» »

Kakšen seznam je to?

Kakšen seznam je to?

aljazh ::

Med preverjanjem ali Google najde eno izmed mojih spletnih strani sem naletel na tole. Gre za nekakšen (dokaj obsežen) seznam domen v formatu txt, za katerega se mi ne sanja, čemu bi služil, se pa na njem nahaja tudi ena izmed mojih domen.

Whois poizvedba za domeno (8866.cc), na kateri se nahaja ta seznam ne vrne nobenega rezultata.

Zanima me, ali kdo ve za kaj bi lahko šlo?

Kami ::

Bog ve, mogoče kaki seznam domen za spamat :P

#000000 ::

Men se tud zdi da bi blo lahko neki tazga.

aljazh ::

Sem v brskalnik vpisal še naslov www.8866.cc in odpre se neka (domnevam da) kitajska stran, oblikovno deluje kot nekakšen blog, je pa na njej nekaj linkov na druge (kitajske?) strani ter seznam domen urejen po abecedi. Izgleda, da je najbrž res kaj spammerskega za vsem tem.

Barac00da ::

Na tej (kitajski ?) strani so vglavnem linki do *.txt datotek, z naslovi še več domen. Tako da je njihova zbirka kar obsežna. Meni se tole zdi prav čudno...
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

#000000 ::

Ha ha kako ti je gratal prisrfat na ta spisek med vsemi temi ??? skor garant je posredi sp@m edin če je to kako društvo zbirateljev naslovov domen, čemur pa se nebi čudu, na tistem koncu imajo še dosti bolj čudne navade, od hranjenja z štakorčići dalje. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

aljazh ::

>Ha ha kako ti je gratal prisrfat na ta spisek med vsemi temi ???

Lepo, v Googla sem vpisal svojo domeno (da vidim, če jo najde in koliko drugih strani kaj linka nanjo) in se je med zadetki pojavila tudi tale .txt datoteka.

Ampak naj mi nekdo razloži, kakšno korist imajo spammerji od samih golih domen. Razen, če iz teh domen naključno generirajo e-mail naslove in "poskušajo srečo" - npr. info@domena.com, admin@domena.com, webmaster@domena.com, ipd.

Ali pa je to mogoče kakšna blacklista strani, ki jih kitajska cenzurira >:D

#000000 ::

Jest sem enkrat naletu na en prog. v kerga si lahko uvozu domene in listo z imeni (tko kot pri wordlistah) in klik pa si mel generirane e-naslove. Mogoče je pa res to spisek blokiranih domen. ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798987 (7957) shorvat
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322977 (2629) Gwanaroth
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354302 (3318) flisko
»

VirtualHost oz. navidezne domene v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
252675 (2373) Jackass
»

Tezave z BINDom

Oddelek: Omrežja in internet
111583 (1513) Seadoo

Več podobnih tem