» »

Problem pri navijanju! HELP PLEASE!!

Problem pri navijanju! HELP PLEASE!!

Yuka ::

Pred neki cajta sm dobu skoraj nov proc AMD 64 3000+... no dobil sm tud ploščo in sicer EPOX 8KDA3+ ... Gor je še en 512mb ram tipa: KINGSTON HYPER X ...

To je mislm da vse pomembno kar se podatkov tiče aja, še bios je najnovejši iz epox strani .. (2.9.2005)..

Problem je pa takle.. Vse dela normalno super.. procesor je na default brez navijanja rock solid na 32 stopinj... pride redko nad 36 tud po 10urah igranja in raznih obremenitev z glasbenimi programi ki nabijajo cpu do 100% loada(vst) .

Problem nastane ko ga hočem navit. Pridem v bios.. nastavim najprej množilnik na 8x.. in povečam fsb tam nekje na 263... okej, enter.. save and exit.. komp restarta.. ko mi pokaže speed piše 200 x 8.. 1600mhz,.. Kliknem delete.. pridem v bios power settings.. kaze da je fsb na 263.. Torej speed bi moral biti tam nekje 2100 mhz.. pa je ostal kot da je fsb 200... 1600mgz.. pridem v winse..in enake podatke dobim v cpu Z. Grem nazaj v bios nastavim fsb na 205 .. multiplier na x10.. save exit.. zopet pise Cpu speed: 2000mhz (10 x 200)..pridem v bios fsb je nastavlen na 205... hmmmmmm

Hmm.. zgleda da v biosu noče višat fsbja ... kokr kol dam mnozilnik vedno ga spozna kod 200... tud ce ga dam na 400 fsb.. je isto kot da je 200 (neglede na rame.. neglede na voltaže)... Potem sm uzeu nvtune programck u roke.. sprmeenu znotraj winsov fsb.. in deluje.. dokler seveda ne restartam kompa..

Zdej pa bi js prašu vse modre navijalce tu gor, prosim pomagajte mi? V čem bi lahko bila težava? Obupan sem.. in želim navit ta navijaški sistem!

lp.

Yuka ::

Težava je še vedno ... Ne deluje.. tudi nastavitve za ram v biosu ne primejo.. če jih shranim bios kaže da so shranjene.. a info v winsih kaze se vedno iste nastavitve... Spreminjanje fsbja popolnoma nic ne vpliva... Multieplier lahko spremenim..vendar je najvecja vrednost 10x.... Ali kdo lahko pomaga? Tudi hitrosti rama, 166mhz 200 mhz.. nemorem spremenit,.. tudi ce jo spremenim vedno ostane na 200 ...

overheat ::

Probi flashat bios z najnovješo verzijo in poglej če mogoče kontroliraš množilnik in fsb z jumperji na matični plošči.Spomnem se da je kolega lahko menjal fsb samo z jumperji na matični (asrock)! Jest mislim da je do biosa! Dej če maš digitalca mal posliki bios nastavitve pa jih uploadi na www.shrani.si
hello :)

Yuka ::

Najprej hvala za odziv!

Bios je od phoenix award bios 6.00 .. v biosu so power bios nastavitve... kjer naj bi se menjal fsb.. voltaža, in množilnik. Bios je najnovejši možni za EPOX 8KDA3+ ... Ne vidim razloga da nebi delalo,.. Nastavi se vse uredu vendar nedela... noče .. niti nastavitve za ram v biosu se ne spremenijo.. samo voltažo ko jo spremenim deluje,.. in ostale nastavitve.. fsb nedela.. pa ram nedela timinge za spreminjat...

Opazil sem pa med silnim poizkušanjem naslednjo zadevo:

Vzel baterijo ven za pol minute.. dal nazaj not.. probal nastavit fsb višje .. in je prjelo.. vendar potem ko sem hotu spremenit naslednič nastavitev.. je zopet skočilo nazaj na default vrednost... Neverjetno čudn.

Ali je možno da je baterija od biosa uničena pa da ne shranjuje več?

overheat ::

hm ne vem za baterijo ker se ona neprestalno fila prek matične plošče.Seveda obstaja možnsot da je nekaj z njo narobe!Probaj na epoxovi strani downloadat mal starejši firmware za bios kod ga imaš trenutno in fleši bios z njim.Pr men je to enkrat pomagal
Poglej da nimaš jumper za reset biosa nastavljen na clear cmos.
hello :)

Yuka ::

Hvala za nasvet z jumperjem za clear bios. Sm ga clearu z jumperjem 1x pa uno k z baterijo nardi.. in zdj dela zadeva.. samo vseeno bom probal se flashat z starejsim biosom kot si reku ker tale mal cudn deluje..

Torej, zdej sm ga spravu na 2400 zaenkrat.. pa je okol 35-36 do 38 stopinj pri normalnih opravilih v windowsih.. V igrah pa pride do najvec 45-46 stopinj..

Hlajenje je zalman 7000A AlCu + artic silver pasta

Procesor je na 240 x 10 , Ram deluje na 240 mhz.

Je to vredu tko al ni priporoclivo?

overheat ::

mal so mi sumljive temperature 45+!
Na kakšni voltaži pa ti dela zdej procesor.Probi mal voltažo zmanjšat k boš meu temp nižje.Zdej se še mal poigravi z fsb-jom in latency ramov!Pa pazi na temp pa naj ti zalman nonstop na ful laufa itak je tih.
hello :)

Yuka ::

voltaža je bla najprej 1.57 .. potem sm znisu na 1.40- 1.45, zdj je v idle time pod 30 .. ko igram igre pride najvec do 43 se mi zdi.. Zalman laufa do konca nimam nobenga cool'n'quite sploh installiranga.. Nikakor pa nemorm spravt procesorja da bi deloval na kakem drugem mnozilniku kot 10.. ker mi vsakic ko spremenim recimo na 8.. zopet nalozi default vrednost 200 x 10. In potem morm jovo na novo spet..

Problem je pa zgleda se zmer v biosu.. ker cim hocm kej rame spremenit.. mi vrze nazaj na default vrednosti.. in potem spet karkol spreminjam noce spremenit.. In morm ponovit postopek da naloadam fail safe defaults in potem spreminjam se 1x vse od zacetka.. In potem deluje ..

Hvala za vso pomoc, vsaj nekam sm prsu!! Mogoce se bo pa kej popravl v naprej zaenkrat ostajam na 2400 ..1.45V vcore voltaža, ram 240 mhz voltaža 2.7V, chipset voltaža 1.65V

Proc pa je newcastle amd 64 +3000.

Yuka ::

Lep pozdrav se 1x, zdej sm mal dal zadevo na default 2000mhz (200x10)
vcore voltage : 1.30, ram 2.5 3 3 8 3 na 200mhz .. Vent Zalman 7000CU se vrti na ~2590 rpm

Temperature idle okoli 32 , po igranju quake 4 ene 10min.. pogledam pa je okoli 43-46 stopinj stem da pol hitro pade nazaj na 34-35..

Je to uredu ? Al je kej narobe.. Ker se mi zdi da bi mogl bit malo manj... Mogoče premalo paste?

Spajky ::

da, temperature so prenizke, zadosti bo pol kile paste preko vseh elementov na matični, posebej na ventih, vsaj pol cm na debelo, ne pozabit na kabel do vtičnice na net ... >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Yuka ::

Very funny :)

No uglavnm padu je nov ram, pa ene 2 case coolerja z 2400rpm pa se je naredu dobr airflow, tko da zdej sm po dolgih mukah nekak spravu tole na tko:

Najprej default sistem:

AMD 64 +3000 754 NEWCASTLE CH-DG @ 2.00 Ghz (200 x 10)
Epox 8KDA3+ bios: 09.september.2005
2x 512 Kingston HyperX CL2 KHX3200U @ 200mhz
Aero cool 500W Napajalnik
Zalman 7000AlCu @ 2635 rpm
2x Case fan @ 2440 rpm
Artic silver pasta
Seagate barracuda 7200.7 8mb 160 gb ata133
GeForce 5900 XT @ core: 430mhz Ram: 760mhz
Default voltaza : 1.50 - 1.588
IDLE CPU TEMP: 28 - 30 C
SYS IDLE TEMP: 26 - 28 C
STRESS CPU TEMP: 36 - 40 (takoj pade nazaj na 29 - 30)
SYS STRESS TEMP: 31-36 C
-------------------------------------------------------------
Ja dost probavanja in probavanja in testiranja in neprespanih noci in cekiranja
raznih uporabnih strani me je prpelal nekak do tega:

AMD 64 +3000@ 2.41 Ghz (240 x 10)
2x 512 Kingston HyperX @ 200.77mhz
Voltaza: 1.58 - 1.64
IDLE CPU TEMP: 31- 33 C
IDLE SYS: 30 - 32
CPU STRESS TEMP: 38 - 42 - 44 max

------------------------------------------------------------------
Vse ostale bios ht nastavitve sem pustu prmer...
Tok zdej za tiste k jih bo sekej o tem zanimal, stevilke pa to.. zdej gremo na 2500 :) Torej case cooler kicks ass.. ce nardis dobr airflow prec pade 5-6 stopinj dol.. tko da ne sparat na ventih v kisticah , k so itak pocen pa koristni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yuka ()

sirotka ::

imel to osnovno in imel podobne probleme:

Če ti po restartu vrže na 8*200, pomeni, da ni bilo stabilno in ti je sam bios fsb dal nazaj na 200. Potem, poglej kakšne imaš voltaže, ker ta plata ima hrošča: ko omogočiš spreminjanje množilnika, vrže voltažo iz 1.45 na 1.28 ali 1.3v. Potem pa voltaža kar skače gor/dol odvisno od obrmenjenosti proca. Visokih fsbjev ne zdrži. Postane pa prava zverina, če boš naredil vcore pa vdimm mod. To je nujno na tej plati!! Preberi si tuje forume. Tudi vmodi niso zaje*ani! Če ne boš našel, mi pošlji pm ali pa me dodaj na msn pa se tam pomeniva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261432 (1432) _mOuSe_
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946061 (4260) Veron
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016363 (4554) Pyr0Beast
»

Kingston HyperX KHX3200

Oddelek: Navijanje
231205 (899) PrimozR
»

A je to sploh normaln?

Oddelek: Navijanje
411868 (1151) sirotka

Več podobnih tem