» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
623 / 658
»»

Jebac18 ::

Gledam matebook 14 na amazonu se mi dopade cenovno ...

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cika2 ::

Pozdravljeni, rabil bi mnenje za nakup prenosnika za starše. Glavna stvar je, da bo računalnik čimveč časa zdržal. Uporaba je internet, filmi take vsakodnevne stvari. Bi bilo fajn, da ekran ni glih najslabši.

Gledal sem tega: https://m.enaa.com/prenosni-racunalniki...

Mnenja?

Han ::

Rajši HP ProBook 450 G8 ali Dell Vostro 3500.

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

https://links.si/prenosnik-dell-vostro-...

Če bo večinoma na mizi, pa 17 palčen HP 470 G7 ali G8.

https://links.si/prenosnik-hp-470-g7-i5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

cronos1234 ::

Han je izjavil:

Rajši HP ProBook 450 G8 ali Dell Vostro 3500.

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

https://links.si/prenosnik-dell-vostro-...

Če bo večinoma na mizi, pa 17 palčen HP 470 G7 ali G8.

https://links.si/prenosnik-hp-470-g7-i5...

Odkar mi je na 2-eh HPjih crknil ventilator v rangu 2 mesecev okoli konca garancije ne kupim od HPja ničesar več. Niti torbe za prenosnika (katera se je strgala po pol leta okoli zadrge :)

Buggy ::

Odkar mi je na 2-eh HPjih crknil ventilator v rangu 2 mesecev okoli konca garancije ne kupim od HPja ničesar več. Niti torbe za prenosnika (katera se je strgala po pol leta okoli zadrge :)


Tvoj problem! Jaz sem trenutno zamenjal 6 let starega ProBooka 470, 17 inch z i7 pa sem ga okol strank prenasal in na sihtu imel vedno priklopljenga na USB 3.0 dock (hypernation/sleep off). Zadeva se vedno dela cist ok, ventilator se pa spihuje v sklopu rednega vzdrzevanja masine.
Prav tako nisem imel problemov s se prejsnjim Elitebookom in tudi sine z HP Omen 17", ki mu skoraj da creva vlece ven, nima nobenih od teh tezav, kot bi jih ti rad sedaj posplosil generalno na HP.

...cist mogoce je pa problem v tebi?

darck ::

Jaz pa p 3-dneh popizdujem ker mi na prenosniku igro ne zalaufa saj zažene se za 2 sekunde a potem avtomatsko vse ven vrže in sedaj sem zvedel,da je kriv prokleti INTEL procesor 11.generacije baje tudi 10 generacija kateri ne podpira OpenSSL 1.02 ali nekaj okrog tega. Katastrofa kakšno sranje potem lahko imaš zaradi procesorja

cronos1234 ::

Buggy je izjavil:

Odkar mi je na 2-eh HPjih crknil ventilator v rangu 2 mesecev okoli konca garancije ne kupim od HPja ničesar več. Niti torbe za prenosnika (katera se je strgala po pol leta okoli zadrge :)


Tvoj problem! Jaz sem trenutno zamenjal 6 let starega ProBooka 470, 17 inch z i7 pa sem ga okol strank prenasal in na sihtu imel vedno priklopljenga na USB 3.0 dock (hypernation/sleep off). Zadeva se vedno dela cist ok, ventilator se pa spihuje v sklopu rednega vzdrzevanja masine.
Prav tako nisem imel problemov s se prejsnjim Elitebookom in tudi sine z HP Omen 17", ki mu skoraj da creva vlece ven, nima nobenih od teh tezav, kot bi jih ti rad sedaj posplosil generalno na HP.

...cist mogoce je pa problem v tebi?

Kje si zasledil da sem to posplošil generalno na HP za kogarkoli drugega razen zame?

Zame je crkot ventilatora nesprejemljiv po tako kratkem času (prenosnika nista bila nikoli na terenu, občasno se je celo spihal prah iz ohišja in ventilatorja). Kako je lahko uporabnik kriv za crkot?

In pa mimogrede - tudi tvoj vzorec 3-eh OK mašin je statistično popolnoma nepomemben za generaliziranje kvalitete znamke... :)

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Kje si zasledil da sem to posplošil generalno na HP za kogarkoli drugega razen zame?

zvenelo je ze tako, tudi ce bi imel HP podlogo bi bil z njo nek problem. HP je cisto OK oz IMO celo boljsi od DELL-a po primerljivih cenovnih razredih.

Zame je crkot ventilatora nesprejemljiv po tako kratkem času (prenosnika nista bila nikoli na terenu, občasno se je celo spihal prah iz ohišja in ventilatorja). Kako je lahko uporabnik kriv za crkot?

...ne vem, razmisli pri sebi. Eni pacienti ga imajo v narocju na deki/kovtru oz. kako drugace brez ustreznega pretoka zraka in izpostavljen vsem zivim svinjarijam...tudi cigaretni dim ti zna stvar konkretno posvinjat.

In pa mimogrede - tudi tvoj vzorec 3-eh OK mašin je statistično popolnoma nepomemben za generaliziranje kvalitete znamke... :)


moj privat vzorec je res majhen je pa se vedno 100% nasproten tvojemu ob manjsem stevilo laptov in v daljsen casovnem razponu.

pa mimogrede, na firmi v teamu (cca 400 ljudi) smo imeli preden smo sli na Lenovo vsi HP-je...pa o crknenih ventilatorjih nisem se slisal. Glasnih ja (zasvinjani s "filcem"), crknjenih pac ne.

Kot sem rekel, rojen si pod "srecno" zvezno ali pa nakladas ;)

cronos1234 ::

Buggy je izjavil:

Kje si zasledil da sem to posplošil generalno na HP za kogarkoli drugega razen zame?

zvenelo je ze tako, tudi ce bi imel HP podlogo bi bil z njo nek problem. HP je cisto OK oz IMO celo boljsi od DELL-a po primerljivih cenovnih razredih.

Zame je crkot ventilatora nesprejemljiv po tako kratkem času (prenosnika nista bila nikoli na terenu, občasno se je celo spihal prah iz ohišja in ventilatorja). Kako je lahko uporabnik kriv za crkot?

...ne vem, razmisli pri sebi. Eni pacienti ga imajo v narocju na deki/kovtru oz. kako drugace brez ustreznega pretoka zraka in izpostavljen vsem zivim svinjarijam...tudi cigaretni dim ti zna stvar konkretno posvinjat.

In pa mimogrede - tudi tvoj vzorec 3-eh OK mašin je statistično popolnoma nepomemben za generaliziranje kvalitete znamke... :)


moj privat vzorec je res majhen je pa se vedno 100% nasproten tvojemu ob manjsem stevilo laptov in v daljsen casovnem razponu.

pa mimogrede, na firmi v teamu (cca 400 ljudi) smo imeli preden smo sli na Lenovo vsi HP-je...pa o crknenih ventilatorjih nisem se slisal. Glasnih ja (zasvinjani s "filcem"), crknjenih pac ne.

Kot sem rekel, rojen si pod "srecno" zvezno ali pa nakladas ;)

Izgleda sva oba rojena "pod srečno zvezdo", tudi ti s svojim OK vzorcem 3-eh. Ali pa oba nakladava :)

P.S.: prepričan sem da bi govoril drugače če bi tvoji trije primerki crknili pri običajni rabi (ne nisem ju imel zavitih v dekah, v cigaretnem dimu itd. Na čisti mizi z veliko prostora.)
OP: vsi ti posti so izrazito subjektivni, najbolje da jih ignoriraš in kupiš tisto znamko kjer dobiš boljšo ceno in čimdaljšo garancijo. Srečno :)

krepki ::

mat xxl ::

Oba sta zelo vstopna modela, raje kupi nekaj solidnega pa četudi starega par let. Moje mnenje !

Han ::

Drugi je boljši. Če še malo dodaš, dobiš npr. Toshibo ali 17 palčen HP.

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

https://links.si/prenosnik-hp-470-g7-i5...

bosmla ::

Kaj pa tako za Web in malo pisarne bi bil tak CHUWI GemiBook Pro 14 ok. Ali pa je to slaba roba (iz nekega razloga)?

far375 ::

Ti novejši prenosniki ranga 500-700eur (thinkpad e, dell vostro/inspiron, acer swift) delujejo tudi brez baterije, ali mora obvezno biti baterija? Recimo, da kupiš 2 leti star prenosnik, se napihne baterija, lahko odstraniš in deluje vse bp preko napajalnika ali moraš obvezno kupiti novo baterijo. Je treba preveriti od modela do modela ali velja nekje na splošno?

FireSnake ::

bosmla je izjavil:

Kaj pa tako za Web in malo pisarne bi bil tak CHUWI GemiBook Pro 14 ok. Ali pa je to slaba roba (iz nekega razloga)?



Celerona bi se pa jaz malo izogibal.

Pa predlagal bi, da povezave, ki jih prilepite malo "očistite". Vključno s prvim "?" in vse naprej lahko odstranite.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

FireSnake je izjavil:


Celerona bi se pa jaz malo izogibal.

Odvisno kaki Celeron in po kaki ceni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klemenSLO ::

MrStein je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Celerona bi se pa jaz malo izogibal.

Odvisno kaki Celeron in po kaki ceni.

Eh, nimam toliko denarja da bi kupoval poceni :).... al kako se že reče.
Raje rabljenega boljšega kot novi šrot.

CEleron morda res 'pogojno' ko absolutno ni dnara in ko veš da boš s tem računalnikom le malo brskal po spletu.
V vsakmu primeru mora met 8 gb rama in ssd.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

m0LN4r ::

bosmla je izjavil:

Kaj pa tako za Web in malo pisarne bi bil tak CHUWI GemiBook Pro 14 ok. Ali pa je to slaba roba (iz nekega razloga)?
Ce si vajen delati pocasi in cakati, da se odpirajo stvari, vrti iskalnik, ko odpres youtube opazujes kako se kvadratki izrisujejo, go for it.
Te chuwi stvari so tocno tolko vredne, kolko placas. Sicer znajo nabijati z raznimi specifikacijami, ampak sparati se da marsikje.

PS: Kje dobim nalepke za slovenske tipke? Nekdo je omenjal, da gravira, me lahko kontaktiras na ZS, kako to tocno poteka in izgleda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Steinkauz ::

Pretiravaš.
j4125 je primerljiv kakšni generaciji starejšemu i3.
Ti kitajci imajo ponavadi hardware čist kul, problem so ponavadi ohišja/tipkovnica/baterija. Torej nekaj kar lahk sami spacajo skupaj (cpu in rama glih ne morjo)

Sam sem iskal en poceni in lahek prenosnik za potovanja, ki mi ga ne bo škoda.
Kupil sem https://www.aliexpress.com/item/4001225... za 270eur.
Full metal ohišje, j4125, 8gb rama, 256gb ssd, full hd IPS ekran.
Za browsanje/filme dela čist ok.

Kar je dost zanič je trackpad pa baterija bi lahk bla bolš.

klemenSLO ::

m0LN4r je izjavil:

bosmla je izjavil:

Kaj pa tako za Web in malo pisarne bi bil tak CHUWI GemiBook Pro 14 ok. Ali pa je to slaba roba (iz nekega razloga)?
Ce si vajen delati pocasi in cakati, da se odpirajo stvari, vrti iskalnik, ko odpres youtube opazujes kako se kvadratki izrisujejo, go for it.
Te chuwi stvari so tocno tolko vredne, kolko placas. Sicer znajo nabijati z raznimi specifikacijami, ampak sparati se da marsikje.

PS: Kje dobim nalepke za slovenske tipke? Nekdo je omenjal, da gravira, me lahko kontaktiras na ZS, kako to tocno poteka in izgleda.


Nalepke ... mimovrste naprimer.
Graviranje: https://www.eventus.si/tech/tipkovnice/...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

m0LN4r ::

Nic ne pretiravam, odvisno od zahtev, kot sem rekel.
Sej je IPS, ampak najslabsi, ki obstaja. USB controllerji so shit, vgrajen SSD in RAM sta tudi podpovprecna, BIOS, ce kaj jebe, te bo jebalo forever ala Wifi naprimer.

j4125 je primerljiv kakšni generaciji starejšemu i3.
V kombinaciji s pocasnim SSDjem, ramom, memory controllerjem itn. so moje izkusnje, da je to za W10 in W11 pogojno dobro, pac se zavedas, da se s tem hitro ne da delat. Ne govorim na pamet, ker vsak dan kazem strankam razliko in jo tudi same opazijo, ze ko pritisnes start tipko, vtipkas edge, pritisnes enter, vtipkas youtube.com in pritisnes prvi video, pac traja v primerjavi s kaj drazjim.

Ni bilo v smislu, da ne tega kupit, ampak da ne prevec pricakovat. Nam te "rakete" stranke redno vracajo, ker so pricakovale pac nekaj hitrejsega.

Full metal ohišje, j4125, 8gb rama, 256gb ssd, full hd IPS ekran.
Za browsanje/filme dela čist ok.
Ja sej to je to, oslepljen z osnovnimi specsi. Full metal, a tak metal in izdelava, kot MacBook Air? Ni vse metal, kar se sveti, tudi pri alufoliji se da sparat.
Kako hiter je ram? Je Dual Channel? Kako hiter je SSD? A je full m.2, pci-e, nvme?
80-95% sRGB IPS, kaki od-do od IPSa je to?

Sam tko mimgrede to ze marsikaj pove, GeekBench:
Celeron J4125 4MB Cache - 433 Single-Core Score
i3-1115G4 6MB Cache - 1170 Single-Core Score
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Molnar ima delono prav. Sem punci nabavil en cenejsi laptop in nekatere stvari delajo porazno. Moj 6 let starejsi dekstop je raketa v primerjavi s tem:).

Za osnovno delo je dovolj. S tem da lahko pricakujes obcasno porazno odzivnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

m0LN4r ::

Jaz sem materi za bozic kupil HPja v akciji za 380 evrov isto 8gb in 256gb z R3 3250U, zdaj ji glih rihtam slovenske windowse ipd. kaj potrebuje in moram rect, to je res tisti minimum, ko je sprejemljiv. Tako kot pravi tikitoki, zelo lep besedni izraz, obcasna porazna odzivnost.
Tako pac na random, vcasih ok, vcasih traja, vcasih nevem kva mu je, ampak mama tega ne bo opazila, ker vec kot eno okno naenkrat ne bo uporabljala.
No in to je pri teh Celeronih in Pentiumih, se za en razred hujse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pat_MaGroin ::

Hehe, tudi par mojih znancev je nabavilo Čuvije, češ, kaj ostali butli kupujejo laptope za 600+ eur za splet in youtube. So potihem vsi zamenjali :).

Za osnovno rabo so Chromebooki zakon. Oce ne zapira tabov v Chromebooku, ko ga dobim v roke je odprtih po 30 tabov, laptop nikoli rebootan. In je hudič odziven. Pa je N4120, 4gb in 64gb ssd. Pa 250 eur laptop.

Edino kar je moral naredit, da je namesto postarce vzel sigenco, ker postarce nisem uspel spravit v chrome, sigenca pa BP.

Ni mi jasno, zakaj se chromebooki pri nas bolj ne primejo, sploh ker ful folka isce do 300 eur cudezni laptop.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Chromebooki so tam okoli leta 2014 enkrat ze izumrli, zdaj so se spet pojavili, ker je premalo hardwera na trgu zaradi korone. Po tistem, bodo zaradi slabega supporta devov spet izumrli.

Sicer pa Chromebook naceloma ni nic druga, kot recimo A7 tablica s tipkovnico, sam da je vecji ekran.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pat_MaGroin ::

No, imam A7 in Chromebook, pa je tablica svetlobna leta zadaj glede produktivnosti.

Odkar ChromeOS podpira Android aplikacije, se za developerje ni za bati.

m0LN4r ::

Mimogrede, mm.de ima ta teden spet hudo akcijo na prenosnike:


Ce koga zanima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

Pa kaj se spet nekateri hvalijo kako imajo poceni laptope z takimi in onakimi proceesorji in da delajo brez kakih zatikanj. Pa ja malo morgen meni je ratalo že opočasiti prenosnik pa nisem nobenega orenk programa uporabljal. Ko imam jaz odprtih nekaj zaznamkov,prenašam iz USB ključa na prenosnik obenem se mi vrti še Youtube zraven odprt program ko sliko popravljam ne pomaga nobenih 16 Gb Rama osem jedrnik,SSD disk,ker e deluje prenosnik kot bi hotel. Računalnik je to ko ti takoj za vsako zahtevo takoj reagira in ne mi tukaj nalagat kako z 4Gb Rama in dvojedrnimi procesorji vse deluje kot raketa :)

Pat_MaGroin ::

m0LN4r je izjavil:

Mimogrede, mm.de ima ta teden spet hudo akcijo na prenosnike:


Ce koga zanima.


Lahko pomagaš kako spravit iz Nemčije 34" monitor? :)

mtosev ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Hehe, tudi par mojih znancev je nabavilo Čuvije, češ, kaj ostali butli kupujejo laptope za 600+ eur za splet in youtube. So potihem vsi zamenjali :).

Za osnovno rabo so Chromebooki zakon. Oce ne zapira tabov v Chromebooku, ko ga dobim v roke je odprtih po 30 tabov, laptop nikoli rebootan. In je hudič odziven. Pa je N4120, 4gb in 64gb ssd. Pa 250 eur laptop.

Edino kar je moral naredit, da je namesto postarce vzel sigenco, ker postarce nisem uspel spravit v chrome, sigenca pa BP.

Ni mi jasno, zakaj se chromebooki pri nas bolj ne primejo, sploh ker ful folka isce do 300 eur cudezni laptop.

Mogoče zato, ker večina ljudi hoče Windows laptop? Jaz sn vido vsaj 2 laptopa s celeron N3xxx, 4gb rama in laptop je tako hiter, da se lahko ubiješ od čakanja in odzivnosti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

Kaj pa uporabnik, ki kupuje prenosnik do 300 eur potrebuje windows?

mtosev ::

Ne rabi samo sploh ne gledajo nič drugega. Poznajo Windows in to je to. Jaz sem eni starejši gospi omenil nekaj o Linuxu in je rekla, da hoče imeti Winse.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

misek ::

m0LN4r je izjavil:

Ne govorim na pamet, ker vsak dan kazem strankam razliko in jo tudi same opazijo, ze ko pritisnes start tipko, vtipkas edge, pritisnes enter, vtipkas youtube.com in pritisnes prvi video, pac traja v primerjavi s kaj drazjim.
Saj verjetno nihče ne trdi, da ni razlike. Seveda mora biti nekje razlika, če je že razlika v ceni. Ampak potrebno se je vprašati ali je ta hitrost pomembna in koliko. Nekemu osnovnošolcu za brskanje verjetno res ni potrebno, da se vse odvija s svetlobno hitrostjo. Med branjem spletne strani pa procesor spi.

Mike_Rotch ::

mtosev je izjavil:

Ne rabi samo sploh ne gledajo nič drugega. Poznajo Windows in to je to. Jaz sem eni starejši gospi omenil nekaj o Linuxu in je rekla, da hoče imeti Winse.


Jaz staršem in starejšim znancem že nekaj časa priporočam navadnega 10.2" iPada. Potencialno z Logitech tipkovnico (tisto s trackpadom), če rabijo. Vsi so mi hvaležni.

Majhen ekran nikogar ne moti, ker je svetel in hi-res. Po hitrosti delovanja sploh ni primerjave s poceni prenosniki, baterija pri manj zahtevni uporabi, zdrži več dni namesto tiste 3-4 ure, ventilatorjev ni...

Skratka, nihče se mi še ni pritožil, da ga iPad OS moti.

darck ::

misek je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ne govorim na pamet, ker vsak dan kazem strankam razliko in jo tudi same opazijo, ze ko pritisnes start tipko, vtipkas edge, pritisnes enter, vtipkas youtube.com in pritisnes prvi video, pac traja v primerjavi s kaj drazjim.
Saj verjetno nihče ne trdi, da ni razlike. Seveda mora biti nekje razlika, če je že razlika v ceni. Ampak potrebno se je vprašati ali je ta hitrost pomembna in koliko. Nekemu osnovnošolcu za brskanje verjetno res ni potrebno, da se vse odvija s svetlobno hitrostjo. Med branjem spletne strani pa procesor spi.



Ja in potem vidiš kot pri meni,da sam sistem požira okrog 8% procesorja brez,da je kaj drugega sploh odprtega tako,da nikjer vsaj pri meni ne spi procesor nikdar kaj šele,da kaj gledaš in brskaš.

 1

1



 2

2

voltaire ::

A bi imel kdo še v garanciji slabo leto Huawei Matebook D15? Ryzen procesor, 8gb, 250ssd...

mtosev ::

Mike_Rotch je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ne rabi samo sploh ne gledajo nič drugega. Poznajo Windows in to je to. Jaz sem eni starejši gospi omenil nekaj o Linuxu in je rekla, da hoče imeti Winse.


Jaz staršem in starejšim znancem že nekaj časa priporočam navadnega 10.2" iPada. Potencialno z Logitech tipkovnico (tisto s trackpadom), če rabijo. Vsi so mi hvaležni.

Majhen ekran nikogar ne moti, ker je svetel in hi-res. Po hitrosti delovanja sploh ni primerjave s poceni prenosniki, baterija pri manj zahtevni uporabi, zdrži več dni namesto tiste 3-4 ure, ventilatorjev ni...

Skratka, nihče se mi še ni pritožil, da ga iPad OS moti.

iOS ni v slovenščini. In kr nekaj ljudi slabo razume English, tak da za njih iOS verjetno ni najbolj primeren glede na to, da sploh ne bi razumeli kaj jim piše na zaslonu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mike_Rotch ::

Nisem opazil, da bi imel kdo težave s tem. Ni treba ravno brati romanov v angleščini.

Ampak ja, če kdo na vsak način želiš slovenske windowse tako ali tako ni kaj komplicirati, bo pač plačaš več za spodoben laptop ali sklepal kompromise s celeroni.

misek ::

darck je izjavil:

da sam sistem požira okrog 8% procesorja brez,da je kaj drugega sploh odprtega
Kar 8%? Ojej. Tako pa res ne moreš živeti.
Sem pred kratkim na hitro preizkusil en laptop z N4120. Pa za osnovno delo nisem opazil kakšnih pomanjkljivosti. Ampak vsake ve kaj je zanj najboljše (price in performance).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

m0LN4r ::

Hujuj je je kr hecno tole preskocit z MS racunom na W11 v S-Mode laptopu brez lan priklucka.
Pa od kdaj obstaja cortana v Slovenscini? Im amazed.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

wajdouc ::

Zdravo. Že nekaj let sem izven dogajanja v računalniški sferi in iščem za svoje potrebe primeren prenosnik:

- Budget je 1500€, raje manj.
- Baterija pri pisarniškem delu zdrži 2 uri, več je bolje.
- Velikost zaslona mi ni toliko pomembna, večje je boljše.
- Omogoča priklop dveh zunanjih monitorjev (lahko tudi kasneje dokupim dock).
- Primeren tudi za občasno igranje (večinoma starejših) AAA iger.
- Uporabljal se bo za pisarniška dela, audio, video in foto obdelavo, CAD, programiranje, gaming, skratka, vse po malem.

Trenutno imam službenega T480 z Nvidia MX150 grafično in sem z njim zadovoljen, bi pa raje boljšo grafično, tudi cena T480 ni ravno majhna in konstantni problemi so z dock driverji. Če je mogoče dobiti kaj bolj zmogljivega za omenjen budget, se priporočam.

lonewolf_ ::

Žal si zamudil, Gigabyte a5 x1 je bil teden nazaj še 1536€ na CU z dvema slotoma za M.2 in en 2,5" drive z 5900hx in 3070... Mogoče počakaš, da zaloge pridejo, je A7 x1 za 1800€ trenutno.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

darck ::

A je kakšna varianta,da je tovarniško prenosnik slabo namazan z termalno pasto? Ne more se po 3-mesecih nekako bolj segrevati kakor poprej.

Buggy ::

Idle ali high performance, CPU ali GPU?

...termalna pasta ima sicer res nek dolecen break-in period, ampak v kontra smer kot govoris ti in to max 1-2 stopinji.
Pri novem laptopu to ni problem. Isci tezavo kje drugje, ce bos slucajno sam menjal pasto in razstavljal bos po vsej verjetnosti naredil vec skode kot koristi.
Poglej raje, da ti kaksen proces v ozadju na CPU-ju ne dela stale ali pa pa probaj kaksne druge GPU driverje.

...pri tamalemu sva pred kratkim nasla, da je imel nek malware, ki je bremenil CPU, ko si zagnal task manager je pa proces nehal delat. Snipat se ga je dalo z Afterburnejem in CPU utilizacijo, kjer je v Idlu nek proces kuril 30%...isto tudi med spili, opazil je ker mu je pri gamingu padel fps iz steady 144 na 100fps in celo pod to.

...tole si za zacetek dol potegn pa zalaufi


https://docs.microsoft.com/en-us/window...

BTW: MalwareBytes ni nasel nicesar (tudi v ozadju je tekel)...sele ta tool je pocistil zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

darck ::

Buggy je izjavil:

Idle ali high performance, CPU ali GPU?

...termalna pasta ima sicer res nek dolecen break-in period, ampak v kontra smer kot govoris ti in to max 1-2 stopinji.
Pri novem laptopu to ni problem. Isci tezavo kje drugje, ce bos slucajno sam menjal pasto in razstavljal bos po vsej verjetnosti naredil vec skode kot koristi.
Poglej raje, da ti kaksen proces v ozadju na CPU-ju ne dela stale ali pa pa probaj kaksne druge GPU driverje.

...pri tamalemu sva pred kratkim nasla, da je imel nek malware, ki je bremenil CPU, ko si zagnal task manager je pa proces nehal delat. Snipat se ga je dalo z Afterburnejem in CPU utilizacijo, kjer je v Idlu nek proces kuril 30%...isto tudi med spili, opazil je ker mu je pri gamingu padel fps iz steady 144 na 100fps in celo pod to.

...tole si za zacetek dol potegn pa zalaufi


https://docs.microsoft.com/en-us/window...

BTW: MalwareBytes ni nasel nicesar (tudi v ozadju je tekel)...sele ta tool je pocistil zadevo.



Sem naredil točno to kar si rekel in sedaj se je vse umirilo ne skače temperatura gor in dol vendar je pa obenem tudi drugi problem,da mi je grafična kartica kar izklopljena pa čeprav izberem,da je vključena. Non stop je zapisano POWER SAVING ali celo EXTRA POWER SAVING a do pred par dni nazaj pa je vse delovalo in,če sem izbral grafično kartico je delala ko pa sem izbral grafično kartico vgrajeno v procesorju je pa ona delala a sedaj pa ni več tako. Zakaj skoz ta POWER SAVING pri grafični kartici a je z posodobitvijo zadnjega gonilnika kaj prišlo narobe? Izberem TURBO pa sploh grafična kartica ne deluje edino vsake toliko časa se pokaže kot,da deluje in potem spet nazaj pade v POWER SAVING.

 1

1


 2

2


 3

3




Mi je sedaj našlo novi gonilnik in ga že dol vlečem in ga bon naložil morda bo potem kako drugače.

 0

0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darck ::

Sedaj mi je našlo novi novejši gonilnik in ga bom posodobil in bom videl kako bo potem.

 1

1

FireSnake ::

darck je izjavil:

A je kakšna varianta,da je tovarniško prenosnik slabo namazan z termalno pasto? Ne more se po 3-mesecih nekako bolj segrevati kakor poprej.


darck je izjavil:

Sedaj mi je našlo novi novejši gonilnik in ga bom posodobil in bom videl kako bo potem.

 1

1




Napačna tema.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

fajrsnejk ti si resnicno moten in se sam ne delas takega?

Buggy ::

Buggy je izjavil:

fajrsnejk ti si resnicno moten in se sam ne delas takega?


@darck vzemi zadnje driverje. Pred tem priporocan se https://www.guru3d.com/files-details/di... v safe modu in clean driverje iz
https://forums.guru3d.com/threads/497-0...

Gforce experience pa cimprej fukni dol ker ti dela zgolj stalo....delaj na slim sistemu, cim manj rafuta s temi kvazi "ti bomo pomagal" programi.

Unga revcka zgoraj pa ignoriraj, ker kot ponavadi spet nima kej povedat, zna pa fockat moderatorejem, smrkljcka mu pa zena brise...buh ji dej zdravja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
««
623 / 658
»»