» »

pogovor med igro

pogovor med igro

230-DC ::

Mene pa zanima ka je bolš med med igro za menit
skype, teamspeak ali ventrilo?
*the gates of valhalla are near*

Tilen ::

Za teamspeak ne vem, lahko pa recem za ventrilo ali skype.

Pogovor po Skype je razlocnejsi in posledicno pobere vec uplowda, kot Ventrilo, kjer je tudi kvaliteta zvoka malce slabsa, sam sploh ni panike.

priporocam ti pa Ventrilo, ce le imate server zanj.

Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jRk0 ::

teamspeak je meni osebno ful bedn, pa nepregleden pa se zvok je nek cudn, ventrilo je cist na simpl, room dobis vsepovsod zastonj (siol, trioserve, alpha-force...), lahko pa tudi sam postavis, pa commenti so ful dobra zadeva, pa samo not das server ip pa enostavno vsi skopirajo...

skype ma pa res najbolj naraven glas, ampak jih ne more bit ful dosti v konferenci recmo.
You fuck up once, you loose two teeth.

gumby ::

teamspeak prav lepo funkcionira...
eni ga pac ne veste nastavit :P

mkonci ::

Ja morda ima res skype najbolsi glas, sam kolk ti pa ramov in proc. žre:D

Mi uporablamo pri COD Team Speak (TS), mamo svoj server in dela cist cool, vsi si ga morjo prav nastimat pa je. Tko da, ce vas je velik, potem mislem da skype odleti ko knof od gat>:D.

No to je moje mnenje, kaj pa je zate bols bos mogu pa probat!!!!!0:)

Rap!er ::

ts je do zdaj nasa izbira, pred ventrilom ker vent zna zlo lagat, problemi s kodeki in nekaterimi zvocnimi karticami, ni za linux etc.
Ne me basat!

djtomekkk ::

Jest menim, da je ventrilo najboljši, saj,....
Lp Tomy

KraP ::

Glas za TeamSpeak!

Vrocipes ::

Nekak sem bil svoje čase najbolj navajen na Teamspeak.

OmegaBlue ::

Da se jest vržem kost - ventrilo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

TEDY ::

še en glas za TS :)

Reanimated ::

Tut za ts, sam je par stvari oz slabosti za teamspeak: malo moten,nejasen glas. Zatikajoč se zvok. Druga je vse ok. ;)
im freakZ

Kami ::

Teamspeak :)

WTF? ::

Glas za Ventrilo .....:D

menco ::

jaz sem za Teamspeak

Gizm0 ::

TeamSpeak in Ventrilo sta nekako v istem rangu, če v TSju nastavimo GSM codec. Pri obeh pa je kar velik zamik v zvoku, pri FPS igrah se to zelo pozna in je precej moteče.
Najmanjši zamik ima program Voiperized Zamika se praktično ne opazi, pa tudi kvaliteta zvoka je višja od TSja oz. Venta. Žal ima program še nekaj bugov (sesutje), tako da v klanu še vedno uporabljamo TS/Vent.

Tilen ::

Zamik (lag) je odvisen od serverja (Ventrilo), ne mi govorit, da imam velik zamik, ce imam 9 ms pinga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gizm0 ::

Vent/TS imata mal več kot pol sekunde zamika + ping. Ventrilo server imamo na siolu, tako da ping je zelo majhen. Če ne verjameš zaženi oba programa (vent in voiperized) pa naj ti en klanski kolega na obeh hkrati govori, in boš videl kako počasen je Vent oz. TS. V CSSju pa te pol sekunde zna biti že kar preveč.

Drugače pa je tukaj narejen test (pc-ja sta bila v LANu)

Vidi se koliko časa je potrebno, da pride zvok nazaj do tvojega računalnika (čas da pride do drugega računalnika, torej deli z 2 in dobiš tiste pol sekunde)
Voiperized ima zamik 0.1 + ping.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizm0 ()

Tilen ::

OK.

Glede na to, kar slika prikazuje je popolnoma vseeno kar uporabljas, Ventrilo ali TS, ker sta oba _enako_ kakovostna.

Koliko bwja pa poje voiperized v primerjavi z Ventrilom ali TS? Ker Skype recimo ima tudi zlo dobro vse narejeno sam je enostavno prevec uploada potrebnega da bi se lahko 5 ljudi recimo pogovarjalo in normalno igralo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gizm0 ::

Od 10 kbps do 47 kbps se da nastavit. Če vas je 5, torej porabi približno 5 KB/s uploada.

Fury ::

Oba sta cudna kar se tice raznih weird bugov... mi uporabljamo ventrilo pa dela ql, razen dvem k itak ne igrata vec je legal k prasica.. tko do 5-7 MINUT se je nabral laga. Team speak pa enim sploh ni delu (niso mogl govort oz. slisat) k je neki zbircn glede konfiguracije.. sam to je blo 2 leti nazaj.. pol smo sli na ventrilo...

Oba sta lowbandwidth, oba mata prblizno isto laga, oba mata buge... probajte.. pomoje zacnite z ventrilom in ce komu ne dela probite team speak in ce se to ne dela... razbij tipkovnco :)

Tilen ::

Gizm0, sorry sam ta program prov suxa. SMo sprobal in ne vprasaj kaksne probleme imaj otisti z dinamicnim ipjem. Poleg tega je zvok tko mal cuden je pa res da ne lagga tolk k ventrilo, poraba bwja pa je pac odvisna od tega kolk bluzis not.

Fury, saj mamo ventrilo, ki dela super, samo smo pac hotli se kaj druga sprobat, ce je slucajno se kaj boljsega sam zaenkrat vsaj po mojem mnenju Ventrilo nima konkurence.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SeTAr ::

PicoPhone rulz

Gizm0 ::

Ja sej mi tud na ventrilu ostajamo, čeprav je relativno slab. Nekaterim našim se voiperized sesuva, in zato nimamo druge izbire. Glede dinamičnega IPja ni problem, ker se lahko na site-u registriraš in potem ni problema najdit kolege (sej je imenik tam v programu).
Drugače je pa avtor voiperized en igralec CSja, ki mu je je najedal lag v ventu/TSju in je zato naredil ta program.
Sicer pa mamo v klanu tako taktiko, da mora biti čim manj govora med igro, vsak mora že pred warom vse vedeti, kaj mora narediti. Če se sred igre dereš (če enega svojega gledaš) LEVO JE ... NE NE DESNO ... JAO SEJ SI PRAV PREJ GLEDAL :p, velikokrat več škode narediš kot pa koristi (ravno zaradi laga).

Tilen ::

Nimamo teh tezav. Edino kar se slisi po ventrilu med warom je to, kje je kdo dobil v čelo in kam se je "storilec" odpravil in pa kak bravo na koncu runde :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pogovor med igranjem

Oddelek: Igre
151520 (1274) OldSkul
»

Teamspeak ipd. v MP igrah

Oddelek: Igre
71383 (1312) Tr0n
»

akustično komuniciranje preko mreže kako doseči?

Oddelek: Omrežja in internet
6824 (763) PIK@LO
»

Pogovori preko interneta - skupinsko

Oddelek: Omrežja in internet
232132 (1756) cryptozaver
»

Program za pogovor v mreži

Oddelek: Programska oprema
121168 (975) 2nemesis

Več podobnih tem