» »

PC za pisarno, filme, glasbo

PC za pisarno, filme, glasbo

Trubadur ::

Ker je moja sestra novopečena študentka in rabi za faks malo boljši komp kot ga ima sedaj (C533, 192 Mb, 10 Gb),in sem iz hardware scene že dolgo out rabim malo vaše pomoči :)

Kišta se bo rabila predvsem za OOfice, glasbo, filme, p2p in kdaj pa kdaj kakšna igra.
Kaj je trenutno "in" ? Kaj se dobi za best price/performance ? Sestavljeni sistemi ne pridejo v poštev (brez monitorja)!

lp
Berite Thomasa!

Jan987 ::

Povej do kakšne vsote bi rad drugače pa če ne boš igral preveč iger je tudi prenosnik za fax kar vredu odločitev

mtosev ::

AMD Sempron 3100+

* Osnovna plošča ECS 755A2 SIS755
* integrirana zvočna kartica 5.1
* integrirana mrežna kartica 10/100 UTP
* CPU AMD Sempron 3100+
* 512MB DDR 400 RAM
* Trdi disk 160GB
* DVD±R 16X (4X)
* Grafična kartica ATI RADEON 9550 128MB/TV-Out/DVI
* Ohišje ATX Midi Stolp
* 6xUSB 2.0 (2x spredaj)
* SLO tipkovnica
* Optična miška s podlogo

CENA: 99.000 SIT
LANCOM
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

billy ::

Sestavljeni sistemi ne pridejo v poštev (brez monitorja)!

Trubadur ::

No hvala za predloge, čeprav sem mislil bolj po komponentah :)

lp
Berite Thomasa!

Tomson ::

Za našteto, za kar bi se naj računalnik uporabljal iskreno svetujem sestavljene računalniške komplete. Seveda je treba malo popazit na komponente, ampak v osnovi za takšno delo se mi ne zdi smiselno sestavljat računalnika po komponentah, ker bo prišel dražji vsaj za 20%.
Tudi sam sem kupujem računalnik po komponentah in vse skupaj sam sestavim, ampak ponavadi to naredim na nekaj let in kupim res "konkreten" računalnik, za dedka in npr. teto pa sem kupil dva sestavljena računalnika pri različnih firmah, ki sta bila cenovno veliko ugodnejša kot bi jih sam sestavil, četudi z istimi komponentami. Pač gre za serijsko proizvodnjo teh računalnikov in so seveda cenejši. Za JAE npr. ( JAE Butterlfy Hollywood II) lahko rečem da ima zelo kvalitetne in dokaj poceni sestavljene računalnike, ki so veliko boljši od npr. Comtronovih ki so narejeni tako na hitro da raje ne bom komentiral. Čeprav imam dva znanca ki sta ga vzela tudi tam, pa jima že dela b.p. 2 leti. Zraven se doda še en Samsungov LCD pa je to en res optimalen paket. Skratka, tako malo za v razmislek ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Jan987 ::

mene pa zanima kako lahko zafilaš 750gb trdega diska? Al se ukvarjaš z obdelavami da maš tolk diska pa rama?

Tomson ::

Saj imam še 100Gb prostega! hehe


Z glasbo se ukvarjam, pa mi že sami VSTji (virtualni inštrumenti) zasedejo cca. 400Gb, potem gre tukaj na vsak projekt (komad) še kakšen Gb, plus vse ostala šara, pa smo tam ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Trubadur ::

Tomson vem, da te pride malo dražje ampak ne prensem odvisnosti od firme v kateri sem škatlo kupil, razne nalepke in prepoved odpiranja.

Če mi lahko kdo pomaga glede CPU-ja in grafe. AMD 64 bo 100 % samo je problem, ker je milijon raznih jeder in nimam pojma katerega vzeti.
Za grafo pa tut ne vem, obvezno nVidia (zaradi Linuxa), katera ponuja največ? 6600?

lp
Berite Thomasa!

para! ::

A64 3200+ venice. To je to. Grafična ne vem, če ni ravno igričarski entuziast tale tvoja sestra, je nekaj v rangu 6600 (non-GT) čisto OK.

lp
Death before dishonor!

para! ::

Sicer pa lahko prišparaš nekaj denarja in se odločiš za AMD Sempron, ki bo tvoji sestri verjetno čisto dovolj.

lp
Death before dishonor!

AndrewSmith ::

Mogoce kaj takega
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

bepapa1 ::

Za office delo, gledanje filmov ter za igranje iger mislim, da je ta računalnik najbolj ugoden.
poldi

Trubadur ::

Sestavljeni sistemi ne pridejo v poštev (brez monitorja)!
Berite Thomasa!

Trubadur ::

para! lahko se zgodi do blagovne menjave :) Jaz njej svoj komp, jst pa dobim novega :) tako da še ne vem ali 6600 ali GT.
Nazadnje ko sem bil še hardware freak je bilo priporočljivo 2x256 (512) rama zarad dual channela, je to še zmeraj tako? Glede diska se je tudi včasih govorilo kupi WD 80 Gb 8 Mb, je najbolš. Kater disk je zdaj najbolši?

lp
Berite Thomasa!

gumby ::

igranje iger je tista magicna kombinacija besed, ki podrazi racunalnik za 150k SIT

za pisarno, filme, glasbo, internet je vseeno, kaj imas... word pac ne rabi 4GHz procesorja in 7800GTX ane?:\

Trubadur ::

A mi lahko pomagate samo še pri izbiri diska in matične? Hočem da bo stvar dolgo delala bp. Proc bo AMD64 3200 venice, ram 2x512, napajalc kr en.

Comp se ne bo navijal, celoten budget za sistem (brez monitorja) je 130k.
Neki sem bral o Asrockovih platah. Je to kul?

lp
Berite Thomasa!

Trubadur ::

Hmm tole sem nekako sestavil. Comments?

* Chieftec Bravo Longer Miditower
* NoName napajalc
* AMD64 3200+ Venice 939 Box
* AsRock 939Dual-Sata 2
* 2x512 Mb
* Leadtek GeForce 6600 PCIe
* DVD-RW NEC ND-4550
* Disk ???????
* Cherry tipkovnica in obična miš

Moram samo še cene pregledat. Kaj je razlika med GT in ne GT 6600?
Berite Thomasa!

mtosev ::

Ta ASRock plata ma 20pinski konektor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Trubadur ::

Ja?
Berite Thomasa!

kuglvinkl ::

Kaj sploh trzneš, ko mtosev kej izusti. Pa kaj če ima 20 pinski konektor? A i mtosev misliš, da če ima tafo 24 pinov, zadeve ne moeš priklopit na plato, ki ima 20 pinov? A konverterji ne obstajajo? ...
Your focus determines your reallity

Trubadur ::

Sej ne da trzam samo res nočem kupit nekaj kar potem sploh ne bo kompatibilno. Samo še zmeraj ne vem za kater konektor to mislte? Za štrom?

Kakšni so Hitachi diski?
Berite Thomasa!

Jan987 ::

ja to misli. Sam 2 pinskim napajalcem se itak dajo 4 pini stran vzet pa maš 20 pinskega!

Trubadur ::

Ok po branju testov, gledanja homepageov proizvajalcev sem sestavil tale sistem:

- CHIEFTEC BH-01B-B-SL + PSU GPS-400AA-101A
- AMD 64 3200+ 939 VENICE BOX
- ASRock 939Dual-SATA2
- 2 x 512 GEIL DDR PC4000
- WD SATA 2 200 Gb 8 Mb
- LEADTEK GeForce 6600 256 Mb PCIe
- DVD-RW NEC ND-4550
- tipkovnica Logitech UltraX Media SLO USB
- cheap optična miška

1. Je sistem kot celota v redu? (uporabljal se bo za vse, gor bo Gentoo Linux 64 in Win XP)
2. Se splača dati še malo denarja za GeForce 6600 GT verzijo?

lp
Berite Thomasa!

Dare ::

Jaz bi ti bolj priporočil kakšno Gigabyte ploščo. Po mojem skromnem mnenju imajo najboljše razmerje cena-kakovost. Pa še navijajo se malo bolje. Čeprav si napisal, d ne boš navijal bi ti vseeno predlagal, da razmisliš o nakupu Athlona 64 3000 in nato porabiš 1 minuto časa da ga minimalno naviješ na npr. 2200 MHz. s tem mu ne boš skrajšal življenske dobe, pa še delno boš izkoristil njegov potencial (v nasprotnem se mi zdi, kot da kupiš avto in se nato vseskozi voziš v prvi prestavi:P ). Tako z procesorjem prihraniš tistih 10 jurjev, in jih porabiš za 6600 GT. Pa napajalnik ti lahko podaljša življensko dobo komponent, tako da vseeno kupi vsaj LC 6550.

Dare ::

V mimovrste imaš Patriot rame ki so enakovredni Geilovim in nekaj cenejši.

para! ::

Dare, glede cena/kakovost ratia, tale Ascrock plata sigurno poseka vsako gigabyte.

lp
Death before dishonor!

Dare ::

Dobro, vsak ima svojega favorita. Kar se tiče navijanja je pa Gigabyte sigurno v prednosti.

para! ::

Ne, jaz nimam nobenih favoritov, ampak po debatah na tem forumu sodeč je Asrock bestbuy.

lp
Death before dishonor!

Trubadur ::

Ok AsRock je odletela. Mnenja o Gigabyte K8NF-9 plati (Nforce4)? Sicer nima SATA 2 ampak se bo že preživelo :D
Berite Thomasa!

Dare ::

Ja, vzemi to plato, pa tisto kar si napisal gor, pa Patriot rame, pa eno 6600GT in boš imel soliden sistem. Če pa še malo naviješ, pa prav dober sistem. Za aplikacije super, za igre pa srednje zmogljiv. In še nekaj: prav ti dam, da boš sistem sestavil sam. Sploh ne drži, da je to dražje. Če malo pobrskaš po netu lahko kar precej prihraniš napram sestavljenim sistemom, pa še zadovoljstvo je, ko vse skupaj sestaviš in poženeš. LP



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545241 (3962) sid911
»

nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676429 (5351) mtosev
»

Dell Optiplex

Oddelek: Kaj kupiti
211462 (1257) Shatzy
»

Kakšno konfiguracijo bi izbrali vi?

Oddelek: Kaj kupiti
61195 (1125) AndrewSmith
»

Kupujem računalnik....

Oddelek: Kaj kupiti
201343 (1029) 2cD_Andrej

Več podobnih tem