» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
266 / 658
»»

Volta ::

Tud jaz kupujem prenosnika in bom kr na hitro povedal kaj iščem, brez dolgovezenja.

Prenosnik se bo uporabljal večinoma za glasbeno produkcijo, internet, tu pa tam mogoče tud za kako igro. Torej rabim močan procesor, dovolj rama in OBVEZNO firewire za zunanjo zvočno!

-Intel Core I5
-4GB DDR3, lahko tudi več
-vsaj 500GB diska
-15.6' ekran
-Firewire
-Samostojna grafika ni nujna, je pa zaželena
-Brez OS-a

Cena: Do maksimalno 650eur! Predlogi močno zaželeni. Hvala že vnaprej! :)

Volta ::

Se opravičujem za nov post, ampak prejšnjega žal ni šlo popraviti.

Tudi jaz kupujem prenosnik in bom kr na hitro povedal kaj iščem, brez dolgovezenja.

Prenosnik se bo uporabljal večinoma za glasbeno produkcijo, internet, tu pa tam mogoče tud za kako igro. Torej rabim predvsem močan procesor in dovolj diska ter rama.

-Intel Core I5 (lahko tudi I7 ali kak res dober AMD)
-4GB DDR3, lahko tudi več
-vsaj 320GB diska
-15.6' ekran
-Samostojna grafika ni nujna, je pa zaželena
-Brez OS-a
-Zelo zaželen firewire

Cena: Do maksimalno 650eur! Hvala že vnaprej za vsak predlog :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Volta ::

Pa zanima me še, kako je s Firewirom na prenosnikih. Bolj kot gledam (tudi dražje modele), bolj se mi zdi čudno da ni skoraj nikjer več prisotnega firewira (ki bi mi znal prit na čase še kako prav!). Se da dobit morda kako posredno opcijo kako priti to tega priklopa? Ali so jih enostavno skenslali, ker ni bilo neke potrebe po njih.

Steinkauz ::

Firewire je mrtu.
Glej da ima express card pa si to naročiš če ga že rabiš
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=S...

Volta ::

Hvala! Bom pozoren na to. Ma kdo kakšen dober predlog glede laptopa?

OptimuZ ::

Carmack ::

Se podpišem pod to. Pri zdajšnjem ASUSu imam 4 vijake, pod katerimi se vidi celotno drobovje, heatpipe-i, ventilator...
pri starejšem HP-ju sem moral za čiščenje ventilatorja razstaviti VSE, vključno z matično ploščo in zaslonom.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Zheegec ::

Mnja, dobri prenosniki ne rabijo šravfanja :)

Da še enkrat napišem razlago - ne posploševati. Imaš HPja, ki ga je težje odpreti (recimo cenejša compaq serija), imaš HPja, ki ima šravfe ali plastičen poklopec (Pavillion), in pa HPja, kjer ne rabiš nič (to je tale Probook na videu). Imaš tudi Elitebooka, ki ima prostor za 3 diske, pa RAID podporo pa tako naprej. Vse se razlikuje od modela do modela! To zgoraj velja za modele konec 2011/začetek 2012.

Isto so pri Asusu modeli, kjer mi gre zadeva na živce ko ga odpiram in pa modeli, kjer se odpre z lahkoto (recimo G74 ima to super narejeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Krofek ::

Živjo, brat kupuje nov laptop, bolj podrobno Lenovo T520, pa me zanima, kje se splača zadevo kupit, tako da dajo po možnosti not še SSD na mSATA slot (Intelov 520, če se ga še vedno splača kupit, v nasprotnem primeru pridejo prav priporočila). Sem gledal na Mimovrste pa ta SSD ni dobavljiv.

Za kakršenkoli nasvet se v naprej zahvaljujem.

Lp, Krofek
karkoli je že to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krofek ()

GeForce ::

Pa s tem ko odpreš prenosnik izničiš garancijo ali ne? Imam Asus A52jr in nima čez to ploščo nobene nalepke ali kaj podobnega pa se vseeno raje prepričam.

Aja, a mogoče kdo ve ali omenjeni prenosnik podpira SATA 3 ali le SATA2? Na asusovi strani najdem le da podpira SATA, nič pa ne piše katere verzije.

gansta ::

Zdravo,

ima kdo kakšen konkreten predlog za nakup prenosnika pri mojem kolegu.

Zahteve: aluminij ohišje
Cena: 600-700 (MAX, ker je fora, da ga bo nekdo drug izplačal preko firme, ne more nič dodati..., gre za stari dolg)
Velikost screena: 14-15.x''
čim boljši procesor

lp, hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

SLO_Matej ::

Težko boš dobil prenosnik z aluminijastim ohišjem za tak denar.

Npr. Asus X53SV-SX239V ima delno aluminijasto ohišje (tam okoli tipkovnice in touchpada je aluminij). Tega, če je res nujno čim boljši procesor, saj ima štirijedrni i7 2630QM in precej sposobno grafično kartico GeForce GT 540M 1 GB. Vendar pa zato trpita RAM pomnilnika, saj ga je samo 4 GB in trdi disk, na katerega lahko shraniš samo do 320 GB podatkov in ne spada med hitrejše, saj se vrti samo s 5400 RPM (sicer ima veliko prenosnikov toliko hiter disk, vendar obstajajo tudi taki s 7200 RPM, kar pa se zelo pozna tudi pri hitrosti delovanja računalnika).

Zato, če ni nujno, da je procesor tako zmogljiv, potem raje Asus K53SD-SX384, ki ima enako ohišje kot prejšnji. Ima pa malo slabši, dvojedrni procesor i5 2450M in malo slabšo grafično kartico GeForce GT 610M 2 GB. Dobiš pa zato 8 GB DDR3 RAM pomnilnika in večji (500 GB) in hitrejši (7200 RPM) trdi disk.

Sta pa oba 15,6". Se boš moral pa sam odločiti kaj ti je bolj pomembno: boljši procesor in grafična kartica ali večji in hitrejši trdi disk in več RAM-a. Vendar se zavedaj da RAM pomnilnik lahko naknadno dodaš in tudi zamenjaš trdi disk za večjega in hitrejšega.

Zheegec ::

Probook 4535S (lahko tudi 4530S, samo je slabši price/performance) ima alu ohišje, anti-glare ekran in pa cca 4ure baterije ter tipkovnico zaščiteno proti vdoru tekočine. Nekje 650€ bi mogla bit cena za 4535S .

sicer ima veliko prenosnikov toliko hiter disk, vendar obstajajo tudi taki s 7200 RPM, kar pa se zelo pozna tudi pri hitrosti delovanja računalnika

Razlike med 5400rpm in 7200rpm pri double-blind testu ne opaziš. Smo že probavali. Razliko med 10000Rpm in SSD opazi vsak in to takoj.

gansta ::

Potem pa rečimo vsaj delni alu, vsaj prednja stran, pod tipkovnico; tale probook je ql, vendar AMD žal ne pride v poštev;

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

sicer ima veliko prenosnikov toliko hiter disk, vendar obstajajo tudi taki s 7200 RPM, kar pa se zelo pozna tudi pri hitrosti delovanja računalnika

Razlike med 5400rpm in 7200rpm pri double-blind testu ne opaziš. Smo že probavali. Razliko med 10000Rpm in SSD opazi vsak in to takoj.

Pri običajni uporabi se pa kar pozna ali je 5400 RPM ali pa 7200 RPM. 5400 RPM vedno nekaj dlje melje.

Zheegec ::

gansta je izjavil:

Potem pa rečimo vsaj delni alu, vsaj prednja stran, pod tipkovnico; tale probook je ql, vendar AMD žal ne pride v poštev;

Z Intel imaš 4530S model (fizično enak), je pa res, da je slabši za isto ceno... Pri 4535S lahko tudi nalepko AMD dol spraskaš, če te moti.
Pri običajni uporabi se pa kar pozna ali je 5400 RPM ali pa 7200 RPM. 5400 RPM vedno nekaj dlje melje.

Saj pravim, pri double-blind ni nihče opazil razlike. Enega ob drugem istočasno je razlika, ampak ni nekaj, kar bi dejansko opazil (da bi rekel, hmmm tole je pa hitreje kot moj, le zakaj) Tako da 5400 in 7200Rpm je čisto zanemarljiva razlika. SSD je pa čisto druga zgodba, sistem dosti bolje deluje, kot pri dveh 10.000Rpm Raptorjih v RAID1.

prenosni ::

Živjo, prosil bi za nasvet. Kupujem prenosnik, najpomembneje mi je, da je tih in hladen. Ne rabim ga za igre ali kake Photoshope, večinoma HD filmi/serije, internet, ajde če se slučajno da na katermu od spodaj omenjenih odigrat kako fifo/nba ne bi blo švoh, ni pa pogoj. Tut zaslon mi ni nevemkako pomemben, ker bo večinoma priklopljen na monitor.

Kle sm si nekaj modelov ogledal, odločam se med pavilioni g6, g7 in probooki 4530. Zdej cene so od 515 do 650 evrov. Grafične, diski, rami so bolj kot ne isti oz. podobni pri vseh (razen če kdo, ki se bolj spozna na te zadeve, vidi kašne večje razlike?). Kar se tiče procesorjev, je en model pavilion g6 z i3-2330M 515€, z i5-2450M je pa 616€ (ma tut 2gb več rama, in malo večji disk ampak to ni kak večji luksuz).

Pri Proobokih je pa max razlika v ceni 50 evrov, se gibljejo od 600 do 650€. Se pravi glede na to, da teh 50 evrov ni nek velik dnar, se splača potem vzeti dražjega z i5-2450M namesto i3-2350M? Sem gledal malo reviewe in teste, zdej za moje potrebe predvidevam, da so vsi zmogljivi, čisto tko me zanima, dolgoročno če se splača malce več dnarja dat. Ker edina neka velka razlika v dnarju je pri i3 pavilionu, ki se ga da dobit za 515 evrov, medtem ko ostali so 100 do 140 evrov dražji. Tko da, če bi že recimo šparal oz. glede na namen uporabe prenosnika, naj vzamem najcenejšega paviliona z i3 al raje dodam še tistih 100 evrov za probooka z i3 oz. 140 za i5?

Kakšna je razlika med pavilioni in probooki v smislu glasnosti in nasploh kvalitete izdelave? Uglavnem, kaj mi svetujete oz. kako bi se vi odločili, sploh če tist pavilion za 515 odpade, ni treba gledat na ceno, glejte kateri je najboljši/najkvalitetnejšit/najtišji, če kdo ma izkušnje s katerim od naštetih, pa sploh žur :)

Tukaj so linki, hvala za pomoč :)

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Še tole da dodam. Trenutno mam hpja in mi je 4 leta super služil, zato sem tut samo hpje gledal. Če slučajno imate kakšne predloge o drugih firmah, je vse dobrodošlo. Tišina in temperatura sta mi pomembni. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prenosni ()

SLO_Matej ::

prenosni je izjavil:

Tišina in temperatura sta mi pomembni.

Če ti je to pomembno, potem ne glej HP-jev, sploh kakšnih Pavilionov ne. Zadnje čase je Asus v samem vrhu po kakovosti in so tudi precej hladni v zahvalo IceCool Technology.

Vzemi kaj takega: Asus K53SV-SX628
15,6" HD LED zaslon, soliden procesor Intel Core i3 2330M, 4 GB DDR3 RAM pomnilnika (lahko ga nadgradiš do 8 GB), velik (750 GB) in hiter (7200 RPM) trdi disk (hitrost diska bistveno vpliva na hitrost delovanja računalnika), dokaj zmogljiva grafična kartica Nvidia GeForce GT 540M 1 GB, delno aluminijasto ohišje, 2 leti garancije, 577€.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Kakšna je razlika med pavilioni in probooki v smislu glasnosti in nasploh kvalitete izdelave? Uglavnem, kaj mi svetujete oz. kako bi se vi odločili, sploh če tist pavilion za 515 odpade, ni treba gledat na ceno, glejte kateri je najboljši/najkvalitetnejšit/najtišji, če kdo ma izkušnje s katerim od naštetih, pa sploh žur :)

Kar precejšnja. Probooki imajo boljšo baterijo, boljše ohišje, tipkovnico proti politju, nebleščeči ekran in ohišje... Če se ne rabi za igre je Probook v vseh pogledih boljši, se pa grafične probookov končajo pri HD 6470 (oz preimenovano HD7470). Za igre je dosti boljši linkani K53 zgoraj-
Kar se tiče gretja sem se malo igral s par HP, Asus, Apple z i7 procesorji in danes še probook z i5 in temperatura spodnjega dela ohišja je bila najnižja pri Probooku in Asus K93, potem je sledil DV7 (še vedno samo topel spodaj), kjer je lavfal še 3DMark zraven. Daleč najslabši je bil Apple Macbook Pro 15. Zgoraj so bili pa praktično vsi enako topli, najbrž ker disk ni delal ampak samo procesor in pri DV7 še grafika. Presenetljivo hladen je bil pri Prime95 Pavillion G7 z AMD A6 procesorjem, dejansko hladnejši od istega modela z i3. Se bom še malo poigral ko bo čas :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Silvo ::

;prenosni:

Razlika med pavilioni je v izdelavi in velikosti.
Pavilion g6 in g7 imata plastično ohišje.G6 je 15.6" drugi g7 pa 17.3" zaslon.
Serija ProBook 45xx in 47xx ima že alu prevleko ohišja in je mnogo kvalitetnejša
sicer bolj poslovna serija z mat ekranom in dobro baterijo.
Gre za najboljši nakup v tem segmentu.Razlika je v imenu 45xx je 15.6" 47xx pa 17.3".
Tukaj je več različic in podrazličic.Najcenejši ima intregrirano grafiko.
Novejši imajo grafiko serije ATI HD7xxx
Serija dv6 in dv7 sta višji domači razred,zmeraj z win7 sistemom...in zopet so številke v igri..7 ali 6



lp,Silvo
Silvo

prenosni ::

Kul, hvala vsem za odgovore. Nekako se najbolj nagibam k HP ProBook 4730s. Svetujete še kak hp care pack? 60 evrov za podaljšanje na 3 leta, čeprov piše obvezna registracija. Kaj to pomeni (je kak problem s piratskimi verzijami programov itd.)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prenosni ()

kmetek ::

preko spleta registriraš.

FrEaKmAn ::

basket ::

odvisno za kaj ga boš rabil..

ASUS ima USB 3 in WiDi, HP pa ima boljšo, ločeno grafično kartico. tako da premisli, kaj ti pride bolj v poštev..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: basket ()

SLO_Matej ::

Raje tega Asusa K53SV-SX283V, če ti ni predrag. Po specifikacijah prekaša oba predlagana, edina slabost je trdi disk, ki se vrti samo s 5400 RPM, ampak tudi tista v predlaganih nista nič hitrejša.

FrEaKmAn ::

@basket rabim ga za razvoj, tako da mi za vseeno. samo mogoče pri grafični, če to vpliva na baterijo in performance..

SLO_Matej ::

Vpliva tudi na malo krajšo avtonomijo, vendar je performance z GeForce GT 540M veliko boljši kot z grafičnima karticama v tistih dveh. Lahko pa posežeš po npr. Nvidia Optimus tehnologiji. Tako da kadar ne delaš nič grafično zahtevnega, deluje integrirana Intel HD, ko pa se pojavijo grafično zahtevnejša opravila, pa začne delovati zmogljivejša Nvidia GeForce grafična kartica. Samo moraš kupiti tak prenosnik, vendar so ponavadi dražji.

FrEaKmAn ::

razvoj je programiranje z kakšnih delom v photoshopu. samo mislim, da asus ne bo imel težav s tem...

prenosni ::

SLO Matej, glede tistega Asusa, praviš da je hladen, kako je pa s tišino? Ker vidim, da pri tem hp 4730s ventilator stalno dela, in me je malce odbilo. Kako je pri Asusu?

Zheegec ::

Pri 4730S lahko v BIOS izključiš fan always on while on AC power. Kolega ga ima s SSD in je tih+6ur avtonomije.

prenosni ::

Uf, zakon, hvala za info :)

SLO_Matej ::

Asusi so ponavadi hladni in tihi. Če ga vzameš, verjemi da se ti bo s tem odkupil. Pojdi ta model pogledati v kakšno trgovino in si sam poglej.

Pri HP-ju tvegaš, da boš moral redno razdirati prenosnik in čistiti prah iz notranjosti ter menjati termalno pasto. Nekaj govora o tem je bilo tukaj: http://slo-tech.com/forum/t517311/p3539...

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pri HP-ju tvegaš, da boš moral redno razdirati prenosnik in čistiti prah iz notranjosti ter menjati termalno pasto. Nekaj govora o tem je bilo tukaj: http://slo-tech.com/forum/t517311/p3539...

Waw, potem ne pošiljam Asusov na servis, ker se pregrevajo? Pa se mi je zdelo, da na nekaterih piše Asus. Na drugih HP. Na tretjih Dell ali Apple. Hmmm, pa se mi je zdelo, da znam brati...

prenosni ::

Me kar mikajo tile Asusi :)

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Katerega se bolj splača? V prvem je i5 in Intel(R) GT2 UMA integrirana grafična kartica, v drugem pa i3 in nvidia 540M. Tista integrirana mi švoh zgleda, samo če se ne motim je tudi v procesorju grafična, in sicer Intel HD3000, ki je čisto solidna? Kako vpliva na zvok/temperaturo boljša grafična? Je glasnejša oz. bolj troši, ali v bistvu tišja, ker je pač bolj zmogljiva in se ne rab matrat?

Zheegec ::

Ja, HD3000 je na procu, za igre je itak bolj švoh. Ta GT2 UMA ne vem, kaj naj bi bilo, ampak je najbrž s tem mišljena HD3000 :)
Drugi je dosti boljši kar se grafične tiče, razlika med i3 in i5 pa itak ni velika pri prenosnikih. Probaj kje najti K53E, ki je imel za 700€ i5 in 1xUSB3.0. Izgleda, da ga ni nikjer več za dobiti.

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

Pri HP-ju tvegaš, da boš moral redno razdirati prenosnik in čistiti prah iz notranjosti ter menjati termalno pasto. Nekaj govora o tem je bilo tukaj: http://slo-tech.com/forum/t517311/p3539...

Waw, potem ne pošiljam Asusov na servis, ker se pregrevajo? Pa se mi je zdelo, da na nekaterih piše Asus. Na drugih HP. Na tretjih Dell ali Apple. Hmmm, pa se mi je zdelo, da znam brati...

Ne da se mi stalno kregati, samo če se povzame večina, je stanje kakršno pač je. Dovolj. :)

Kot je že bilo omenjeno, vzemi raje K53SV-SX945V.

Zgodovina sprememb…

Silvo ::

SLO_Matej je izjavil:

Asusi so ponavadi hladni in tihi. Če ga vzameš, verjemi da se ti bo s tem odkupil. Pojdi ta model pogledati v kakšno trgovino in si sam poglej.

Pri HP-ju tvegaš, da boš moral redno razdirati prenosnik in čistiti prah iz notranjosti ter menjati termalno pasto. Nekaj govora o tem je bilo tukaj: http://slo-tech.com/forum/t517311/p3539...


Ahhhh kake nebuloze...vsi prenosniki,računalniki itd,ne glede na"firmo"so polni prahu po nekaj časa rabe.

lp,Silvo
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SLO_Matej ()

JerryP ::

Silvo je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Asusi so ponavadi hladni in tihi. Če ga vzameš, verjemi da se ti bo s tem odkupil. Pojdi ta model pogledati v kakšno trgovino in si sam poglej.

Pri HP-ju tvegaš, da boš moral redno razdirati prenosnik in čistiti prah iz notranjosti ter menjati termalno pasto. Nekaj govora o tem je bilo tukaj: http://slo-tech.com/forum/t517311/p3539...


Ahhhh kake nebuloze...vsi prenosniki,računalniki itd,ne glede na"firmo"so polni prahu po nekaj časa rabe.

lp,Silvo


Moj Asus je hladen in tih šele potem, ko sem mu zamenjal termalno pasto, ter ga postavil na hladilnik za laptope. Redno ga tudi čistim, kar je vsaj meni najmanjši problem. Enako čiščenje ter menjavanje termalne paste je na vsake toliko časa priporočljivo za katerekoli prenosnike :-)

brutusss ::

samo nekaj me zanima. zakaj se samo meni zdi da vsi ki ponižujete hp pavilion se sploh stvari niste imeli doma.ker kaj se mene tiče mogoče sem gluh ampak moja DV6-ka je vedno ko jo uporabljam cisto tiho (samo takrat se sliši delovanje ko laptop vklopim) ampak da je glasin in podobno pa ni res. poleg tega da ima slabo baterijo: meni se zdi da ko po 5 ali 6 ur uporabljam laptop na dan neprenehoma in baterija se vedno lepo dela brez polnjenja se mi zdi da 6 ur neprenehoma ni slabo. in to da se segreva. seveda je normalno da se čutida stvar ni ravno hladilnik ampak taksne izjave da je vroc in da ugasa pa niti približno niso res

brutusss ::

slo-matej to leti kr dost na tebe k sam posplošuješ sam povej mi ker laptop mas ti da vidim ce je to res vesolska zadeva (res mocno DVOMIM)

mirc_mirc ::


Odločam se med tema dvema:

asus

in

spet asus

Po specifikacijah sta videti OK, kaj mislite ?

brutusss ::

če ti ni problem da prvi nima windovsa potem kupi prvega

OptimuZ ::

@mirc mirc: na tvojem mestu bi vzel enega od teh dveh:
Asus X53SV #1
Asus X53SV #2

GFLY85 ::

SLO_Matej ::

V tem primeru vzemi raje Della. V specifikacijah sta si skoraj enaka - Dell ima le boljši, večji (750 GB) in hitrejši (7200 RPM, hitrost trdega diska pa bistveno vpliva na hitrost delovanja) trdi disk. Če ti je pomembno, je pri Dellu tudi boljša spletna kamera in baterija je pri Dellu veliko boljša. Dell pa ima tudi en USB 3.0 priključek več.

brutusss ::

bri dellu je manjši problem teža. GFLY85 prosim napiši če boš laptop dosti prenašal

GFLY85 ::

Kaj mislite o tem?
Toshiba Satellite L750-1N3

Prenosnik rabim predvsem za video obdelavo.

SLO_Matej ::

Slabši od obeh zgoraj naštetih - torej od Asusa in sploh od Della. Ima malenkost boljši procesor od obeh a veliko slabšo grafično kartico in tudi počasnejši disk od Della. Disk pa je pomemben za hitro delovanje računalnika.

hector99 ::

Prosil bi za manjšo pomoč. Kupujem si prenosni računalnik in na koncu sem pristal v resni dilemi. Naj kupim ta prenosnik:
http://www.mimovrste.com/artikel/275044...

ali ta:
http://www.computercenter.si/computerce...

Slabost pri prvem je sicer grafična, pri drugem pa je edina stvar ki me malenkost zmoti velikost zaslona in s tem tudi resolucija. Prosil bi, da poveste svoje mnenje kateri je boljši in zakaj. Prosil bi tudi za čimprejšnjo pomoč, saj nameravam prenosnik naročiti jutri :).

SLO_Matej ::

Raje Lenovo, ker ima zmogljivejšo grafično kartico, če misliš izvajati tudi kakšna grafično zahtevnejša opravila. Glede ločljivosti, pa ne bi smelo biti večjih težav, saj ima tudi manjši 15,6" zaslon. Vendar je žal disk počasnejši (v obeh).
««
266 / 658
»»