» »

[php] Kako odstraniti dolocen text

[php] Kako odstraniti dolocen text

dusanr ::

Pozdravljeni

Potreboval bi malo pomoči, pri izdelavi php skripte. Skripta bi delovala tako:

Recimo prebrala bi dolocen file v moje m primer html, php in vse takšne web file
in bi iz njih izločila oz. zbrisala določen text. Lahko navaden text, ali pa kar
del source kode in bi nato kreirala nov file z okrnjenim delom.

Mi lahko prosim svetujete kako to narediti oz. v kaj točno naj se spustim kar se
tiče phpja.

LP, Dule

rokpok ::

Nesmiselno je, da bi ti napisal celo kodo. Bom ti pa dal par namigov:

Delo z datotekami: z file_get_contents () recimo prebereš celo datoteko v neko spremenljivko (v string); z funkcijo file_put_contents () pa spremenljivko (string) zapišeš nazaj v datoteko.

Delo s stringi: funkcija str_replace () ti zamenja neko besedilo z drugim - lahko ti ga tudi izbrise, če ji kot drugi parameter podaš samo dva prazniva narekovaja.

Regex funkcije: te funkcije pa ti omogočajo bolj zahtevno manipuliranje s stringi.

Lep pozdrav
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

Spartak ::

Lahko greš pa tudi na uradno stran PHP-ja in tam boš nekje pri vrhu videl povezavo documentation in tam si lahko poiščeš vse kar se tiče dela z datotekami.
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer

dusanr ::

Mi lahko kdo razloži kar se tice regex funkcij, bolj specifično eregi(), kaj so to za neki cudni znaki: []()< pa recimo (.*) (.*?)... kaj z njimi določamo..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dusanr ()

Spartak ::

Vse kar bo napisano se nanaša na php.net dokumentacijo.

Eregi funkcija je identična funkciji ereg s to razliko, da eregi ne razloči med malimi in velikimi črkami.
Primer:

$string = 'XYZ';
if (eregi('z', $string)) {
echo "'$string' contains a 'z' or 'Z'!";
}

V spremenljivki $string imaš shranjen niz znakov. V stavku if povprašaš funkcijo eregi, če je v spremenljivki $string znak 'z' (funkcije ne briga, če je velik ali mali z). Funkcija seveda vrne true in izpiše se echo.
Zadeva je potemtakem sledeča: funkciji eregi podaš najprej tisto, kar iščeš, potem pa še mesto iskanja. Primer: eregi('iscem_ta_niz', $v_tem_nizu);

Upam, da sem pomagal
lp, Spartak
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer

rokpok ::

Glede regex-ov ti priporočam, da si prebereš kakšen tutorial - boš dosti hitreje skapiral.
Rad bi bil pingvin.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] brisanje nedovoljenih znakov

Oddelek: Izdelava spletišč
71351 (1199) keworkian
»

PHP - stringi

Oddelek: Izdelava spletišč
251644 (1467) pehape
»

kako pobrat iz html kode podatke

Oddelek: Izdelava spletišč
131677 (1347) qshop
»

EXIF - izpis podatkov o sliki v PHP ju?

Oddelek: Programiranje
121744 (1480) Cokolesnik
»

dolžina vnešenega teksta

Oddelek: Izdelava spletišč
331638 (1251) darh

Več podobnih tem