» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
621 / 661
»»

xeroxan44j ::

Iščem sodoben prenostnik, ni treba da je nov do 750€ in sicer želim si ga za urejanje dokumentov, prenose filmov, igranje kakšne igre (npr. age of empires 4) rad bi da ima USB port 3.0, ssd disk, procesor vsaj i5 ali i7... načeloma nekaj vsestranskega.

m0LN4r ::

Za 799 se ze najde kaj z 1650Ti v tujini.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mprox ::

Kaj bi bila boljša izbira:
https://www.markoshop.si/prenosniki/877...
ali
https://www.techtradecenter.si/asus-rog...

Po specifikacijah sklepam, da TUF, vendar mi je ROG lepši :)

FireSnake ::

4900HS je v svojem segmentu skoraj brez konkurence.
Boš imel prenosnik tudi za resno delo? Če da, je to to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

FireSnake je izjavil:

4900HS je v svojem segmentu skoraj brez konkurence.
Boš imel prenosnik tudi za resno delo? Če da, je to to.


in kater segment je to kjer je 4900h brez konkurence in kaj je to resno delo, ki ga Intel nebi opravil?

od zgornjih dveh je prvi v vsakem primeru boljsi nakup, ce pa se kupuje laptom z ucmi je pa druga storija.

tega sicer nikoli nisem razumel, da gledas kako laptop/grafika/MB izgleda in ne kaj ti ponuja...sej ni jebena vaza al pa slika :8)


Dodaj se malo pa si naredi uslugo in vzemi to:

https://www.markoshop.si/prenosniki/898...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

m0LN4r ::

Tisti tuf imam v spominu kot poddimenzionirano hlajenje. Mogoce so na novi reviziji kaj izboljsali.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

darck ::

m0LN4r je izjavil:

Tisti tuf imam v spominu kot poddimenzionirano hlajenje. Mogoce so na novi reviziji kaj izboljsali.



Baje,da so nekaj izboljšali pri hlajenju kaj jaz vem pri meni se samo to vidi,da mi pri hlajenju nič ne pomaga hladilna podloga pa mi lahko vseh pet ventilatorjev dela na polno. Prenosnik sam hladi kolikor je nastavljen ali zmožen in nobeno dovajanje zraka nič kaj ne spremeni pri temperaturi razen,da bi imel haljenje z tekočim dušikom :)):D:)

FireSnake ::

Buggy je izjavil:


kaj je to resno delo, ki ga Intel nebi opravil?


Kje sem omenil, da ga ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

priporocas star in slabsi 4900h in ga v dani izbiri predstavljas, kot (edinega) resnega za delo s tem, da ga postavljas kot proc brez konkurence v nekem segmentu, ki je znan samo tebi. Ampak na tvoje sprenevedanje smo ze navajeni...ne se matrat :))

FireSnake ::

Razen neblouz mi nisi odgovoril na vprašanje.
Še slabše: naložil si jih še več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

Na tvoje dezinformacije in napihovanje sem ze podal odgovor, ceprav ga nisi vreden, zagolj zato, da ne bo kdo celo verjel temu kar pises.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

mprox ::

Več kot cca 1500 res ne bi dajal. Že zdaj si konstantno visam budget ?
Kaj pa to?
https://links.si/prenosnik-dell-g15-551...

GrX ::

Iščem prenosnik 14-15", z zmogljivo baterijo.

Smartydug ::

Probook 450g8 i7
za programiranje ali je to v redu,PC ali pogledat še kaj drugega. Gledam še xps15 malenkost dražje, samo ne potegne 16:10 razpotegnjen zaslon.

Mike_Rotch ::

samo ne potegne 16:10 razpotegnjen zaslon.


Višji zaslon je za productivity načeloma precej boljši. Jaz bi rekel, da je xps15 v vseh pogledih boljša izbira, če imaš budget.

Kayzon ::

GrX je izjavil:

Iščem prenosnik 14-15", z zmogljivo baterijo.


Lenovo Yoga Slim 7 PRO ,za 1000€dobis 8 jedrni amd procesor z 16gb hitrega rama,1TB samsung ssdjem,dobrim zaslonom in se boljso baterijo. Baterija zdrzi od 7-12 ur. Je budget tekmec novemu applu za moje pojme.

GupeM ::

Kayzon je izjavil:

GrX je izjavil:

Iščem prenosnik 14-15", z zmogljivo baterijo.


Lenovo Yoga Slim 7 PRO ,za 1000€dobis 8 jedrni amd procesor z 16gb hitrega rama,1TB samsung ssdjem,dobrim zaslonom in se boljso baterijo. Baterija zdrzi od 7-12 ur. Je budget tekmec novemu applu za moje pojme.

Kaj pa rabiš take specifikacije? To ti nič prav ne pride. Važno je, da je zmogljiva baterija, pa tudi če je 7000 eur.

darck ::

GupeM je izjavil:

Kayzon je izjavil:

GrX je izjavil:

Iščem prenosnik 14-15", z zmogljivo baterijo.


Lenovo Yoga Slim 7 PRO ,za 1000€dobis 8 jedrni amd procesor z 16gb hitrega rama,1TB samsung ssdjem,dobrim zaslonom in se boljso baterijo. Baterija zdrzi od 7-12 ur. Je budget tekmec novemu applu za moje pojme.

Kaj pa rabiš take specifikacije? To ti nič prav ne pride. Važno je, da je zmogljiva baterija, pa tudi če je 7000 eur.



Nekaterim pa sploh ni pomembna baterija,jaz ga imam ves čas priklopljenega na elektriko.

Buggy ::

mprox je izjavil:

Več kot cca 1500 res ne bi dajal. Že zdaj si konstantno visam budget ?
Kaj pa to?
https://links.si/prenosnik-dell-g15-551...


Zadeva je cist decent, samo je cena se zmeraj 1600€, kar pomeni da je zgolj 80€ manj kot Legion 5 Pro z mojega linka zgoraj (lahko je kje se cenejsi), seveda ce kupujes v Sloveniji in ti je vazna slovenska tipkovnica.

Za razliko teh 80€ vec pri Lenovu L5P pa dobis:
- obcutno boljsi in vecji ekran na Legion
- bolje porihtano hlajenje
- TGP na RTX 3060 je pri Lenovu 130W pri Intel Dellu 5511 pa po enih informacijah 90W po drugih 115W, vsekakor manj kot Lenovo (malo razisci).
- vkljucen OS

Pri Dell 5511 pa imas Thunderbolt v4, ce ti to kakorkoli odtehta.

Vsak zase ve kaj mu prav pride, zato je odlocitev tvoja.

GupeM ::

darck je izjavil:

Nekaterim pa sploh ni pomembna baterija,jaz ga imam ves čas priklopljenega na elektriko.

Saj razumem. Bila je zgolj "šala" na vprašanje. Kot da bi te vprašal:

Rabim transportno sredstvo, ki porabi malo bencina. Kaj mi boš predlagal?

Dizla? Avion? Kolo? Ladjo? Mestnega malčka? Vse naštete stvari porabijo izredno malo bencina. Še največ ga mestni malček, pa še ta samo če je bencinar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Pat_MaGroin ::

GrX je izjavil:

Iščem prenosnik 14-15", z zmogljivo baterijo.


Ce te zanima ThinkPad, imam enega med oglasi.

LP

Zgodovina sprememb…

eldorado29 ::

Stari prenosnik je šeu rakom žvižgat. Zato kar hitro bi rad kupil novega. Max 600 evrov.
Obvezno 15'
Večinoma za uporabo internet+office in delo od doma.

Znanec mi predlago to zadevo.
https://www.so-doo.si/izdelek/msi-moder...

Rad bi še vaše mnenje oz predloge.

Han ::

IdeaPad 3 R5-5500U (12GB RAM - 256GB NVMe - 15,6 FHD IPS - Win10H) je 547,80 eur s kodo za popust...

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

eldorado29 ::

hvala. uporabljena koda in naročeno. TNX

metuljka ::

Iščem prenosnik za otroka, za šolo na daljavo, SŠ; po potrebi občasno tudi za delo od doma. Finančno smo kar omejeni.
Lepo prosim za kakšno mnenje o tem: https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

scipascapa ::

Han je zgoraj objavil link za najboljši nakup, finančna omejenost gor ali dol. Za 50€ več imaš veliko boljšega.

youPlonker ::

Lahko nekdo lepo prosim ponovi, na kaj je treba biti pazljiv pri nakupu prenosnika iz Nemčije? Kaj je s tipkovnico in Windowsi, še kaj posebnega?

dvihtelic ::

metuljka je izjavil:

Iščem prenosnik za otroka, za šolo na daljavo, SŠ; po potrebi občasno tudi za delo od doma. Finančno smo kar omejeni.
Lepo prosim za kakšno mnenje o tem: https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Res je, vzemi tistega ki ga je prilimal Han....

Han ::

youPlonker je izjavil:

Lahko nekdo lepo prosim ponovi, na kaj je treba biti pazljiv pri nakupu prenosnika iz Nemčije? Kaj je s tipkovnico in Windowsi, še kaj posebnega?
Gravura na tipkovnici je nemška, Polkna so prav tako nemška, jezik pa lahko po dokončani namestitvi spremeniš. Ko je sistem enkrat aktiviran, lahko izvedeš tudi svežo namestitev s slovensko verzijo... Pri nakupu paziš na verodostojnost prodajalca, zalogo, garancijo, možnost plačila s PayPal, možnost vračila...

MrStein ::

Sprememba jezika ne gre kar tako.
Sem to počel ravno pred mesecem dva.
Nekaj stvari ostane nemških.
Ni krize ampak je potem bolje na novo namestiti slovensko.

Razen če je vmes kaki update to uredil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Klamzi ::

Han je izjavil:

IdeaPad 3 R5-5500U (12GB RAM - 256GB NVMe - 15,6 FHD IPS - Win10H) je 547,80 eur s kodo za popust...

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

Nekaj dni nazaj sem hvalil ta prenosnik, sedaj po daljši uporabi pa opazil velik minus in gre nazaj... Namreč wifi je katastrofa, ko si nekoliko oddaljen od rutera in kjer ostali prenosniki delujejo brez težav, tukaj ping vsakih nekaj sekund naraste do 3000ms. In ker ga rabimo za šolanje, kjer je pouk (Zoom) na daljavo pogost, je to kar velika težava.
Vprašanje je le, ali popravilo ali menjava za drug model. Programsko sem probal marsikaj, od gonilnikov do malo morje nastavitev, tako da ostane le defektna brezžična kartica (Realtek) ali pač stanje tehnike...

Ima kdo podobne težave, glede na to da jr ta model tukaj kar popularen?

Han ::

Katera Realtek kartica je notri?

Si poskusil tudi z izklopljenim Bluetooth in zgolj 5 GHz WiFi? Mogoče bi zadevo rešil Windows 11 ali drug router? Sicer pa USB WiFi dongle, močnejša antena na kabel ali reklamacija gepla.

Klamzi ::

Kartica je Realtek 8822CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC.
Blueetooth je izklopljen. Med drugim sem probal zgolj 2,4GHz in še zgolj 5GHz, s tem da je na slednjem dosti slabše. Windows 10 je posodobljen, driveri tudi, sem pa tudi probal z nekaterimi starejšimi. Ruter je Archer C6 in z njim ostale naprave (starejši prenosniki,...) delujejo super, tudi tam kjer ta povzroča težave. Zraven rutera je bolje, ampak se tudi vidi kako ping vsakih nekaj sekund narašča, le manj...
Če bi vedel da je problem zgolj defekt kartice, potem bi bila menjava ali popravilo smiselna. Skrbi me da je kartica nasplošno šrot, zato pa sprašujem če se komu podobno dogaja.

Han ::

Malo guglanja navrže kar nekaj podobnih izkušenj uporabnikov, tudi drugih znamk prenosnikov s to kartico... Predvidevam, da si preveril tudi šoferje z avgustovskim datumom.

https://support.lenovo.com/si/en/downlo...

Osebno bi poskusil še z Win 11, ki bi moral sam namestiti ustrezen gonilnik. SSD bi prej kloniral na zunanji disk za primer, če bo prenosnik romal nazaj.

Klamzi ::

Evo, še screenshot...
https://ibb.co/4Pw7t3G

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

widj3098dj32 ::

Klamzi je izjavil:

Kartica je Realtek 8822CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC.
Blueetooth je izklopljen. Med drugim sem probal zgolj 2,4GHz in še zgolj 5GHz, s tem da je na slednjem dosti slabše. Windows 10 je posodobljen, driveri tudi, sem pa tudi probal z nekaterimi starejšimi. Ruter je Archer C6 in z njim ostale naprave (starejši prenosniki,...) delujejo super, tudi tam kjer ta povzroča težave. Zraven rutera je bolje, ampak se tudi vidi kako ping vsakih nekaj sekund narašča, le manj...
Če bi vedel da je problem zgolj defekt kartice, potem bi bila menjava ali popravilo smiselna. Skrbi me da je kartica nasplošno šrot, zato pa sprašujem če se komu podobno dogaja.

Ce ti je drugace laptop OK, nabavi samo Wifi kartico na amazonu/ebay, nekaj z Intel chipsetom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Klamzi ()

Klamzi ::

Hvala za pomoč Han. Zanimivo, teh mi noče namestit, ker so novejši že kao nameščeni, čeprav sem prej odstranil najnovejše in je Windows namestil ene starejše. Trenutno imam te https://pcsupport.lenovo.com/si/sl/prod...
Bom še probal z Windows 11... Torej prej na zunanji disk ustvarim recovery image, ko želim nazaj na Win 10, pa grem v windows advanced recovery ipd. Ker če kloniram s programom ala Clonezilla na zunanji disk, pol ne morem nazaj klonirat, brez da zamenjam diska, kloniram, pa spet zamenjam ali pač?
@sash951, tud to je ena izmed opcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

Han ::

Jaz ponavadi operiram z Acronis True Image, katerega brezplačen ISO z Rufus posnamem na USB ključ, z njega zaženem mašino in kloniram SSD na drug disk ali kar na ključ, če je ta dovolj velik.

Karen ::

@Klamzi: bi znala bit kar wifi kartica. Sem imel tudi neke Lenovo-te, pa smo na enih 7ih (službeni) pri vseh menjali za Intelove kartice, pol je bilo pa ok. Če si iz Lj me kontaktiraj privat, ti lahko v pon. eno takih ki sem jo ven vzel posodim pa sprobaš če dela s to.

Han ::

Pri kombiniranih bt-wifi karticah je potrebno biti pazljiv zaradi kompatibilnosti. Glede na zadnjo povezavo do Intel / Realtek / Mediatek / Qualcomm 'mineštre' dvomim, da je v tem Ideapadu na kartici le Realtek 8822CE wifi čip...

Han ::

Na povezavi je manjši IdeaPad z Realtek 8852AE wifi kartico, ki jo lahko zamenjaš (od 8:04 naprej).

Omnis ::

Imam Asus N73 serije, ki se je zelo dobro obnesel in še deluje a bi ga po skoraj 11 letih zamenjal s čim podobnim za daljše obdobje. Asus gledam pa po odzivih vidim, da ima TUF lahko kašne težave s pregrevanjemj, ROG so pa že kar dragi, pa niti kamere nimajo.

Po nasvetih gor je na nišanu sedaj alternativa asusom LEGION 5 pro. Pri nas je z 16 gb rama in 3060 grafično okoli 1680EUR, potem sem pa malo raziskoval in našelv v .de:

https://www.mediamarkt.de/de/product/_l...

Za malenkost več je že 32 rama ter 3070 grafično in za nemški trg so komponente notri verjetno top, če počakam do črnega petka bo morda cena enaka. Nisem pa še kupoval prenosnikov (in večjih stvari) v tujini, verjetno se bom moral s slo verzijo zadovoljiti, če ne bo drugače. Če se ze ta denar dobi kaj boljšega, bi prosil za kakšen nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Omnis ()

MrStein ::

Glede Lenovo in wifi problemov, tega je kar dosti. Njihov forum je poln tega. Realtek čipi.
Menjava gonilnikov včasih pomaga, ne pa vedno.
Najbolj zanesljivo je menjati kartico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Smartydug ::

Smo trenutno nabavili nov Probook 450 in preveril panel pa sploh ni LG v njem kot v specifikaciji.

Ali kdo pozna panele BOE ...boe09d8

Klamzi ::

MrStein je izjavil:

Glede Lenovo in wifi problemov, tega je kar dosti. Njihov forum je poln tega. Realtek čipi.
Menjava gonilnikov včasih pomaga, ne pa vedno.
Najbolj zanesljivo je menjati kartico.

Sem opazil ja.
No, Windows 11 ne pomaga, preverjeno. Najbolje dela s prejšno verzijo gonilnika, xxxx.125, včasih v nulo, večinoma pa s ponavljajočimi pingi do 3000ms na vsakih 10s.

mtosev ::

Intelovi wireless čipi so najboljši za wireless.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

A z Realtek PCIe GBE Family Controller je kdaj problem čeprav malo kdaj to sploh pride prav,da se povežem preko kabla LAN?
Intel wifi 6 ax201 omrežna kartica pa deluje prav super in imam poln signal,kar poprej nisem imel na nobenem prenosniku.

GrX ::

GupeM je izjavil:

Kayzon je izjavil:

GrX je izjavil:

Iščem prenosnik 14-15", z zmogljivo baterijo.


Lenovo Yoga Slim 7 PRO ,za 1000EURdobis 8 jedrni amd procesor z 16gb hitrega rama,1TB samsung ssdjem,dobrim zaslonom in se boljso baterijo. Baterija zdrzi od 7-12 ur. Je budget tekmec novemu applu za moje pojme.

Kaj pa rabiš take specifikacije? To ti nič prav ne pride. Važno je, da je zmogljiva baterija, pa tudi če je 7000 eur.

Torej kakšen je točno tvoj nasvet?

Ja primarni pogoj je dobra baterija, pa tudi če je naprimer procesor malenkost slabši, starejši... Hodim po sestankih in se nemalokrat zgodi, da se mi baterija popolnoma sprazni, dostopa do elektrike pa nimam... vsaj hitrega ne. Torej pogoj je dobra baterija, specifikacije in ceno bom pa že sam "prefiltriral". Upam, da bo šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

GupeM ::

mtosev ::

darck je izjavil:

A z Realtek PCIe GBE Family Controller je kdaj problem čeprav malo kdaj to sploh pride prav,da se povežem preko kabla LAN?
Intel wifi 6 ax201 omrežna kartica pa deluje prav super in imam poln signal,kar poprej nisem imel na nobenem prenosniku.

Realtek GLAN kartice nasplošno niso problematične.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
621 / 661
»»