» »

ventilator na napajalniku ne dela??

ventilator na napajalniku ne dela??

mamut ::

A je mozno, da mi comp zmrzuje, ker mi ventilator na napajalniku ne melje?
Kako se da ventilator popravit ali zamenjat?

gkovac ::

Sevede da je možno! Po moje je to celo najbolj verjetno.
Popravit??? Raj pejt kupit novega in to čimprej!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Stratus ::

Če znaš oz če imaš malo tehnične žilice kot temu tudi rečejo lahko odpreš napajalnik vzameš ven ventilator in kupiš novega ter zamenjaš, potrebno pa je tudi vsaj malo znanja o spajkanju
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

Myth ::

Spajkanje? Še moj prastari ventilator je prišraufan na ohišje. :)
Mogoče pa imaš samo preveč prahu not. Lepo ven iz elektrike izklopi... pa se loti čistilne akcije. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mamut ::

Sčistil sem že pred časom, ker je bil hladilnik od procesorja zabasan s prahom.
Torej zamenjat bo treba ventilator. Kaj moram vedet pri nabavi novega. Imam 300W napajalnik.

Azrael ::

> Kaj moram vedet pri nabavi novega?

Koliko je velik ventilator (običajno je 80x80 mm ali 92x92mm) in kakšen tok vleče (piše na njegovi nalepki). Napetost je 99.9999...% 12V.

Toda, v napajalniku so visoke napetosti. zato preden začneš kaj brskati po njem izklopi kabel za elektriko, da ne bo osmojenih prstov ali še kaj hujšega. Najlažje boš to operacijo naredil tako, da napajalnik vzameš iz računalnika, postaviš na osvetljeno mizo in odviješ vijake, ki držijo pokrov. Pokrov snameš in spihaš prah.

Sedaj pozorno preglej napajalnik in če vidiš zažgane elemente v njem, kupi nov napajalnik, če si v dilemi slikaj notranjost in sliko prilepi sem, če izgleda vse lepo, odvij 4 vijake, ki držijo ventilator, potegni ven ventilatorm, odreži žici, ki peljeta v ventilator (rdeča in črna) in s takim ventilatorjem pojdi v trgovino.

Ko imaš nov vebtilator. poveži njegovi žici z žicami od prejšnjega ventilatorja (ista barva gre skupaj). Najbolje bo če spoj zaciniš, če te možnosti ni, neizolirana dela žic samo trdno zviješ skupaj. Spoj ne sme biti gol, zato ga izoliraj s termo skrčljivo bužirko.Kabel do ventilatorja napelji tako, da se ne bo dotikal ostalih delov.

Ko si naredil vse to, sestaviš v obratnem vrstnem redu in preveriš kako dela z novim ventilatorjem.
Nekoč je bil Slo-tech.

mamut ::

Uh, Azrael hvala za izčrpna navodila. Se bom lotil jutri, ko bo čas. Zoprno je, ker comp stalno rabim za delo.

Jan987 ::

pol bo pomoje bolje če si kupiše en nov napajalec.

recimo LC Power LC6350 350W (1x120mm) silent 5.814 (v mlacomu).

če pa imaš čas oz. nimaš denarja pa raje zamenjaj ker bo ceneje.

ivo- ::

Ne kupuj v e-misiji v Mariboru, ker te bodo "nategnili" koliko si dolg in širok.
Pa ne kar bi hoteli pač pa, ker imajo šrot robo.
Meni je njihov napajalec dobesedno eksplodiral v mašini. Bilo je mnogo dima in živce sem mel na psu!
Prvi, ki sem ga pri njih dobil je bil ok, sam ventilator se ni vrtel in občasno je cvilo ko svija.
Drugi sploh ni delal. Tretji pa POK!

Čakam, da ga nesem nazaj, ko bodo spet odprli trgovino v MB, da mi vrnejo denar.

mamut ::

ma sem kar napajalnik kupu, ker je bolj ziher in verjetno je bil stari 300W že premalo za celoten sistem.
Trenutno me poganja LC6 420W in škatla se še ni sesula :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
7714 (670) pviran3
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466989 (3712) radmannsdorf
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311230 (5750) ...:TOMI:...
»

hrup zaradi ventilatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212079 (1761) ZGI
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312326 (1912) frenk

Več podobnih tem