogoce brez vseh varnostnih nastavitev in ssid-ja. Jaz sem mel tudi probleme ko sem to nastavljal pri stricu v firmi. Ceprav, tam je bil asus ruter z vgrajenim wireless access pointom...
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi fi ojačevalnik - neuspešno pridobivanje ip naslova

Oddelek: Omrežja in internet
62348 (1836) SeMiNeSanja
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302599 (2019) Cifix63
»

Internetna povezava preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182773 (2465) racunalnicar
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193705 (3418) WhiteAngel
»

WLAN in ping

Oddelek: Omrežja in internet
8961 (844) MUC

Več podobnih tem