» »

[excel] kako dobit ?

[excel] kako dobit ?

jky ::

V Excelu imam dva stolpca A in B.
V vrstici B iscem maximalno vrednost (MAX(B:B)) jo najdem v vrstici 10 (naprimer), zdaj bi pa rad da mi izpise to vrednost iz stolpca B in vrednost v isti vrstici v stolpcu A (v vrstici 10 naprimer).

Upam da sem razumljivo napisal in se zahvaljujem za odgovore.

nodrim ::

če v excelu delaš s formulami je vedno tako, da je rezultat v tisti celici, kjer si vnesel formulo ...

lahko pa nardiš nek workaround ...

recimo v C stolpcu oštevilčiš vsako vrstico posebej ... potem v ločeni celici nardiš formulo, ki ti išče MAX ... v ločeni celici s formulo (recimo VLOOKUP) poiščeš indeks te vrstice, ki ima to vrednost ...

v stolpcu A pa imaš v vsaki celici formulo (npr. IF), ki ti preveri, če ima isti indeks vrstice in vzame vrednost iz celice, kjer si poiskal MAX vrednost ...

to je rešitev samo s formulami .. možnih je seveda več .. če pa se spraviš še v VB programiranje jih imaš pa še več :)

jky ::

hvala,
Sej MAX iz stolpca B in stevilka iz stolpca A sta lahko v xy celici, vsaka v svoji al kakor koli sam da vidm max v B in vrednost iz stolpca A.

A obstaja MAX ki bi vrnil stevilko vrstice in bi nekako tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jky ()

nodrim ::

kolkr jst vem ni direktne formule za to ...

zato rabiš še en korak, ki ti glede na vrednost MAX v stolpcu B poišče številko vrstice, ki jo imaš zapisano v stolpcu C .. v stolpcu A pa napišeš formulo s funkcijo IF, ki pogleda naslednje: IF("če je najdena številka vrstice enaka moji številki vrstice", "izpiši najdeno vrednost MAX", "ne izpiši nič")

to formulo z IF vneseš v vse celice v stolpcu A ...

nodrim ::

ugh .. silly me ... sm zdej še enkrat prebral kaj iščeš :)

no, ampak je precej podobno ... glavno je, da poiščeš indeks vrstice (VLOOKUP), v kateri je MAX v stolpcu B ... potem pa glede na ta indeks poiščeš ustrezno vrednost v stolpcu A ...

jky ::

sej jest sem tud rabu ene 20 min. da sem pogruntu sploh kaj je kolega hotu od mene, ko ga je zanimal tole.
Sej sem bliz sam tale vlookup moram se mal popravit, pa trenutno ni tolk cajta, se bo moj kolega igral s tem k to ram.
hvala se enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EXCEL vgnezdenje dveh vlookup funkcij?

Oddelek: Programska oprema
101707 (1406) prtenjam
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213891 (3535) rferrari
»

Računanje vrednosti iz tabele

Oddelek: Programska oprema
101513 (1379) KoMit
»

Excel, SiMobil račun - Zamenjava stevilk z imeni ?

Oddelek: Programska oprema
52027 (1916) ales85
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181892 (1887) jerneju

Več podobnih tem