» »

Pomoč pri Flash MX 2004

Pomoč pri Flash MX 2004

rap3r ::

V Flashu izdelujem neko animacijo za na internet stran. Ena od stvari ki jih bi rad naredil je to, da se napišejo določene besede na način, tako da gre črka po abecedi, potem se pa vstavi ko pride do prave črke.
Se pravi če bi rad napisal besedo Slovenija, potem začne animacija na prvi črki od a naprej in ko pride do s se "zapiše" na screen in tako dalje usako črko.

Prosil bi za pomoč ker sm bl začetnik na tem področju, hvala.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

#000000 ::

Trenutno ti lahko pomagam samo tko da ti dam namig, išči pol googlu ali F1 v flashu frame by frame animation LP

rap3r ::

nima pa flash kakšne funkcije, ali pa že narejen kakšen template glede tega? Ker če grem črko po črko delat 10 besed lahko to ceu tedn delam.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

#000000 ::

Ma kak cel teden, to je eno urco dela vse skupaj. Preden ti povem kako to narest mi prosim povej kolk ker razumeš in obvladaš delo s tem programom. Da sploh vem kako ti razložit. LP

aja probi swish tam je tega ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Nejc Pintar ::

hm, nardiš Movie clip ki ti gre skoz vse črke, pol pa sam na usakmu frejmu daš da naj gre do tega frejma v movie clipu...
Lahko je biti prvi, če si edini!

rap3r ::

#000000, morm priznat da sm čist začetnik, tko da bi mogla jit bl počas, zdele sm pa ugotovu da rabm samo do rčke E pridt, in potem ko pridem do te črke se mi more izpisat ena beseda. za 4 besede morm to narest, pa usaka se začne na E:)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

matjash ::

Jas mam pa problem pri Macromedii Dreamweaver, pa se bom kar sem vrinil. Zanima me zakaj mi po nobeni strani noče vpisovati šumnikov, če dodam "flash button" ali "flash text". Zaradi tega že počasi izgubljam živce. ;(
... bolje pozno kot nikoli.

gforce ::

Jaz sm se začel pred kratkim ukvarjat s flashom (par dni nazaj, hehe). Če sm te prav razumu...pol bi jaz tk nared, da bi ustvaru layer "abeceda" , ustvaru 24 keyframu in v vsakega dodal eno črko (a, b, c...).pol bi pa ustvaru tuk layerju kuk je dolga beseda (slovenija-9)...pol pa keyframe, do katere črke pač rabiš prekopiru v vsak layer posebi, pol pa še veselo odmiku v desno stran. Precej amatersko, hehe možn, da sm useku mim. Spod maš pa še forko kak naj bi to zgledal...dela za kako slabo urco

http://img26.imageshack.us/my.php?image...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()

rap3r ::

gforce, dobra ideja, jaz rabim samo do e in potem da se izpiše beseda, mogoče veš kje bi dobu kkšn guide?:)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Vesoljc ::

action script imho.

postavis en text box, nato pa nekako tkole zlo na hitr (napake ziher so):

     function  FancyWord( var word: String )
     {
          var  worker:   String;
          var  letter:   String;
          var  holder:   String;
          var  valueold: Number;
          var  valuenew: Number;
          //
          word      = word.toUpperCase();
          letter    = "A";
          valueold  = letter.charCodeAt( 0 );
          //
          for( var a = 0; a < word.length; a++ )
          {
               valuenew  = word.charCodeAt( a );
               while( valueold < valuenew )
               {
                    valueold       = ( valueold * 1 ) + 1;
                    worker         = worker.fromCharCode( valueold );
                    TextBox.text   = holder + worker;
               }
               holder    = holder + worker;
          }
     }


kar mors se narest je da pokazes na ta prav textbox in pa, da lahko kontroliras hitrost izvajanja...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[javaScript] Preverjanje formata zapisa EMŠO

Oddelek: Programiranje
132801 (2421) win64
»

PHP in objektno programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8511276 (9743) kivi113
»

Hack-It! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8210691 (3710) purgovich
»

[JavaScript] Sortiranje šumnikov

Oddelek: Programiranje
152002 (1736) MarkookraM
»

[PHP, javascript] program za seštevanje v dveh posameznih oknih

Oddelek: Programiranje
132300 (2170) |CyGNUS-x

Več podobnih tem