» »

Kdo ve?

Kdo ve?

_Mortal_ ::

No ker mislim kupt ECS K7S5A plato me zanima kaj pomen RAID ker ona tega nima pol me pa zanima kok mi je to važen
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matek ::

RAID pomeni, da lahko kupiš dva enaka diska (recimo 40 GB) in ju povežeš v raid polje. Lahko ju povežeš tako, da se podatki pišejo na oba. Windowsi bodo mislili, daimaš en 40 GB disk, v resnici pa bosta dva in če se bo en pokvaril, bo na drugem še zmeraj vse delalo. Drugi način pa je, da povežeš dva diska tako, da se pol podatkov piše na enega, pol pa na drugega. S tem se hitrost zelo poveča, vendar v windowsih bo vse, kot da imaš le en 40 gb disk. Če imaš štiri enake diske, potem lahko uporabiš tudi oboje naenkrat. BTW, pravilno se tem načinom reče RAID 0 , RAID 1 in RAID 0+1, samo sem pozabo kaj je kaj. Upam da si razumel
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

_Mortal_ ::

thanks vse se je razjasnil zdej mam pa drugo vprašanje kako coler pritrdiš na ram namažeš gor termalno in pol ni prostora z lepilo kako ga pa pritrdiš da gor stoji
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

||_^_|| ::

MMM: a ni tko da če naštimaš 2 diska po 40 GB da ti piše pou pou da ti kaže 80 GB?

Sponka ::

Saj je MadManMato napisal ... odvisno, kaksen RAID naredis, tako ti pa kaze.

b.

Dodatek: poglejte na naslov http://www.acnc.com/04_01_00.html --> imajo lepo graficno prikazne posamezne stopnje (levels).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Raptor 74GB

Oddelek: Strojna oprema
181309 (1003) frenk
»

Raid 0 in particije?

Oddelek: Strojna oprema
161111 (1010) dr.J
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71364 (1216) Mr.B
»

RAID 0 In velikosti diskov

Oddelek: Strojna oprema
81327 (1166) Kriko
»

kir disk

Oddelek: Kaj kupiti
7750 (624) MRtwister

Več podobnih tem