» »

Shranjevanje slike v bazo java

Shranjevanje slike v bazo java

timi007 ::

Delam spletno stran v jsp-jih, torej v javi, pa sem naletel na problem ker neznam shraniti slike v bazo!Vse ostala podatke znam prebrat iz textfildov , jih shranit, jih prebrat in izpisat, za sliko mi pa ni najbolj jasno!

Zato prosim če mi lahko kdo pomaga ali da link do kakšneka primera! hvala

če mi kdo napiše kak sliko shranim v bazo, bom upam jo znal prebrati, sam pol mi ni jasno kak jo izpisati da se bo slika prikazala, saj v html imaš ti absolutno pot do slike ki je na disku(img src=".../spletna_stran/slika.jpg" , kak je potem s sliko ki jo prebereš, kje dobiš pot do nje??? ni mi najbolj jasno

RES hvala za nasvete!

Taras_Bulba ::

pa daj v bazo samo linke?

timi007 ::

to mi nič ne koristi, to mam narejeno zdaj, da mam ime slike v bazi, pa potem to sliko prikazem glede na ime, jaz bi rad imel slike v bazi in jih dodajal preko spletne strani kakor druge podatke

jaz hočem dodat sliko prek spletne starni, jo shranit v bazo, prebrat in jo na spletni strani izpisat, nočem imet slik devat na roko v neko mapo

64202 ::

Link das na tvoja_skripta.jsp?id=slika, potem pa poisces sliko glede na id in jo vrnes
I am NaN, I am a free man!

Taras_Bulba ::

http://www.phpbuilder.com/columns/flori...
al pa tole prebereš. je sicer za php, sam logika je enaka.

OwcA ::

@64202: To mu ne reši problema, ker če prav razumem, ne zna delati z (ugibam) stream-om/buffer-jem, ki ga dobi v zahtevku.

@timi007: poglej v dokumentacijo kako dostopaš do različnih delov request-a. Večinoma je postopek zelo podoben kot za GET in POST, le da dobiš kazalec na začasno datoteko (da vse skupaj deluje, moraš seveda uporabiti ustrezen HTML element).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Taras_Bulba ::

@timi007: članek na unmu linku preber, je točno to kar rabiš, bi rekel (shranjevanje v bazo in branje/prikazovanje)

timi007 ::

Hvala Taras_Bulba, primer za php-e je ravno takšen kot moj problem, sam to moram še nekako v javo spravit, html-ji so mi zdaj jasni!

zanima me še kak tip mora biti v bazi tega stolpca ko bodo shranjene slike!

Če pa kateri ve kako shraniti siko v bazo pa tudi najlepša hvala, mislim v javi!

Kaj morem, če bi vedel ne bi spraševal

Hvala

64202 ::

Ah ja seveda. Prehitro sem prebral vprasanje. Kljucen del je na strani 3, ki jo je dal taras. Moras nastavit taprav Content-Type in v response kar direkt zalimat sliko.

Sem zbrskal en link za ilustracijo ozadja zadeve: stran na www.garshol.priv.no
I am NaN, I am a free man!

timi007 ::

Zaj sem mal še gledal primer za php, pa ne vem zakaj moraš nastavit Content-Type->zakaj je sploh to?

64202 ::

Zato da browser ve, da more pokazat sliko. Na internetu naceloma* koncnice ne igrajo pomembne vloge. Vecino slik pokrijes z naslednjimi tipi:
.jpg/.jpeg -> content-type: image/jpeg
.gif -> content-type: image/gif
.png -> content-type: image/png

* internet explorer za razliko od mozille (firefoxa) uposteva tudi koncnice pri downloadu, kar sicer ni po standardu
I am NaN, I am a free man!

Brilko ::

Različni browserji različno obravnvajo tipe datotek. Vse to pokrije tale array (za te glavne 3):

array("image/jpeg" => "jpeg", "image/gif" => "gif", "image/pjpeg" => "jpeg", "image/x-png" => "png", "image/png" => "png");

kopernik ::

Najprej si oglej tole : fileupload (upload datotek iz browserja na servlet oz. jsp).

Drugi del (shranjevanje v bazo) je pa malo odvisen od baze (ker se nekateri driverji ne točno držijo specifikacij). Za oracle imaš nekaj tukaj, za mysql pa tukaj.

V glavnem, ideja je, da binary stream pretvoriš v blob.

Kaj morem, če bi vedel ne bi spraševal


Tega je na netu ogromno. Primeri, razlage, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php upload file problem

Oddelek: Programiranje
151210 (760) petzup
»

[PHP] branje slike

Oddelek: Programiranje
112820 (2633) matijaz74
»

Download slike z php

Oddelek: Izdelava spletišč
7656 (574) winlins
»

PHP autentikacija - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
61508 (1313) krho
»

PHP POST method

Oddelek: Omrežja in internet
111295 (1009) StratOS

Več podobnih tem