» »

Kupujem grafično pa me nekaj zanima

Kupujem grafično pa me nekaj zanima

nejcc11 ::

Kupiti nameravam grafično kartico za nekje 15-20k SIT.
Imam pa eno vprašanje, saj sem v temu področj totalen laik.
Imam tole dokaj staro http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/Produ...
matično ploščo zanima pa me če mi bodo nove grafične klartice brez problema delovale.

Ali lahko pride do nekompatibilnosti oz. s tem povezanih težav?
Iskal sem po foru pa ne najdem kakšne temo o AGP 4x, 8x

Moja plata podpira AGP 4x, torej če jaz kupim grafično AGP 8x mi ne bo delala?

Če je še kakšna stvar na katero je treba paziti prosim če lahko napišete, kajti bo mi v veliko pomoč

Lp in HVALA nejc

TheJack ::

Teoretično bi moralo delovati brez problemov. Seveda s 4x.

Praktično pa znajo biti problemi zaradi obupnega čipseta ki je na plati. To nikakor ni nujno, ampak jaz bi na tvojem mestu kartico kupil tako, da bi jo imel možnost (recimo v osmih dneh) vrniti.
Bonis nocet, qui malis parcit.

nejcc11 ::

aha ok.

še tole, danes sem zaradi neki problemov v špilu na tole mojo plato prkluču od soseda ati radeon 9800 pa mi je normalno delal. Igral sem pol urce pa je blo vse kul, a problemi nastanejo kasneje, čez par dni al kako ,al po parih urcah igranja??

sirotka ::

nima bit kj narobe, grafična je 8x agp in kompaktibilna tud z 4x. Problem bi bil, če bi meu plato, ki ma samo 2x agp...ker agp 4/8 ma 1.5v, starejše verzije pa se mi zdi da 3.2?

TheJack ::

Igral sem pol urce pa je blo vse kul, a problemi nastanejo kasneje, čez par dni al kako ,al po parih urcah igranja??

Če gre za nekompatibilnosti s plato (čipsetom) se to pokaže precej hitro.... Sploh ti igre ni treba zalaufati. Pri meni (sem imel isti čipset na plati) je po parih minutah po zagonu sistema prišlo do zmrzovanj, restartov, VPU Recover opozoril...itd.

Drugače pa kot sem rekel: možnosti da bi prišlo do težav so majhne, ampak pri Viinih čipsetih (še posebno starejših) nikakor ne nemogoče.

Nima si smisla s tem preveč beliti glave. Kupi kartico, če se slučajno zgodi da bodo problemi, nesi nazaj.
Bonis nocet, qui malis parcit.

nejcc11 ::

se pravi če kupim agp 8x dela normalno ker ima podporo tudi za 4x, ali je to pri vseh karticahali samo pri tej.
Kajti gledal sem internetne trgovine in pri večini piše podpora AGP 8x, nič ni omenjenega 4x.
Le pri parih karticah sem zasledil da je pisalo podpira AGP 4x/8X

TheJack ::

Kot že rečeno, AGP 8x kartice delajo tudi v AGP 4x platah in obratno.
Bonis nocet, qui malis parcit.

angel_viking ::

jaz imam plato z AGP4×in mam kartico z AGP8× pa mi vse normalo dela tak da nebi smelo biti nič narobe.
nič tak je to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291632 (1632) michel
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262146 (1757) mojsterleo
»

AGP

Oddelek: Strojna oprema
211375 (1160) _Dejan_
»

Grafika TNT2 PRO na novi plati ?

Oddelek: Strojna oprema
81471 (1375) Sami
»

AGP-pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151088 (900) Zheegec

Več podobnih tem