» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
461 / 658
»»

Invictus ::

SaXsIm je izjavil:


Mja, do te mere robustnosti spet ne rabim, imam Thinkpad x220 za to. Gledam trenutno ThinkPad E560, pa zgleda obetavno. Iz reviewjev še nisem razbral, a je tipkovnica osvetljena?

Zgleda da ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pojejo ::

pozdravljeni išem leptop za cerka 500 euru . uporabljal bi ga za ksne filme brskanje po spletu, musko, in za šetudij kaj kej priporočate ?
aja pa fajn bi bilo ssd in naloženi windowsi.

v mislih sem imel ta dva , zdej pa nevem a gleda, v pravo smer :

- http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
- http://geizhals.eu/hp-15-ay045ng-grau-x...

hval za pomoč

krisspace ::

Zdravo.

ČE te ne moti rabljen računalnik z garancijo je tu en:
HP ELITEBOOK 8560P HD+ 15,6" Core i5 2.6 GHZ i5-2540M 4GB 320GB W7 PRO
Če se zamenja HDD za SSD 250GB bi bila cena nekje 410€.
Je višji rang prenosnika..

MiDO ::

Pozdravljeni, iščem prenosni računalnik in rabim vašo pomoč.

Zahteve:
17" inčni zaslon
1TB disk (lahko tudi 500gb hdd + kak manjši ssd)
8gb ramov
Samostojna grafična kartica (integrirana ne pride v poštev)
Brez windowsov

Čim ugodneje, bi blo fajn maximalno 700-800€, če se kaj najde. Hvala

Han ::

HP ProBook 470 G3. HDD dodaš po potrebi.

MiDO ::

Han je izjavil:

HP ProBook 470 G3. HDD dodaš po potrebi.

Pa ima prostor za HDD al bi moral odstraniti cd/dvd enoto? Hvala

Han ::

Formula 1 ::

Malo gledam prenosnike za faks pa se nekako ne morem odločit. Rad bi do maksimalno 15,6", 8GB in pa i5. Nekako sem prišel do teh dveh.
https://www.notebooksbilliger.de/notebo...
https://www.notebooksbilliger.de/notebo...

Torej eden je HDD drugi pa SSD s 256 GB. So pa cene SSDjev sedaj že tako nizke, da lahko v tega s HDD z razliko dodam SSD 256 GB in bom imel ogromno prostora. Če ima kdo kakšen predlog kar na dan z njim, sploh me zanima kolikšna je resnično razlika med procesorjema( po testih sodeč 10% ampak koliko se to pozna v delovanju) in pa kako je potem z Garancijo če dodajam SSD.

radmannsdorf ::

Prijateljica išče prenosnik do max 250€. Uporabljal se bo samo za splet, mail in občasno kakšen film.
Gledava Lenovo IdeaPad 100, za 228€. Je kaj boljšega do 250€ in 15" monitorjem?
Tak lenovo sem že imel priložnost preizkusit in se mi zdi super za ta denar. Kaj pa vi pravite?

Han ::

Kolikor vem ima IdeaPad 100 bleščeč (glossy) ekran, ki je lahko moteč faktor. Ima sicer lepše barve, a na dnevni / direktni svetlobi deluje kot ogledalo...

Mogoče HP 250 G4. Je sicer malce čez 250 eur, a ima SSD in novejši procesor z boljšo grafiko.

Opcija je enak HP z navadnim 500 GB trdim diskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ingeniero ::

SaXsIm: E560 nima osvetljene tipkovnice. Jaz sem ga kupil, pa mi je javljal 'Fan error'. En močen vpih v režo reši težavo ;)

jernejMTB ::

Pozdravljeni.
Potrebujem nov prenosni računalnik ki mi bo služil za obdelovanje fotografij in občasno tudi posnetkov (večinoma lightroom, photoshop itd.). Zanj ne mislim odšteti več kot 800EUR, to je res max. Najbolj v oči sta mi padla ta dva prenosnika:
HP Pavilion 15-au046ng
ASUS N550JX-CN050

Do zdaj sem imel HPja in moram reči da nisem ravno navdušen nad njihovo kvaliteto. Najbolj me zanima ali se bolj splača vzeti asusa, z 4 jedrnim procesorjem 4 generacije (hitrejši ?), ali HPja ki ima SSD disk, DDR4 RAM, ter procesor 6 generacije vendar serije U.
Hvala za vsa mnenja, še kakšen drugi predlog je dobrodošel.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Kaj je zdej minimum da se gleda normalno filme pa če še kaka reč laufa zdraven (torrenti, chrome, win navlaka) ...

smacker ::

Novejši pentium, 4gb rama (raje 6-8) pa ssd disk. Disk ni nujen, ampak ful koristi pri browsanju.

hojnikb ::

za filme je tut najcenejši celeron ok
#brezpodpisa

Han ::

jernejMTB je izjavil:

Potrebujem nov prenosni računalnik ki mi bo služil za obdelovanje fotografij in občasno tudi posnetkov (večinoma lightroom, photoshop itd.). Zanj ne mislim odšteti več kot 800EUR...
Če ni pogoj 15 palčni ekran in nameščen operacijski sistem, je dobra izbira HP ProBook 470 G3 i5-6200/8GB/SSD 256GB/Radeon R7/17,3" FHD IPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Tody ::

Definicija novejši pentium? i3 ? Mal sem se zgubil odkar majo take oznake...

smacker ::

Poimenovanja, naraščujoče po zmogljivosti: celeron < pentium < i3 < i5 < i7. Nekje vmes so še atomi, namenjeni majhnim napravam kjer je poraba ključen faktor.
Bolj točno, so mišljeni procesorji z vrha tega seznama: http://ark.intel.com/products/family/29...
Če ne iščeš ravno minimuma, je i3 kr dober nakup, bo dolgo mir z njim.

Tody ::

Še več vprašanj :D

Nevem a je to zdej tko kot pr avtih k majo turbo motorje ampak kaj pametnega lahko počneš z Intel(R) Pentium(R) Processor 3561Y
(2M Cache, 1.20 GHz) 2 core.

Torej dva cora ki laufata vsak 1.20 GHz

smacker ::

Včasih je film pa browser delal na 333MHz, sej niso zdaj tolk zahtevnejši programi. Vseeno so cenovne razlike med temi procesorji majhne, zato raje išči kaj z 2GHz ;) Pa predvsem novejše, 3561Y je bil izdan pred tremi leti (Launch date Q4'13) plus tega je "odvit" zaradi nižje porabe (Y oznaka na koncu).

promixer ::

Pozdravljeni,

za očeta iščem laptop v rangu 700e +-100e (raje dam več, če je pravi razlog). Potrebe so bolj navadne, word, excel, brskanje po internetu, filmi itd.

Nekako ciljam na 17", SSD disk, nekaj od Asusa, Dell, Lenovo, 8-16GB rama, i5 ali i7, ločena grafična.

Lahko je tudi iz nemčije, ker je tam še ceneje (Computeruniverse, za druge nevem če še kaj dela...) ali pa če kje prodajajo staro zalogo, ker mi ni nujno da more biti najnovejši model.

Hvala ter LP
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

potrebujem prenosnik do 550EUR (lahko je tudi malo vec,ce je razlog pravi). Prenosnik se bo uporabljal za gledanje HD filmov, CAD programe (faks) in obcasno kaksno FIFO :)

Gledal sem tole:
http://geizhals.de/hp-250-g5-x0p11es-ab...

Se da za taksen denar dobiti kaj boljsega? Sicer sam nisem pristaš HP-jev (do zdaj imel Asusa in mi je sluzil odlicno), ampak vseeno se mi zdi tole kar dober deal.

Lp

Zgodovina sprememb…

Han ::

@promixer: HP ProBook 470 G3 i5-6200/8GB/SSD 256GB/Radeon R7/17,3" FHD IPS. Je sicer HP, a ima vse kar želiš. Pri konkurenci boš za takšno ceno to težko spravil skupaj...

Pungiish ::

Zdravo, ali mi lahko kdo pomaga pri nakupu laptopa? Potrebujem ga za faks, programiranje kot tudi za spile, bf1, da bi lahko poganjal tudi te novejse igre vsaj na mediumu. Gledal sem vecinoma asuse, a nevem katerega bi izbral.. Budget je tam okoli 1000 evrov, se za tak denar da dobiti prenosnik ki bi poganjal te spile?

promixer ::

@Han zgleda vredu, samo vseeno je HP. Imamo dva HPja doma, in nismo najbolj zadovoljni, in je eden tudi v cenovnem razredu 1200e+. Zato se jih izogibam. Raje Asus, Lenovo, Dell....
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

promixer ::

Kaj pa tale Acer:
http://www.ebay.de/itm/Acer-Aspire-E5-7...

So zadeve od Acerja vredu?

Ali pa tale Asus:
http://www.ebay.de/itm/Asus-P756UQ-T406...

Imam se eno vprašanje, ki se tiče glede vgradnje SSD diska? To verjetno zgubis garancijo če nekam pelješ in ti ga dodatno vgradijo?

Hvala za odgovore
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

Han ::

Asus dobiš ceneje v nemških trgovinah, npr. tukaj, kjer piše, da ima tudi SSD. Ima pa bleščeč (glossy) ekran.

Najbolj optimalno je, da ima prenosnik M.2 režo za SSD. Pri vgradnji dodatnega spomina ali diska ne izgubiš garancije. HP ima najlažji dostop do teh komponent + odličen IPS mat ekran.

shadeX ::

promixer je izjavil:

Pozdravljeni,

za očeta iščem laptop v rangu 700e +-100e (raje dam več, če je pravi razlog). Potrebe so bolj navadne, word, excel, brskanje po internetu, filmi itd.

Nekako ciljam na 17", SSD disk, nekaj od Asusa, Dell, Lenovo, 8-16GB rama, i5 ali i7, ločena grafična.

Lahko je tudi iz nemčije, ker je tam še ceneje (Computeruniverse, za druge nevem če še kaj dela...) ali pa če kje prodajajo staro zalogo, ker mi ni nujno da more biti najnovejši model.

Hvala ter LP


To je za word , excel, brskanje overkill. Do za 350€ dobiš že dober prenosnik za to. Če se stegneš na 500€ in da ma še SSD (sicer nuja danes), je več kot dovolj za super uporabniško izkušnjo. Več kot 500€ je nesmiselno dajat za take zahteve.

Zakaj i7? Zakaj potreba po ločeni kartici?

promixer ::

Uporablja tudi Autocad in pregledovanje risb, kdaj tudi kaki 3D. Zato dam rajši 700-900e za laptop, da bo deloval nekaj let. Saj je to inveticija za par let, ne da čez 2 leti spet menjamo laptop, kot je sedanji HP. Pa je tudi recimo vredu, imam i3, ločeno grafično, 2GB rama...ampak zadeva deluje počasi.

@Han ta trgovina pošilja v SLO?
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

Han ::

Žal ne, pošilja pa npr. computeruniverse GmbH. Ko izbereš Slovenijo, fašeš 22% DDV, poštnina znaša 12,59 eur, PayPal +10,39 eur.

Han ::

Mimogrede, nekateri Asusi X756UQ imajo mat FHD ekran.

karbo ::

Živijo,
rabim prenosnik do 750€ čez silo 800€. Prenosnika rabim za vse multimedija, študij, igrica itd... Zdaj v mislih imam dva prenosnika za katerih menim da sta v redu, samo rabim še vaše mnenje.

1. ASUS K751LX-TY019D
- https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...
2. ASUS K550JX-DM273D
- https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

Ne vem ali se splača razlika tisti, ki je 685€ ima 17ˇ drugi pa ima 12GB rama. Če imate kakšno mnenje ali imate v mislih kakšen drug prenosnik prosim sporočite, se mi zdi da je mimovrste kar v redu.
Hvala!
Lp

Klopzhizh ::

Zakaj je tole tako poceni?

http://geizhals.eu/hp-15-ay045ng-grey-x...

smacker ::

Akcijsko znižanje. Ni ravno neverjetno nizka cena, je pa dober deal.

hojnikb ::

zlo dobro zaokrožen budget prenosnik, škoda edino k je hp :)
#brezpodpisa

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

Se 1x se obracam na vas kajti nisem dobil odgovora. Torej...potrebujem prenosnik do 550€ (+- 50e ce je vredno). Uporabljal se bo za Autocad-Archicad, HD filme in pa za kaksno Fifo.

Pravtako nov prenosnik potrebuje prijatelj iz faksa. Uporaba bo vecinoma ista kot pri meni (CAD programi in pa kaksna igrca) s tem da je njegov budget do 700€.

Prenosniki so lahko iz SLO ali tujine.

Hvala

promixer ::

@Han sam sem pa našel da pošiljajo v SLO. Cena je 25€. Zakaj bi fasal davek? Sem sam naročil računalnik oz komponente preko hardwareversand ko je še deloval za preko 1000e+ in ni bilo nobenega davka.
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Han ::

Če dam v notebooksbilliger.de prenosnik v košarico in ga želim naročiti brez da bi se registriral, imam na voljo samo Nemčijo, Avstrijo in Nizozemsko.

Computeruniverse ima za SLO 22% DDV, za NEM pa 19%. Če naročiš kot fizična oseba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Formula 1 ::

Han je izjavil:

Če dam v notebooksbilliger.de prenosnik v košarico in ga želim naročiti brez da bi se registriral, imam na voljo samo Nemčijo, Avstrijo in Nizozemsko.

Computeruniverse ima za SLO 22% DDV, za NEM pa 19%. Če naročiš kot fizična oseba...


Sem jim poslal mail z vprašanjem in še vedno velja da Notebooksbilliger ne pošilja v SLO, razen če nisi fizična oseba. Skratka, imaš prav :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

JamesTheKing je izjavil:

Pozdravljeni,

Se 1x se obracam na vas kajti nisem dobil odgovora. Torej...potrebujem prenosnik do 550€ (+- 50e ce je vredno). Uporabljal se bo za Autocad-Archicad, HD filme in pa za kaksno Fifo.

Pravtako nov prenosnik potrebuje prijatelj iz faksa. Uporaba bo vecinoma ista kot pri meni (CAD programi in pa kaksna igrca) s tem da je njegov budget do 700€.

Prenosniki so lahko iz SLO ali tujine.

Hvala


Za 550€ ne boš dobo prenosnika ki bi na solidnem nivoju laufal FIFO 17 recimo :)

Shadow666 ::

Mato989 je izjavil:

JamesTheKing je izjavil:

Pozdravljeni,

Se 1x se obracam na vas kajti nisem dobil odgovora. Torej...potrebujem prenosnik do 550EUR (+- 50e ce je vredno). Uporabljal se bo za Autocad-Archicad, HD filme in pa za kaksno Fifo.

Pravtako nov prenosnik potrebuje prijatelj iz faksa. Uporaba bo vecinoma ista kot pri meni (CAD programi in pa kaksna igrca) s tem da je njegov budget do 700EUR.

Prenosniki so lahko iz SLO ali tujine.

Hvala


Za 550EUR ne boš dobo prenosnika ki bi na solidnem nivoju laufal FIFO 17 recimo :)



Za Fifo 17 na 1366x768 potrebuješ vsaj i5+4gb ram +940m oz več pa ti bo laufala ravno na meji vse na low.... pa ne vem če v SLO dobiš za 550EUR tak setup.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

smacker je izjavil:

Akcijsko znižanje. Ni ravno neverjetno nizka cena, je pa dober deal.

leclerc ima podobnega (Dell INSPIRON 5558) z 1TB diskom za 299 EUR v akciji
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smacker ::

MrStein je izjavil:

smacker je izjavil:

Akcijsko znižanje. Ni ravno neverjetno nizka cena, je pa dober deal.

leclerc ima podobnega (Dell INSPIRON 5558) z 1TB diskom za 299 EUR v akciji

375eur stane, pa 20% (75eur) bona za nakup v leclercu dobiš. Pa nima 1920x1080 zaslona ;) Brez SSDja bo tut precej počasnejši. Je pa tud dobra cena, sploh če je kak rezervn SSD doma na zalogi :)

Klopzhizh ::

smacker je izjavil:

Akcijsko znižanje. Ni ravno neverjetno nizka cena, je pa dober deal.


Hvala za odgovor.

Se pravi, kakšna je realna cena takega prenosnika, 100€ več?

Ker iščem prenosnik, ki bo dobro uravnotežen, naloga ne bodo igre ampak delo in kdaj multimedija (vendar brez urejanja videov). Malo sem padel ven iz te scene, ker je moj HP elite 8470p (nekaj podobnega) s ceno 1000€ iz leta 2009 še vedno živ. Ampak ga zmanjkuje vsak dan... tokrat nimam takšnega budgeta, ampak verjetno lahko kaj najdem do 700€?

MiDO ::

Ali dobim kaj boljšega od tega za ta denar?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

(ASUS 17,3" 1920x1080, i5–5200U, GeForce 940M, 1TB HDD + 256 SSD) za 783€

bubanstix ::

lep pozdrav, kupujem gaming laptop z budgetom do 1k, mogoče tudi +100eur, če bi se splačalo investirat. V glavnem, hvala za vse informacije in nasvete. Bi pa še vprašal, če bi se splačalo počakat na kakšne decembrske akcije?

flameir ::

Mene samo zanima, kje bi se dalo kupit notebook za faks po sprejemljivi ceni recimo z vsaj 2 leti garancije. Gledal sem kakšne delle xps na amazonu, vendar ne vem kako je tam z garancijo. Hvala.

demon#666 ::

Pozdravljeni,
kateri prenosnik za fax (delat samo zapiske, torej word in brskalnik). Pogoji:
- poceni (do 300 €)
- pod 14"
- da baterija dolgo zdrži (vsaj 6 ur)
- lahek (pod 1,5 kg)
- željeno je da je možno nadgradit na 4 ali 8 GB RAMa
- željeno antiglare zaslon (folija tudi opcija, če ni)

Gledal sem Lenovo IdeaPad 100s (črn model seveda).
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Mato989 ::

MiDO je izjavil:

Ali dobim kaj boljšega od tega za ta denar?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

(ASUS 17,3" 1920x1080, i5–5200U, GeForce 940M, 1TB HDD + 256 SSD) za 783€


Ne vem zakaj se dandanes sploh še kupuje prenosnike za tako ceno z nekimi 940kami in 950tkami.... škoda denarja, ravnokrat prihaja ven oz. je zunaj nova generacija 1060, 1070... bolje kupit prenosnik z integrirano pa čimboljši zaslon pa SSD, kot pa nekaj "srednjega" ranga...

Trenutno so (po moje) nakupi prenisnikov med 450€ (+/-50€) in 1200€ potrata denarja, glede na hardware ki je stara generacija (grafa) pa če je novi skylake ali ne. Danes ali kupiš pro mašino (1500€ z grafo 1060) ali pa cheap kakega g70-80 za 350-390€ in vržeš not SSD, pa maš super mašino za delo/pisarno, (razen catie, autocad ipd)

Če pa imaš možnost pa počakaš do novega leta oz. decembra, da vidimo kaj bo takrat

technolog ::

demon#666 je izjavil:

Pozdravljeni,
kateri prenosnik za fax (delat samo zapiske, torej word in brskalnik). Pogoji:
- poceni (do 300 €)
- pod 14"
- da baterija dolgo zdrži (vsaj 6 ur)
- lahek (pod 1,5 kg)
- željeno je da je možno nadgradit na 4 ali 8 GB RAMa
- željeno antiglare zaslon (folija tudi opcija, če ni)

Gledal sem Lenovo IdeaPad 100s (črn model seveda).

Za ta dnar glej kakega chromebooka.

Prenosnik na linku ima tako zanič procesor, da že sedaj kupi barvo za sive lase. Pa še 32 bit procesor je, tako da sanje o 4 ali 8 GB rama odpadejo.
««
461 / 658
»»