» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
607 / 658
»»

1309976 ::

Hvala za info, ampak je malo predrag (kljub boljšim specifikacijam) un dobavljiv predvidoma šele oktobra.

Sem pa v Mediamarkt v AT našel še 17.3 verzijo z manlo boljšim ekranom (link spodaj). Tak ekran odtehta 100 eur razlike v ceni?


https://www.mediamarkt.at/de/product/_l...

m0LN4r ::

darck je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Na tipkovnico brez SLO tipk se navadis v parih dneh...



Nekateri mogoče res nekateri kaj kasneje ampak jaz še vedno raje vidim Slovenske znake na tipkovnici pa čeprav moram zato odšteti nekaj EUR več in ja obenem pa pomagam Slovenskemu trgovcu,če pri njem kupim.
90% znakov, ki jih rabis je istih. Pri igrah pa ne igra vloge oz. ce slepo tipkas do neke mere je vseeno kaj je na tipki, zaradi mene rozice.

1309976 je izjavil:

"Na severu majo akcijo za laptop z GTX 1650 in 760eur..."

Lahko pripopaš kak link ali dodatno informacijo?

Lp


Odtegne, ko das v kosarico.


Drugace pa:
https://www.mediamarkt.de/de/product/_a...

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Joze_K ::

kakšno je vaše mnenje o:
Microsoft Surface Laptop 4 (1000€, 13,5" - 2256x1504 /Ryzen 5 4680U/8GB/256GB/Iris Xe/W10 Home)
mislim, da ima celo touchscreen.. SSD disk pa se da kar enostavno zamenjati..

za delo študenta medicine ali biokemijske fakultete

m0LN4r ::

Kaj bos z touch na laptopu, ki ga ne mores prepognit?
Svetlec ekran in 256gb za jurja? No thanks.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...
S popustom 760.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Joze_K ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj bos z touch na laptopu, ki ga ne mores prepognit?
Svetlec ekran in 256gb za jurja? No thanks.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...
S popustom 760.


tale nima SLO tastature,
ima samo FHD zaslon,
a baterija zdrži cca 13h office dela,

edina motnja je res svetleč ekran..

a bi tale bil boljša izbira? Asus ZenBook Flip 15 UM562IA-WB501T

ZenBook Flip 15 se ponaša z 39,6 cm (15,6") velikim IPS zaslonom na dotik z visoko ločljivostjo Full HD (1920 × 1080). Poganja ga zmogljiv procesor AMD Ryzen™ 5 4500U z integrirano grafiko AMD Radeon™ Graphics. Delovni pomnilnik s kapaciteto 8 GB pa bo v kombinaciji z bliskovito hitrim SSD pogonom kapacitete 512 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

m0LN4r ::

Kaj pa rabis vec kot FHD za branje PDFov?

200eur manj, 2x vecji disk, tisto p 13 urah pa ne bom komentiral. GB ima 56Wh baterijo, surface pa 45wh.... tisto o nekih urah je krneki.

Flip ima skoraj 2kg, kaj je namen toucha? Ali se pac samo fajn slisi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Joze_K ::

ma zdaj ima Lenovo Yoga 520 (na žalost v izdihovanju), pa je navada ta stil dela. Je pa res da je tale Asus spet velik 15,6..

no tale je 13 - https://www.mimovrste.com/ultrabooki/as...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

m0LN4r ::

Ful fajni so bli Galaxy Book Flexi, res konkretno dobri. Deluje stokrat boljse narjeno kot kak convertible od hpja ali asusa, pa se svincnik je v ohisju integriran res najkvalitetnejsi convertible, ki ima dobro zasnovo, ohisje in prakticnost, ni pretezek. Vsi ostali so v primerjavi bolj bogi.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...

Joze_K je izjavil:

ma zdaj ima Lenovo Yoga 520 (na žalost v izdihovanju), pa je navada ta stil dela. Je pa res da je tale Asus spet velik 15,6..

no tale je 13 - https://www.mimovrste.com/ultrabooki/as...

Ja tudi tejle so zelo solidni. Boljse kot kak lenovo pa hp convertible.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Joze_K ::

ok, tile so mi zdaj simpatični:
ASUS ZenBook Flip 13 UX363JA

kaj je boljše:
Intel Core i5-1035G4 procesor (1,1 - 3,7 GHz) + Intel Iris Plus Graphics
ali
Intel Core i5-1035G1 procesor (1 - 3,6 GHz) + Intel UHD Graphics

m0LN4r ::

g4 itak
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrX ::

Joze_K je izjavil:

ok, tile so mi zdaj simpatični:
ASUS ZenBook Flip 13 UX363JA

kaj je boljše:
Intel Core i5-1035G4 procesor (1,1 - 3,7 GHz) + Intel Iris Plus Graphics
ali
Intel Core i5-1035G1 procesor (1 - 3,6 GHz) + Intel UHD Graphics

Jaz bi na tvojem mestu vzel ASUS VivoBook S, ker ima boljše specifikacije. Pa še cenejši je....

darck ::

m0LN4r je izjavil:

darck je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Na tipkovnico brez SLO tipk se navadis v parih dneh...



Nekateri mogoče res nekateri kaj kasneje ampak jaz še vedno raje vidim Slovenske znake na tipkovnici pa čeprav moram zato odšteti nekaj EUR več in ja obenem pa pomagam Slovenskemu trgovcu,če pri njem kupim.
90% znakov, ki jih rabis je istih. Pri igrah pa ne igra vloge oz. ce slepo tipkas do neke mere je vseeno kaj je na tipki, zaradi mene rozice.

1309976 je izjavil:

"Na severu majo akcijo za laptop z GTX 1650 in 760eur..."

Lahko pripopaš kak link ali dodatno informacijo?

Lp


Odtegne, ko das v kosarico.


Drugace pa:
https://www.mediamarkt.de/de/product/_a...



Saj po eni strani imaš prav glede znakov na tipkovnici pri igranju iger ampak meni sploh ni toliko,do igranja iger ampak računalnik za vsakdanje delo kateri mora imeti obvezno osvetljeno tipkovnico,16 GB Rama,dost uredu procesor za delo z veliko odprtimi programi in podobno. Lahko rečem da izpod 500-600 EUR je totalno nič za mene in potem gledam tudi,da je samo konstrukcija uredu. Podobne zadeve od prenosnika ko se zaslon odpre in potem kao na njem dobesedno stoji je en drek vsaj zame ker se definitivno zjebe prej kot slej.

Pat_MaGroin ::

[izbrisana tema]

Dobava naslednji teden. Doda se 8gb rama in gasa :).

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

GrX je izjavil:

Joze_K je izjavil:

ok, tile so mi zdaj simpatični:
ASUS ZenBook Flip 13 UX363JA

kaj je boljše:
Intel Core i5-1035G4 procesor (1,1 - 3,7 GHz) + Intel Iris Plus Graphics
ali
Intel Core i5-1035G1 procesor (1 - 3,6 GHz) + Intel UHD Graphics

Jaz bi na tvojem mestu vzel ASUS VivoBook S, ker ima boljše specifikacije. Pa še cenejši je....
Normalno, ce sta pa dva povsem razlicna laptopa po tezi, ergonomiki in uporabi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jojw ::

m0LN4r je izjavil:

GrX je izjavil:

Joze_K je izjavil:

ok, tile so mi zdaj simpatični:
ASUS ZenBook Flip 13 UX363JA

kaj je boljše:
Intel Core i5-1035G4 procesor (1,1 - 3,7 GHz) + Intel Iris Plus Graphics
ali
Intel Core i5-1035G1 procesor (1 - 3,6 GHz) + Intel UHD Graphics

Jaz bi na tvojem mestu vzel ASUS VivoBook S, ker ima boljše specifikacije. Pa še cenejši je....
Normalno, ce sta pa dva povsem razlicna laptopa po tezi, ergonomiki in uporabi.

Dej ne bluzi! Imam oba in so razlike minorne. A tadva prenosnika se uporabljata za povsem druge reči? Ojoj...

m0LN4r ::

Ce sta zate vivobook s in zenbook flip 13 ista, potem je nadaljna debata brezpredmetna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Joze_K ::

danes sem si ogledal flip 13...
vrhunska izdelava, fantastičen, deluje mikro..

bo kar velik napredek od Lenovo Yoga 520.. ki ga imamo sedaj.. pa je že tisti bil flip in 14 col.. tukaj je debelina še občutno manjša, in še bolj premium občutek

prepričljivo

PS: gledal sem tudi vivobook .. neprimerljivo, čisto druga zgodba

thetech ::

m0LN4r je izjavil:

Ce sta zate vivobook s in zenbook flip 13 ista, potem je nadaljna debata brezpredmetna.

Kdo pa pravi, da sta ista?? A si tudi ti funkcionalnosti nepismen?

GrX ::

m0LN4r je izjavil:

GrX je izjavil:

Joze_K je izjavil:

ok, tile so mi zdaj simpatični:
ASUS ZenBook Flip 13 UX363JA

kaj je boljše:
Intel Core i5-1035G4 procesor (1,1 - 3,7 GHz) + Intel Iris Plus Graphics
ali
Intel Core i5-1035G1 procesor (1 - 3,6 GHz) + Intel UHD Graphics

Jaz bi na tvojem mestu vzel ASUS VivoBook S, ker ima boljše specifikacije. Pa še cenejši je....
Normalno, ce sta pa dva povsem razlicna laptopa po tezi, ergonomiki in uporabi.

A sem kje rekel, da temu ni tako??? Imam že drugi VivoBook, pa me še noben ni pustil na cedilu. VivoBook iz leta 2015 mi še danes brez problema prede. Zamjan ni bil niti en del prenosnika.

Sam imam raje prenosnik z i7 procesorjem in 16GB rama, kot pa šminko z i5 procesorjem in 8GB rama. Nekateri prenosnike potrebujemo za delo in ne za nastopanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

darck ::

Ja saj dan danes je že skoraj pogoj imeti 16 GB Rama saj 8 GB Rama je kmalu premalo,da samo odpreš par programov in podobno. Pri meni od 4GB Rama ostane praznega samo pol giga RAMa ko imam odprt samo Google Chrome in to je katastrofa kaj se je zgodilo v 2-letih v računalništvu. Sedaj obvezno gledam,da bi imel 16 GB Rama saj vedno mora biti v rezervi nekaj Gb Rama. Bolje enkrat dati več kakor čez kako leto ti je že vse na meji ali pod mejo. Največja bedarija je pa ta,da proizvajalci delajo prenosnike take,da sedaj RAM prispajkajo na ploščo in,če je 8 Gb Rama prispajkan je še dobro,če pa je 4 Gb je pa totalno sranje in naj si tak prenosnik vsi nekam vtaknejo.

GrX ::

darck je izjavil:

Ja saj dan danes je že skoraj pogoj imeti 16 GB Rama saj 8 GB Rama je kmalu premalo,da samo odpreš par programov in podobno. Pri meni od 4GB Rama ostane praznega samo pol giga RAMa ko imam odprt samo Google Chrome in to je katastrofa kaj se je zgodilo v 2-letih v računalništvu. Sedaj obvezno gledam,da bi imel 16 GB Rama saj vedno mora biti v rezervi nekaj Gb Rama. Bolje enkrat dati več kakor čez kako leto ti je že vse na meji ali pod mejo. Največja bedarija je pa ta,da proizvajalci delajo prenosnike take,da sedaj RAM prispajkajo na ploščo in,če je 8 Gb Rama prispajkan je še dobro,če pa je 4 Gb je pa totalno sranje in naj si tak prenosnik vsi nekam vtaknejo.

Tako ja, prenosnik minimalno 16GB, desktop pa minimalno 32GB. Pa seveda i7 zadnje generacije.

deltron ::

Kolegu so se pri ZenBook Flip pokvarili tečaji in to že po pol leta uporabe. Garancije niso upoštevali. Zdaj ima drug model ASUS-a. Žal ne vem kateri....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deltron ()

zigaskufca ::

Pozdravljeni.

ASUS mi po 6 letih začenja štrajkat, tako da bi malo menjal. Gledam prenosnike nekje med 800-1000e. Zanima me kaj predlagate. Poleg vsakdanjega surfanja po netu, občasno urejam tudi videe in fotografije, zato predvidevam, da bi potreboval 16gb RAMA, zelo bi mi bilo všeč pa še veliko prostora za shranjevanje, npr 1TB. Glede procesorjev nisem toliko na tekočem. Sedaj imam sicer 17" ekran in mi je super, vendar glede na dokaj slabo izbiro 17" bi se sedaj morda zadovoljil s 15.6". Našel sem tale prenosnik pa me zanima, če je vreden denarja oz. ali ima kakšno slabost?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

Hvala vam ;)
LP
Žiga

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Po dolgih letih bom rabil novo glavno mašino. Minimalni pogoji so 1 TB SSD, 16 GB RAM, načeloma tudi samostojna grafična.

Prvi v izbiri je tale:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

Druga varianta pa je kakšna Thinkpad konfiguracija (ker v principu kupujem dolgoročno - tudi sedanji še vedno stabilen Ideapad bo decembra praznoval 11 let z nekaterimi nadgradnjami), ampak se moram še malo poglobiti v to (iz službe poznam samo T serijo, ki je neuničljiva, menda je E tudi OK?).

Se da na vse omenjene priključiti 2 zunanja displaya? Je kakšna znana hiba?

PreEdit: Vidim, da sva že dva izbrala istega prvega kandidata... :)

Vanadium ::

Ali ima kdo kake predloge za prenosnik kateri se bo uporabljal za:
- email
- office
- preproste autocad zadeve 2d načrti hiš ipd... (quadro ni potreben ali oh in sploh rtx grafika, čisto komot mi integrirana grafika fura delo, tako da raje hitrejši procesor in več rama)

Zahteve:
- 15" monitor
- obvezno slovenska tipkovnica (brez raznih gravur ipd)
- več kot 512gb disk ne rabim ker so vse grafike na NAS, lokalno se obdeluje samo tekoči projekt, pa še to redko
- zaželjeno ryzen cpu
- možnost vsaj dveh diskov za dual boot zaželjeno tri
- preferiram znamko dell ali lenovo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

FireSnake ::

GrX je izjavil:

darck je izjavil:

Ja saj dan danes je že skoraj pogoj imeti 16 GB Rama saj 8 GB Rama je kmalu premalo,da samo odpreš par programov in podobno. Pri meni od 4GB Rama ostane praznega samo pol giga RAMa ko imam odprt samo Google Chrome in to je katastrofa kaj se je zgodilo v 2-letih v računalništvu. Sedaj obvezno gledam,da bi imel 16 GB Rama saj vedno mora biti v rezervi nekaj Gb Rama. Bolje enkrat dati več kakor čez kako leto ti je že vse na meji ali pod mejo. Največja bedarija je pa ta,da proizvajalci delajo prenosnike take,da sedaj RAM prispajkajo na ploščo in,če je 8 Gb Rama prispajkan je še dobro,če pa je 4 Gb je pa totalno sranje in naj si tak prenosnik vsi nekam vtaknejo.

Tako ja, prenosnik minimalno 16GB, desktop pa minimalno 32GB. Pa seveda i7 zadnje generacije.


Za resno delo je Ryzen zadnje generacije, ne pa šala od i7.

Vanadium: glej nekaj zgrajenega okoli 4800U.
Delo z atocadon nikoli ni "lahko".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Borut15 ::

FireSnake ::

Za pisarniško delo bo že prvi dovolj in preveč.
Oba imata v ceni vključen operacijski sistem (ne moreš zgresiti).

Tadražji pa je dober tudi za resno delo. 4700U je zverina - sploh ni primerjave z i5 ali i7.

Bi pa v obeh variantah jaz dodal še eno palčko RAMa, da je 16 in v načinu "dual channel".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GrX ::

FireSnake je izjavil:

GrX je izjavil:

darck je izjavil:

Ja saj dan danes je že skoraj pogoj imeti 16 GB Rama saj 8 GB Rama je kmalu premalo,da samo odpreš par programov in podobno. Pri meni od 4GB Rama ostane praznega samo pol giga RAMa ko imam odprt samo Google Chrome in to je katastrofa kaj se je zgodilo v 2-letih v računalništvu. Sedaj obvezno gledam,da bi imel 16 GB Rama saj vedno mora biti v rezervi nekaj Gb Rama. Bolje enkrat dati več kakor čez kako leto ti je že vse na meji ali pod mejo. Največja bedarija je pa ta,da proizvajalci delajo prenosnike take,da sedaj RAM prispajkajo na ploščo in,če je 8 Gb Rama prispajkan je še dobro,če pa je 4 Gb je pa totalno sranje in naj si tak prenosnik vsi nekam vtaknejo.

Tako ja, prenosnik minimalno 16GB, desktop pa minimalno 32GB. Pa seveda i7 zadnje generacije.


Za resno delo je Ryzen zadnje generacije, ne pa šala od i7.

Torej z i7 ne moreš opravljati resnega dela? ROFL Zagotovo si z MON foruma uletel..

FireSnake ::

Poglej si teste za resno delo, pa bo kojci jasno.

Lahko se igraš z i7, seveda. Tudi z i5 se lahko: če ne ceniš svojega časa.

Od kje je pa kdo uletel pa lahko jaz tebe vprašam, ker sem tukaj 25 let več, kot ti.
Od kje si torej uletel?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

darck ::

Sedaj pri prenosnikih je tako,da nobeden skoraj več noče imeti Intel procesorja kar poglejte si koliko prispevkov je okrog tega pa še nekaj baje z Intel procesorjem je veliko večja temperatura se pravi pregreva se bolj vsaj 10 serija je taka. Jaz defenitivno gledam,da ima prenosnik Ryzen procesor in,ker ne rabim neko orenk zadevo bi bil z Ryzen 5 4600H čisto zadovoljen raje imam to kakor bilo kateri Intel 10 serije. A ja še nekaj baterijo Intel troši veliko bolj kakor AMD tudi okrog tega je veliko prikazanega vsepovsod predlagajo,da si prenosnik kupiš z Ryzen procesorjem. Jaz pa bom prenosnik verjetno nabavil proti koncu leta,če bo morda še cena kaj dol padla ali pa se morda sama sestava prenosnikov spremenila.

mtosev ::

FireSnake je izjavil:

Poglej si teste za resno delo, pa bo kojci jasno.

Lahko se igraš z i7, seveda. Tudi z i5 se lahko: če ne ceniš svojega časa.

Od kje je pa kdo uletel pa lahko jaz tebe vprašam, ker sem tukaj 25 let več, kot ti.
Od kje si torej uletel?

Glede, da forum ne obstaja 25 let ne moreš biti tukaj tolk dolgo. Tvoj reg date je nov 2000.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GrX ::

FireSnake je izjavil:

Poglej si teste za resno delo, pa bo kojci jasno.

Lahko se igraš z i7, seveda. Tudi z i5 se lahko: če ne ceniš svojega časa.

Od kje je pa kdo uletel pa lahko jaz tebe vprašam, ker sem tukaj 25 let več, kot ti.
Od kje si torej uletel?

Hahahaha, itak. Res si komedijant. Tipičen bebček in nakladač. Zagotovo v prostem času nažigaš po MON-u.

Delamo na i7 brez največjih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

FireSnake ::

Tipkal na telefonu in se zatipkal.
Prava številka je 15.

Vprašanje ostajaj: med over net?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

darck je izjavil:

Sedaj pri prenosnikih je tako,da nobeden skoraj več noče imeti Intel procesorja kar poglejte si koliko prispevkov je okrog tega pa še nekaj baje z Intel procesorjem je veliko večja temperatura se pravi pregreva se bolj vsaj 10 serija je taka. Jaz defenitivno gledam,da ima prenosnik Ryzen procesor in,ker ne rabim neko orenk zadevo bi bil z Ryzen 5 4600H čisto zadovoljen raje imam to kakor bilo kateri Intel 10 serije. A ja še nekaj baterijo Intel troši veliko bolj kakor AMD tudi okrog tega je veliko prikazanega vsepovsod predlagajo,da si prenosnik kupiš z Ryzen procesorjem. Jaz pa bom prenosnik verjetno nabavil proti koncu leta,če bo morda še cena kaj dol padla ali pa se morda sama sestava prenosnikov spremenila.


4600H je nova serija. Pravilna odločitev.
Poglej še ostale stvari, da bo vredu monitor in kvalitetno izdelano ohišje.

Grx: tebi sem pa že povedal. Resno delo danes na i7 je neslana šala.
Sploh v luči tega kar ponuja konkurenca.
Primer; 4700U pelje scat marsikateri i9.
Ti bi pa za resno delo i7 svetoval.

4900HS je pa brez konkurence.

No, zaupaj nam kateri model i7 imaš, da pogledamo številke in se malo nasmejemo.
In ti bi o komediji?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtosev ::

Tukaj je benchmark mobilnih cpujev brez balasta in v številkah https://www.notebookcheck.net/Mobile-Pr...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darck ::

FireSnake je izjavil:

darck je izjavil:

Sedaj pri prenosnikih je tako,da nobeden skoraj več noče imeti Intel procesorja kar poglejte si koliko prispevkov je okrog tega pa še nekaj baje z Intel procesorjem je veliko večja temperatura se pravi pregreva se bolj vsaj 10 serija je taka. Jaz defenitivno gledam,da ima prenosnik Ryzen procesor in,ker ne rabim neko orenk zadevo bi bil z Ryzen 5 4600H čisto zadovoljen raje imam to kakor bilo kateri Intel 10 serije. A ja še nekaj baterijo Intel troši veliko bolj kakor AMD tudi okrog tega je veliko prikazanega vsepovsod predlagajo,da si prenosnik kupiš z Ryzen procesorjem. Jaz pa bom prenosnik verjetno nabavil proti koncu leta,če bo morda še cena kaj dol padla ali pa se morda sama sestava prenosnikov spremenila.


4600H je nova serija. Pravilna odločitev.
Poglej še ostale stvari, da bo vredu monitor in kvalitetno izdelano ohišje.

Grx: tebi sem pa že povedal. Resno delo danes na i7 je neslana šala.
Sploh v luči tega kar ponuja konkurenca.
Primer; 4700U pelje scat marsikateri i9.
Ti bi pa za resno delo i7 svetoval.

4900HS je pa brez konkurence.

No, zaupaj nam kateri model i7 imaš, da pogledamo številke in se malo nasmejemo.
In ti bi o komediji?


Ja glede procesorjev gledam samo RYZEN 4600H,4800H,5600H,5800H samo nekateri od teh so prehudi mislim reči cena prenosnika je takoj višja. Jaz nisem igričar zato ne rabim neke orenk procesorje važno pa je,da mi kar najbolje vse deluje ko je odprtih veliko programov in podobnega. Glede prenosnika pa mi je bil izbor Lenovo IdeaPad 3 Gaming samo potem sem se premislil in bi raje malo se dodal in imel Lenovo Legion 5 mogoče celo Legion 5 Pro ko bi se cena kaj dol spustila.

GrX ::

FireSnake je izjavil:

darck je izjavil:

Sedaj pri prenosnikih je tako,da nobeden skoraj več noče imeti Intel procesorja kar poglejte si koliko prispevkov je okrog tega pa še nekaj baje z Intel procesorjem je veliko večja temperatura se pravi pregreva se bolj vsaj 10 serija je taka. Jaz defenitivno gledam,da ima prenosnik Ryzen procesor in,ker ne rabim neko orenk zadevo bi bil z Ryzen 5 4600H čisto zadovoljen raje imam to kakor bilo kateri Intel 10 serije. A ja še nekaj baterijo Intel troši veliko bolj kakor AMD tudi okrog tega je veliko prikazanega vsepovsod predlagajo,da si prenosnik kupiš z Ryzen procesorjem. Jaz pa bom prenosnik verjetno nabavil proti koncu leta,če bo morda še cena kaj dol padla ali pa se morda sama sestava prenosnikov spremenila.


4600H je nova serija. Pravilna odločitev.
Poglej še ostale stvari, da bo vredu monitor in kvalitetno izdelano ohišje.

Grx: tebi sem pa že povedal. Resno delo danes na i7 je neslana šala.
Sploh v luči tega kar ponuja konkurenca.
Primer; 4700U pelje scat marsikateri i9.
Ti bi pa za resno delo i7 svetoval.

4900HS je pa brez konkurence.

No, zaupaj nam kateri model i7 imaš, da pogledamo številke in se malo nasmejemo.
In ti bi o komediji?


Ne bluzi, lepo te prosim... Ti si tipičen komedijant, ki misli, da i7 ni dovolj dober za reso delo. Res prav isti si, kot pajaci iz MON-a. Hecno, da pri nas vse laufa na Intel procesorjih pa nimamo težav.

PS: Pa ti veš kako uporabljati računalnik? Si prebral manual?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Mato989 ::

darck je izjavil:

A ima kdo od vas Asus Rog Strix prenosnik in kako se vam obnese ali dopade? Trenutno sem opazil na Mimovrste neki Rog Strix G15 in dopade se mi tudi procesor saj ima Ryzen 7 4800H pa obveznih 16 GB Rama in obvezna osvetljena tipkovnica.


Bratu sem kupil strixa sicer star 3 leta in je ful zadovoljen, takrat sem dal za njega ene 1.500 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darck ::

Mato989 je izjavil:

darck je izjavil:

A ima kdo od vas Asus Rog Strix prenosnik in kako se vam obnese ali dopade? Trenutno sem opazil na Mimovrste neki Rog Strix G15 in dopade se mi tudi procesor saj ima Ryzen 7 4800H pa obveznih 16 GB Rama in obvezna osvetljena tipkovnica.


Bratu sem kupil strixa sicer star 3 leta in je ful zadovoljen, takrat sem dal za njega ene 1.500 =)


Super samo sem si ga bolj podrobneje pogledal in ker nisem igričar mi nekatere stvari sploh ne odgovarjajo kot to,da nima numerične tipkovnice nima kamere baje da se bolj pregreva kakor drugi a zaslon nima prikaza toliko barv kot nekateri drugi . V glavnem sem ga moral črtati iz mojega seznama pa čeprav mi je bil on prvi na seznamu.

jojw ::

GrX je izjavil:


PS: Pa ti veš kako uporabljati računalnik? Si prebral manual?

Viruse ima, pa jih ne zna odstraniti.....

FireSnake ::

GrX je izjavil:

FireSnake je izjavil:

darck je izjavil:

Sedaj pri prenosnikih je tako,da nobeden skoraj več noče imeti Intel procesorja kar poglejte si koliko prispevkov je okrog tega pa še nekaj baje z Intel procesorjem je veliko večja temperatura se pravi pregreva se bolj vsaj 10 serija je taka. Jaz defenitivno gledam,da ima prenosnik Ryzen procesor in,ker ne rabim neko orenk zadevo bi bil z Ryzen 5 4600H čisto zadovoljen raje imam to kakor bilo kateri Intel 10 serije. A ja še nekaj baterijo Intel troši veliko bolj kakor AMD tudi okrog tega je veliko prikazanega vsepovsod predlagajo,da si prenosnik kupiš z Ryzen procesorjem. Jaz pa bom prenosnik verjetno nabavil proti koncu leta,če bo morda še cena kaj dol padla ali pa se morda sama sestava prenosnikov spremenila.


4600H je nova serija. Pravilna odločitev.
Poglej še ostale stvari, da bo vredu monitor in kvalitetno izdelano ohišje.

Grx: tebi sem pa že povedal. Resno delo danes na i7 je neslana šala.
Sploh v luči tega kar ponuja konkurenca.
Primer; 4700U pelje scat marsikateri i9.
Ti bi pa za resno delo i7 svetoval.

4900HS je pa brez konkurence.

No, zaupaj nam kateri model i7 imaš, da pogledamo številke in se malo nasmejemo.
In ti bi o komediji?


Ne bluzi, lepo te prosim... Ti si tipičen komedijant, ki misli, da i7 ni dovolj dober za reso delo. Res prav isti si, kot pajaci iz MON-a. Hecno, da pri nas vse laufa na Intel procesorjih pa nimamo težav.

PS: Pa ti veš kako uporabljati računalnik? Si prebral manual?


Ne zavajaj in povej model.
Al te je sram?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Decki umirte se, racunsko moc imas res pri Ryzen 4600(H) modelih visjo kot pri Intlu, ampak polek surove racunske moci in jeder obstajajo se stvari kot so odzivnost, support (adobe, autodesk khm), IPC, ki je odvisen tudi se od kaksnih drugih stvari.

Polek tega, ima prenosnik se ekran, ram, ssd, kamero, zvocnike, hlajenje in tam je pri intlu pac vec izbire, ce ne rabis glih 500 konjev ane.

Sam sem rendriral in obdeloval 4k posnetke na 4900H Asusu in bogem sestjedrnem i7 Acer heliosu. Kdor ne verjame, lahko pogleda na youtube. Sem si ustvaril svoje mnenje o tem, kaj kako dela. Jebes to, da Ryzen manj porabi in se manj greje, ce pa je hlajenje v Asusu bilo koncipirano, pol manjse kot v Heliosu. Pa je Asus rendriral na 85C, Helios pa na ca. 73C, pa se tisji je bil.

O podpori vecih jeder tudi nebi v vecini ljudskih programih. SSD in RAM v Asusu sta bila porazna, tudi USB prikljucki, ko sem kopiral material so bili "cenejsi" in pocasnejsi. Pa sta bila prenosnika cenovno v istem rangu, oba 1400.

Na koncu sem delal samo se na Acerju z i7, ker pac je zadeva overall bila bolj uporabna. Surova moc 8 jedrnega Ryzna mi pri vsakdanjih opravilih pri tem ni cisto nic prispevala.

Tudi ko grem sprobat na Huawei 4600H in Galaxyi Book z i5-11genG7 odpirati arh. nacrte v PDF pa se en kup drugih office programov, moram pac nazalost rect, da je intel+ostal hardware hitrejsi. Medtem ko zoomam not in ven po nacrtu, lahko na Ryznu gledam kako se linije izrisujejo ena po ena, na intlu pa puf je ze narisano.

Dejstvo je, da ce vpisem v iskalnik "edge", nov tab, youtube.com, iskalni niz 4k hdr, enter prvi posnetek, bom na intlu ze tekoce predvajal 4k/60/hdr posnetek, na Ryznu pa bom se gledal, kako se thumbnaili sestavljajo in ko kliknem predvajaj se krogec vrti za pol sekunde.
Pac to je za drek.

*ampak teh stvari v sinteticnih testih, ki neke stevilke premetavajo sem pa tja, pac ne mores videt.

Skratka kar hocem povedati je, da ni vse samo CPU. Na sreco imam to sreco, da lahko cez dan sprobavam po 50+ razlicnih prenosnikov.
Sicer linus je tudi pred kratkim povedal nekaj na to temo... ampak baba cula, baba rekla.

Sej to je nekako ista mantra, ko si clovek kupi kitajski telefon z 4k kamero, pol pa te 4k posnetke prenasa preko usb 2.0 in se stuttering majo, ja ampak bil je pa pocen, pa snapdragon se ne greje ipd. bullshit.
Pol pa me sosed sprasuje, zakaj njemu pise, da rabi 2 uri da skopira posnetke in zakaj trokirajo posnetki @Poco
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GrX ::

FireSnake je izjavil:

GrX je izjavil:

FireSnake je izjavil:

darck je izjavil:

Sedaj pri prenosnikih je tako,da nobeden skoraj več noče imeti Intel procesorja kar poglejte si koliko prispevkov je okrog tega pa še nekaj baje z Intel procesorjem je veliko večja temperatura se pravi pregreva se bolj vsaj 10 serija je taka. Jaz defenitivno gledam,da ima prenosnik Ryzen procesor in,ker ne rabim neko orenk zadevo bi bil z Ryzen 5 4600H čisto zadovoljen raje imam to kakor bilo kateri Intel 10 serije. A ja še nekaj baterijo Intel troši veliko bolj kakor AMD tudi okrog tega je veliko prikazanega vsepovsod predlagajo,da si prenosnik kupiš z Ryzen procesorjem. Jaz pa bom prenosnik verjetno nabavil proti koncu leta,če bo morda še cena kaj dol padla ali pa se morda sama sestava prenosnikov spremenila.


4600H je nova serija. Pravilna odločitev.
Poglej še ostale stvari, da bo vredu monitor in kvalitetno izdelano ohišje.

Grx: tebi sem pa že povedal. Resno delo danes na i7 je neslana šala.
Sploh v luči tega kar ponuja konkurenca.
Primer; 4700U pelje scat marsikateri i9.
Ti bi pa za resno delo i7 svetoval.

4900HS je pa brez konkurence.

No, zaupaj nam kateri model i7 imaš, da pogledamo številke in se malo nasmejemo.
In ti bi o komediji?


Ne bluzi, lepo te prosim... Ti si tipičen komedijant, ki misli, da i7 ni dovolj dober za reso delo. Res prav isti si, kot pajaci iz MON-a. Hecno, da pri nas vse laufa na Intel procesorjih pa nimamo težav.

PS: Pa ti veš kako uporabljati računalnik? Si prebral manual?


Ne zavajaj in povej model.
Al te je sram?

Tako ja, sram me je, ker imam v firmi i7 procesorje, ki odlično opravijo svojo nalogo. Kako si vedel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

FireSnake ::

Sem vesel zate.
Ampak: potem bi lahko takoj povedal, da te je sram. Bi nama prišparal debato.
Zdaj je iz moje strani zgodba zaključena. Drugič pa pazi kake pokaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Ej mimgrede, kaj pravte na tole malenkost:
AMD Ryzen™ 7 5800H-Prozessor (3,20 GHz, max. Leistungsschub bis zu 4,40 GHz, 8 Kerne, 16 Threads, 4 MB Cache L2 / 16 MB Cache L3)
16.0" WQXGA (2560x1600) IPS 350nits Blendschutz, 120Hz, 100% sRGB
16 GB DDR4 3200MHz Gelötet
1 TB M.2 2280 SSD
NVIDIA(R) GeForce RTX™ 3050 4 GB GDDR6
4 Zellen, 75 Wh Akku

;) 1149.-Eur
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

LCD na tem prenosniku je super cool.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

Ej mimgrede, kaj pravte na tole malenkost:
AMD Ryzen™ 7 5800H-Prozessor (3,20 GHz, max. Leistungsschub bis zu 4,40 GHz, 8 Kerne, 16 Threads, 4 MB Cache L2 / 16 MB Cache L3)
16.0" WQXGA (2560x1600) IPS 350nits Blendschutz, 120Hz, 100% sRGB
16 GB DDR4 3200MHz Gelötet
1 TB M.2 2280 SSD
NVIDIA(R) GeForce RTX™ 3050 4 GB GDDR6
4 Zellen, 75 Wh Akku

;) 1149.-Eur


Jaz bi mel istega, brez grafike (mi ne pride prav).
Pa eno 16GB palčko bi mu še privoščil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DamijanD ::

Kakšen predlog za okrog jurja? Najraje bi vzel kakšnega thinkpada serije E ampak je zaloga razmeroma boga. Ne gre se mi toliko, da je oh in sploh, ampak rad bi pa, da je razmeroma kvalitetno narejen, da ne bo po parih mescih začel kakšen ventilator ropotat ipd.

thetech ::

FireSnake je izjavil:

GrX je izjavil:

darck je izjavil:

Ja saj dan danes je že skoraj pogoj imeti 16 GB Rama saj 8 GB Rama je kmalu premalo,da samo odpreš par programov in podobno. Pri meni od 4GB Rama ostane praznega samo pol giga RAMa ko imam odprt samo Google Chrome in to je katastrofa kaj se je zgodilo v 2-letih v računalništvu. Sedaj obvezno gledam,da bi imel 16 GB Rama saj vedno mora biti v rezervi nekaj Gb Rama. Bolje enkrat dati več kakor čez kako leto ti je že vse na meji ali pod mejo. Največja bedarija je pa ta,da proizvajalci delajo prenosnike take,da sedaj RAM prispajkajo na ploščo in,če je 8 Gb Rama prispajkan je še dobro,če pa je 4 Gb je pa totalno sranje in naj si tak prenosnik vsi nekam vtaknejo.

Tako ja, prenosnik minimalno 16GB, desktop pa minimalno 32GB. Pa seveda i7 zadnje generacije.


Za resno delo je Ryzen zadnje generacije, ne pa šala od i7.

Vanadium: glej nekaj zgrajenega okoli 4800U.
Delo z atocadon nikoli ni "lahko".

Ne smeši se. Pri nas servisiramo računalnike in strežnike. Večina podjetij uporablja Intel procesorje. Ampak verjetno se večina podjetij pri nas samo igra. Kajne? Res si posebnež..
««
607 / 658
»»